بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: سرویس نتفلیکس [قسمت دوم]

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: سرویس نتفلیکس [قسمت دوم]

رفته رفته به پایان سال ۹۶ شمسی نزدیک شده و برای استقبال از سال جدید آماده می شویم. ایام تعطیلات نوروز یکی از بهترین و خاطره انگیزترین ایام سال می باشد که می توان خستگی یک سال کاری را جبران کرد. در این میان اکثر افراد و خانواده ها از قبل برای این ایام تعطیل برنامه ریزی کرده و هر یک به نحوی این ایام را می گذرانند؛ برخی با سفر و برخی با در کنار خانواده بودن. راه های مختلفی برای لذت بردن از این ایام وجود دارد که بسته به شرایط و علایق افراد متفاوت خواهد بود. در این میان تماشای برنامه ای تلویزیونی یکی از بهترین و معمول ترین روش هایی است که خانواده ها و افراد در نظر می گیرند. امروزه با توجه به این که دوران طلایی تلویزیون نامیده می شود بسیاری اوقات فراغت خود را با تماشای یک سریال تلویزیونی می گذرانند.

در سال های اخیر علاوه بر سریال های تلویزیونی داخلی و سریال های مخصوص نمایش خانگی، سریال های خارجی نیز طرفدارن زیادی پیدا کرده اند. بدین ترتیب قصد داریم در مطلبی دنباله دار و به تفکیک شبکه های تلویزیونی خارجی، سریال های برتر هر شبکه یا سرویس اینترنتی را به شما معرفی کنیم که در صورت علاقه در ایام تعطیلات نوروز به تماشای تعدادی از آن ها بنشینید. این قسمت را به سرویس نتفلیکس اختصاص داده ایم و قصد داریم بهترین مجموعه های تلویزیونی این شبکه تلویزیونی ، اعم از قدیمی و جدید، را به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که در مورد سرویس استریمینگ نتفلیکس به دلیل تعدد مجموعه های فوق العاده ساخته شده توسط این غول رسانه ای و برخلاف رویه پیشین، در این مورد ۲۰ عنوان را آماده کرده ایم که در دو بخش تقدیم شما خواهد شد.

۱۰-کیمی اشمیت شکست ناپذیر

مدت انتشار: ۲۰۱۵ تاکنون (۳ فصل)

سریال خارجی

سریال «کیمی اشمیت شکست ناپذیر» (Unbreakable Kimmy Schmidt) از زمان انتشار اولین فصل خود در سال ۲۰۱۵ همواره یکی از بهترین، پرتماشاگرترین و تحسین شده ترین سریال های اورجینال نتفلیکس بوده است. این سریال داستان دختری به نام کیمی اشمیت را روایت می کند که در سنین کودکی توسط یک کشیش ربوده شده و ۱۵ سال همراه به سه زن دیگر در یک زیرزمین حبس می شود. وی به آن ها می گوید که آخرالزمان فرا رسیده و آن ها تنها بازماندگان نسل بشر هستند. بعد از مدتی آن ها نجات پیدا می کنند اما کیمی با زندگی در دنیای کنونی مدرن ناآشنا بوده و بدین ترتیب اتفاقاتی برای وی رخ می دهد.

وی می خواهد زندگی اش را با دیدگاه خود و بر اساس استانداردهایی که قبول دارد پیش ببرد زیرا اگر چه ۳۰ سال سن دارد اما هنوز مانند یک کودک فکر می کند. «کیمی اشمیت شکست ناپذیر» را می توان سریالی بسیار مثبت، پرمعنا و بسیار دوست داشتنی توصیف کرد که قدرت مثبت اندیشی و لذت بردن از زندگی را نشان می دهد. چیز زیادی در مورد این سریال نمی توان گفت جز این که یکی از سریال هایی است که باید حتما تماشا کنید. جالب اینکه بسیار سخت است بتوانید تماشای یک فصل را به صورت منقطع انجام دهید و بدون شک تماشای یک فصل را به صورت متوالی ادامه خواهید داد که این خود نشان از جذابیت داستان «کیمی اشمیت شکست ناپذیر» دارد.

۹- تاج

مدت انتشار:۲۰۱۶ تاکنون (۲ فصل)

سریال خارجی

سریال تاریخی «تاج» (The Crown) سریالی خوش ساخت است که از بازیگرانی بااستعداد مانند کلر فوی و مت اسمیت سود برده و جان لیثگو نیز برای بازی در نقش وینستون چرچیل در آن برنده جایزه امی شد. این سریال نگاهی دقیق و خصوصی به چگونگی رسیدن ملکه الیزابت دوم به این مقام و سال های اول حضور او در این منصب دارد. حمایت ها و مشاوره های چرچیل علیرغم محدودیت هایی که دارد نقش مهمی در مرکزیت عاطفی داستان دارد که حول محور آن تحولات و اتفاقات تاریخی بسیاری در جریان است. رابطه ملکه الیزابت و شاهزاده فیلیپ نیز به خوبی مورد بررسی قرار می گیرد. طراحی لباس و صحنه کاملاً دقیق و با توجه به جزییات صورت گرفته و این کار با هوشمندی تمام انجام شده است.

سرویس نتفلیکس برای به تصویر کشیدن فضای فیزیکی محل زندگی ملکه الیزابت از هیچ هزینه ای فروگذار نکرده است. علاوه بر این که این سریال به خوبی زندگی ملکه الیزابت دوم را تشریح می کند منبع خوبی برای بررسی اتفاقات پس از جنگ جهانی دوم است. گفته می شود سازنده سریال، پیشنهاد کمک خانواده سلطنتی بریتانیا برای کمک به تولید مجموعه تلویزیونی «تاج» را رد کرده و ساخت سریال بدون مشاوره و دخالت این خانواده انجام گرفته است. بدین ترتیب در به تصویر کشیدن اختلافات و درگیری های بین خانواده سلطنتی در سال های اول حکومت ملکه الیزابت هیچگونه اغماضی صورت نگرفته است. در نهایت می توان گفت که قمار تاریخی جاه طلبانه نتفلیکس جواب داده و نظر تماشاگران و منتقدین را به خوبی جلب کرده است.

۸- استاد هیچ

مدت انتشار: ۲۰۱۵ تاکنون (۲ فصل)

سریال خارجی

سریال کمدی درام «استاد هیچ» (Master of None) سریالی ساخته سرویس نتفلیکس به کارگردانی و بازی عزیز انصاری است که یکی از بی نقص ترین سریال های این سرویس در سال های اخیر شناخته شده و به شدت مورد تمجید منتقدان نیز قرار گرفته است. این سریال داستان زندگی شخصی و حرفه ای دِو شاه، یک بازیگر ۳۰ ساله در شهر نیویورک را روایت می کند که رویاهایی در سر دارد. این سریال تماماً در مورد نگرانی و استرس ناشی از تصمیمات برای زندگی است که هر بار با کنار گذاشتن گجت های دنیای مدرن حس کرده و شما با را پوچی این زندگی مدرن مواجه می سازد. اما همزمان عزیز انصاری موفق می شود با داستان هایی محسوس و ساده شما را بخنداند و این کار را به زیبایی هر چه تمام تر از طریق نشان دادن دشواری های قرار گذاشتن از طریق اینترنت و تلاش برای بدست آوردن بهترین پاستا انجام می دهد.

انصاری برای ساخت «استاد هیچ» از سریال کمدی موفق «لویی» (Louie) ساخته لوییس سی کی در شبکه FX الهام گرفته است و با خلاقیت خاص خود با ظاهری کمدی موضوعاتی جدی را به سبکی نیشدار مورد بررسی قرار می دهد. اگر چه سریال های متعددی در سرویس نتفلیکس وجود دارند که به بررسی زندگی جوانان امروزی می پردازند اما هیچ یک از آن ها نتوانسته اند به اندازه «استاد هیچ» موفق باشند. به همین دلیل «استاد هیچ» در دو سال متوالی جایزه امی بهترین نویسندگی سریال های کمدی را بدست آورد که دلیل خوب و کافی برای تماشای این سریال به نظر می رسد.

۷-خانه پوشالی

مدت انتشار:۲۰۱۳ تاکنون (۵ فصل)

سریال خارجی

سریال سیاسی دوست داشتنی و جذاب «خانه پوشالی» (House of Cards) را باید یکی از شاهکارهای اورجینال نتفلیکس دانست که فراز و فرودهای زندگی در کاخ سفید را به شیوه ای تاثیرگذار به تصویر می کشد. فصل اول سریال بی نقص بوده و با ترفیع فرانک آندروود از سخنگوی کاخ سفید آغاز شده و در نهایت با رسیدن او به مقام ریاست جمهوری به پایان می رسد. البته این سریال در نقاط خاصی نیز دچار افت می شود برای مثال در فصل سوم و زمانی که آندروود و همسرش کلر روبروی یکدیگر قرار گرفته و برای یکدیگر دسیسه چینی می کنند. این دو وقتی با هم هستند عملکرد بسیار بهتری داشته و داستان این سریال جذاب تر می شود. در کل این سریال تلاش ها و مانورهای بیشرمانه و غیراخلاقی سیاستمداران برای رسیدن به قدرت به هر وسیله و با هر بهایی را به تصویر می کشد.

«خانه پوشالی» دارای تغییرات ناگهانی، اتفاقات حیرت آور و پیچیدگی های داستانی است که شما را بیش از پیش به این سریال معتاد خواهد کرد. کوین اسپیسی بازی بی نقصی را در این سریال به نمایش گذاشته و به همین دلیل سه بار نامزد دریافت جایزه امی برای این نقش خود شده است. بازی او در این نقش طوری است که همزمان از او متنفر بوده و خوشتان خواهد آمد. بازیگران دیگر «خانه پوشالی» نیز همه بازی های بی نقصی ارایه داده اند و داستان جذاب و بی اشتباه سریال با سیر روایی منظم آن باعث شده که «خانه پوشالی» یکی از پرطرفدارترین سریال های تلویزیونی چند سال اخیر در سراسر جهان باشد.

۶-نارکوز

مدت انتشار: ۲۰۱۵ تاکنون (۳ فصل)

سریال خارجی

سریال «نارکوز» (Narcos) از ابتدا تا آخر فصل ۳ بی محابا تکان دهنده و جذاب است. بعد از این که دو فصل اول بر روی زندگی و مرگ پابلو اسکوبار، سلطان مواد مخدر کلمبیا متمرکز بود، در فصل سوم و در تغییر جهتی جالب و دوست داشتنی داستان کارتل کالی را در این سریال دیدیم. این کارتل مواد مخدر در اواخر دهه ۱۸۷۰ توسط برادران رودریگز اورخولا رهبری شده که بیش از ۵۰۰ شرکت را در تملک خود داشتند. این سریال جذاب و ماجراجویانه که بر اساس واقعیات تاریخی ساخته شده تلاش های ماموران ویژه آمریکایی و کلمبیایی برای دستگیری مخوف ترین رهبران کارتل های مواد مخدر را به تصویر کشیده و همزمان زندگی و فعالیت های این رهبران نیز مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.

جالب این که بدانید اغلب دیالوگ های «نارکوز» به زبان اسپانیولی است و این موضوع شاید در نگاه اول شما را آزار دهد اما بدون شک یکی از جذابیت های سریال به شمار می رود. بازی واگنر مورا در نقش پابلو اسکوبار بسیار دیدنی بوده و بیننده را همزمان تحت تاثیر قرار داده و می ترساند. وی در به تصویر کشیدن شخصیت بیرحم و منفور اسکوبار بی نقص کار می کند. در صحنه هایی از این سریال تصاویر و ویدیوهایی مستند از واقعیت داستان پابلو اسکوبار و جنایات او نیز نشان داده می شود که صحت داستان «نارکوز» را نشان می دهد. با تماشای این سریال به گستردگی قاچاق مواد مخدر در آمریکای جنوبی و تاثیر غیرقابل انکاری که این موضوع بر روی زندگی منطقه دارد آشنا خواهید شد. تماشای «نارکوز» شما را حیرت زده خواهد کرد، شک نکنید!

۵-چیزهای عجیب تر

مدت انتشار: ۲۰۱۶ تاکنون (۲ فصل)

سریال خارجی

بدون شک شما نیز اسم سریال پرهیجان این روزها یعنی «چیزهای عجیب تر» (Stranger Things) را شنیده اید. این سریال به عنوان یک سریال معمولی، خیلی بی سرو صدا وارد سرویس نتفلیکس شد اما این سریال تریلر رازآلود علمی تخیلی که داستان آن در دهه ۸۰ رخ می دهد را باید در سطح داستان های استفن کینگ دانست. داستان این سریال در شهری تخیلی به نام هاوکینز در ایندیانا رخ می دهد که بر روی داستان گم شدن یک پسربچه و اتفاقات غیرطبیعی که در اطراف شهر رخ می دهد متمرکز است. همزمان دختری وارد شهر می شود که توانایی های فراانسانی دارد و به دوستان پسربچه گم شده کمک می کند که به جستجوی او بپردازند.

فصل دوم نیز داستان سال ها بعد را روایت می کند که به تلاش های شخصیت های فصل اول برای بازگشت به زندگی طبیعی خود است که در نتیجه اتفاقات فصل اول دچار دگرگونی شده است. ا«چیزهای عجیب تر» با داستان ترسناک و غیرطبیعی خود، بازی خیره کننده بازیگران و داستان پردازی بی نظیرش بیننده را به دنبال خود خواهد کشاند. بیننده براحتی می تواند تمامی ۸ اپیزود فصل اول را به دنبال هم و در یک روز تماشا کند بدون این که متوجه گذر زمان شده و احساس خستگی و کلافگی نماید و البته داستان بی توقف «چیزهای عجیب تر» نیز سهم زیادی در این گرایش دارد.

۴-نارنجی همان سیاه جدید است

مدت انتشار: ۲۰۱۳ تاکنون (۵ فصل)

سریال خارجی

شاید این سریال یکی از بهترین سریال های سرویس نت فلیکس باشد که کاملاً دنیایی زنانه داشه و شخصیت های اصلی آن را زنان تشکیل می دهند. سریال «نارنجی همان سیاه جدید است» (Orange is the New Black) از بازیگرانی شناخته شده سود می برد که هر یک شخصیت متفاوت و متمایزی دارند. این سریال داستان زنی را روایت می کند که به جرم حمل یک کیف پر از پول حاصل از فروش مواد مخدر متعلق به دوستش به ۱۵ سال زندان محکوم شده است. محکومیت ناگهانی او به شدت روابط او با نامزد، دوستان و خانواده اش تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر چه داستان ابتدا بر روی شخصیت پایپر تمرکز دارد اما رفته رفته داستان گذشته تمامی شخصیت های زن داستان را به تصویر می کشد که هر کدام با انگیزه ای منطقی و در شرایطی دشوار مجبور به انجام کاری شده اند که برایشان دردسرساز شده است. بازی های شخصیت های «نارنجی همان سیاه جدید است» بی نظیر بوده و در ترکیب با سناریویی بی نقص و سیر داستانی جذاب بیننده را درگیر خود خواهد کرد. در واقع این سریال بر روی ریشه های تصمیم گیری های اشتباه افراد متمرکز است و در نهایت ما را به این نتیجه می رساند که تصمیمات اشتباه جزیی جداناپذیر از ذات انسانی ماست. «نارنجی همان سیاه جدید است» بیننده را همزمان به خنده و تفکر وامی دارد و هرازگاهی نیز قلب تماشاگران را خواهد شکست اما تماشای آن بسیار مفرح خواهد بود.

۳-بوجک هورسمن

مدت انتشار: ۲۰۱۴ تاکنون (۴ فصل)

سریال خارجی

شاید بعد از انیمیشن «پارک جنوبی» (South Park) هیچ سریال انیمیشنی نتوانسته مانند «بوجک هورسمن» (BoJack Horseman) به کنایه و تمسخر روابط و زندگی بزرگسالان امروزی را به زیبایی به تصویر بکشد. این سریال داستان یک شخصیت با سر اسب و بدن انسان را روایت می کند که در گذشته یک سوپراستار دنیای تلویزیون بوده و با وجود این که دیگر اعتبار و شهرت سابق را ندارد اما نمی خواهد این موضوع را باور کند. تمرکز دو فصل اول بر روی تلاش های شخصیت بوجک هورسمن برای بازگشت به شهرت به هر وسیله ای است که به اعتیاد افراد به شهرت، تلاش برای دیده شدن و خود-درگیری در دیدگاه شخصیت اصلی نسبت به زندگی پوچ خود می پردازد که اشاره ای ظریف و ملموس به دنیای هالیوود دارد.

از نگاه کنایه دارش به افسردگی و اعتیاد تا دنیایی بسیار باهوش از حیوانات سخنگو تا لیست خیره کننده صداپیشه هایی که در این سریال نقش دارند، «بوجک هورسمن» یکی از سریال های تلویزیونی بود که کسی باور نمی کرد پس از فصل اول بتواند در دنیای تلویزیون دوام بیاورد. اما به عنوان یک سریال با داستانی تراژیک اپیزود به اپیزود بهتر شده و تاثیر خود را از آن زمان بر تماشاگران به رخ کشیده است. «بوجک هورسمن» را باید عمیق ترین و هوشمندانه ترین سریال نتفلیکس در این زمینه دانست که لیاقت قرار گرفتن در رتبه های بالای این فهرست را دارد.

۲- سیزده دلیل برای اینکه

مدت انتشار: ۲۰۱۷ تاکنون (۱ فصل)

سریال خارجی

سریال جنجالی «۱۳ دلیل برای اینکه» (۱۳ Reasons Why) به عنوان یکی از پربحث ترین سریال های سال ۲۰۱۷ داستان یک دختر نوجوان به نام هانا را روایت می کند که بعد از خودکشی یک یادداشت و ۱۳ نوار صوتی از خود به جای می گذارد که هر کدام از آن ها به بررسی نقش هر یک از اطرافیانش در مرگ وی اشاره داد. این سریال به دلیل موضوع جنجالی و بحث برانگیز و البته خوفناک و سنگین خود مورد انتقاد قرار گرفت اما باید آن را یک داستان مستند، دقیق و صادقانه در مورد علل خودکشی نوجوانان دانست. این سریال به دلیل موضوع خود و استفاده از نوجوانان در نقش های اصلی داستانی بسیار عاطفی، بسیار تاثیرگذار، اندوه آور و قابل تحسین دارد.

«۱۳ دلیل برای اینکه» تماشاگر را دچار وحشت کرده و همزمان درس هایی به او می آموزد که هیچگاه فراموششان نکرده و بر نوع رفتار او با دوستانش به شدت تاثیرگذار خواهد بود. تاثیر این سریال می تواند کاملاً متفاوت باشد که کاملاً به بیننده سریال بستگی خواهد داشت. سناریو سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» کاملاً بی نقص نوشته شده و بازی خیره کننده بازیگران نوجوان آن که بزودی از ستارگان هالیوود خواهند شد نیز نقش مهمی در تاثیرگذاری داستان آن دارد.

سیر روایی داستان طوری است که شما را در هر اپیزود به دنبال خود خواهد کشاند تا علت خودکشی شخصیت هانا را درک کنید. این سریال اگر چه در مورد نوجوانان است و بسیاری از تماشاگران آن را نوجوانان تشکیل می دهند اما سوالاتی مهم در مورد روابط اجتماعی از بیننده خواهد پرسید. دیدن «۱۳ دلیل برای اینکه» را به کسانی که این مطلب را می خوانند به شدت توصیه می کنیم.

۱-شکارچی ذهن

مدت انتشار: ۲۰۱۷ تاکنون (۱ فصل)

سریال خارجی

سرویس اینترنتی نتفلیکس از آن دسته رسانه های تصویری است که انقلابی در صنعت سینما و تلویزیون به وجود آورده و رفته رفته تلویزیون را قبضه کرده است. در سال های اخیر این سرویس تلویزیونی مجموعه های جذاب بسیاری ساخته که انتخاب ۱۰ مورد از آن ها برای نویسنده این مطلب بسیار سخت و چالش برانگیز بود اما بدون شک قرار دادن سریال «شکارچی ذهن» (Mindhunter) در صدر این فهرست یکی از تصمیماتی بود که در رده بندی نهایی نیازی به فکر کردن نداشت. همه می دانیم که دیوید فینچر به قاتلین سریالی و داستان های مربوط به آن ها علاقه دارد و این موضوع را با ساخت فیلم های «هفت» (Seven)، «زودیاک» (Zodiac) و «دختری با خالکوبی اژدها» (The Girl With the Dragon Tattoo) نشان داده است.

وی با سریال «خانه پوشالی» (House of Cards) مشترکان سرویس نتفلیکس را با نوع جدیدی از افکار تاریک ضد اجتماعی آشنا ساخت. اما در حالی که این سریال مانند بچه ای که برای مورد توجه قرار گرفتن جیغ و داد می کرد نوبت به «شکارچی ذهن» رسید که سریالی بسیار کامل در مورد بررسی عمیق یک مورد خاص در گذشته بود. «شکارچی ذهن» داستان یک مامور اف بی آی مصمم و جوان به نام هولدن فورد را روایت می کند که همراه با همکار پلیس و یک روانشناس مشاور کمیته جدیدی را تشکیل می دهند که مسئولیت بررسی پرونده های جدیدی از جنایت را بر عهده می گیرند که قاتلین در آن ها دارای انگیزه های منطقی و قابل درک برای دیگر کارآگاهان نیستند.

سریال خارجی

به عبارت دیگر آن ها واحدی را در اف بی آی تشکیل می دهند که مسئولیت رسیدگی به پرونده های قاتل های سریالی که به دلایل روانی دست به قتل می زنند را بر عهده دارد. در «شکارچی ذهن» نه تنها به شخصیت های اصلی و داستان های عاشقانه آن ها پرداخته می شود بلکه قاتلان سریالی نیز خود ستاره های سریال هستند که اکثراً انسان هایی باهوش و تاثیرگذار هستند. «شکارچی ذهن» از داستان ها و قاتلین سریالی واقعی الهام گرفته شده و بهترین در ژانر جنایی در بین تمامی سریال های معاصر به شمار می آید پس باز هم به شما توصیه می کنیم که تماشای آن را از دست ندهید.

شاید بتوان با قاطعیت گفت که سرویس نتفلیکس دنیای تلویزیون را در قبضه داشته و بهترین عملکرد را در زمینه ساخت سریال های جذاب داشته است به همین دلیل انتخاب ۲۰ عنوان سریال نیز از میان خیل سریال های تولیدی این سرویس کار بسیار سختی بود. از این رو باید انتظار داشت که بسیاری از سریال های این شبکه به دلایلی در این فهرست جای نگرفته باشند هر چند هر یک شرایط قرار گرفتن در این فهرست را داشتند.

از جمله این مجموعه های تلویزیونی می توان به مجموعه های «Wormwood»، «G.L.O.W.»، «Peaky Blinders»، «Bloodline »، «Sense8 »، «Lady Dynamite»، «One Day at a Time»، «The Ranch»، «The OA»، «Ozark »، «Big Mouth»، «Love»، و «The Get Down» اشاره کرد. اخیراً نیز مجموعه تلویزیونی «کربن تغییر یافته» (Altered Carbon) از این سرویس منتشر شده که نشان داده می توان به یکی از سریال های پرطرفدار و قوی نتفلیکس تبدیل شود.

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: سرویس نتفلیکس [قسمت اول]

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه AMC

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: سرویس اینترنتی Amazon

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه HBO

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • محمد اسفند ۲۸, ۱۳۹۶

    Peaky Blinders برای شبکه Bbc نه نتفلیکس یه سریال رو جا انداختین The Dark

  • علیرضا فروردین ۵, ۱۳۹۷

    سریال نارکوز به همراه مردان هرج و مرج بهترین سریالهایی است که دیده ام مطمئن باشید کسانی که به سریالهای مافیایی و گنگستری علاقه دارن به هیچ عنوان از دیدن انها پشیمان نمی شوند