گشتی در گالری عکس «نیکی کریمی» در باغ نگارستان تهران

«گل مردگی» به روایت نیکی کریمی در گالری اعتماد

گشتی در گالری عکس «نیکی کریمی» در باغ نگارستان تهران

نیکی کریمی ، هنرپیشه، تهیه کننده و کارگردان سینمای ایران که یکی از پر افتخار ترین هنرمندان هنر هفتم کشورمان در عرصه بین المللی محسوب می شود،  هفته گذشته، سومین نمایشگاه عکس خود را با نام «گل مردگی» جمعه ٢٧ بهمن در گالری اعتماد باغ نگارستان افتتاح کرد. او با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام ۲.۵ میلیون فالوری خود از هوادارانش خواسته بود که به تماشای جدید ترین عکاسی های ایشان به میدان بهارستان بروند.

نیکی کریمی که پیش از این دو نمایشگاه عکس از عکس های خود، یکی در گالری گلستان در ایران و دیگری در گالری کورت یارد امارات به نمایش گذاشته تا امروز سبک‌های مختلف عکاسی را تجربه کرده اما عکاسی از طبیعت در آثار او بیشتر است.

اولین نمایشگاه عکس های نیکی کریمی با عنوان «افق ها» در سال ٨٨ در گالری گلستان برگزار شد. کریمی درباره نمایشگاه جدیدش گفته است: عکاسی مجموعه «گل مردگی» در سال ۹۴ شروع شد و پس از فراز و نشیب بسیار به تصویر نهایی رسید.

نیکی کریمی

کریمی در یادداشتی آورده است: «این اولین بار بود که از طبیعت و خیابان و دوربین روی دست به استودیو می رفتم و صحنه ها را می چیدم. احساس یک فیلمساز/نقاش را داشتم که باید قابی ابدی از تصویرش می ساخت. مردن و به استعاره از آن، پژمردن جهانم را به هم زده بود چراکه مرشد همیشگی ام را از دست داده بودم و درگیر ذهنی به تصویر کشیدن این فقدان بودم.

همزمان اخبار نابسامانی های خاورمیانه من را بیشتر به مفهوم نیستی و فقدان درگیر می کرد. احساس تک افتادگی و تنهایی در جهانی بی نور و بی امنیت. همه این ها من را رساند به گلمردگی.»

گفتنی است، این نمایشگاه از روز جمعه ٢٧ بهمن در گالری اعتماد واقع در میدان بهارستان خیابان دانشسرا، باغ نگارستان تا ١۵ اسفند ماه از ساعت ١١ تا ٢٠ برای بازدید عموم دایر خواهد بود. گالری دوشنبه ها تعطیل است.

مراسم افتتاحیه نمایش عکس نیکی کریمی با اسپانسری ال جی و استقبال گسترده خبرنگاران و گالری گردها در جمعه ۲۷ بهمن

باغ نگارستان در میدان بهارستان تهران قرار دارد

عکس های نیکی کریمی در ۲ قاب

نمایشگاه عکس گل مردگی

نمایشگاه عکس گل مردگی – سومین نمایشگاه عکس نیکی کریمی در ۱۰ سال گذشته است

نمایشگاه عکس گل مردگی

از فرصت های گالری گردی تهران در روزهای پایانی سال استفاده کنید. توجه کنید که با توجه به فاکتور سود آتی، خرید آثار هنری به عنوان یک سرمایه ملی و اقدامی سود آور در بلند مدت، میتواند کمک خوبی به اقتصاد هنر و گردشگری کشور کند. کتاب های محبوب نیکی کریمی در سال ۹۶ را  اینجا ببینید که پیشنهادهای خوبی برای کتابخوانی در نوروز ۹۷ است.

محمود دولت آبادی نیکی کریمی

دیدار استاد محمود دولت آبادی (خالق کلیدر) از نمایشگاه عکس نیکی کریمی در عصر جمعه ۲۷ بهمن

آخرین پست اینستاگرامی نیکی کریمی در بهمن ماه ۹۶

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود