نگاهی به زندگی شگفت انگیز «اَمل عَلَم الدین» فعال بین المللی حقوق بشر و همسر جورج کلونی

نگاهی به زندگی شگفت انگیز «اَمل عَلَم الدین» فعال بین المللی حقوق بشر و همسر جورج کلونی

اَمل عَلَم الدین یکی از قوی ترین و شناخته شده ترین وکلای حقوق بشر دنیا به شمار می آید. این وکیل لبنانی الاصل چندی پیش با جورج کلونی از چهره های مطرح هالیوود ازدواج کرد. اَمل و کلونی هفته قبل اعلام کردند که آن ها در ماه ژوئن منتظر دو بچه دوقلو هستند.

از آن جایی که اَمل در دانشگاه آکسفورد و دانشگاه نیویورک تحصیل کرده است همواره موکلان شناخته شده ای به او مراجعه می کنند از جمله یولیا تیموشنکو نخست وزیر اسبق اوکراین و جولین آسانژ بنیانگذار سایت ویکی لیکس (WikiLeaks). در ادامه به گوشه هایی از زندگی پر فراز و نشیب اَمل علم الدین اشاره خواهیم کرد.

amal-hair-14may14-01-w900-h600
اَمل کلونی (عَلَم الدین) یک وکیل بریتانیایی ۳۹ ساله است که در زمینه مد و لباس نیز فعالیت دارد.
landscape-1484242344-hbz-amal-clooney-03-splash-index-w900-h600
وی همچنین همسر بازیگر ۵۵ ساله معروف هالیوودی جورج کلونی است و این دو در آینده ای نزدیک دارای دو بچه دوقلو خواهند شد.
اَمل در لبنان به دنیا آمده است اما خانواده او در جریان جنگ های داخلی سال ۱۹۸۲ لبنان به بریتانیا مهاجرت کردند و همواره این موضوع را با آوارگانی که وکالت آن ها را بر عهده می گیرد در میان می گذارد.

وقتی که او و همسرش جورج کلونی با آوارگان سوری در برلین ملاقات کردند، اَمل گفت:”خانواده من نیز از یک جنگ خانمان سوز داخلی در سال ۱۹۸۲ فرار کردند و بسیار خوش شانس بودند که یک کشور اروپایی به آن ها پناهندگی اعطا کرد”.

she-got-an-english-law-degree-from-st-hughs-college-oxford-a-master-of-laws-llm-from-nyu-and-is-fluent-in-arabic-and-french-w900-h600
اَمل مدرک کارشناسی حقوق از کالج سنت هیو (St. Hugh) دانشگاه آکسفورد و مدرک کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه نیویورک را دریافت کرده و علاوه بر انگلیسی به زبان های عربی و فرانسوی نیز مسلط است.
her-law-firm-doughty-street-chambers-recruited-her-to-train-as-a-barrister-in-2010-she-later-joined-its-international-law-team-full-time-w900-h600
او دوران کارورزی خود را به عنوان وکیل حقوقی در سال ۲۰۱۰ در موسسه حقوقی داتی استریت چیمبرز ( Doughty Street Chambers) آغاز کرد و بعدها به صورت تمام وقت به تیم حقوق بین الملل این موسسه پیوست.
she-has-gone-on-to-become-one-of-the-worlds-most-renowned-international-human-rights-lawyers-w900-h600
اَمل یکی از شناخته شده ترین وکلای حقوق بشری دنیا به شمار می آید.

او وکالت پرونده های پر سر و صدایی از جمله پرونده یولیا تیموشنکو نخست وزیر سابق اوکراین و دادخواست کشور ارمنستان در تلاش برای به رسمیت شناخته شدن نسل کشی ارامنه را بر عهده داشته است. همچنین او وکالت تعدادی از زنان یزیدی که از اقلیت های مذهبی منطقه کردستان عراق هستند و تحت آزار، شکنجه و تجاوز نیروهای داعش قرار گرفته بودند را متقبل شده است.

she-represented-wikileaks-founder-julian-assange-during-his-extradition-case-against-sweden-in-2011-w900-h600
همچنین وی وکالت جولین آسانژ بنیان گذار سایت ویکی لیکس را در پرونده استرداد جنجالی او به سوئد در سال ۲۰۱۱ بر عهده داشت.
and-represented-the-greek-government-in-its-battle-to-reclaim-5th-century-bc-parthenon-sculptures-from-britain-in-2014-and-2015-w900-h600
اَمل همچنین وکالت دولت یونان در دعوای حقوقی برای باز پس گیری مجسمه های باستانی معبد پارتنون (Parthenon) از بریتانیا را در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ بر عهده داشت.
Amal-Clooney-Power-Suit-w900-h600
او به محمد نشید (Mohamed Nasheed) رییس جمهور سابق مالدیو کمک کرد که پس از ۱۳ سال از زندان آزد شود. با تلاش های اَمل، سازمان ملل زندانی شدن نشید را نقض قوانین بین المللی اعلام کرد.
140928113901-clooney-amal-0928-story-top-w900-h600
او در سال ۲۰۱۳ در ایتالیا و در جریان یک مراسم خیریه جمع آوری کمک مالی با جورج کلونی آشنا شد.
clooney-said-he-knew-very-quickly-he-wanted-to-spend-the-rest-of-his-life-with-amal-w900-h600
کلونی ادعا کرده است که در همان نگاه اول دریافته که باقی مانده عمرش را باید با اَمل بگذراند.
این دو در سپتامبر ۲۰۱۴ و یک سال بعد از اولین ملاقات در شهر ونیز ایتالیا با هم ازدواج کردند و حق فروش عکس های عروسی آن ها صرف امور خیریه شد.
the-reception-was-held-at-the-aman-canal-grande-hotel-w900-h600
مراسم عروسی آن ها در هتل بزرگ کانال امان (Aman Canal Grande hotel) برگزار شد.
in-2015-amal-started-teaching-at-columbia-law-school-w900-h600
اَمل در سال ۲۰۱۵ تدریس در دانشکده حقوق دانشگاه کلمبیا را آغاز کرد.

اَمل کار خود را بهار سال ۲۰۱۵ با سخنرانی در دانشکده حقوق موسسه حقوق بشر آغاز نمود. او هنوز نیز به عنوان استاد مهمان در لیست اساتید دانشگاه قرار دارد.

552429671
او و جورج کلونی در سال ۲۰۱۶ با پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار کرده و در مورد وضعیت بغرنج پناهندگان صحبت کردند.
اَمل برای آزادی موکلش محمد نشید با دیوید کامرون نخست وزیر سابق بریتانیا نیز دیدار داشت.
Amal-George.OKMagazine-w900-h600
با وجود مشغله کاری فراوان او توانست در جشنواره های سینمایی معتبری مانند فستیوال کن و مراسم گلدن گلوب در سال ۲۰۱۵ نیز شرکت کند که در مراسم اخیر جایزه یک عمر فعالیت هنری سیسیل بی دمیل به شوهرش، جورج کلونی، اهدا شد.

جورج هنگام دریافت جایزه اش از اَمل تشکر کرد و گفت: “خیلی سخت است که بعد از سال ها انتظار و ۵۳ سال تنها زندگی کردن کسی را دوست داشته باشی. اَمل! آشنایی من و تو یک معجزه بود. برای افتخار کردن چیزی با ارزش تر از ازدواج با تو ندارم که به آن ببالم”. به نظر می رسد که علاقه این دو کاملاً دو طرفه است.

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود