۲۵ حقیقت باور نکردنی در مورد ملکه الیزابت دوم که احتمالا نمی دانستید

۲۵ حقیقت باور نکردنی در مورد ملکه الیزابت دوم که احتمالا نمی دانستید

شاید ملکه الیزابت یکی از معروف ترین شخصیت های شناخته شده ی جهان باشد که زندگی به دور از هیاهو و جنجال رسانه ای دارد. وی ۶۵ سال است که عنوان ملکه ی بریتانیا را یدک می کشد و به یکی از مشهورترین شخصیت های روی این کره ی خاکی تبدیل شده است اما به ندرت از خود صحبت کرده و بسیار کم با رسانه ها مصاحبه می کند. بیشتر مردم او را با چهره ی مصمم و بدون احساس و کلکسیون بی انتهای کلاه هایش می شناسند.

اما به غیر از چهره ی ملکه چیزهای دیگری در مورد او وجود دارد که ممکن است کمتر کسی از آن ها باخبر باشد. در ادامه ی مطلب به ۲۵ مورد از حقایق جالبی که در مورد ملکه الیزابت دوم، ملکه ای که بیشترین دوران زمامداری را در تاریخ به خود اختصاص داده است، اشاره خواهیم کرد.

او هیچ گاه به مدرسه نرفته است

she-never-went-to-school-w700
پرنسس مارگارت (سمت چپ) و پرنسس الیزابت دوم (سمت راست) در سال ۱۹۳۶

اما این موضوع بدین معنی نخواهد بود که او تحصیلاتی نداشته است. الیزابت (که در دوران کودکی به او «لیلی بِت» (Lilibet) گفته می شد) توسط معلم خصوصی در خانه آموزش داده می شد. این موضوع در مورد خواهر کوچکتر او پرنسس مارگارت نیز صدق می کند.

او و خواهرش یک بار به صورت ناشناس در یک جشن همگانی در خیابان های لندن شرکت کردند

she-and-her-sister-once-partied-incognito-in-the-streets-of-london-w700
پرنسس الیزابت و پرنسس مارگارت در سال ۱۹۴۵

الیزابت و مارگارت در هشتم ماه می سال ۱۹۴۵ با اجازه ی پدر و مادر خود در جشن های خیابانی مربوط به پایان جنگ جهانی دوم در خیابان های لندن شرکت کردند. ملکه الیزابت این تجربه را یکی از به یاد ماندنی ترین لحظات زندگی خود می داند. وی در سال ۱۹۸۵ در مصاحبه با تلویزیون بی بی سی در این باره چنین گفت: ” به یاد دارم که مردم زیادی بازوهایشان را در هم گره کرده بودند و از خیابان وایت هال (Whitehall) عبور می کردند، همه ی ما خوشحال بودیم و احساس آرامش می کردیم”.

این ماجراجویی الیزابت و مارگارت در فیلمی با عنوان «شب خانواده ی سلطنتی در بیرون از خانه» (A Royal Night Out) به تصویر کشیده شد.

تاج ملکه در روز عروسی اش ترک برداشت

her-tiara-snapped-on-her-wedding-day-w700
الیزابت و همسرش فیلیپ در روز عروسی شان در نوامبر سال ۱۹۴۷

بعد از آن که تاج سلطنتی الماس نشان ملکه در روز عروسی اش ترک برداشت از جواهرساز سلطنتی خواسته شد که هر چه سریع تر در محل حضور یافته و آن را تعمیر کند اما دست اندرکاران مراسم عروسی موفق شدند تاج را برای مراسم آماده کنند.

 ملکه الیزابت در واقع با شوهرش نسبت خانوادگی دارد

shes-actually-related-to-the-man-she-married-w700
شاهزاده فیلیپ در طول بازدید از مالت چتری را روی سر همسر خود گرفته است.

ملکه الیزابت و شوهرش فیلیپ در واقع نسبت فامیلی با هم دارند. الیزابت از نسب پدری خود به ملکه ویکتوریا می رسد و فیلیپ نیز از طرف مادرش به ملکه ویکتوریا وصل می شود. فیلیپ در واقع به خانواده ی سلطنتی یونان و دانمارک تعلق دارد اما بعد از ازدواج با ملکه الیزابت از تمامی عناوین خود چشم پوشی کرد. این دو اکنون بیش از ۶۹ سال است که در کنار هم هستند.

ملکه الیزابت سالی دو بار تولدش را جشن می گیرد

she-celebrates-her-birthday-twice-a-year-w700
ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام برای مراسم جشن تولد خود در ژوئن سال ۲۰۱۱ حضور یافته است.

تاریخ تولد حقیقی ملکه ۲۱ آپریل است اما بریتانیایی ها به طور رسمی تولد وی را در روز ۱۱ ژوئن جشن می گیرند. شاهان و ملکه هایی که تولد آن ها در روزهای سرد سال اتفاق افتاده است معمولاً تولد خود را در روزهایی که هوا بهتر بوده و شرایط برای جشن عمومی مهیا باشد جشن می گیرند. از این رو جشن تولد رسمی ملکه الیزابت هر سال در ماه ژوئن برگزار می شود.

زمان زمامداری ملکه الیزابت چنان طولانی بوده است که در زمان تاجگذاری وی ۸۰ درصد ساکنان کنونی قلمرو حکومتش به دنیا نیامده بودند

she-has-reigned-for-so-long-four-out-of-five-uk-residents-werent-alive-when-she-ascended-the-throne-w700

بسیاری از مردم بریتانیا کسی غیر از ملکه الیزابت را در راس سلطنت کشور خود تجربه نکرده اند: ۸۱ درصد از ساکنان کنونی بریتانیا در زمان تاجگذاری ملکه هنوز به دنیا نیامده بودند. او به یکباره بعد از مرگ پدرش در سال ۱۹۵۲ به جای وی به تخت نشست و اکنون در سن ۹۰ سالگی طولانی ترین دوران زمامداری را در جهان در اختیار دارد.

ملکه الیزابت در طول دوران ۶۵ ساله ی سلطنت خود ۱۴ نخست وزیر بریتانیا و ۱۳ رییس جمهور ایالات متحده آمریکا را پشت سر گذاشته است

in-her-65-year-reign-shes-outlasted-14-british-prime-minsters-and-13-us-presidents-w700
ملکه الیزابت در کنار باراک و میشل اوباما در سال ۲۰۱۶
ملکه الیزابت بیش از ۳۰ سگ نژاد کورگی (corgi) دارد
shes-owned-more-than-30-corgis-w700
قلاده ی دو سگ کورگی در دستان ملکه الیزابت

پدر ملکه الیزابت اولین سگ نژاد کورگی را در سال ۱۹۳۳ به خانواده ی سلطنتی آورد. در آن زمان این سگ به عنوان هدیه ی تولد ۱۸ سالگی الیزابت به وی داده شد و او این سگ را سوزان نامید. بسیاری از سگ های نژاد کورگی ملکه از نوادگان سوزان هستند.

علاوه بر این ملکه یک نژاد کاملاً جدید به نام دورگی (dorgi) را تولید کرده که از آمیزش بین نژاد کورگی و نژاد داچشاند (dachshund) بدست آمده است.

ملکه الیزابت مالک تمامی قوها و دلفین هایی است که در آب های بریتانیا شنا می کنند

she-owns-all-the-swans-and-dolphins-that-swim-in-uk-waters-w700
ملکه الیزابت در کنار یک قو در مراسم سالانه ی گرفتن قو در رودخانه ی تیمز

از قرن دوازدهم، پادشاهی انگلستان مالکیت تمامی قوهای موجود در امپراطوری بریتانیا را از آن خود دانسته و آن ها را نماد ظرافت و زیبایی و البته خوشمزگی نامید. ملکه امروز از گوشت این قوها استفاده نمی کند اما در واقع هنوز  هم مالک تمامی قوهای کشور است. هر ساله یکی از افرادی که به وی «علامت گذار قوهای ملکه»  (Queen’s Swan Marker) گفته می شود قوهای رودخانه ی تیمز را شمارش و علامت گذاری کرده و وضعیت سلامتی آن ها را بررسی می نماید.

علاوه بر این بر اساس قانونی که در سال ۱۳۲۴ به تصویب رسیده است ملکه مالکیت ماهی های سلطنتی را نیز در اختیار دارد بدین معنی که تمامی موجودات دریایی کشور اعم از ماهی خاویار، دلفین، وال و گراز دریایی به ملکه تعلق دارند.

ملکه الیزابت از زمان تاجگذاری تاکنون بیش از ۲۶۰ سفر خارجی داشته است

shes-made-at-least-260-official-overseas-trips-since-taking-the-throne-w700
ملکه الیزابت در حال بازدید از مجسمه های سنگی جنگجویان ترا کوتا (terra cotta warriors) در استان سیان در کشور چین در سال ۱۹۸۶

امروزه ملکه کمتر به خارج از کشور سفر می کند اما این بدین معنی نیست که وی علاقه ای به سفر ندارد. بر اساس گزارش روزنامه ی تلگراف ملکه در سال ۲۰۱۵ بیش از ۳۴۱ قرار ملاقات داشته که از تمامی قرارهای شاهزاده هَری، شاهزاده ویلیام و کَیت روی هم بیشتر بوده است.

ملکه الیزابت ثروتمند است اما با ثروتمندترین شخص بریتانیا فاصله ی زیادی دارد

shes-rich-but-shes-not-even-close-to-being-the-richest-person-in-the-uk-w700
ملکه الیزابت در حال تماشای مسابقات اسب دوانی در سال ۲۰۱۶

مقداری از هزینه های خانواده ی سلطنتی از طریق مالیات ها تامین می شود اما بخش اعظم این هزینه ها را املاک تحت مالکیت این خانواده تامین می کنند. ثروت شخصی ملکه بیش از ۴۱۴.۷ میلیون دلار برآورد می شود. اگر چه این مبلغ بسیار زیاد به نظر می رسد اما در دو سال اخیر ملکه در میان فهرست ۳۰۰ نفره ی ثروتمندترین بریتانیایی ها در روزنامه ی ساندی تایمز جایی نداشته است.

ملکه الیزابت یک دستگاه خودپرداز شخصی در کاخ باکینگهام دارد

she-also-gets-to-use-a-private-atm-at-buckingham-palace-w700
دستگاه خودپرداز انحصاری ملکه در کاخ باکینگهام در این محوطه واقع شده است.

این دستگاه خودپرداز توسط بانک کوتس (Coutts) که از معتبرترین بانک های بریتانیا به شمار می آید برای ملکه نصب شده است.

ملکه مجبور نیست مالیات بپردازد اما ترجیح می دهد مانند هر شهروند بریتانیایی دیگر مالیات خود را پرداخت کند

she-doesnt-have-to-pay-taxes-but-she-does-anyway-w700
ملکه الیزابت هر ساله مالیات خود را پرداخت می کند.

خانواده ی سلطنتی اجباری برای پرداخت مالیات ندارد اما ملکه الیزابت از سال ۱۹۹۳ به طور داوطلبانه مالیات خود را پرداخت می کند.

ملکه الیزابت یک پیغام به ماه فرستاده است

she-sent-a-message-to-the-moon-w700
عکسی از فرود فضاپیمای آپولو ۱۱ در ماه

قبل از سفر فضاپیمای آپولو ۱۱ به کره ی ماه در سال ۱۹۶۹، از تعدادی از رهبران جهان دعوت شد که یک پیام خیرخواهانه نوشته و این پیام ها در قالب یک لوح سیلیکونی به فضا منتقل شدند. این لوح در روی سطح کره ی ماه نصب شده و هنوز سالم مانده است. نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) و باز آلدرین (Buzz Aldrin) این لوح را درست در کنار پرچم آمریکا در سطح کره ی ماه نصب کرده اند.

ملکه الیزابت در پیام خود چنین نوشته است: ” من از طرف مردم بریتانیا، دانش و شجاعت کسانی که باعث شدند انسان پای در کره ی ماه بگذارد را ارج می نهم. امیدوارم که این سفر بزرگ موجب افزایش سطح دانش و سلامتی بشریت شود”.

 زندگی ملکه الیزابت در بیش از ۱۰۰ سریال، فیلم و برنامه ی تلویزیونی به تصویر کشیده شده است

shes-been-portrayed-as-a-character-in-roughly-100-tv-shows-and-movies-w700
ملکه الیزابت واقعی در سمت چپ و هلن میرن (Helen Mirren) در فیلم «ملکه» (The Queen) در سمت راست

بر اساس گزارش ها وی هر شب قبل از خواب یک لیوان نوشیدنی می نوشد

she-reportedly-drinks-a-glass-of-champagne-every-night-before-bed-w700
ملکه در حال نوشیدن

شاید این موضوع رمز سلامتی ملکه در ۹۰ سال زندگی اش بوده است.

ملکه از سال ۱۹۸۹ از یک نوع لاک ناخن استفاده کرده که اتفاقا بسیار ارزان است

shes-been-wearing-the-same-nail-polish-since-1989--and-its-surprisingly-cheap-w700
لاک ناخن کمرنگ ملکه تضادی با سیمای شاداب وی ندارد.

ظاهراً ملکه از لاک ناخن صورتی کم رنگ کلاسیک مارک “Essie” استفاده می کند که قیمت آن تنها ۹ دلار است. بر اساس گزارش ها وی از هیچ لاک ناخن دیگری غیر از این مارک و این رنگ استفاده نمی کند.

ملکه الیزابت نه پاسپورت دارد و نه گواهینامه ی رانندگی و البته به آن ها نیز نیازی نخواهد داشت

she-doesnt-have-a-passport-or-a-drivers-license-she-doesnt-even-need-them-w700
ملکه الیزابت پشت فرمان یک ماشین لَند روور در سال ۲۰۱۱

در بریتانیا هم پاسپورت و هم گواهینامه ی رانندگی با مهر و اجازه ی ملکه صادر می شوند از این رو وی به این دو مورد نیازی ندارد. اما وی راننده ی قهاری است. ملکه یک بار سوار یک لَند روور شد و شاهزاده عبدالله (شاهزاده ی سعودی) را به گردش در یکی از املاک سلطنتی خود برد.

بر اساس گزارش ها ملکه از کیف دستی اش برای منتقل کردن پیام به خدمتکاران و پرسنل خود استفاده می کند

she-reportedly-uses-her-purse-to-send-secret-signals-to-her-staff-w700
برخی ادعا می کنند که ملکه بیش از ۲۰۰ کیف دستی از مارک لاونر (Launer) دارد.

بر اساس گزارش روزنامه ی تلگراف، ملکه از کیف های دستی مطمئن خود به عنوان نشانه ای برای ترک ملاقات ها یا مراسم خسته کننده استفاده می کند. اگر ملکه در حال خوردن شام بوده و کیف دستی خود را روی میز بگذارد بدین معنی خواهد بود که وی از خدمتکاران خود می خواهد مراسم شام در ۵ دقیقه ی آینده به اتمام برسد و اگر کیف خود را روی زمین بگذارد بدین معنا خواهد بود که یکی باید بحث ناخوشایندی که در جریان است را متوقف کند.

ملکه الیزابت می تواند صدای فرود آمدن جت کُنکورد را تقلید کند

she-can-imitate-the-sound-of-a-concorde-jet-landing-w700
برخی از نزدیکان ملکه الیزابت می گویند که وی تقلید کننده ی خوبی است.

ظاهراً ملکه الیزابت بسیار شوخ طبع است و توانایی تقلید کردن و ادا در آوردن نیز دارد. بر اساس گزارش روزنامه ی اسوشییتدپرس، مایکل مان که کشیش مخصوص ملکه الیزابت است گفته که :” تقلید صدای فرود آمدن کنکورد یکی از بامزه ترین صحنه هایی است که هر شخص می تواند ببیند”.

او یک بار گروهی از گردشگرانی که او را نشناخته بودند دست انداخت

she-once-trolled-a-group-of-tourists-who-didnt-recognize-her-w700
ملکه الیزابت برای عکس گرفتن ژست می گیرد.

شاید چهره ی مصمم و به دور از احساس ملکه را در تمامی عکس هایش دیده باشید اما در واقع ملکه بذله گو است. یکی از محافظین سابق ملکه به یاد می آورد که روزی گروهی از گردشگران در عمارت بالمورال ملکه را که در آن هنگام یک روسری به سر داشت نشاخته بودند.

آن جماعت از ملکه پرسیدند که آیا امکان دارد ملکه را دیده باشند و او در پاسخ گفت: “نه” و در حالی که به یک افسر پلیس اشاره می کرد گفت: “اما او دیده است”.

ملکه الیزابت از نام خانوادگی خود استفاده نمی کند

she-doesnt-use-a-last-name-w700
ملکه الیزابت در حال سخنرانی در گشایش پارلمان در سال ۲۰۱۶

لقب رسمی ملکه «الیزابت دوم، به مرحمت خداوند، ملکه ی بریتانیا و ایرلند شمالی و دیگر سرزمین های خود، رهبر کشورهای مشترک المنافع، مدافع دین» است و ملکه نیازی به اسم خانوادگی ندارد.

دیگر اعضای خانواده ی سلطنتی می توانند نام خانوادگی خود را از میان چندین گزینه ی قابل قبول انتخاب کنند.

ملکه الیزابت نمی تواند به دادگاه احضار شود خواه به عنوان متهم و یا شاهد

she-cant-be-prosecuted-or-compelled-to-give-evidence-in-court-w700
ملکه الیزابت سوار بر ماشین خود در سال ۲۰۱۵

ملکه بودن آزادی های بسیاری به وی داده است با این وجود ملکه نمی تواند از قدرت خود سوء استفاده کند. اگر چه کسی نمی تواند ملکه و خانواده اش را محاکمه کند اما آن ها نیز ملزم به رعایت قوانین حاکم بر کشور هستند.

ملکه یک آپارتمان لوکس در نیویورک سیتی خریداری کرده است

she-bought-a-luxe-apartment-in-new-york-city-w700
ملکه الیزابت در حال سخنرانی در مقر سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۰ در شهر نیویورک سیتی

در سال ۲۰۱۵، ملکه الیزابت یک آپارتمان سه خوابه را در شهر نیویورک سیتی و در حوالی مقر سازمان ملل به قیمت ۷.۹ میلیون دلار خریداری کرد. این آپارتمان ۳.۰۰۰ فوت مربع مساحت داشته و توسط یک معمار بریتانیایی که قبلاً توسط ملکه به مقام شوالیه ای رسیده ساخته شده است.

ملکه هر ساله لیستی از هدایایی که افراد به وی داده اند را منتشر می کند

every-year-she-publishes-a-list-of-gifts-people-give-her--and-its-really-weird-w700
ملکه الیزابت هدیه ای را از یکی از فرستادگان عالی رتبه ی کشور سنگاپور دریافت می کند.

هر ساله خانواده ی سلطنتی گزارشی با جزییات کامل را از هدایایی که سال گذشته از مردم و رهبران و هیئت های سیاسی دریافت کرده اند منتشر می کنند. آخرین فهرست ارائه شده توسط ملکه الیزابت شامل تعدادی جواهرات بود. خانواده ی سلطنتی اجازه دارند که از هدایایی که به آن ها داده شده است استفاده کنند اما در واقع صاحب این هدایا نیستند. این هدایا جزیی از کلکسیون سلطنتی بوده که در نزد ملکه به امانت گذاشته شده اند.

منبع: thisisinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۰۸ نظر

ورود

 • امید فروردین ۱۹, ۱۳۹۶

  سلام
  یک جنایتکار فاسد که اینهمه صفه پر کردن نداره …
  کافیه از سینما مارکت مستند برعکس اینایی که نوشتین رو ببینید، یا سایت های منتقد یا اونهمه سایت های ایرلندی اسکاتلندی که هنوزم مستعمره ی انگلیس هستش رو نقدهای فجیعانه ای که درباره این موجود خونخوار هستش رو بخونید .

  • علی آبان ۱, ۱۳۹۷

   مهم اینه که برای مردم کشورش افتخار اورده و انها در رفاه و ازادی زندگی میکنند و کل ثروتش از یک معاون درجه سه وزیر ما کمتر است و ده درصد بابک زنجانی ثروت موروثی دارد

  • شاهزداده فقیر فروردین ۶, ۱۴۰۰

   هیچ کس نمی تواند معیار هایی برای خوب یا بد بودن فردی که محبوب و دارای قدرت مقبول است را ارائه دهد .انسان با توجه به شرایط خوب یا بد می شود چه بسا اگر ماهم در پست ایشان بودیم انچنین بودیم و جالب اینکه اگر اینچینین انچنین نبود (به نقل بعضی دوستان)ملکه هم نبود . در هر حال او ملکه الیزابت هست و مورد احترام ?

  • ..... مرداد ۶, ۱۴۰۰

   توی احمق کله پوک مگه هرچی تو نت باشه رو باید بخونی و باور کنی ؟ اون نقد های فجیعانه و مستند ها رو لابد یه بیشعوری مث خودت که چشم دیدن ملکه الیزابت عزیز رو نداره نوشته

   • سید شهریور ۱۸, ۱۴۰۱

    مادرت واصل جهنم شد

  • محمد بهمن ۱۴, ۱۴۰۰

   یک جا خوندم این اصلا ادم نیست یک رپتایله که شاید دروغ باشه

 • پارسایی فروردین ۱۹, ۱۳۹۶

  یک لیوان نوشیدنی ؟؟؟!!
  ???
  خب حق دارین، منم بودم نوع نوشیدنی رو نمیگفتم !!

 • A2016 فروردین ۱۹, ۱۳۹۶

  @امید
  فازت چیه؟ این مستعمره و فلان و بهمان مال خیلی وقت پیشه چی داری میگی تو ؟؟؟ تو اصن اینجا چی کر میکنی ؟ برو خدا جای دیگه روزیتو حواله کنه برو عمو جون برو شایعه هم درست نکن بین مردم سطح شعورتم نمیخواد بگی برو

 • arya فروردین ۲۰, ۱۳۹۶

  آدم جالبیه. امیدوارم همیشه سلامت باشه

  • الاندلس آذر ۱۹, ۱۳۹۸

   متاسفم که برای یک جنایتکار ارزوی سلامتی می کنی.

   • ارمیا آبان ۱۱, ۱۳۹۹

    رهبر خیلی کشورا رو نگفتنا !

   • ... مرداد ۶, ۱۴۰۰

    متاسف باش … ببینم متاسف بودن تو باعث میشه انگلیس نابود بشه یا نه ؟

 • جواد فروردین ۲۰, ۱۳۹۶

  من با نظر امید موافقم
  ملکه انگلیس یه فرد جنایتکار هست

  • ..... مرداد ۶, ۱۴۰۰

   هرچی هست از شما ایرانیای حسود مزخرف بهتره

   • محمد بهمن ۱۴, ۱۴۰۰

    داداس چی به تو میرسه که حمایت میکنی

 • shahryar خرداد ۱۱, ۱۳۹۶

  انگلستان کثافت ترین کشوری هست که تا بحال کشوری مثل ایران باهاش برخورد داشته . در رده دوم روس ها و بعد اعراب و در نهایت امریکای امپریالیست . تنها کشور اروپایی کمترین اسیب رو به ایران زده المان هست.

  • نمیگم تیر ۳, ۱۳۹۷

   اتفاقا همون المان زمان جنگ تحمیلی بمب شیمیایی به صدام میداد که به ایران بزنه.

   • داریوش مرداد ۱۴, ۱۴۰۰

    اتفاقا همون آلمانی که به صدام بمب شیمیایی داد آلمان بعد از جنگ و تسلیم شده یا بهتره بگیم نوکر و مستعمره همین آمریکا و انگل لیس بود. آلمان واقعی دوست ما ایرانی ها بود. انگلیس خبیث همون کشوریه که دو بار کشور ما رو در جنگهای جهانی اشغال کرد. توی ایران ما قحطی عمدی ایجاد کرد. توی کشور ما کودتا کرد. زمان قاجار هست و نیست ما رو چپاول کرد. اونوقت توی بیشرم و مزدور سنگ انگلیس کثافت رو به سینه میزنی؟؟

  • دوست تیر ۲۳, ۱۳۹۸

   حالت خوبه؟؟؟؟

  • مهدی مرداد ۷, ۱۳۹۸

   اونم با این وضعی که تو برجام تخیلی و مزخرفشون درست کردن جبران کرد ، فرانسه بی پدرو مادر المان لجن چرا چین و نمیگی ؟ همین بریتانیا … در مجموع ایران کشوری بوده که همیسه مورد ستم و خیانت دول خارجی بوده .. همین انقلاب که شد نمونه بارز مشارکت همه خائنین به ایران زیبا و اباد ما بود

   • ...... مرداد ۶, ۱۴۰۰

    تو هم بودی برای کشورت به بقیه کشورا حمله میکردی جناب ایرانی وطن پرست

  • ...... مرداد ۶, ۱۴۰۰

   اره راس میگی لابد به خاطر همینه که همه ی این کشورای بدی که گفتی جزو بهترین کشورای دنیان

 • افغانستان تیر ۶, ۱۳۹۶

  خاندان امپراطوری بریتانیا سرنوشت کل دنیا را عوض کرد از جمله تجزیه کردن قلمرو ایران که یکی از بزرگترین کشور دنیا بود این خاندان کثیف ترین و خونخوار ترین آدمای دنیا هست

  • رکسانا مهر ۱۵, ۱۳۹۶

   با شما موافقم روباه پیر یا استعمار پیر انگلیس دنیا را روی انگشت خود می‌چرخاند

   • ...... مرداد ۶, ۱۴۰۰

    اگه راس میگی خودت بیا دنیا رو رو انگشتات بچرخون
    اگرم نمیتونی دهنتو ببند

  • ..... مرداد ۶, ۱۴۰۰

   عرضه شو داشت همون کارم کرد مث توی ابله ننشست یه جا فقط ور مفت بزنه

   • M.a.t مرداد ۱۱, ۱۴۰۰

    داداش تو پسر ننه اِلی(الیزابت) ای؟

 • ماریا مهر ۱۰, ۱۳۹۶

  من واقعا از انگلیس و ملکه ی فاسدش بیزارم امید دارم که زود تر این نوع حکومت نابود بشه

 • رکسانا مهر ۱۵, ۱۳۹۶

  خیلی جالب بود سپاس

 • تیم آبان ۲۸, ۱۳۹۶

  به کل رهبر های دنیا که نگاه میکنی میبینی همه فاسد هستند

  • علی آبان ۱, ۱۳۹۷

   مهم اینه که برای مردم کشورش افتخار اورده و انها در رفاه و ازادی زندگی میکنند و کل ثروتش از یک معاون درجه سه وزیر ما کمتر است و ده درصد بابک زنجانی ثروت موروثی دارد

   • علی زمانی آبان ۱, ۱۳۹۷

    علی أقا شما درباره ثروت خاندان سطلنتی انگلیس به خصوص ملکه الیزابت دوم کاملا در اشتباه هستید. لطفا به مدارک مالی ثروت ایشان مراجعه کنید متوجه می شوید که درآمد ماهانه چندمیلیون دلاری دارد. ثروت بابک زنجانی ها اصلا قابل مقایسه با ثروت خاندان سلطنتی بریتانیا نیست

  • نیل اسفند ۶, ۱۳۹۷

   آره به خدا فقط مال ما فاسد نیستن !!!

  • .... مرداد ۶, ۱۴۰۰

   اول یه تحقیقی بکن بعد بیا اینجا برای ما تحلیل سیاسی بکن

 • آصف افشار دی ۵, ۱۳۹۶

  با سپاس, بسیار عالی و جالب بود ممنون از مطالب زیباتون

 • اشکان دی ۱۱, ۱۳۹۶

  اینجوری که شما داریم میگیم فقط ما خوریم دیگه.

 • saied اسفند ۱۴, ۱۳۹۶

  سلام من نه سیاستمدارم نه میخوام باکسی بحث سیاسی کنم فقط بگم کشوری مثل انگلیس امریکا باسیاست کشورهای دیگررا چپاول وغارت میکنن با فروختن سلاح با کشاندن انها به جنگ با کشورهای دیگه خلاصه وغیره …… فقط کاری میکنن که مردمان خودشان راحت زندگی کنند نمونه ش جنگ عراق وکویت نمونه ش مشورهای افریقایی کل منابع طبیعی ونفتی انهارو غارت میکنند

  • ...... مرداد ۶, ۱۴۰۰

   اگه نه سیاستمداری نه میخوای بحث کنی پس ساکت باش

 • بهار اسفند ۲۹, ۱۳۹۶

  سلام واقعاً متاسفم که بعد از اینهمه سال تنها کارى که بلدیم بکنیم اینه که دیگران رو مقصر وضع فعلیه خودمون بدونیم ایران اگه به ین وضع افتاد به بخاطر بى لیاقتى پادشاهاش بود به خاطر کم سوادى و کم فهمیه مردمش بوده انگلیس چى کارس ؟!دوستان یه کم تاریخ مطالعه کنید بعد بیاید اینجا حرف از روباه پیر بزنید فتحعلى شاه یه ادم بى سواد بود نادر شاه پسراى خودش رو میکشت تا اونا به حکومتش پایان ندن احمد على شاه فقط سیزده سالش بود و پادشاهاى ایرانى قدر نفت رو ندونستن و راحت امتیازش رو واگذار کردن اونوقت مردم برا تنباکى حرص میزدن مردم انقدر ابله بودن که واکسن رو پس میزدن و سرشون رو با خرافات گرم میکردن امیر کبیر رو هم انگلیس کشت؟!مردم ایران انقدر احترام نزاشتن که مزار رضا شاه رو خراب نکنن خدایى امام على میرفت مزار دشمناش رو خراب میکرد!؟الان ما خیلى مسلمونیم ؟؟؟جنایت کار فاسد؟؟؟اگه ما یه شاه مقتدر داشتیم کسى جرئت میکرد که تو جنگ هاى جهانى پاش رو تو ایران بزاره؟!نه جونم ما عادت کردیم که همه چى رو گردن این و اون بندازیم و خودمون بشینیم کنار کوروش مرد بسه هر چى بهش افتخار کردى توى بى ارزه هم که هر چى میشه ربطش میدی به انگلیس و امریکا از نسلش نیستى تمومش کنین این مسخره بازیارو

  • محمد جواد مهر ۲۲, ۱۳۹۷

   الان شما ینی تاریخ خوندی؟قشنگ معلومه منابعت کجا بوده،دو تا پیج فالو کرده یه مشت نوشته‌ی دروغین و جعلی تاریخی خونده اومده به بقیه میگه دوستان شما تاریخ نخوندین،حاضرم قسم بخورم تو دستت به کتابای تاریخی نخورده،چرا؟الان بهت میگم اولا این که در زمان اون پادشاهانی که شما میگی نفت استخراج نشده بوده اصلا و در زمان رضا شاه تازه رونق گرفت،دوما اون واکسنی که شما میگی دروغیه که فقط توی اینستاگرام پیدا میشه نه هیچ کتاب دیگه‌ای،دوما این که در جنگ های جهانی ایران تسخیر نشده بلکه پادشاهش عوض شده،زمانی میگن تسخیر شده که مستعمره‌ی کشورای دیگ بشیم و این که از حرف زدنت معلومه ن سواد نوشتن داری ن سواد تاریخی پس کمتر اظهار فضل کن،حرف نزنی نمیگن لالی

   • پریسا آبان ۱۴, ۱۳۹۷

    باریکلا ایول به جواب کوبنده …!

   • نیل اسفند ۶, ۱۳۹۷

    دقیقا پسر خوب فهمیدم تو خیلی با سوادی جلو آینه وایستا حرف خودت رو تکرار کن حرف نزنی نمیگن لالی

   • بهار خرداد ۷, ۱۳۹۸

    سلام من براى استخراج نفت پادشاهى مشخص نکردم گفتم پادشاهان. واکسن در همه جاى تاریخ هست و حتى لان هم داره در غالب کتاب هاى درسی در مدارس تدریس میشه که در زمان امیر کبیر مردم واکسن نمیزدن چون معتقد بودن با این کار جن وارد بدنشون میشه( https://www.tabnak.ir/fa/news/172412/روزی-که-امیرکبیر-گریست)بله در جنگ جهانى ایران تسخیر نشد ولى اگر صلاح میدونین میتونین حداقل فیلم یتیم خانه ایران رو ببینین یه حداقل همون کتابایی رو بخونین که من دستم بهشون نخورده فقر و قحطى تو زمان جنگ جهانى دوم غیر قابل انکاره ( https://fa.m.wikipedia.org/wiki/اشغال_ایران_در_جنگ_جهانی_دوم) بعد من نگفتم ایران مستعمره شده گفتم کشورى پاش رو تو ایران نمیزاشت در ضمن بخش هایی از ایران اشغال شد حرف شما متین من سواد نوشتن ندارم کاش شما سواد درست خوندن داشتین.سایت تابناک و ویکى پدیا سایت هاى معتبرى هستن میتونین با مراجعه به لینک هایی که گزاشتم به صحت حرفام پی ببرین.

