اگر روی ریل قطار مترو سقوط کردید، چه کاری باید انجام دهید تا سالم بمانید؟

اگر روی ریل قطار مترو سقوط کردید، چه کاری باید انجام دهید تا سالم بمانید؟

مترو یکی از بهترین وسایل نقلیه شهری محسوب می شود که مسافران را در کوتاه ترین زمان و بدون هیچ ترافیکی به مقصد می رساند. اما قطارهای زیرزمینی با تمام مزیت هایی که دارند، یک مکان خطرناک نیز به شمار می روند.

به طور مثال، فاصله میان سکو و قطار برای کودکان یک خطر بالقوه محسوب می شود و والدین باید در ایستگاه ها همه حواس خود را به فرزندانشان بدهند تا خدایی ناکرده بازیگوشی کودکان به رویداد ناگواری ختم نشود.

البته خطرات ایستگاه های زیرزمینی قطارهای شهری فقط به کودکان محدود نمی شود و بزرگسالان را نیز تهدید می کنند. به همین خاطر، شاید بد نباشد بدانید که اگر به هر دلیلی روی ریل قطار سقوط کردید، چه کارهایی را باید انجام داده و از چه فعالیت هایی باید پرهیز کنید تا در سلامت کامل به سکو بازگردانده شوید.

هرگز این کار را انجام ندهید!

پس از سقوط روی ریل قطار مترو، به هیچ عنوان سعی نکنید که خودتان بالا بروید! زیرا یک جریان برق قوی در زیر سکو وجود دارد و هرگونه بی احتیاطی و تماس با آن می تواند باعث انتقال شوک الکتریکی و خدایی نکرده موجب مرگ بشود.

چه کاری باید انجام دهید؟

اگر متوجه شدید که قطار در حال ورود به ایستگاه است، تا کمی جلوتر از نقطه ای که قرار است توقف کند، بدوید و جلو بروید. توجه داشته باشید که در بخش میانی ریل حرکت کنید و همزمان نیز با صدای بلند کمک بخواهید تا خدمه ایستگاه مترو متوجه شما بشوند.

2

اگر قطار به شما خیلی نزدیک بود و برای دویدن و فرار کردن فرصتی نداشتید، در بخش میانی ریل ها دراز کشیده و دست های خود را روی سر بگذارید تا مانند محافظ عمل کند.

3

فاصله میان این فضا و بدنه قطار حدود ۵۰ سانتی متر است و اگر درست دراز بکشید، هیچ اتفاقی برایتان روی نخواهد داد.

منبع: brightside
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • حمید دی ۲۲, ۱۳۹۵

  ضمن تشکر از اطلاع رسانی صورت گرفته به اطلاع می رساند جریان برق مترو ایران بنظرم مابین ریل ها در وسط قرار دارد لذا فکر کنم این توصیه شما برای ایران درست نباشد لطفا بررسی بفرمایید کدامیک درستتر است تا در موارد ضروری از آن بهره گرفت

  • مجتبی دی ۲۲, ۱۳۹۵

   سلام.اون حدفاصل بین زمین تا قطار تو ایستگاهای ایران نیست (شخصی که تو عکس دراز کشیده) مرگ طرف حتمیه.لطفا شرایط بهتری دارید بگید

  • سعید حریری دی ۲۲, ۱۳۹۵

   خطوط برق در مترو های داخل شهر تهران با یک ناودانی زرد رنگ مثل اولین عکس مطلب محافت می شوند که در ایستگاه ها در زیر سکو قرار دارد در ایستگاه صادقیه هم به راحتی قابل تشخیص هستند
   اما در مورد فضای خالی بین دو ریل من تا حالا تو مترو همچین فضایی رو ندیدم و به نظرم ریل ها با بتن ریزی در جای خود ثابت شده اند که فضای خالی بین انها وجود ندارد

 • حامد فروردین ۲۹, ۱۴۰۰

  آقا این مال ایران نیست. برق مترو ایران دقیقا همون وسطه. پاک کن مطلب رو