تهران‌نو گزینه‌ای مناسب برای متقاضیان خرید خانه [رپورتاژ آگهی]

تهران‌نو گزینه‌ای مناسب برای متقاضیان خرید خانه [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

خیلی‌ها تهران‌نو را با تهرانسر، تهرانسر را با تهرانپارس و تهرانپارس را با تهران‌ویلا اشتباه می‌گیرند، در حالیکه هر یک از این مناطق گاه فاصله چندکیلومتری از هم دارند. تهران‌نو و تهرانپارس در شرق و تهران ویلا و تهرانسر در غرب تهران واقع شده‌اند. تهران‌نو به رغم نامش محله‌ای قدیمی است که در منطقه ۱۳ شهرداری قرار دارد. محله‌ای که بر اساس اصول هندسی و شهرسازی ساخته شده و خانه‌ها، کوچه‌ها و خیابان‌هایی منظم و شکیل دارد و هنوز ساخت‌وسازها نتوانسته هویت قدیمی محله را از آن بگیرد. تقاضای خرید خانه و آپارتمان در تهران‌نو یا اجاره مسکن در این ناحیه بالاست، چون یکی از محلات خوش‌مسیر و در دسترس تهران است.

محله‌ای خوش‌مسیر و قدیمی

می‌گویند فرانسوی‌های مقیم تهران تهران‌نو را ساخته‌اند و تبدیل به ساکنان اولیه‌اش شده‌اند. محله‌ای با بیش از ‍پنجاه سال قدمت که در دهه‌های اول حیاتش از محبوبیت فراوانی هم برخوردار بود و حالا هم جزو یکی از محله‌های اصیل تهران محسوب می‌شود.

تهران‌نو چندین میدان را در خود جا داده که مهمترین آنها میدان وثوق است که اسم خود را از وثوق‌الدوله نخست‌وزیر دوران قاجار گرفت که ساکن این محله بود. وثوق بعد از انقلاب به میدان امامت تغییر نام داد.

تهران‌نو کوچه‌ها و خیابان‌های عریضی دارد و عموماً تقاطع خیابان‌ها به یک فلکه می‌رسد که یکی از عوامل همبستگی بین ساکنان محله است و طی سالیان تبدیل به پاتوق اهالی شده. نزدیکی تهران‌نو به سرخه حصار باعث شده هوای بهتری نسبت به محلات اطراف داشته باشد. مجاورت با محله نیرو هوایی و نزدیکی به میدان پنجم نیرو هوایی هم باعث رونق تجاری و همچنین سرزندگی تهران‌نو شده و دسترسی به مراکز خرید را آسان کرده است.

اتوبوس‌های تندروی آزادی-تهرانپارس از تهران‌نو می‌گذرند، مسیر اتوبوس‌های دانشگاه علم و صنعت-خاوران هم از این محله است، علاوه بر اینکه خط چهار متروی تهران (کلاهدوز- ارم سبز) در این منطقه و در فلکه لوزی قرار دارد. بنابراین تعجبی نیست که تقاضا برای سکونت در آن از طرف قشر متوسط، کارمندان و دانشجویان بسیار باشد.

خرید خانه و آپارتمان در تهران‌نو

اما قیمت خرید خانه و آپارتمان در تهران‌نو چقدر است؟ با نگاهی به جدول زیر که به تازگی از آگهی‌های سایت دیوار استخراج شده، تا حدودی قیمت‌ها دستتان می‌آید و شاید بعد از خواندن این گزارش برای کسانی که دنبال محله‌ای خوب برای سکونت یا سرمایه‌گذاری هستند خرید خانه در تهران‌نو هم به گزینه‌های آنان اضافه شد!

 

 

سال ساخت

 

متراژ

 

قیمت به تومان

 

نوساز

 

۵۰ متر

 

۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰

 

۱۵ ساله

 

۵۰ متر

 

۱۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰

 

۲۰ ساله

 

۶۵ متر

 

۲۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰

 

۹ ساله

 

۸۰ متر

 

۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰

 

نوساز

 

۹۵ متر

 

۵۷۹٫۵۰۰٫۰۰۰

 

نوساز

 

۱۲۰ متر

 

۷۶۸٫۰۰۰٫۰۰۰

 

تهران‌نو جزو محلاتی است که رشد خود را کرده و از این رو قیمت مسکن چندسالی است که در این منطقه تثبیت شده و با نوسان مواجه نیست. به همین دلیل برای کسانی که درحال برنامه‌ریزی کمی طولانی‌مدت‌تر برای خرید خانه و آپارتمان در تهران‌نو هستند و ممکن است نتوانند فوری مبلغ خرید مسکن خود را تهیه کنند گزینه خوبی است، البته اگر کل اقتصاد مملکت با نوسان‌های سنگین مواجه نشود!

دیجیاتو
بدون نظر

ورود