سنگین‌ترین مرد زنده جهان نیمی از وزن خود را کم کرده و به ۲۷۲ کیلوگرم رسید

سنگین‌ترین مرد زنده جهان نیمی از وزن خود را کم کرده و به ۲۷۲ کیلوگرم رسید

در سال گذشته میلادی اعلام شد که «خوان پدرو فرانکو» چاق ترین مرد جهان است. بر اساس اندازه‌گیری های مداوم، وزن این مرد ۳۳ ساله ۵۸۹ کیلوگرم اعلام شد. با این میزان سنگینی، باید گفت فرانکو به اندازه ۷ مرد بزرگسال با اندام متوسط وزن داشت و فقط ۱۲ کیلوگرم کمتر از «مانوئل یِرِیب» بود که ۳ سال پیش درگذشت.

اما خبر جدید و جالب در مورد سنگین وزن ترین مرد جهان این است که به کمک پزشکان و متخصصان توانسته حدود ۲۲۷ کیلوگرم از وزن خود را کم کرده و به ۲۷۲ کیلوگرم برسد که بسیار تحسین‌برانگیز است. البته به ادعای پزشکان، وی همچنان راه درازی برای رسیدن به وزن یک فرد عادی در پیش خواهد داشت.

در سال گذشته، پزشکی موسوم به «خوزه آنتونیو کاستاندا» که قرار بود پدرو را جراحی کند، اعلام کرده بود که پیش از جراحی، رژیم سه ماهه ای را برای بیمارش در نظر گرفته است و با اینکه امید به درمان وی بسیار اندک بود، اما اکنون با کاهش بیش از ۲۰۰ کیلوگرم از وزن این بیمار جرقه های امید زیادی در دل پزشکان و خود پدرو جرقه زده است.

فرانکو اکنون در زاپوپان در کشور مکزیک اقامت دارد و دوره نقاهت پس از دومین جراحی بایپَس لاغری خود را پشت سر می گذارد. جراحی های صورت گرفته روی این بیمار شامل کوچک کردن معده و بخش هایی از روده هایش بوده که میزان غذای مصرفی فرانکو را کاهش می دهد.

خوشبختانه این بیمار در شرایط خوبی قرار دارد و پزشکان به ادامه روند لاغری او در آینده بسیار امیدوار هستند.

پزشکان جراح همچنین اعلام کرده اند که در عمل آخر، آن ها قادر خواهند بود حدود یکصد کیلوگرم دیگر از وزن فرانکو را کم کنند.

پدرو فرانکو در رابطه با این کاهش وزن بیان داشته: عمل دوم در مقایسه با عمل اول سخت تر بود و من استرس بیشتری داشتم. اما این باعث نمی شود تا از ادامه این کار دست بردارم. کاهش وزن برای من فقط دست یافتن به یک عدد مشخص نیست بلکه می توانم از بیماری هایی همچون دیابت و مصرف داروهای فشار خود خلاص شوم. همچنین با کم شدن وزنم قادر خواهم بود پس از سال ها بیرون رفته، راه بروم و هوای تازه را تنفس کنم.

سنگین ترین مرد زنده دنیا که نامش در کتاب گینس ثبت شده، دیگر رکورددار نیست و به نواختن گیتار هم علاقه مند است. او نتوانسته برای ۶ سال از اتاق خود بیرون برود. گفته شده او در دوران مدرسه چاق بود، اما بعد از تصادفی که در ایام جوانی داشت، بیشتر از یک سال را در تخت خود سپری کرد و همین امر بیماری اش را وخیم تر نمود.

خوان پدرو در این رابطه می گوید: «هنگامی که تنها شش سال داشتم، وزن من ۶۳ کیلوگرم بود و این رقم در هفده سالگی به ۲۲۸ کیلوگرم رسید. بعد از آن تصادف، نیمی از بدن من شکست و بیش از یک سال و نیم را در تخت خود سپری کردم. من می خواهم دوباره رانندگی کنم، آواز بخوانم و به زندگی ام ادامه دهم. خداوند به من کمک خواهد کرد و مطمئن هستم که در آینده این کارها را انجام خواهم داد.»

منبع: newsweek
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود