۵ روشی که سرسی لنیستر می تواند برای کشتن اژدهاهای دینریس تارگرین به کار ببرد

۵ روشی که سرسی لنیستر می تواند برای کشتن اژدهاهای دینریس تارگرین به کار ببرد

هشدار: برای کسانی که فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» را ندیده اند این مطلب ممکن است از جذابیت تماشای آن کاسته و داستان را برای شما لو بدهد. پس اگر دو اپیزود اول فصل هفتم را ندیده اید از خواندن این مطلب خودداری نمایید!

این روزها دیگر تقریباً همه با سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) آشنا بوده و ما نیز مانند بسیاری از شما از طرفداران این سریال پربیننده و جذاب هستیم. به همین دلیل اخبار مربوط به آن را به دقت دنبال می کنیم و برایمان جالب است که بدانیم در اپیزود بعدی چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. رمز و راز این سریال بسیار زیاد بوده و کسی نمی داند که در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد و به همین دلیل باید انتظار هر اتفاق ناخوشایند و غیرمنتظره ای را داشت. اما پیچیدگی داستان سریال باعث شده که پس از پایان هر اپیزود تئوری هایی از طرف بینندگان سریال در مورد اتفاقاتی که در اپیزود آینده رخ خواهد داد و سرنوشت شخصیت ها شکل بگیرد.

thumb-1920-719280-w700

همه ی ما می دانیم که در حال حاضر مهم ترین نبرد در وستروس در شرف رخ دادن است و این نبرد چیزی جز رویارویی دینریس تارگرین و سرسی لنیستر نیست. با حذف شدن ارتش یارا و ثیون گریجوی و همچنین کشته شدن دو تن  از دختران جنگجوی خاندان دورن (Dorne) و دستگیری مادر آن ها توسط یورون گریجوی نقشه های دینریس و تیریون به هم خورده اما هنوز هم دینریس ارتش بزرگ تر و قدرتمندتری در اختیار دارد. با این وجود نگرانی عمده ی سرسی حضور سه اژدها در طرف دیگر نبرد است و از شانس بد سرسی هنوز اطلاعات مفیدی در مورد نحوه ی کشتن این موجودات جادویی و بسیار خشن وجود ندارد.

6f-w700

اما در اپیزود دوم فصل هفتم دیدیم که استاد کیبورن که یکی از مشاوران نزدیک سرسی است کمان بزرگی را اختراع کرده که می تواند اژدهاهای دینریس را از پای درآورد. به همین دلیل باید گفت که دغدغه ی اصلی سرسی در نبرد آینده از بین بردن اژدهاها باشد و اگر چه هنوز در سریال نیز هیچ روشی برای کشتن اژدها بازگو نشده است اما می توان چندین روش و تئوری را برای این کار برشمرد. در ادامه ی این مطلب قصد داریم تعدادی از این روش ها که ممکن است سرسی برای از بین بردن این اژدهاها در پیش گیرد را به شما معرفی کنیم.

۱- استفاده از کمانی بزرگ و قدرتمند

game-thrones-s7-balerion-skull-w700

در اپیزود دوم فصل هفتم با عنوان «زاده ی طوفان» (Stormborn) استاد بزرگ کیبورن یک سلاح سری را به سرسی نشان می دهد که خود به کمک صنعتگران شهر ساخته و می تواند با استفاده از آن اژدهاهای دینریس را بکشد. وی بعد از این که دریافت یکی از اژدهاها در شهر میرین بر اثر برخورد نیزه زخمی شده است، یک کمان بسیار بزرگ ساخته که می تواند نیزه های بزرگی را به سمت هدف پرتاب کند. سرسی این سلاح مرگبار را روی جمجمه ی اژدهایی مرده به نام «بالریون» (Balerion) با نام مستعار «وحشت سیاه» (Black Dread) آزمایش کرد. این نیزه در جمجمه ی اژدها فرو رفت و سرسی نیز لبخندی از سر رضایت زد که شباهت بسیاری با لبخند او پس از ویران شدن «Sept of Baelor» داشت.

آیا این روش موثر است؟ شاید. می تواند موثر باشد. اما احتمالاً این روش روی اژدهای موسوم به «دروگون» (Drogon) که بزرگ ترین و قوی ترین اژدهای دینریس است تاثیری نخواهد داشت. در کتاب های این مجموعه آمده است که در یکی از موارد اژدهایی با پرتاب نیزه به سمت چشم هایش کشته می شود. نیزه ای که سرسی به سمت جمجمه ی بالریون پرتاب کردن نیز در چشم او فرو رفت. همچنین می دانیم که اژدهای موسوم به «مراکسس» (Meraxes) که دومین اژدهای بزرگ ایگان فاتح برای تصرف وستروس بود توسط پیکان پرتاب شده ای از یک اسلحه به نام «عقرب» که شباهت بسیاری به سلاح استاد کیبورن داشت و به چشمش اصابت نمود کشته شد.

سلاح استاد کیبورن می تواند اژدهاهای کوچک تر دینریس را بکشند اما باید بسیار محتاط بوده و با دقت نشانه گیری کنند. اژدهاهای دینریس، برخلاف اژدهای مرده ی قصر وستروس، زنده اند، پرواز می کنند، ثابت نیستند و از دهانشان آتش بیرون می آید. فرو افتادن اژدها نیز هر کسی که نزدیک او باشد را خواهد کشت.

۲- استفاده از دیگر اژدهاها

0-w700

داستان نبرد موسوم به «رقص اژدهایان» (Dance of the Dragons) یک جنگ داخلی بین خانواده ی تارگرین ها برای بدست آوردن تخت آهنین بود که در حدود ۱۷۰ سال قبل از داستان کنونی سریال «بازی تاج و تخت» رخ دده و تنها نبرد بزرگی بوده که اژدهاها در دو طرف مشغول نبرد بوده و بسیاری از آن ها در این نبرد همنوعان خود را کشته اند. بعد از ان که ایگون سوم که از اژدها متنفر بود خواهرش راینریا را شکست داد، باقیمانده ی اژدهاها را به بند کشید و بعد از چند سال نسل اژدهاها منقرض شد.

آیا این روش موثر است؟ ممکن خواهد بود. فقط برای موفقیت در این کار باید افراد سرسی راهی برای قرار دادن اژدهاهای سرسی در مقابل همدیگر پیدا نمایند.

۳- به بند کشنده ی اژدها

4bf4b8d599ed6597_game-of-thrones-pilou-asbaek-w700

به بند کشنده ی اژدها (Dragonbinder) که به «شیپور جهنمی» (hellhorn) مشهور است، شیپوری ساخته شده از شاخ اژدها بوده که می تواند اژدهاها را کنترل کند. در مجموعه کتاب های «ترانه یخ و آتش» (A Song of Ice and Fire) یورون گریجوی یکی از این شیپورها را در اختیار دارد. گفته شده که هر کسی که در این شیپور بدمد در نهایت خواهد مرد اما هر اژدهایی که صدای شیپور را بشنود از صاحب شیپور اطاعت خواهد کرد. نوشته های روی شیپور جهنمی بدین شرح است:” من به بند کشنده ی اژدها هستم… هیچ انسان فانی نباید در من بدمد و زنده بماند… خون برای آتش،آتش برای خون”.

آیا این روش موثر است؟  اگر نویسندگان سریال شیپور به بند کشنده ی اژدها را وارد داستان کنند می تواند باعث شود که افراد سرسی راهی برای ایجاد درگیری بین اژدهاهای دینریس پیدا کنند. شاید به همین دلیل باشد که سازندگان سریال یورون گریجوی را به یکی از شخصیت های اصلی فصل هفتم و متحد قدرتمند سرسی تبدیل کرده اند. در مورد این که چطور یک مرد مرده می تواند به اژدهاها دستور دهد مطمئن نیستیم اما باید منتظر ادامه ی داستان بود.

 ۴- سرنوشت والیریا

Valyria_5x05_(4)-w700

تمامی شهر والیریا در یک انفجار آتشفشانی در حدود ۴۰۰ سال قبل از شروع نبرد پنج پادشاه (دوران اتفقاقات سریال) با خاک یکسان شد و تارگرین ها تنها خانواده ی مهم و بانفوذی بودند که از این واقعه جان سالم به در بردند.

آیا این روش می تواند موثر باشد؟ بدون شک خیر! هیچ امکانی برای ایجاد انفجار آتشفشانی در وستروس و از بین بردن اژدهاهای دینریس تارگرین وجود ندارد.

۵- زندانی کردن اژدها

imprisonment-w700

استادان بزرگ قصر اولدتاون (The Citadel in Oldtown) که سمول تارلی در آن جا در حال آموزش دیدن است به دنیای جادو علاقه ی زیادی ندارند. در واقع آن ها از جادو بیزارند و به همین دلیل کیبورن جایی در میان آن ها نداشت زیرا اعضای قصر بزرگ اولدتاون موافق آزمایشات او با محوریت جائویی نبودند. بعد از نبرد رقص اژدهایان، اژدهاهای باقیمانده به دستور ایگون سوم در غل و زنجیز شدند. بعد از چند سال آنها بسیار ضعیف شده و از بین رفتند. اما به نظر می رسد که ریگال (Rhaegal) و ویسریون (Viserion) که اژدهاهای کوچک تر دینریس هستند در مدتی که در میرین زندانی بودند توانستند زنده بمانند. از این رو برخی بر این باورند که ایگون سوم و یا استادان بزرگ او اژدهاها را مسموم کرده و کشته اند.

آیا این روش می تواند موثر باشد؟ بله اما احتمال آن زیاد نیست. این فرآیند سال ها طول خواهد کشید. اما این شانس وجود دارد که سرسی و استاد کیبورن یا هر دشمن دیگری بتوانند اژدهاهای دینریس را دستگیر کرده و برای ضعیف کردن آن ها راهی پیدا نمایند. البته غیر از استاد کیبورن هیچ یک از استادان دیگر توانایی انجام چنین کاری را نخواهند داشت.

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • sss مرداد ۱۵, ۱۳۹۶

  چرت بود.

 • ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ ї Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ї ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ مرداد ۱۵, ۱۳۹۶

  بخدا اینا همش الکیه.. فیلمتون کردن ! اکدوم اژدها.. اژدها افسانست.، اینا همش الکیه،، کامپیوتیریه. با پوتوشافت ساختن

 • نبما مرداد ۱۵, ۱۳۹۶

  الان دیگه همه میدونن که تو سیزن جنگی بین سرسی و دنریس شکل نمیگیره.
  البته یکی از اژدها ها توسط وایت واکر ها کشته میشه و به خدمت نایت کینگ در میاد.