مدگردی با کلکسیون لباس الهام حمیدی و بهنوش بختیاری

اعتراض الهام حمیدی به منتقدان سبک مد و لباس هنرپیشه ها

مدگردی با کلکسیون لباس الهام حمیدی و بهنوش بختیاری

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر یکی از جنجالی ترین دوره های این رویداد بود، با این حال برنده ها مشخص شدند و همه چیز به اتمام رسید. فعالان مد و لباس اما اعتقاد داشتند که جشنواره از این لحاظ شرایط مطلوبی نداشته است. حضور بسیاری از هنرپیشه های زن سینمای ایران با لباس های تیره و بعضا مشکی در کنفرانس های خبری، پیکان انتقاد را به سمت مشاوران مد چهره های سرشناس سینمای ایران نشانه گرفت.

اگرچه با وجود تلاش های کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد برای ساماندهی این مسئله در کشور، همچنان اکثریت جامعه تمایل به پوشیدن لباس های تیره به جای لباس های رنگارنگ و شاد دارند، اما شبکه های اجتماعی و ژورنال های مد سبب شده تا حدودی رگه هایی از استقبال ایرانیان به خصوص بانوان از لباس های شاد منقش بر طرح های ملی را شاهد باشیم.

به هر حال، جامعه سینمایی کشور به عنوان بدنه ای که همواره در کانون توجه رسانه ها و افکار عمومی قرار دارد، نقش زیادی در معرفی سبک زندگی به خصوص دنیای مد و لباس به جامعه به ویژه جوانان ایفا می کند. شاید به همین خاطر است که در چند سال اخیر، بسیاری از چهره های سینمای مشهور، از طریق اینستاگرام مشخصات طراحان لباس خود را اعلام می نمایند.

مدگردی امروز روزیاتو، نگاهی داشته به سبک مد و لباس چند وقت اخیر الهام حمیدی و بهنوش بختیاری، هنرپیشه های سینما و تلویزیون کشورمان که بازتاب های گسترده ای در میان کاربران پیدا کرده است.

بهنوش بختیاری: سفیر مد و لباس شاد

be9

فوتوشوتینگ های جالب بهنوش بختیاری در دو سال گذشته.

حساب کاربری بهنوش بختیاری که در گزارش های اینستاگردی روزیاتو همواره یکی از ارکان ثابت مطالب هفتگی به شمار می رود، با بیش از ۵.۴ میلیون مخاطب، در فهرست پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیان قرار دارد. او در کنار الناز شاکردوست و مهناز افشار، یکی از پر مخاطب ترین صفحات فارسی در اینستاگرام را داراست.

be3

بهنوش بختیاری و تیپ خاص برای حمایت از کمپین کتابخوانی اینستاگرامی.

be12

یکی از جذاب ترین مد های بهنوش بختیاری در کاخ جشنواره سی و پنجم.

be13

یکی از تیپ های مد بهنوش بختیاری در کاخ جشنواره سی و پنجم.

برای چهره های سینمایی معروف، فالوور بیشتر در اینستاگرام و به طور کلی در شبکه های اجتماعی، یک برگ برنده محسوب می شود. چرا که هر اندازه مخاطبان اینستاگرامی بیشتر باشد، شانس دیده شدن و جریان ساز شدن پست ها افزایش می یابد.

be1

جدید ترین تصویر مد و لباس بهنوش بختیاری در تبلیغ ماهان دکور.

معمولا یک پست در صفحات بیش از ۵ میلیون مخاطب، با چند صد هزار لایک همراه می شود و شاید چند برابر این تعداد لایک، مورد بازدید (view) قرار بگیرد. از طرفی، معمولا پست های صفحات اینستاگرامی بسیار پر بیننده، با نظرات (comment) مخاطبان و هواداران موافق و مخالف نیز همراه می شود که این قضیه بر داغ تر شدن موضوع می افزاید.

be2

تصویر فوتوشوتینگ بهنوش بختیاری برای برند ماهان دکور که با مانتو و روسری متفاوت گرفته شد.

به همین خاطر، اکنون برخی چهره های سرشناس سینمایی مانند بهنوش بختیاری، از صفحه اینستاگرامی پر بیننده خود که از آن به عنوان ارتش بهنوشی ها یاد می کند، به عنوان ابزاری برای تبلیغ مد و لباس و همچنین فروشندگان کالا و خدمات بهره می برد.

be4

تیپ بهنوش بختیاری برای تبلیغ ماهان دکور در دی ماه ۹۵. طراح لباس: شاهدخت مزون. گریم: آتنا محمودی از سالن زیبایی شیمر.

تبلیغ برای ماهان دکور که به گفته ایشان در تولید محصولات خود، درختی را قطع نمی کند و فعالیت دوستدار محیط زیست (eco-friendly) دارد، بخشی از فعالیت سبک زندگی دیجیتالی بهنوش بختیاری را به خود اختصاص داده است.

be5

تیپ اسفندی بهنوش بختیاری برای برند تن پوش ها شاهدخت.

از طرفی ، وی مرتب با مانتوها و کفش و کیف های مختلف پست های رنگارنگ می گذارد که نمونه اش، تبلیغ برای شرکت کیف و کفش چرمی پاندوار  است که سفیر تبلیغاتی و مدیر توسعه برند آن به شمار می رود.

be6

تیپ آذرماهی بهنوش بختیاری در فوتوشوتینگی برای ماهان دکور.

be7

تیپ بهنوش بختیاری در کنفرانس خبری در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر.

be14

مدگردی با پاندوار.

be8

تیپ تبلیغاتی بهنوش بختیاری برای برند کیف و کفش چرم پاندوار.

be10

تیپ بهنوش با لباس بختیاری شاد و رنگارنگ.

be15

تبلیغ کیف و کفش پاندوار.

be11

تیپ بهنوش بختیاری در یک مراسم هنری.

به هر حال، بهنوش بختیاری به واسطه فعالیت های هنری شاد و طنز گونه اش، در کانون توجه شرکت های تولیدی در زمینه های مختلف قرار گرفته که به نظر می رسد با توجه به میمیک چهره، استایل و نوع پوشش و طیف متنوع هوادارانش سفیر تبلیغاتی خوبی باشد.

الهام حمیدی: مدگرد خاص

الهام حمیدی، یکی دیگر از هنرپیشه های سینما و تلویزیون ایران است که در چند سال اخیر، کلکسیون مد و لباس وی بسیار مورد توجه قرار گرفته.

be16

تصویر جدید الهام حمیدی در جشنواره برلین ۲۰۱۷ میلادی با تیپ خاص.

be17

الهام حمیدی با انتشار تصویر بالا نوشت: “جشنواره فیلم برلین، فرصتی برای تداخل و تلاقی فرهنگی و سنت و فکر کشورها.”

be18

این بازیگر پس از انتشار تصویر بالا که تیپ جدید او را در پایتخت سرد آلمان در فوریه ۲۰۱۷ میلادی به تصویر می کشد، نوشت:

“واقعا شرمنده ام از آن دسته دوستانی که همیشه و همه جا انسان و با فرهنگ و با شعور هستند، اما وای از آن عده قلیلی که اخیرا در اینستاگرام من جا خوش کرده اند. من نمی دانم آن ها از کجا آمده اند و مدام در حال گیر دادن، انتقاد و اظهار نظر های عجیب هستند. آن ها گاهی مانند گشت ارشاد می شوند و به حجاب و آرایش من گیر می دهند. گاهی نیز طراح و کارشناس مد و لباس و دکتر تغذیه و چاقی و لاغری و زیبایی را به چالش می کشند.”

“از نظرات سازنده و مفید تشکر می کنم. اما هنگام مراجعه به صفحات دوستان با حساب های ساختگی مواجه می شوی . به هر حال من هر طوری که تشخیص بدهم و راحت باشم آرایش می کنم و لباس می پوشم. همواره هم سعی داشته ام به اندازه قلب و اعتقاداتم و به شان شما و ایران عزیز احترام گذاشته و بسیاری از چیزها را رعایت کنم.”

“دوستداران واقعی خودم را که در هر جای ایران و دنیا هستند، دوست دارم و برای من قابل احترام هستند. این حرف ها تنها جوابی برای این دوستان بی هویت بود. امیدوارم این فرهنگ زشت در دنیای مجازی که با عکس گذاشتن من و همکارانم بلافاصله با عبارات مختلف و توهین آمیز از ما استقبال می کنند، اصلاح شود.”

این اظهارت جنجالی الهام حمیدی با بیش از ۴ هزار کامنت طرفدارانش مواجه شد و یکی از داغ ترین پست های سلبریتی های ایرانی در اینستاگرام بهمن ماه بود.

be19

لباس سنتی جدید الهام حمیدی در جشنواره فیلم برلین که توسط سایه موسوی، طراح ایرانی آماده شده بود.

be20

شب اکران خصوصی فیلم ما همه گنهکاریم در جشنواره فیلم فجر.

be21

تیپ آبان ماهی الهام حمیدی با روسری آبی.

be22

عکس آتلیه ای الهام حمیدی در مهر ماه ۹۵.

be23

تیپ مانتو الهام حمیدی در مراسم هفتاد و یکمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد در تهران.

be24

تیپ مانتو و آرایش الهام حمیدی در سفر به جزیره مرجانی کیش.

مدهای فرصت آفرین

با مقوله مد می توان فرهنگ سازی کرد و خبر ساز شد و تفکری را القا و تبلیغ نمود. حتی ما قادریم نمادهای گردشگری و تاریخی را معرفی کنیم. این ابزار وقتی با حضور چهره ها صورت بگیرد، بازتاب بین المللی پیدا می کند.

be25

تصویری از مانتوی مریم معصومی، طرحی الهام گرفته از مسجد شیخ لطف الله در جشن حافظ.

امیدواریم همانطور که قبلا هم تاکید کردیم، مد و لباس سلبریتی های ایرانی چه در فیلم ها، تئاترها و سریال ها و چه در سبک زندگی عادی، منعکس کننده بخشی از هویت اقوام ایرانی باشد تا لباس های فاخر در کشور به خصوص میان نسل جدید بانوان کشور فراگیر گردد.

be26

نفیسه روشن و همسرش با مانتویی به طرح برج آزادی تهران.

رونق مد و لباس فاخر و مبتنی بر فرهنگ ایرانی، ظرفیتی فرصت آفرین برای اقتصاد، کارآفرینی و توسعه گردشگری و فرهنگ سازی برای دوری از پست پوشی (پاره پوشی و . . . ) خواهد بود.

be27

ماه چهره خلیلی در شانزدهمین جشن حافظ در سال ۹۴.

۳ نظر

ورود

 • ملیکا اسفند ۷, ۱۳۹۵

  وای این گزارشتون فوق العاده بووووووووووووووووووووود
  خیلی خیلی مرسی 🙂 🙂
  love it
  الهام خیلی نازه. از اینا بیشتر بزارید

 • رنجبر اسفند ۷, ۱۳۹۵

  من نمیدونم چرا الان با این خبرتون روحیه گرفتم 🙂 واقعا شاد پوشیدن هنره. بهنوش خیلی خوب این هنر رو داره. همیشه هم خندانه.
  خوشمان امد
  باتشکر فراوان 🙂

 • سیما فروردین ۶, ۱۳۹۶

  من خیلی دوست دارم تیپ الهام رو. ساده و جذاب اما شلوغ نیست