۸ پیشگویی که به درستی بسیاری از اتفاقات آینده را پیش بینی کردند

۸ پیشگویی که به درستی بسیاری از اتفاقات آینده را پیش بینی کردند

آیا پیشگویی و خبر دادن از آینده واقعیت دارد؟ آیا کسی می تواند اتفاقاتی که در آیند می افتد یا سرنوشت فرد یا افرادی را پیشگویی کند؟ سفر در زمان، از یک جنبه کاملاً قابل دسترس است. هر کسی که بخواهد در زمان سفر کند باید سرعتی برابر سرعت نور داشته باشد. مقدار انرژی که برای این کار لازم است نیز غیرقابل تصور خواهد بود. سریال های تلویزیونی مانند «دکتر هو» (Doctor Who) و فیلم هایی مانند «بین ستاره ای» (Interstellar) مفهوم اتفاقات علمی تخیلی را باورپذیرتر ساخته اند اما اگر واقعا انسان می توانست در زمان سفر کند چه اتفاقی می افتاد؟

آیا این تنها راهی نیست که بتوان چگونگی پیشگویی هایی که برخی افراد به درستی انجام داده اند را شناسایی کرد؟ در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با افرادی آشنا کنیم که در زمان سفر نکرده اند اما توانایی خارق العاده ای در دیدن آینده داشته و اتفاقات بزرگ آینده را به درستی پیشگویی کرده اند.

۱- بابا وانگا

پیشگویی

وانجلیا پاندوا دیمیترووا، که با نام بابا وانگا شناخته می شود، در سال ۱۹۹۶ درگذشت اما پیشگویی هایی از خود به جای گذاشت که تا قرن ۵۱ میلادی را پیش بینی کرده است. به باور وی دنیا در قرن ۵۱ میلادی به پایان خواهد رسید. وی به دنبال گیر افتادن در یک توفان سهمگین (تورنادو) در سن ۱۶ سالگی بینایی خود را از دست داد و بلافاصله پس از آن شروع به انجام پیشگویی هایی در مورد اتفاقات آینده کرد. او اتفاقات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را به درستی پیش بینی کرد.

وانگا در پیشگویی خود ادعا کرد که «دو پرنده آهنین» به «برادران آمریکایی» حمله خواهند کرد. علاوه بر این وی ظهور داعش، جریان برگزیت و ریاست جمهوری ترامپ را به درستی پیشگویی کرده بود. برای سال ۲۰۱۸ وی پیش بینی کرده بود که چین به ابرقدرت حدید تبدیل شده و نوع جدیدی از انرژی در سیاره زهره (Venus) کشف خواهد گردید. از هم اکنون مشخص است که پیشگویی اول او برای سال ۲۰۱۸ درست از آب درآمده است اما در مورد پیشگویی دومش هنوز نمی توان اظهارنظر کرد.

۲- نوستراداموس

پیشگویی

نوستراداموس یک نویسنده فرانسوی بود که بیشتر به خاطر کتابش با عنوان «پیشگویی ها» (Les Propheties) شناخته می شود. گفته می شود که وی به دقت و به درستی توانسته بسیاری از اتفاقات بزرگ بعد از خود را پیش بینی کند. وی حتی ظهور هیتلر را نیز پیشگویی کرده بود. در یکی از کتاب هایش نوستراداموس اینگونه می نویسد:” از عمق غرب اروپا، کودکی در میان یک خانواده فقیر بزرگ خواهد شد. وی با زبانش ارتشی بزرگ را اغوا خواهد کرد و شهرتش به سمت مناطق شرقی کشیده خواهد شد”. این تنها پیشگویی بزرگ او نیست زیرا او ساخت و انفجار بمب اتمی، ترور جان اف کندی و تعدادی از بلایای سهمگین طبیعی را پیش بینی کرده بود. او پیش بینی کرده است که روزی یک زلزله بزرگ ایالات متحده را به دو نیم تقسیم می کند.

۳- دوقلوهای دیوانه

پیشگویی

بر اساس پیش بینی های دوقلوهای لیندا و تری جمیسون، آینده ای ترسناک در پیش روی ماست.این دوقلوهای کالیفرنیایی ادعا کرده اند که توانسته اند با ارواح سلبریتی های مرده ای مانند پرنسس دایانا و مایکل جکسون ارتباط برقرار کرده و حتی حمله به برج های دوقلو را نیز پیشگویی نموده اند. همچنین آن ها دستگیر شدن صدام حسین به دست نیروهای آمریکایی را پیشگویی کرده و اعلام کرده بودند که پاپ ژان پل دوم در سال ۲۰۰۴ درخواهد گذشت، هرچند مرگ او یک سال بعد رخ داد. اگر چه پیشگویی های آن ها کاملاً دقیق نبوده اما تا حدودی به واقعیت تاریخی اتفاقات رخ داده نزدیک بوده اند.

۴- گرِگ ویلکینسون

پیشگویی

شخصی یک کپسول زمان پنهان شده در دیوار یک حمام در سیدنی استرالیا را پیدا کرده که در آن پیشگویی های یک مرد به نام گرگ ویلکینسون آمده است. ۲۲ سال پیش، گرگ نامه ای نوشته است که در آن به درستی ظهور گروه های بنیادگرای اسلامی قبل از ۱۱ سپتامبر و همچنین تبدیل شدن چین به قدرت اقتصادی اول جهان را پیش بینی کرده است. همچنین وی پیش بینی کرده بود که بار دیگر خانواده ها به دورانی که یک نفر وظیفه مراقبت از کودکان و دیگری وظیفه تامین هزینه ها را بر عهده دارد باز خواهد گشت. همچنین وی پیش بینی کرده که در مناطق حاشیه ای شهرها تبادلات اجتماعی بیشتر از سایر نقاط شهر خواهد شد. وی گفته است که این پیشگویی های وی در سال ۲۰۶۰ به طور کامل به واقعیت خواهند پیوست.

۵- کریگ همیلتون پارکر

پیشگویی

کریگ همیلتون پارکر یک نویسنده و پیشگویی خودخوانده بود که جریان برگزیت و پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را پیش بینی کرده بود. البته وی پیشگویی هایی کرده که درست از آب درنیامده اند که از آن جمله می توان به پیشگویی او در مورد یکی شدن کره شمالی و جنوبی در سال ۲۰۱۷ اشاره کرد. با این وجود وی شیوع آنفلوانزای همه گیر در زمستان ۲۰۱۷ و کنار رفتن هیلاری کلینتون را به درستی پیشگویی کرده بود. او رابطه شاهزاده هری و مگان مارکل را برای سال ۲۰۱۸ پیش بینی کرده بود که البته کمی زودتر از پیشگویی او این اتفاق رخ داد. او پیشگویی های عجیب و غریبی برای سال ۲۰۱۸ انجام داده که حاکی از رخ دادن بلایای طبیعی بسیاری است.

۶- جان الفرث واتکینز جونیور

پیشگویی

جان الفرث واتکینز جونیور که یک مهندس راه و ساختمان آمریکایی است که در گذشته ای دور پیشگویی هایی در مورد شکل دنیا در سال ۲۰۰۰ و در آستانه ورود به قرن ۲۱ داشته است. بخشی از پیشگویی های وی در مجله زنان آمریکا منتشر شده که عنوان «چه اتفاقاتی ممکن است در یکصد سال آینده رخ دهد». در این مقاله بیش از ۲۹ موضوع مورد بحث قرار گرفته که از آن میان تاکنون ۱۰ مورد از پیشگویی های وی به حقیقت بدل شده اند. برای مثال وی ظهور ارگانیسم های دستکاری ژنتیکی شده، تلویزیون، تلفن های همراه و افزایش قد آمریکایی ها را به درستی پیش بینی کرده است.

۷- دیمیتری ایوانوویچ مندلیف

پیشگویی

این شیمی دان مشهور روسی قرن نوزدهم میلادی اولین جدول تناوبی عناصر را در سال ۱۸۶۹ به چاپ رساند. وی در این جدول،عناصری را به درستی تشریح کرده که در زمان او هیچ شناختی از آن ها وجود نداشته است.

