سامسونگ جایزه بهترین طراحی پیشرو برای کمک به ارگونومی بدن را از آن خود کرد

سامسونگ جایزه بهترین طراحی پیشرو برای کمک به ارگونومی بدن را از آن خود کرد

جایزه طراحی پیشرو، هر سه سال یکبار به بهترین محصولی تعلق می گیرد که با توجه به ارگونومی بدن ساخته شده باشد. امسال نیز به رسم همیشه این مراسم برگزار شد و کمپانی کره ای سامسونگ توانست برای طراحی ماشین لباسشویی«ادواش» (Addwash) جایزه یاد شده را از آن خود نماید.

این ماشین لباسشوئی با ایجاد درِ دوم روی درِ اصلی دستگاه، انقلابی در صنعت ماشین لباسشویی ایجاد کرد که دغدغه ذهنی بسیاری از خانم‌های خانه بود. درِ دوم ماشین لباسشویی ادواش این امکان را به کاربر می دهد تا در صورت نیاز در حین شستشو و حتی فقط برای آبکشی، لباسی را به لباسشویی اضافه کنند.

برای آگاهی از جزئیات این طرح از شما دعوت می کنیم در ادامه ی مطلب، بیانیه خبری که در همین رابطه از جانب دفتر روابط عمومی سامسونگ در تهران برای روزیاتو ارسال شده است را مطالعه کنید.

0

چقدر به بدنتان اهمیت می‌دهید؟ چقدر حواستان به ورزش روزانه هست؟ تب لاغری و شمارش کالری خیلی وقت است که وارد زندگی همه شده، اما آیا جدای از کاهش وزن به سلامت بدنتان هم اهمیت می‌دهید؟

شاید خیلی از کارهای خانه به نظرتان ساده بیاید و اصلا متوجه ضرر بلندمدت آنها برای بدنتان نباشید، آسیب‌های جدی که به واسطه انجام مداوم و هر روزه بعضی از کارها به بدنتان وارد می‌شود.

اما خبر خوب اینکه، اگر شما به این مساله دقت ندارید و وسواس به خرج نمی‌دهید، بد نیست بدانید سامسونگ با تولید ماشین لباسشویی های ارگونومیک و مطابق با ساختار بدن سعی کرده این فشار را از روی خانم خانه و دوش و کمر او بردارد.

سامسونگ امسال به خاطر این طراحی‌ها، برنده سه جایزه ویژه جهانی در کنفرانس آسیایی طراحی و ارگونومی لوازم خانگی شد. جوایزی که در اصل هدیه‌ای به مشتریان این شرکت است.

 ماشین لباسشویی «ادواش»

Samsung Win Ergonomic Design Award - Pic2

اولین جایزه طراحی پیشرو را که هر سه سال یکبار به بهترین طراحی‌ها برای کمک به ارگونومی بدن تعلق می‌گیرد، سامسونگ به دلیل طراحی ماشین لباسشویی«ادواش» (Addwash) از آن خود کرده است.

ماشینی که نیاز به تعریف ندارد و با ایجاد درِ دوم روی درِ اصلی ماشین لباسشویی، انقلابی در صنعت ماشین لباسشویی ایجاد کرد که دغدغه ذهنی خیلی از خانم‌های خانه هم بود.

درِ دوم ماشین لباسشویی ادواش به شما کمک می‌کند، اگر لباسی را فراموش کرده‌اید یا دوست دارید آن را بعدا (حتی تنها برای آبکشی) به لباسشویی اضافه کنید، به راحتی بتوانید.

دری که حین شستشو کاملا باز می شود و باز هم به خاطر قرار گرفتن آن در سطح بالای ماشین لباسشویی برای باز و بسته کردن آن نیازی به خم شدن نیست و در عین حال به این ترتیب حتی اگر لباسی را جا انداخته باشید و یا حتی بخواهید نرم‌کننده اضافه کنید لازم نیست به خاطر آن دوباره مجبور به استفاده از ماشین لباسشویی شوید.

سیستم خشک کن ۱۰۰ درصد

همچنین مدل جدید ادواش با مجهز بودن به سیستم خشک کن ۱۰۰ درصد امکان استفاده از لباس به محض شستشو را فراهم می‌کند. با استفاده از این تکنولوژی منحصربه‌فرد دیگر نیازی به جمع کردن لباس‌های خیس از داخل ماشین و پهن کردن و جمع کردن و… ندارید و می توانید خیلی راحت همه کارها را به ماشین لباسشویی بسپارید.

باور کردنی نیست! اما اگر خانم خانه باشید و حداقل هفته‌ای یکی دو بار مجبور باشید لباس‌ها را دانه دانه پهن کنید و گیره بزنید و بعد منتظر بمانید تا خشک شوند و اگر مجبور باشید داخل خانه این کارها را انجام دهید با منظره ناخوشایند لباس‌های روی بند رخت مواجه باشید، تازه متوجه می‌شوید علاوه بر اینکه این ماشین لباسشویی به جسم‌تان کمک می‌کند چطور به روح‌تان هم کمک کرده است!

Samsung Win Ergonomic Design Award - Pic1

دیگر خم و راست نشوید

یکی از مسایل آسیب‌ زا حین استفاده از ماشین لباسشویی خم شدن برای ریختن لباس‌ها داخل ماشین است که سامسونگ این مساله را با طراحی ماشین لباسشویی «اکتیو دوال واش» (Active Dual Wash) از بین برده است.

جایزه‌ای که در این کنفرانس جهانی به سامسونگ تعلق گرفته به خاطر استفاده از سینک اضافی درِ بالا برای شستشوی ابتدایی لباس‌ها با دست است. با استفاده از این ماشین، می‌توان لباس‌هایی که نیاز به شستشوی ابتدایی و یا اضافی با دست دارند را به راحتی شست.

همچنین ساختار ارگونومیک آن هر گونه نیاز به خم و راست شدن برای ریختن و برداشتن لباس‌ها و چک کردن ماشین لباسشویی را بر طرف می‌کند، جالب اینجاست که این ماشین لباسشویی تمام اتومات فرقی با ماشین لباسشویی‌های دیگر ندارد و برنامه‌های شست‌و‌شو و آبکشی و خشک کن آن مثل همه ماشین لباسشویی‌های دیگر است.

لباس‌ها را با دو دیگ مجزا و با برنامه‌های مجزا بشویید

Samsung Win Ergonomic Design Award - Pic3

ماشین لباسشویی فلکس واش

در کنفرانسی که هر سه سال یکبار بهترین‌های دنیا را معرفی می‌کند، لباسشویی فلکس واش (Flexwash) سامسونگ، یک لباسشویی جامع که دو ماشین لباسشویی کامل را در یک ماشین لباسشویی جای داده است، موفق به دریافت جایزه شد.

این جایزه برای ارائه امکانِ داشتن دو برنامه شستشوی مجزا در آنِ واحد و در نتیجه صرفه‌جویی در وقت و انرژی است.

علاوه بر جایزه فوق ماشین لباسشویی فلکس واش سامسونگ جایزه سالانه بهترینِ بهترین‌ها در طراحی ارگونومیک را از  انجمن ارگونومی کره جنوبی دریافت کرد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود