بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه FOX

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه FOX

رفته رفته به پایان سال ۹۶ شمسی نزدیک شده و برای استقبال از سال جدید آماده می شویم. ایام تعطیلات نوروز یکی از بهترین و خاطره انگیزترین ایام سال می باشد که می توان خستگی یک سال کاری را جبران کرد. در این میان اکثر افراد و خانواده ها از قبل برای این ایام تعطیل برنامه ریزی کرده و هر یک به نحوی این ایام را می گذرانند؛ برخی با سفر و برخی با در کنار خانواده بودن. راه های مختلفی برای لذت بردن از این ایام وجود دارد که بسته به شرایط و علایق افراد متفاوت خواهد بود. در این میان تماشای برنامه ای تلویزیونی یکی از بهترین و معمول ترین روش هایی است که خانواده ها و افراد در نظر می گیرند. امروزه با توجه به این که دوران طلایی تلویزیون نامیده می شود بسیاری اوقات فراغت خود را با تماشای یک سریال تلویزیونی می گذرانند.

در سال های اخیر علاوه بر مجموعه های تلویزیونی داخلی و سریال های مخصوص نمایش خانگی، سریال های خارجی نیز طرفدارن زیادی پیدا کرده اند. بدین ترتیب قصد داریم در مطلبی دنباله دار و به تفکیک شبکه های تلویزیونی خارجی، سریال های برتر هر شبکه یا سرویس اینترنتی را به شما معرفی کنیم که در صورت علاقه در ایام تعطیلات نوروز به تماشای تعدادی از آن ها بنشینید. این قسمت را به شبکه تلویزیونی فاکس (FOX) اختصاص داده ایم و قصد داریم بهترین سریال های این شبکه، اعم از قدیمی و جدید، را به شما معرفی کنیم.

۱۰- بروکلین ناین ناین

مدت انتشار: از ۲۰۱۳ تاکنون (۵ فصل)

سریال خارجی

یکی از بهترین جنبه های سریال تلویزیونی «بروکلین ناین ناین» (Brooklyn Nine-Nine) ثبات آن بوده که بدون هیچ افت و خیزی در چند سال اخیر با کیفیتی مثال زدنی به کار خود ادامه داده است. این کمدی پلیسی شبکه تلویزیونی فاکس است که در اکثر اپیزودهای خود تاکنون عملکرد فوق العاده ای داشته و تماشاگران بسیاری را به خود جلب کرده است. به دلیل نویسندگی قوی و در کل تیمی قوی و حرفه ای، «بروکلین ناین ناین» یکی از موفق ترین سریال های شبکه فاکس بوده است.«بروکلین ناین ناین» تنوع زیادی از لحاظ جنیست و ملیت شخصیت ها داشته و سبک کمدی آن نیز متفاوت است. از زمان انتشار اولین اپیزود این سریال در سال ۲۰۱۳، شخصیت های آن رفته رفته رشد کرده و پخته تر شده اند و در طول داستان به طور مساوی در مورد تمامی شخصیت ها بحث شده است.

علاوه بر این که تم اصلی این سریال کمدی است اما رگه هایی اکشن نیز در خود دارد که برای تماشاگر جذاب خواهد بود. «بروکلین ناین ناین» که تاکنون ۵ فصل از آن پخش شده داستان یک پاسگاه پلیس در شهر نیویورک سیتی را روایت می کند که هر یک از افسران و کارآگاهان آن علایق، رفتارها و اولویت های متفاوت خود را دارند و در این میان علاوه بر کارهای روتین روزمره، اتفاقاتی منحصر به فرد برای آن ها رخ می دهد که در طول داستان به شیوه ای کمیک به آن ها پرداخته می شود.

۹- استخوان ها

مدت انتشار از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ (۱۲ فصل)

سریال خارجی

شبکه فاکس ثابت کرده که در زمینه ساخت سریال های پلیسی و جنایی تبحر خاصی دارد. در «استخوان ها» (Bones) نیز با بازی امیلی دشنل و دیوید نقش دو کارآگاه متفاوت را بازی می کنند که با کمک هم و علیرغم اختلافات و درگیری هایشان پرونده های قتل اف بی آی را حل می کنند. شخصیت زن داستان یک نابغه درون آزمایشگاهی است که در روابط اجتماعی اش دچار مشکل شده و شخصیت مرد داستان نیز پلیسی عجول است که همواره با خطرات روبرو می شود. با این وجود آن ها توانسته اند تیمی بسیار موفق و دوست داشتنی را تشکیل دهند. «استخوان ها» یکی از پرطرفدارترین سریال های تلویزیونی پلیسی بود که توانست در طی ۱۲ فصل خود تماشاگران زیادی را پای شبکه تلویزیونی فاکس بنشاند.

۸- فرار از زندان

مدت انتشار: ۲۰۰۵ تاکنون (۵ فصل)

سریال خارجی

بدون شک نام این مجموعه تلویزیونی را شنیده اید و شاید بتوان گفت کمتر کسی پیدا می شود که این سریال تقریباً کلاسیک را ندیده باشد که جزو اولین سریال های تلویزیونی بود که تماشاگران ایرانی را مجذوب خود ساخت. سریال تلویزیونی «فرار از زندان» (Prison Break) با استفاده از داستان پیچیده و اکشن خود که هیچگاه هیجان خود را از دست نداد توانست نام خود را به عنوان یکی از برترین سریال های تلویزیونی تمام دوران ثبت کند. در این سریال مایکل اسکافیلد برای نجات برادر خود که به ناحق به زندان فرستاده شده است با نقشه ای از زندان که روی بدنش خالکوبی شده و طرحی بی نقص برای فرار به کمک برادر خود می رود.

اگر چه پخش «فرار از زندان» در سال ۲۰۰۹ و با پایان فصل چهارم به اتمام رسید اما در سال ۲۰۱۶ فصل ششم این سریال منتشر شده و گفته می شود که فصل ششم نیز در راه خواهد بود. این سریال اگر چه داستانی باورنکردنی و گاه مضحک دارد اما به دلیل تنوع شخصیتی و صحنه های اکشن فراوان بسیاری را شیفته خود ساخته است.

۷- گلی

مدت انتشار: از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ (۶ فصل)

سریال خارجی

سریال موزیکال کمدی- درام «شادی» یا «گلی» (Glee) داستان یک باشگاه موسیقی و رقص دبیرستانی را روایت می کند که شرکت کنندگان در آن هر یک با مشکلات اجتماعی خاصی مواجه بوده و بخش خاصی از اجتماع را تشکیل می دهند. در واقع این سریال بیش از پیش بر روی روابط بین اعضای این باشگاه و تلاش هایشان برای به اوج رساندن آن تمرکز دارد. این سریال به دلیل تم موزیکال خود طرفداران زیادی داشت و شرکت کنندگان در آن علی رغم حضور در یک باشگاه موسیقی بسیار ناشناخته و ابتدایی برای رسیدن به موفقیت تلاش کرده و همین موضوع درگیری هایی را بین اعضا به وجود می آورد که تماشای سریال را برای بینندگان جذاب می سازد. «گلی» در واقع موضوعات و مسایل اجتماعی را در قالبی موزیکال و با دیدگاهی خوشبینانه به تصویر می کشد.

۶- کرم شب تاب

مدت انتشار: ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ (۱ فصل)

سریال خارجی

سریال درام وسترن-فضایی «کرم شب تاب» (Firefly) یکی از سریال هایی است که باید آن را سریالی کالت دانست که سبکی جدید را در دنیای تلویزیون وارد ساخت. داستان این سریال در چند قرن آینده و در یک کهکشان جدید و در یک فضاپیمای موسوم به کرم شب رخ می دهد که سرنشینان آن کسانی هستند که از یک جنگ داخلی زمینی جان سالم به در برده اند. در واقع در این نبرد داخلی زمینی تنها دو کشور چین و ایالات متحده جان سالم به در برده و اکنون یک دولت ترکیبی را تشکیل داده اند.

«کرم شب تاب» علی رغم زیبایی های منحصر به فرد داستانی خود هیچگاه نتوانست مخاطبان زیادی جلب کند و در نهایت پس از یک فصل و ۱۴ اپیزود، ادامه پخش آن کنسل شد. با این وجود همواره از این سریال به عنوان یکی از بهترین سریال های تاریخ تلویزیون یاد می شود و هر از چندگاهی شایعاتی در مورد بازسازی آن به گوش می رسد.

۵- ۲۴

مدت انتشار: ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰ (۹ فصل)

سریال خارجی

سریال «۲۴» نیز یکی از سریال های قدیمی مشهوری است که برای تماشاگران ایرانی خاطره انگیز می باشد. این سریال دو ماه پس از حملات ۱۱ سپتامبر منتشر شده و از حس میهن پرستی جدید و شدیدی که در ایالات متحده شکل گرفته بود بهترین استفاده را برد. این سریال داستان یک پلیس کارکشته به نام جک باور را روایت می کند که با استفاده از هوش و ذکاوت و دیگر مهارت های خود نقشه های تروریست ها برای خرابکاری در ایالات متحده را یکی پس از دیگری ناکام می گذارد. هر اپیزود از «۲۴» داستانی که در یک روز برای شخصیت اصلی داستان رخ می دهد را به تصویر می کشد و کیفر ساثرلند در نقش این پلیس باهوش خود را برای همیشه در تاریخ تلویزیون ماندگار ساخت.

۴- امپراطوری

مدت انتشار: ۲۰۱۵ تاکنون (۴ فصل)

سریال خارجی

درام موزیکال «امپراطوری» (Empire) داستان یک مرد فعال درحوزه موسیقی هیپ هاپ را روایت می کند که در گذشته در زمینه قاچاق مواد مخدر فعالیت داشته و اکنون مدیرعامل یک شرکت فعال در حوزه موسیقی است . در این میان زندگی گذشته او و یک بیماری نادر به سراغ او آمده و وی تصمیم می گیرد یکی از فرزندانش را جایگزین خود سازد اما بزودی رقابتی میان فرزندان او در می گیرد و گناهان گذشته شخصیت اول داستان و آزادی همسر او نیز بر پیچیدگی داستان می افزاید.

«امپراطوری» در همان فصول ابتدایی نظر بسیاری را به خود جلب کرد و به دلیل داستان پیچیده خود یکی از پرتماشاگرترین سریال های شبکه فاکس لقب گرفت. علاوه بر این می توان بازی های خیره کننده بازیگران سریال را نیز یکی از عوامل موفقیت سریال «امپراطوری» دانست که بیش از پیش بیننده را مشتاق تماشای این سریال می سازد.

۳- فرینج

مدت انتشار: ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ (۵ فصل)

سریال خارجی

سریال علمی تخیلی و خیره کننده «فرینج» (Fringe) داستان یک دنیای موازی و پدیده های غیرقابل درکی که در آن رخ می دهد را به تصویر می کشد. در واقع این سریال داستان یک تیم تحقیقاتی متشکل از افرادی غیرطبیعی و عجیب و غریب را روایت می کند که به بررسی نتایج ازمایش های فراطبیعی و تاثیری که این آزمایشات بر روی دنیاهای موازی دارند می پردازند. «فرینج» رفته رفته نظر منتقدان را پس از پخش فصل اول به خود جلب کرده و با توجه به این که جی جی آبرامز یکی از سازندگان اصلی سریال بود جای تعجب نداشت که تماشاگران بسیاری را به خود جلب کرد.

هر یک از شخصیت های «فرینج»  علاوه بر قابلیت هایی که در حل مسایل و پرونده های فراانسانی پیچیده دارند، از مشکلاتی در زندگی و روابط خود رنج می برند که در طول داستان به آن ها پرداخته می شود.

۴- مرد خانواده

مدت انتشار: ۱۹۹۹ تاکنون (۱۶ فصل)

سریال خارجی

سریال انیمیشن کمدی «مرد خانواده» (Family Guy) توسط سث مک فارلن ساخته شده و داستان خانواده ای را روایت می کند که هر کدام از اعضای آن برای خود داستانی دارند. اعضای این خانواده از افرادی با سلایق، رفتارها، اخلاق ها و توانایی های متفاوت و گاه متضاد تشکیل شده و فضای غیرطبیعی حاکم بر این خانواده اتفاقاتی را به وجود می آورد که زمینه کمدی داستان را فراهم می سازد. «مرد خانواده» اگر چه با وقفه ای ۳ ساله مواجه شد اما تاکنون توانسته خود را به عنوان یکی از سریال های انیمیشنی پرطرفدار حفظ کرده و اگر چه نتوانسته خود را در سطح سریال مشابهی مانند «سیمپسون ها» نشان دهد اما تماشای این سریال نیز با توجه به زیبایی داستان و کمدی بودن آن از تماشای آن لذت خواهید برد.

۳- فیوچراما

مدت انتشار: ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳ (۷ فصل)

سریال خارجی

سریال کمدی- علمی تخیلی انیمیشنی «فیوچراما» (Futurama) نیز شباهت های بسیاری به سریال انیمیشن «سیمپسون ها» داشته و با سبکی علمی تخیلی و مدرن زندگی امروزی و نقش مخرب رسانه ها را به تصویر می کشد. داستان این سریال حول یک کمپانی بین سیاره ای تحویل بسته های پستی و کارکنان آن می چرخد که در واقع گروهی هستند که نمی توانند با شرایط زندگی مدرن کنار بیایند. داستان «فیوچراما» در واقع در قرن ۳۱ میلادی و در شهر نیویورک که به شیوه ای مدرن بازسازی شده رخ می دهد.

در «فیوچراما» سعی شده به مسایلی مانند مصرف مواد مخدر، تغییرات آب و هوایی، آلودگی های زیست محیطی، پدیده گرم شدن زمین، دولت های فاسد، بوروکراسی فاسد و زندگی پرطمطراق رسانه ها به شیوه ای طنز پرداخته شود. پس از وقفه ای که در سال ۲۰۰۳ در پخش این سریال پیش آمد، ساخت و انتشار آن بعد از مدت کوتاهی از سر گرفته شده و تا سال ۲۰۱۳ ادامه یافت.

۲- پرونده های مجهول

مدت انتشار: ۱۹۹۳ تاکنون (۱۱ فصل)

سریال خارجی

سریال «پرونده های مجهول» (The X-Files) از آن دسته سریال هایی است که تاکنون چندین اسپین آف، فیلم و دنباله از آن ساخته شده و در مدت بیش از دو دهه یکی از جذاب ترین سریال های شبکه فاکس بوده است. علی رغم توقف ها و تغییراتی که در ساخت این سریال در این مدت طولانی رخ داده اما داستان سریال همانند گذشته جذابیت خاص خود را حفظ کرده که می توان آن را مدیون نویسندگی خارق العاده آن دانست. اگر چه در هر اپیزود از این سریال به داستانی متفاوت پرداخته می شود اما «پرونده های مجهول» از یک سیر داستانی ثابت تبعیت می کند که نقطه قوت داستان است.

«پرونده های مجهول» داستان دو مامور ویژه اف بی آی را روایت می کند که به بررسی پرونده های فراطبیعی حل نشده موجود در سازمان خود می پردازند. هر یک از این دو شخصیت داستان زندگی متفاوتی دارند که با پیش رفتن داستان بیشتر با آن ها آشنا می شویم. رفته رفته رابطه این دو با هم، مشکلات و مسایل زندگی شخصی و البته پرونده های غیرطبیعی که سعی در حل آن ها دارند بیننده را با خود همراه می سازد.

۱-سیمپسون ها

مدت انتشار: ۱۹۸۹ تاکنون (۲۹ فصل)

سریال خارجی

سریال کمدی فانتزی انیمیشین «سیمپسون ها» یا «خانواده سیمپسون» (The Simpsons) شاهکار مت گرونینگ و شاید بهترین سریال انیمیشنی تمام دوران است که نزدیک به چهار دهه است تماشاگران را مجذوب خود ساخته و هنوز از جذابیت و زیبایی آن کاسته نشده است. شاید باورکردنی نباشد که تاکنون نزدیک به ۶۳۰ اپیزود از این سریال انیمیشنی پرمخاطب و البته جنجالی ساخته شده و هنوز هم نمی توان پایانی برای آن متصور شد. بدون شک هیچ کسی با قرار گرفتن «سیمپسون ها» در صدر این فهرست مشکلی ندارد زیرا بسیاری آن را بزرگ ترین سریال تمام دوران می دانند. «سیمپسون ها» داستان یک خانواده در شهری داستانی به نام اسپرینگفیلد را روایت می کند که همراه با فرزندانشان یک خانواده نامتجانس و البته مشکل دار را تشکیل می دهند.

هر یک از اعضای خانواده مشکل خاص خود را دارد که بر زندگی و رفتار دیگر اعضای خانواده نیز اثر گذار می باشد.جالب این که در تمام طول این سال ها بر سن شخصیت های اصلی و فرعی داستان «سیمپسون ها» افزوده نشده و علی رغم ۴ دهه نمایش هنوز خلاقیت های سازندگان سریال به پایان نرسیده است. اگر چه خانواده سیمپسون تمرکز اصلی داستان سریال را بر خود دارند اما شهر اسپرینگفیلد نیز به عنوان نمادی از یک شهر ظاهراً ایده آل در ایالات متحده نیز بخش قابل توجهی از داستان های سریال را به خود اختصاص می دهد. در واقع «سیمپسون ها» زندگی امروزی و مدرن آمریکایی را به شیوه ای زیبا و همراه با کمدی به نقد می کشد. اگر چه شهرت و دوام این سریال خود نشان دهنده زیبایی و اعتبار آن است اما تماشای آن را به شما توصیه می کنیم.

سریال خارجی

در این مطلب سعی کردیم شما را با ۱۰ مجموعه تلویزیونی برتر شبکه فاکس آشنا کنیم اما انتخاب کردن ۱۰ عنوان از میان انبوهی از عنوان های جذاب ساخت این شبکه کار دشواری بود. بدون شک مجموعه های دیگری نیز مانند «پیشرفت متوقف شده» ( Arrested Development)، «بورلیی هیلز ۹۰۲۱۰» ( Beverly Hills 90210)، «آمریکن آیدل» (American Idol)، «درباره مالکوم» (Malcolm in the Middle) و «خانه» (House) نیز به راحتی می توانستند در این فهرست جایی داشته باشند که بدون شک از مجموعه های جذاب و پرطرفدار شبکه فاکس می باشند.

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه HBO

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه AMC

۱۶ سریال تلویزیونی جدید و برتری که سال ۲۰۱۸ منتشر خواهند شد

بهترین سریال های تلویزیونی سال ۲۰۱۷ که باید ببینید [قسمت اول]

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • اکبر اسفند ۱۳, ۱۳۹۶

    تا به حال فردی به سخت کوشی و مهارت شما ندیدم سایت رو انگشت شما می چرخه
    واقعا از گذاشتن چنین مطالب نابی از شما سپاسگذارم
    شما از نظر من برترین نویسنده خبر های های متنوع فرهنگ هنر و فیلم و سریال هستید

  • قاسم اسفند ۱۳, ۱۳۹۶

    از این همه زحمتی که برای تنظیم و نشر اخبار می کشید سپاسگزارم