چرا خرید خانه و آپارتمان در صادقیه پررونق است؟ [رپورتاژ آگهی]

چرا خرید خانه و آپارتمان در صادقیه پررونق است؟ [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

صادقیه که بیشتر به اسم نام قدیمش آریاشهر شناخته می‌شود از محله‌های پررفت و آمد غرب تهران است. محله‌ای که کافی‌ست اسمش بیاید تا بسیاری یاد پاساژ ۱۳ طبقه گلدیس بی‌افتند. این محله به خاطر وجود مراکز خرید بسیار، ایستگاه مترو و وجود بزرگراه‌های مختلف، یکی از مناطق پررفت و آمد تهران است و بیشتر ساکنانش را قشر متوسط تشکیل می‌دهند.

از این روست که خرید خانه و آپارتمان در صادقیه همیشه یکی از اصلی‌ترین گزینه‌هاست.

معروف است که محله صادقیه از دوره ناصرالدین شاه قاجاروجود داشته و محله‌هایی مثل ارمکان، برق آلستوم، مجتمع دادگستری و کاشانی درآن قرار داشتند.  اما پهلوی‌ها تغیراتی را با خودشان به همراه آورند  که صادقیه یا آریاشهر هم دستخوشش شد. از آنجایی که آریاشهر محله‌ای خوش آب و هوا بود و به نخستین بزرگراه‌های ایران هم دسترسی خوبی داشت روند ساخت و سازها درآن شتاب گرفت و محله‌های دیگری مثل تهران ویلا هم به آن اضافه شدند. حالا صادقیه محله‌ای‌ست با ساختمان‌های بسیار و خیابان‌ها و بزرگراه‌های زیاد که یکی از مناطق مهاجرپذیر تهران هم به حساب می‌آید.

صادقیه یا آریاشهر دو میدان دارد که به فلکه اول و دوم معروفند و بین آنها مراکز خرید و آموزشی زیادی قرار گرفته که معروف‌ترینشان پاساژ گلدیس است. فلکه دوم از این نظر که بزرگراه‌های محمدعلی جناح از جنوب، بزرگراه اشرفی اصفهانی از شمال، بزرگراه آیت‌الله کاشانی از غرب و خیابان ستارخان از شرق را به هم وصل می‌کند، معروف است.

اگرچه بخشی از صادقیه در منطقه دو شهرداری تهران واقع شده اما قیمت خرید خانه و آپارتمان در صادقیه مناسبت‌تر از محله‌های دیگر این منطقه است. از خیابان‌های مهم صادقیه خیابان‌های ستارخان، آیت الله کاشانی، سازمان آب، خسرو، سیار، فدیانی و اسدی هستند که قیمت خانه و آپارتمان در آنها باهم کمی متفاوت است. برای مثال قیمت آپارتمان ۷۳ متری در خیابان آیت الله کاشانی ۳۷۰ میلیون تومان و قیمت آپارتمان ۹۵ متری در فردوس شرق ۵۵۱ میلیون تومان است. با مراجعه به قسمت املاک سایت دیوار می‌توانید از قیمت املاک در صادقیه مطلع شوید.

حال چرا  خرید خانه و آپارتمان در صادقیه پررونق است؟

صادقیه از شمال به باغ فیض (پونک)، از جنوب به میدان آزادی، از شرق به برق آلستوم و از غرب به پل علامه جعفری (میدان نور پیشین) و شهر زیبا منتهی می‌شود. دسترسی خوب این منطقه به مناطق مختلف تهران یکی از دلایل اصلی پررونقی خرید و فروش خانه و آپارتمان در آن است. اتوبانهای اشرفی اصفهانی،آیت آلله کاشانی، محمدعلی جناح و خیابان ستارخان این منطقه را به راحتی به  مناطق اصلی شهر متصل می‌کند و وجود ایستگاه مترو و پایانه مسافربری اتوبوس و تاکسی به نقاط شهر، رفت و آمد به این منطقه را آسان کرده.

یکی از ویژگی‌های زندگی و خرید خانه و آپارتمان در صادقیه امکان تامین نیازهای روزمره بدون نیاز به خروج از محله است. وجود میوه‌فروشی‌های متعدد، ۱۰ بازار و میدان میوه و تره بار و یکی از شعبات فروشگاه شهروند، خرید را برای ساکنین این منطقه بسیار آسان کرده. همچنین در این محله مراکز خرید زیادی از لباس فروشی گرفته تا مغازه‌های فروش کیف، کفش و روسری و لوازم آرایشی وجود دارد.

وجود مراکز آموزشی متعدد، سالن‌های زیبایی، مجموعه‌ها و باشگاه‌های ورزشی مثل استخر موج خورشید و باشگاه بدنسازی صادقیه ویژه خانم ها، از امکانات این منطقه به شمار می‌رود. همچنین شهرداری تهران احداث مجموعه ورزشی چند منظوره و استخر، تجهیز ساختمان سرای محله، احداث فضای سبز و بوستان در این محله را از سال  ۹۵ در دستور کار خود قرار داه است. بیمارستان ابن سینا در فلکه اول صادقیه قرار دارد و بیمارستان پیامبران هم در نزدیکی این محله واقع شده و اگر شلوغی منطقه را از یاد ببریم، صادقیه به محله‌ای ایده آل برای زندگی تبدیل می‌شود.

منبع خبر : ویرلن

بدون نظر

ورود