اختراع دستگاهی هوشمند توسط یک پسربچه که از مرگ کودکان در داخل خودروها جلوگیری می کند

اختراع دستگاهی هوشمند توسط یک پسربچه که از مرگ کودکان در داخل خودروها جلوگیری می کند

بر اساس آمارها از سال ۱۹۹۸ در حدود ۷۱۲ کودک به دلیل مشکلات قلبی ناشی از جا گذاشته شدن در خودرو و گرمای داخل آن در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند. اما به لطف نبوغ یک نوجوان ۱۰ ساله به نام بیشاپ کری از شهر مک کینی در ایالت تگزاس در آینده ای نزدیک دیگر شاهد چنین مرگ های دردناک و قابل پیشگیری نخواهیم بود.

این پسربچه ی سیاه پوست ۱۰ساله دستگاه پلاستیکی ساده ای به نام «Oasis» ساخته که دمای داخل خودرو را کنترل می کند و وقتی که دمای درونی خودرو به حد خاصی برسد این گجت هوای خنک از خود بیرون داده و همزمان از طریق آنتنی که دارد به والدین و مقامات مسئول اخطار می دهد . ایده ی ساخت این دستگاه زمانی به فکر بیشاپ خطور کرد که باخبر شد یک کودک شش ماهه در همسایگی آن ها به دلیل ماندن در داخل خودرو برای مدت طولانی و گرمای شدید داخل آن جان خود را از دست داده است.

اگر چه وی در حال حاضر تنها یک مدل پلاستیکی سه بعدی از گجت خود را ساخته اما همراه با پدرش و از طریق وبسایت GoFundMe تاکنون موفق شده بیش از ۲۴.۰۰۰ دلار برای به مرحله ی تولید رساندن اختراعش جمع آوری کند. این پول صرف ساخت و ثبت کردن این اختراع خواهد شد.

tx+kid+invention-w700

10-old-student-device-children-hot-car-lifesaving-invention-3-w700

10-old-student-device-children-hot-car-lifesaving-invention-10-1-w700

10-old-student-device-children-hot-car-lifesaving-invention-10-w700

10-old-student-device-children-hot-car-lifesaving-invention-11-w700

10-old-student-device-children-hot-car-lifesaving-invention-12-w700

منبع: boredpanda
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود