با کوچه‌های پونه تهران آشنا شوید [رپورتاژ آگهی]

با کوچه‌های پونه تهران آشنا شوید [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

محله کوچک‌ترین واحد اجتماعی جامعه شهری است که در مقیاس مدیریت شهری یک امر اعتباری شناخته شده و حد و مرز جغرافیایی آن بر روی نقشه مشخص می‌شود.

پونک بنا به گفته بعضی نویسندگان به معنی کوچه‌های پونه است که در کنار رودخانه‌ای به همین نام قرار داشته است. با وجود امامزاده عین علی زین علی که در شمال میدان پونک قرار دارد می‌توان به قدمت این محله پی برد ضمن اینکه اگر به این امام زاده رفته باشید درخت بید کهنسالی دیده‌اید که گفته شده پیش از آباد شدن این محله در آنجا بوده است.

پونک کجاست؟

این محله در شمال غرب تهران در منطقه ۵ شهرداری واقع شده است. پونک که قسمت کوچکی از آن جزو منطقه دو شهرداری محسوب می‌شود در گذشته قریه‌ای به همین نام بوده از شمال به بزرگراه آبشناسان و محله المهدی از جنوب به بلوار شهید میرزایی، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و از غرب به بزرگراه سرلشگر ستاری و محله شاهین محدود می‌شود. سرای محله پونک، این محله را به دو قسمت شمالی و جنوبی بخش کرده است اما ساکنین پونک و به طور کلی شهروندان تهران، پونک را فقط به همین نام می‌شناسند و آن را به شمالی و جنوبی تقسیم نمی‌کنند.

یکی از بهترین خیابان‌های این محله بلوار کمالی و همیلا هستند که هر دو در نزدیکی میدان اصلی پونک واقع شده‌اند. از دیگر خیابان‌های این محله می‌توان به اشرفی اصفهانی، سیمون بولیوار، چهاردیواری، میرزابابایی، سردار جنگل، بلوار عدل و شهید مخبری (گلستان) اشاره کرد.

اماکن شاخص پونک

همانطور که گفته شد، امام زاده عین علی زین علی در این منطقه قرار دارد که علاوه بر زیارتگاه، برخی از شهروندان درگذشتگان خود را در حیاط آن دفن می‌کنند که البته قیمت قبرهای آن بسیار گران است. همچنین از اماکن تجاری و تفریحی می‌توان به مجتمع تجاری بوستان، پاساژ تیراژه، برج‌های مسکونی و تجاری جام جم همت و بوستان نهج البلاغه اشاره کرد که این بوستان مرز بین شهرک غرب و پونک هم محسوب می‌شود.

در پونک و به خصوص در میدان اصلی آن انواع رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها وجود دارد و با مراجعه به مرکز خرید بوستان می‌توان به همه نیازمندی‌های زندگی اعم از خوراک، پوشاک و لوازم خانگی به راحتی دسترسی داشت.

ساخت و ساز زمین، خانه و آپارتمان تجاری و مسکونی و همچنین مغازه در پونک بسیار رواج دارد بطوریکه با مراجعه به بخش خرید و فروش املاک سایت دیوار می‌توانید آنچه که مد نظر دارید، برای خرید و یا رهن و اجاره با قیمتی مناسب و کیفیت خوب به راحتی پیدا کنید.

خرید آپارتمان در پونک به دلیل داشتن منازلی با متراژ پایین و واحد زیاد و از این بابت با قیمتی مناسب بسیار رواج دارد، ضمن اینکه دسترسی این محله به بزرگراه‌هایی مانند همت، هاشمی رفسنجانی و حکیم آسان است و با رسیدن به میدان پونک می‌توان از اتوبوس‌های بی آر تی و تاکسی برای رسیدن به میدان‌ها و خیابان‌های اصلی شهر استفاده کرد. بطوریکه بیشتر جوانان و یا خانواده‌هایی که علاقمند به تهیه آپارتمانی با متراژ محدود و قیمتی مناسب هستند، خرید خانه و آپارتمان  در پونک را در الویت کار خود قرار می‌دهند.

بدون نظر

ورود