نگاهی به آثار هنرمندی که با ترکیب دو سبک کوبیسم و رئالیسم نقاشی های دیواری منحصر به فرد خلق می کند

نگاهی به آثار هنرمندی که با ترکیب دو سبک کوبیسم و رئالیسم نقاشی های دیواری منحصر به فرد خلق می کند

هنرمندی با نام مستعار «بِلین» برای کشیدن نقاشی های دیواری خاص خود شهرت بسیاری یافته است. تصاویری که وی روی دیوار خلق می کند نوعی واقع گرائی افراطی یا همان هایپررئالیسم است.

این سبک از ویژوآل آرت در اصل روشی است که با الهام از هنر عکاسی و به صورت بسیار دقیق و عکس‌ گونه، چهره، پیکر انسان یا اشیای صنعتی در ابعاد بزرگ تصویر می‌ شوند.

آثار بلین نوعی تقارن و تناسب در خود دارند که در حال حاضر به الگوی هنرمندان این حوزه هنری تبدیل شده است. وی کار خود را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرده و فقط با استفاده از تکنیک اسپری و بدون کمک از شابلون آن ها را روی دیوار می کشد. به همین خاطر آثارش از دیگر نقاشی های دیواری شهر قابل تشخیص بوده و همین امر موجب شهرتش شده است.

در طول ۱۵ سال گذشته وی به ثبت طبیعت انسان از منظر خود پرداخته و اخیرا تصمیم گرفته تا نوعی دیگر از لذت زیبائی شناسی را آزمایش نماید. به همین خاطر، در اطراف تصاویر انسان ها، خطوط و نقش های گوناگونی ترسیم می کند تا به روشی نو به توصیف احساسات انسان ها بپردازد.

بلین در آثار خود از رنگ های شاد و ترکیبی از بافت های گوناگون را به کار می گیرد و تا اندازه ای می توان آن را به سبک هایپررئالیسم نسبت داد.

البته هنرمند یاد شده بیشتر ترجیح می دهد تا نام «پُست نئو کوبیسم» را برای سبک هنری خود به کار بگیرد زیرا به این ترتیب می تواند مراتب سپاس و احترام خود به پابلو پیکاسو را نیز نشان دهد.

در ادامه می توانید برخی از آثار او را مشاهده کنید.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

منبع: boredpanda
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود