هر آنچه که باید در مورد اپیزود پایانی فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» بدانید

هر آنچه که باید در مورد اپیزود پایانی فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» بدانید

اخطار: این مطلب قصد دارد به بررسی تیزر اپیزود هفتم و پایانی فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» بپردازد به همین دلیل ناگزیر اطلاعاتی در مورد اپیزود نهایی گفته خواهد شد.

این روزها همه جا صحبت از سریال فانتزی و پرهیجان «بازی تاج و تخت»(Game of Thrones) است و روز یکشنبه هفته ی آینده کوتاه ترین فصل از این سریال نیز با پخش آخرین اپیزود به پایان خواهد رسید. از آن جایی که می دانیم تنها یک فصل دیگر از این سریال محبوب باقی مانده و این اپیزود نیز اپیزود پایانی فصل ماقبل آخر خواهد بود پس باید منتظر اتفاقات بزرگی در این اپیزود باشیم. در حالی که هکرهای سایت شبکه ی اچ بی اُ تهدید کرده اند که در هر زمان ممکن است اپیزود پایانی را منتشر کنند هیجان ها برای دیدن داستان این اپیزود بالا گرفته است. در تیزر ویدیویی این اپیزود شاهد گردهمایی بزرگی در کینگز لندینگ هستیم و در ادامه می خواهیم تمام اتفاقاتی که در این ویدیو کوتاه دیده می شود را مورد بررسی قرار دهیم.

در ابتدای این تیزر شخصیت کرم خاکستری را می بینیم که همراه با ارتش آنسالید خود در بیرون از کینگز لندینگ آرایش نظامی گرفته اند. در چند اپیزود اخیر هیچ خبری از کرم خاکستری و نیروهایش نبود.

جیمی و بران نیز از بالای قلعه ارتش بزرگ آنسالید و دوثراکی ها را نظاره می کنند. اگر چه دینریس تعدادی از متحدان خود را از دست داده اما نیروهای او همچنان به اندازه کافی ترسناک به نظر می رسند. تاکنون از این نما کینگز لندینگ را ندیده بودیم.

جیمی و بران کاملاً از دیدن ارتش قدرتمند و بزرگ دینریس حیرت زده و بیمناک هستند. اما این دیدار ممکن است به یک آتش بس موقت منجر شود.

سرسی توانسته یورون گریجوی و ناوگان دریایی عظیمش را بار دیگر به خلیج بلک واتر احضار کند. ناوگان یورون در خارج از کینگز لندینگ در حالت آماده باش به سر می برند.

در این حین متحدان دینریس یعنی تیریون لنیستر، واریس و ثیون گریجوی نیز خود را به خلیج بلک واتر می رسانند. از زمان بازگشت ثیون به دراگون استون او را ندیده بودیم.

در نهایت می بینیم که گروه بزرگی از شخصیت های اصلی و فرعی سریال وارد دراگون پیت می شوند. در این اسکرین شات می توانید تیریون، جان اسنو،برین اهل تارث، داووس، میساندی، جوراه و ثیون گریجوی را با تعدادی از فرماندهان دوثراکی ببینید. بدون شک دینریس، سگ شکاری و بریک دونداریون نیز در همین حوالی خواهند بود. این موضوع بدین معنا خواهد بود که تیریون، پادریک و بران بعد از مدت ها بار دیگر با هم دیدار خواهند کرد. همچنین ممکن است شاهد ملاقات دوباره میساندی و کرم خاکستری در بیرون از قلعه نیز باشیم. نکته ی مهم دیگر این که این اولین دیدار جان اسنو از پایتخت وستروس است.

جان اسنو اولین کسی بود که شکل گیری چنین گردهمایی بزرگی را توصیه کرد و به نظر می رسد با آوردن یکی از وایت واکرها به کینگز لندینگ رهبری یک طرف از نیروها برای ایجاد اتحاد علیه پادشاه شب و نیروهایش را داشته باشد.

جای دیدار با سرسی یک مکان باستانی به نام «دراگون پیت» (چاله اژدها) در کینگز لندینگ است. در این تصویر می توانید جان اسنو و همراهانش را در حال ورود به این مکان ببینید.

دراگون پیت مکانی است که به عنوان محل زندگی اژدهایان باستانی شناخته می شود. این مکان قبلاً سقف داشته اما این سقف در دوران حکومت تارگرین ها از بین رفته است.

هدف اصلی از این گردهمایی این است که سرسی را از خطر وایت واکرها آگاه کرده و وجود آن ها را به او اثبات کنند. لباس جدید سرسی در این اسکرین شات بسیار زیبا و برازنده به نظر می رسد.

سرسی همچنان از تیریون متنفر بوده و دوست دارد گردن او را بزند. اولین دیدار آن ها پس از سال ها چگونه خواهد بود؟ با توجه به نگاه تیریون در این صحنه بنظر می رسد که درگیری لفظی سختی بین این دو اتفاق بیفتد. تیریون به سرسی اعتماد ندارد اما آیا می تواند تمامی حرکات سرسی در ادامه ی مذاکرات را پیش بینی کند؟

وقتی که جیمی به سرسی نگاه می کند او قیافه ی مغرور و مشکوکی به خود می گیرد. آیا سرسی نقشه ای در آستین خود دارد؟ شاید انفجار بزرگ دیگری در راه است. این بهترین فرصت سرسی برای از بین بردن تمام دشمنانش است اما اگر این کار را بکند ارتش دینریس به طور قطع انتقام سختی از او و سربازانش خواهند گرفت.

در این تیزر هیچ نشانی از دینریس و یورون گریجوی دیده نمی شود اما بدون شک این دو نیز در دراگون پیت خواهند بود. در این شات به نظر می رسد ثیون گریجوی در ساحل زانو زده است. ثیون به جان اسنو گفت که قصد دارد خواهرش یارا را نجات دهد پس شاید در اپیزود پایانی نتیجه ی ماموریت او را شاهد باشیم.

در تنها نمایی که در این ویدیو کوتاه از وینترفل می بینیم، سانسا در بالای برج وینترفل دیده می شود. بدون شک درگیری او با آریا و لیتل فینگر در این اپیزود شدت خواهد گرفت.

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود