۱۰ اشتباه رایج در کشیدن خط چشم و راهکارهای رفع آن ها

۱۰ اشتباه رایج در کشیدن خط چشم و راهکارهای رفع آن ها

خط چشم کشیدن مهارت زیادی می خواهد، زیرا باید با دقت کامل، خطوطی صاف و نازک را در پشت چشم های خود کشیده و مطمئن شوید که با هم تناسب و تقارن دارند.

اما فارغ از این موارد، برخی از خانم ها از اصول کشیدن درست خط چشم آگاه نیستند و به جای اینکه موجب زیبایی بیشتر چشمان خود شوند، برعکس عمل کرده و آرایششان را خراب می کنند. برای پیشگیری از چنین مشکلی، پیشنهاد می کنیم راهنمای تصویری زیر را مشاهده کرده و با اشتباهات رایج خط چشم کشیدن آشنا شوید.

همراهمان باشید.

تیز نبودن نوک مداد چشم

1

مداد چشم را باید در هر بار استفاده بتراشید تا نوک آن تیز بشود. تیز بودن نوک مداد باعث می شود تا خط چشمی صاف و بدون هیچ گونه اشکال را پشت پلک خود بکشید.

کشیدن مداد رنگی در زیر چشم

2

یکی از اشتباهات رایج در میان خانم ها این است که مدادهای رنگی چشم را در پلک پائین هم می کشند. باید بدانید این کار باعث می شود تا آرایش غلیظ تر دیده شود و جذابیتی هم ندارد. کارشناسان میک آپ در این رابطه بیان داشته اند که استفاده از مداد رنگی در زیر چشم فقط در مهمانی های خاص و موضوع-محور مناسب هستند.

نامتقاران بودن دنباله خط چشم ها

3

متقارن بودن خط چشم ها لازمه زیبایی آن هاست، اگر در این کار مهارت کافی ندارید، تنها چاره ی آن این است که زیاد تمرین کنید و مدل های زیادی پشت چشم خود بکشید تا نمونه مناسب تر را نیز پیدا کنید.

کشیدن خط چشم مایع در زیر چشم

4

باید بدانید که خط چشم های مایع را وقتی زیر چشم خود می کشید، احتمال پخش شدن آن در زیر پلک زیاد است. به همین منظور از این خط چشم ها برای بالای چشم و از مداد برای زیر چشم استفاده کنید.

خط چشم های قابل شست و شو

5

خط چشم هایی که ضدآب نیستند، اگر در  زیر چشم کشیده شوند، خیلی زود پخش می شوند. به همین خاطر، بهتر است همیشه یک گوش پاک کن همراه خود داشته باشید تا در صورت ریختن خط چشم، بتوانید به راحتی آن را درست کنید.

فاصله بین مژه ها و خط چشم

6

همین جزئیات ریز می تواند موجب زشت شدن آرایش شوند. اگر بین مژه ها و خط چشم فضای خالی وجود داشته باشد، چشم ها بد دیده خواهند شد. به همین خاطر بسیار مهم است که این خط را درست در محل رویش مژه ها بکشید و به طور کامل آن را پر کنید.

بی نظم بودن دنباله خط چشم

7

دنباله خط چشم باید تیز، تمیز و صاف باشد. هر گونه ضخامت بی مورد یا بالا و پایین شدن این خط، باعث زشت و شلخته دیده شدن چشم ها خواهد شد.

کشیدن پلک به سمت بالا

8

بعضی ها عادت دارند هنگام کشیدن خط چشم، پلک خود را با انگشتان دست بالا نگه می دارند، اما نتیجه این کار، ترسیم خط ضخیم و بی نظم می شود. برای داشتن یک خط چشم نازک و مرتب، بدون هیچ حرکت اضافه ای خط را در پشت پلک بکشید.

مداد کشیدن در داخل چشم

9

این کار فقط زمانی زیبا به نظر می رسد که شما چشم های درشتی داشته باشید، در غیر این صورت موجب کوچک تر دیده شدن چشم ها خواهد شد.

محو کردن خط چشم پایین

10

اینکه مدادی که در زیر چشم می کشید را محو کنید، بسیار خوب است. اما توجه داشته باشید که قلم موی شما خیلی پهن نباشد تا باعث سیاه شدن زیر چشم ها نشود.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • کیان آذر ۱۰, ۱۳۹۷

    با سلام ممنون از مطالب خوب شما تشکر شاسی نوار نقالهhttps://parsconveyorbelt.com/%D8%B4%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%AA%D8%B3%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/