۸- مورگان رابرستون

پیشگویی

این نویسنده آمریکایی یک رمان کوتاه به نام «خرابه های تایتان» در سال ۱۸۸۹ نوشته است. این رمان در مورد یک کشتی یخ شکن اقیانوس پیما به نام تایتان است که بعد از برخورد با یک کوه یخی در اقیانوس آتلانتیک شمالی غرق می شود. کشتی تایتانیک با همین مشخصات ۱۴ سال بعد سفر خود را آغاز کرد و بعد از برخورد با یک کوه یخی در اقیانوس آتلانتیک شمالی غرق شد. این تنها پیشگویی موفقیت آمیز رابرستون نبوده است زیرا وی وقوع جنگ جهانی دوم را در داستان کوتاه دیگری به نام «آنسوی منشور» پیش بینی کرده و در آن به نبردی بزرگ در آینده بین ایالات متحده و ژاپن می پردازد.

از ساعت های هوشمند تا ویروس ابولا ؛ نگاهی به پیشگویی های سریال سیمپسونز در طول تاریخ

تغییرات دنیا در حیطه تکنولوژی در سال ۲۰۹۹ به گفته یک پیشگوی شناخته شده

منبع: shared
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲۳ نظر

ورود

 • Mr.FR اسفند ۲۳, ۱۳۹۶

  فقط مندلیف رو قبول دارم اونم چون با علم و منطق حرف میزده و بقیشون بنظرم چرته

 • محمد اسفند ۲۴, ۱۳۹۶

  هیچکدوم ازینا بازی ارسنال میلان رو پیش بینی نکردن؟؟

 • پدرام اسفند ۲۴, ۱۳۹۶

  “یه شی بزرگ به یک شی بزرگ برخورد خواهد کرد”
  این هم پیشگویی بنده برای سال ۲۰۱۹

 • پیشگوی بزرگ 1397 اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷

  در سال ۲۰۱۸ یعنی ۱۳۹۷ بزرگترین زلزله تاریخ رخ خواهد داد که تمام زمین شناسان خواهند دید که هیچ سند و مدرکی وجود ندارد برای نبرد پرندگان فولادی که بدون نگاهی که نامه رسون نگام کرد یواشکی صدام کرد میدونست که عاشق هستم

  • رزی بهمن ۲, ۱۳۹۷

   شمام نفهمیدین چی میگه یا فقط من کندذهنم؟ 😐

   • 484_ دی ۸, ۱۳۹۹

    فک کنم منم کند ذهنم?

 • ع ع تیر ۱۸, ۱۳۹۷

  مندلیف دانشمند بوده نه پیشگو و رمال 😐

 • مرتضی رجبی فروردین ۱۸, ۱۳۹۸

  پیشگویی بسیار جالب نوستر آداموس در مورد وقایع ایران؛
  فتنه در ایران بعد از حکومت دو رهبر
  در این سانتوری؛ که تفسیر آن بسیار مشکل است سخن از مردی آورده می شود که ایران را بر اساس هدف و مقصد خود به حرکت در می آورد.

  خشکسالی، فساد دولت مردان و جنگ
  در پرشیا (ایران)
  متوقف نخواهد شد!

  فردی پرقدرت، هم نام پیامبرشان از نژاد ترک با چشمان رنگی از زیادی اعتماد به خود
  موجب خیانت و جنگ خواهد شد
  او باعث کشته شدن هزاران نفر از نظامیان پرشیا خواهد شد
  ولی حرکت او به جایی نخواهد رسید.
  و شکست خواهد خورد.
  پس از شنیدن اخبار شکست از بالای بلندی در مرکز شهر خودکشی خواهد کرد .

  نشان بارز او وجود یک خال در میانه دست چپ او میباشد.

  https://www.google.com/amp/s/www.mashreghnews.ir/amp/173291/

  • Love gad خرداد ۲۷, ۱۴۰۰

   چطور انقدر مطمنی من کسی رو میشناسم که این مشخصات رو داره

 • Rohollakhoshraftar آذر ۲۷, ۱۳۹۸

  مسخره ترین برنامه ای که تاحالا دیده بودام

 • Soma دی ۳, ۱۳۹۸

  پیشگویی ک گفته بشه اونم بصورت تمام و کمال ! هرگز اتفاق نمیفته .. اونچه ک ازینها اتفاق افتاده نتیجه امور غیبی نیست نتیجه ساخت خود بشره .. رموز و الهامات غیبی در صورت مطرح شدن پیش غیر ! از بنیاد منحل میشه ..

 • Yashar اسفند ۲, ۱۳۹۸

  میگما کسی ویروس کرونارو پیش بینی نکرده?نگفته چنتا تلفات داریم????

  • ساناز شهریور ۲۸, ۱۴۰۰

   بخدااا باور نکنننن اینا همش چرته ?کسی جز خدا از آینده خبر نداره

 • Omid خرداد ۲۱, ۱۳۹۹

  ترامپ نمیاد احمدی نژاد میاد عراق ابر قدرت ۲۰۲۰ vs2021

 • علی مهر ۲۶, ۱۳۹۹

  من زمانی میتونم به چیزی اعتقاد دا طشته باشم یا قبول کنم که برای خودم ثابت شود وخودم با چشم ببینم ویا گوشم بشنود ویا دلایلی برای قبول ان دستگیرم بشود این گفته های پیشگویان چند دلیل داره .در غیر اینصو ت مامیگیم خدا عادل وآگاه هست نه پیشگو عادل وآگاه .ما میگیم همه هستی جهان دست خداست نه پیشگو اگه پیشگو جزئیاتی از اتفاقات را حدس بزند دلایل آن
  ۱ او فردی است معتاد از مواد مخدر (گل یا ….)
  ۲او شنسی مو دی را حدس وسپس به این مرحله رسیده
  ۳ اوفردی سودجو وفرصت طلب که بدنبال پست ومقام ویا رسیدن به مقسود خودش هست
  ۴او دیگران را ابلع وخود را دانا میداند
  ۵ اواز سادگی وصحبتهای دیگران ودر کنار هم قرار دادن مژالب حمله ای جدید از اتفاقات دراختیار عموم ویا عده ای ساده لوح برای مقصودش قرار میدهد .و…… مگر او در جایگاه خداست ویا به علم علی رسیده ……
  اگه کسی هست که پیشگو یی کن بگم برای اینکه من قانع بشم .من باکی رل میزنم وآینده من بکجا ختم میشود

 • 484_ دی ۸, ۱۳۹۹

  خب معلومه یکی بیاد هزار تا پیش بینی کنه ۴ تاش درست درمیاد این که نشد دلیل، فقط اون بابا وانگا یکم عجیب بنظر میومد و مندلیف کارش علمی بوده پیشگویی نکرده که

 • سمانه اسفند ۲۲, ۱۳۹۹

  این پیشگویی به نظر من میتونه واقعیت داشته باشه چون ایران هر سه موردی هم گه گفت داره هم خشگسالی هم فساد دولتی ها هم فقر . از طرفی هم اون مرد چشم رنگی که میگن از خود دولتی ها خیلی هستن که سرکار باشن. اگه حتی یک درصدم این پیشگویی واقعیت داشته باشه .یا باید برای زمان رضا شاهو محمد رضا شاه باشه . که تا الان ما چیزی به این پیشگویی ندیدیم
  پس مربوط به دوران ما حتما خواهد بود که انوز اتفاق نیفااده

 • پوریا درویشی خرداد ۲۲, ۱۴۰۰

  ۱۷۵۳۸۵۴۷۰۹۳۶۹۹۱۲۳۸۲۷۰۱۸۰

 • علی نیسی تیر ۹, ۱۴۰۰

  دایی من میتونه پیش بینی های اقتصادی رو بیان کنه… حدود ۱۰ سال پیش گفته نون تنوری ۱۰۰۰ تومن میشه که الان شد. فعلا من منتظر پیش بینی های جدیدش هستم.

  • یوسف مرداد ۱۶, ۱۴۰۰

   شابد دورست باشه بعضی هاش شایدم حدسی بوده ولی من الان پیشگو می کنم که سال اینده این دولت عوض خواهد شد چون کم کم همه دارن فقیر میشن یه جایی ابن جونا خسته میشن بلاخره پا میشن ازجاهاشون پیشگو میکنم دوسال سه سال دیگه ایران خون خونریزی که راه میفته هیج جای کشور ندیده باشن نه از کشور بیگانه از خوده مردم خداهم دیگه قهر کرده چون خیای ظلم ستم داده میشه

 • پیشگو بهمن ۲۲, ۱۴۰۰

  منم
  پیشگو هستم
  در حد باور نکردنی