نکات آموزشی درمورد تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام [رپورتاژ آگهی]

نکات آموزشی درمورد تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام امروز مورد توجه کسب و کارهای بزرگ و کوچک قرار گرفته است.

براساس آمار های معتبر اکنون ۹۲ درصد از مردم بزرگسال دنیا از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند و در ایران نیز همین آمار صدق میکند.

ویرلن در دو مقاله برخی از نکات مهم برای تبلیغات و بازاریابی در اینستاگرام و تلگرام را معرفی کرده است :

بازاریابی محتوا در اینستاگرام

محتوا پایه اصلی استراتژی بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام است. اگر محتوای پیج اینستاگرام شما مرتبط به بازار هدف شما نباشد، به سختی میتوانید در اینستاگرام موفق شوید.

ابتدا، نوع محتوایی را که میخواهید پست کنید تعیین کنید. شما باید بدانید که می خواهید با چه نوع عکس هایی بزرگترین بازاریابی اینستاگرام خود را شروع کنید.

محتوای محصول محور:  به طور کلی متداول ترین استراتژی بازاریابی اینستاگرام، استراتژی محصول محور است. جلب توجه با محتوای محصول محور، به این معنی است که بیشتر عکس‌ها و ویدیوهایی که ارسال میکنید از محصولات شما هستند. این یک راه ساده برای خرید و فروش در این شبکه اجتماعی است . اساسا، شما به فالور های خود میگویید: “هی! به چیزهای عالی که ما می فروشیم نگاه کنید “با این امید که در مورد خرید آن به اندازه کافی هیجان زده شوند.

برنامه ریزی برای بازاریابی محتوا

هنگامی که استراتژی محتوا را مشخص میکنید، باید یک برنامه داشته باشید. پست های اینستاگرام دیگر به ترتیب زمانی نیستند. در عوض، فاکتور تعامل مهم میشود، پست ها بر روی صفحه ی تازه های کاربران بر اساس محتواهایی از حساب‌هایی که اغلب با آنها بیشتر ارتباط برقرار می کنند، مرتب میشوند.

ارسال پست به طور مداوم امکان دیده شدن پست ها را افزایش می دهد، که این به دنبال کنندگان فرصت  بیشتری برای مشارکت  می دهد. همچنین این باعث میشود که شما منبع به روزی باشید، تا افراد را به فالو کردن پیج و لایک کردن پست های خود ترغیب کنید و از آنفالو شدن توسط دنبال کنندگانتان جلوگیری کنید.

از یک ابزار مانند Buffer یا Later استفاده کنید تا پست هایتان را به طور پیش فرض برنامه ریزی کنید.  اینگونه به سازنده ی محتوای خود اجازه ی استراحت میدهد زیرا دیگر لازم نیست بلافاصله قبل از پست گذاشتن به عکس گرفتن و ویرایش آن مشغول باشد. این مسئله ویژه برای کسب و کارهای کوچک مهم است.

برای مطالعه کامل مقاله بروی آموزش تبلیغات در اینستاگرام کلیک کنید.

نکاتی در مورد تبلیغات در تلگرام

امروز کانال های بسیار زیادی در تلگرام وجود دارد که مطالب مختلفی را به مخاطبان خود ارائه میدهد، مانند اخبار ، مقالات آموزشی ، جک و لطیفه ، کلیپ های دیدنی و یا مطالب متفرقه دیگر و هر کانال طرفداران خود را دارد .

اما نکته قابل توجه در مورد تبلیغات در تلگرام این است که تا چه حد اعضاء این کانالها واقعی هستند و چند درصد از این اعضاء فیک یا مصنوعی هستند ؟! درواقع درصد قابل توجهی از کاربران برخی از کانال های تلگرام غیرواقعی هستند و درصد قابل توجهی نیز بصورت ناخواسته به عضویت این کانال ها درآمده اند ! بنابراین قطعا بسیاری از مطالبی که در آن قرار میگیرد دیده نمیشود!

با در نظر گرفتن تمام این موارد در زمانی که قصد درج آگهی در کانال ها را دارید باید به میزان اعتبار آن کانال توجه کنید.

کانال های قابل اعتماد و معتبر:  تعداد بسیاری از پربازدید ترین کانال های تلگرامی متعلق به سایت ها و خبرگزاری های پربازدید هستند . در واقع اکثر سایت های پربازدید حالا یک کانال در تلگرام دارند تا مخاطبان بتوانند اخبار و مطالب مورد نظر خود را از طریق این کانال ها نیز دریافت کنند.

نکات مهم درمورد تبلیغات انبوه در تلگرام :

  • تبلیغ در تلگرام برای افزایش بازدید وب سایت مناسب نیست و بازخورد خاصی نخواهد داشت
  • حجم بسیار بالا از آگهی در تعداد زیادی از کانال های پربازدید میتوانید نسبتا در برند بیلدینگ تاثیرگذار باشد
  • این مدل تبلیغات در موبایل میتواند برای افزایش نصب اپلیکیشن های موبایل در اپ استور ها مناسب باشد
  • تبلیغ غیر مستقیم از طریق پخش ویدئو کلیپ در کانال ها میتوانید تاثیرگذاری بهتری داشته باشد

برای مطالعه کامل مقاله بروی آموزش تبلیغات در تلگرام کلیک کنید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود