۲ نظر

خواب که یکی از لذت بخش ترین مراحل زندگی روزانه بشر محسوب می شود را می توان تعلیق نسبی ادراکات حسی و فقدان سطح هوشیاری دانست که به موجب آن، توهم‌ های بینایی جایگزین تصاویر واضح واقعی می شوند.

خواب از چند مرحله تشکیل شده که یکی از آنها REM نام دارد. این مرحله، حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از کل خواب بزرگسالان را تشکیل می دهد و جالب است بدانید که رویا در مرحله REM روی می دهد. انسان ها به طور میانگین، ۹۰ دقیقه پس از به خواب رفتن وارد مرحله خواب REM می شوند.

همچنین گفته می شود که هر فردی در طول شب، حدود دو ساعت رویا می بیند. این رویاها از نیازها یا باورهای و افکار آن فرد در طول روز تاثیر می گیرند. اما برخی از خواب ها، عمومیت بیشتری داشته و به همین منظور، تعابیری برای آنها نوشته شده است.

به طور مثال، اگر در خواب ببینید که نمی توانید دستشوئی را پیدا کنید، احتمالا به نیازهای برآورده نشده شما مربوط می شود و ممکن است در زندگی واقعی، احساس کنید که برای کارها و مشکلات شخصی خود فرصت کافی ندارید و به استقلال و تنهائی بیشتری نیازمند هستید.

اگر برایتان جالب است برخی از رایج ترین تعبیر خواب ها را بدانید، پیشنهاد می کنیم اینفوگرافیک زیر را مشاهده کنید.

roya30

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 1 / 5. تعداد رای: 1

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • Rman آذر 15, 1395

    عالی ، تشکر

  • آریا آذر 16, 1395

    من هیچ کدوم از اینها رو ندیدم. به جاش بعضی مواقع دارم تو یه مسیر طوفانی حرکت میکنم که شدت باد اجازه حرکت به من نمیده و به سختی گام برمیدارم