برطرف کردن استرس و نگرانی در عرض ۵ دقیقه با یک تکنیک ژاپنی [اینفوگرافیک]

برطرف کردن استرس و نگرانی در عرض ۵ دقیقه با یک تکنیک ژاپنی [اینفوگرافیک]

در دنیای کنونی بسیاری از ما دچار استرس ها و تشویش هایی هستیم که زندگی مدرن برایمان به ارمغان آورده است و ظاهرا راه گریزی هم از آن وجود ندارد.

اما با برخی تمرینات و فعالیت های روزانه شاید بتوان تا حدی از میزان سراسیمگی ها، اضطراب ها، هیجان های منفی و ترس ها کاست و زندگی نرمال تری را در پیش گرفت.

در این مطلب قصد نداریم زیاده گوئی کرده و یک مقاله طولانی در راستای آموزش مقابله با استرس برایتان بنویسیم، بلکه می خواهیم شما را با یک تکنیک ژاپنی ۵ دقیقه ای آشنا کنیم.

این روش با دستان فرد انجام می پذیرد؛ از این رو لازم است که انگشت های مرتبط با ترس، نگرانی، غم، عصبانیت و اعتماد به نفس را بشناسید. تصویر زیر نشان دهنده این ارتباط است.

dast10

dast20

dast30

برای ایجاد تعادل در احساسات خود، انگشت موردنظر را با دست مقابل در دست بگیرید و همه انگشتان و شست خود را دور آن بتابانید. هر انگشت را به مدت یک تا دو دقیقه بگیرید. باید توجه داشته باشید که این روش فقط در مواقعی که احساسات برانگیخته هستند، کاربرد دارد.

برای آرام کردن مغز خود، انگشت شست را در وسط کف دست مقابل گذاشته و فشار کمی وارد کنید. به مدت دست‌کم یک دقیقه دستان خود را در این حالت نگه‌دارید.

این تمرینات را هرروز تکرار کرده و تعادل احساسی را به زندگی خود بازگردانید.

بدون نظر

ورود