یک شروع قدرتمند برای پدر شدن؛ بهترین اپلیکیشن‌های مخصوص پدران

یک شروع قدرتمند برای پدر شدن؛ بهترین اپلیکیشن‌های مخصوص پدران

اگر فکر می‌کنید بارداری، زایمان و سپس نگهداری از کودک یک موضوع کاملاً زنانه است، باید بدانید که سخت در اشتباهید. پدر و مادر بودن و نگهداری از کودک، به خصوص در زمانه‌ای که زنان همپای مردان در اجتماع مشغول کارند، کار تنها یک نفر نیست. پدران مدرن تلاش می‌کنند با آگاهی از روش‌های بهتر و ابزار نوین وظیفۀ پدری خود را به بهترین نحو انجام دهند و به دنبال این نیاز هم اپلیکیشن‌های زیادی نوشته شده‌اند که هر پدری برای نگهداری کودک، از زمان بارداری تا زمانی که کودک به اصطلاح از آب و گل دربیاید، به آنها نیاز دارد. این اپ‌های شگفت‌انگیز نیازهای مردان برای ایفای سهمشان را به خوبی پیدا کرده‌اند که بهترین‌های آنها را با هم مرور می‌کنیم.

یک پدر تازه‌کار

NEW DAD یک اپلیکیشن بارداری مخصوص پدران است و تلاش می‌کند به مردانی کمک کند که با چشم‌های نگران از زمان آغاز بارداری همسر مراقب وضعیت مادر و کودک هستند. تصور کنید آگاهی پدران و دانستن تغییرات بدن و خلق و خوی مادران تا چه اندازه می‌تواند روند بارداری را آسان‌تر و مشکلات را کمتر کند. این اپلیکیشن رشد جنین را دنبال می‌کند و نشان می‌دهد در بدن مادر چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. در عین حال، به پدران توصیه‌هایی برای شاد و سالم نگه‌ داشتن مادر در مراحل مختلف بارداری می‌دهد تا در نهایت، پدرانی که تجربه پدر شدن نداشته‌اند، با موضوع بارداری آگاهانه‌تر برخورد کنند.

یک صدای آرامش‌بخش

Baby shusher اپلیکیشنی است که کمک جالبی به والدین می‌کند. پدر و مادرانی که تازه بچه‌دار شده‌اند و مسئولیت نگهداری کودک روی دوش آنهاست در ماه‌های اول دردسر زیادی برای آرام کردن و خواباندن بچه دارند. در فرهنگ‌های مختلف روش‌های متفاوتی برای خواباندن کودکی که بی‌موقع از خواب بیدار می‌شود و کودکی که بی‌دلیل گریه می‌کند وجود دارد، پدر و مادران ایرانی اصطلاح «پیش‌پیش کردن» را برای صدای آرامش‌بخشی که باعث برگشتن کودک به خواب می‌شود به کار می‌برند. معادل انگلیسی این اصطلاح کلمه shush است که کودک را به آرامش و خواب تشویق می‌کند و حتی برای این کار یک اپ وجود دارد که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفته است. اپلیکیشن baby shusher صدایی شبیه «پیش» یا «هیش» تولید می‌کند و کمک می‌کند که کودک آرام باشد و والدین هم به کارهای بی‌شمار خود برسند. هنگامی که کودک با صدای بلند گریه می‌کند، این صدا بلند و مداوم است و هنگامی که کودک آرام می‌شود، این صدا به تدریج کمتر و آرام‌تر می‌شود.

یک کار تیمی موفق

COZI FAMILY ORGANIZER یک اپ برای کمک به برنامه‌ریزی است. تقسیم کارها و هماهنگی در میان یک خانواده که اعضای آن کارهای زیادی برای انجام دادن دارند مسئلۀ کم‌اهمیتی نیست و ابزارهای ساده مثل پیامک و اپ‌های مختلف زیادی نیز وجود دارند که می‌توانند به این هدف کمک کنند. اما یک اپ ویژه هم طراحی شده تا خریدها دو بار توسط پدر و مادر به صورت جداگانه انجام نگیرد یا از قلم نیفتند و هر کس بداند چه کاری باید انجام دهد. این اپلیکیشن سازمان‌دهندهٔ کارها به تمام خانواده از جمله پدران کمک می‌کند که همپای مادران امور خانواده را سروسامان بدهند و با تقسیم کار فشارهای زیادی را کم کنند که روی دوش مادران، به خصوص هنگامی که یک نوزاد به خانواده اضافه می‌شود، وجود دارد.

رساتر از همیشه

Dormi صدای کودکتان را به شما می‌رساند. هر پدر منتظری می‌داند که به زودی به جای صدای زنگ ساعت هنگام روشن شدن هوا، بارها با صدای گریۀ کودک در طول شب بیدار خواهد شد. کودکی که پدر و مادر خود را می‌خواهد تا علت گریۀ او را پیدا و به سرعت رفع کنند. دستگاه‌های مانیتور کودک و در واقع فرستنده‌های صوتی رایجی وجود دارند که سال‌هاست مورد استفادهٔ والدین قرار می‌گیرند، اما اپلیکیشن Dormi نیاز به خرید این دستگاه‌ها را هم برطرف کرده است. با نصب این اپ روی یک گوشی به عنوان فرستنده و چند دستگاه دیگر به عنوان گیرنده، هنگام گریهٔ کودک روی گیرنده‌ها هشدار ظاهر می‌شود. اگر یک گوشی قدیمی دارید که بلااستفاده است، نیازی به خرید دستگاه مانیتور ندارید، چرا که این اپ با سیستم‌عامل‌های بسیار قدیمی هم سازگار است.

منبع: madarsho
۲ نظر

ورود