    • طاها فروردین ۹, ۱۳۹۹

     همه چیزایی که گفتی درسته عزیزم. من موافقم و همشو خوندم.در کشوری که قانون نباشه آن کشور هیچ وقت پیشرفت نخواهد کرد. در کشور ما فانون نیست آقا.

   • فف تیر ۲۳, ۱۳۹۸

    نه تورور خدا.کتابای دوران مدرسمون همش راسته؟

   • مصطفی اسفند ۲۲, ۱۳۹۹

    خیلی خوب گفتی

  • نازنین آبان ۱۵, ۱۳۹۷

   وای دقیقا دقیقا دقیقااااااا

  • مصطفی اسفند ۲۲, ۱۳۹۹

   خیلی خوب گفتی

 • ســــــــــارا اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷

  بیخی..یه صلوات ختم کنین..خخخخخخخخخخ

 • فیض اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷

  موافقم خانم بهار عالی بود به امید روزی که همه ملت آگاه و بیدار بشن

 • حسین خرداد ۴, ۱۳۹۷

  ممنون از اطلاعات مفیدتون به نظر من اتفاقا ملکه انگلیس و سر دم داران کشور های درجه یک دنیا کارشون و درست و بدون عیب و نقص انجام میدن که کشورشون در رفاه و آرامش هست اصلا این وظیفه رهبر هر کشوری هست حالا اونا ما رو بازی میدن که کشورمونو غارت کنن و اتفاقا ما هم بازی می خوریم و سرمایه خودمونو از دست میدیم تقصیر کیه تقصیر اونا یا خود ما که نسنجیده عمل میکنیم و فقط فکر این هستیم که جیب خودمونو پر کنیم التماس تفکر مرگ بر آمریکا
  واقعا تا کی هر چی ما شعار مرگ میدیم موج منفی به خودمون بر میگرده

  • .......... آبان ۱۷, ۱۳۹۹

   خجالت بکش وقتی یه چیزی رو نمی دونی شرک نگو همانا که خداوند فرمود کسانی مه کافران را تایید کردن در آتش دوزخ هستنن!

   • علی اکبر تیر ۲, ۱۴۰۰

    سلام میگم آمریکا و انگلیس کافر نیستند حتی دین رسمی آمریکا مسیحیت و یهودیت هست مال انگلیس و اروپا هم همینطور اون که شما گفتی کافران هست اهل کتاب کافر محسوب نمی شن بلکه مورد احترام هم هستند

   • ..... مرداد ۶, ۱۴۰۰

    ملکه الیزابت دوم اینهمه به مردمش خدمت کرده کافره بعد تو که اینجا داری چرت و پرت میگی مومن؟!

 • امیر خرداد ۷, ۱۳۹۷

  جوری از ملکه حرف میزنن ک آخر متن میخواسم پاشم برای سلامتی ملکه دورکعت نماز بخونم

  • پگاه تیر ۱۳, ۱۳۹۷

   خخخ آره واقعا آدم عاشقش میشه همچین چیزایی گفته انگار انگلیس و اسرائیل آمریکا خیلی معصوم هستن ملکه مالیاش میده ملکه اله میکنه ملکه بعله اصیل و با اصالت هستش خب جنایتکارم هستش چرا فقط جنبه های مثبتش گفتی از نوشیدنی این خانوم به ماچه دنیارو راحت بزارن به حق ملت ها تجاوز نکنن رضا پالانی و محمدرضای کثیفم انگار اینها اورده بودن ها انگلیس بانی داغون شدن ایرونه باعث تجزیه شدن افغانستان وچندین کشور از ایرانه ولی خیلی راحت از یاد میبریم فقط گیر دادیم به عربها هزار و چند سال پیش چیکار کردن اینها که هنوزم میکنن نمیگه کسی؟ چنگیز خان مغول هزار سال پیش کل دنیارو فتح کرده ایرانم روش هنوزم اون فقط میگیم

   • .... مرداد ۶, ۱۴۰۰

    اگه به تو چه پس برای چی میای زر میزنی

    • Amir شهریور ۱۸, ۱۴۰۱

     خفه شو ای طرفدار کثیف بریتانیایی این ملکه جنایت کار کثیف و کشوروش هنوزم که هنوزه کشور هایی مانند مغرب، مصر و نیوزیلند و اسکاتلند و ولز تحت نفوذ و قدرت انهاست تویی که داری خودت رو جر میدی واسه ملکه به امید افزایش اگاهی همه ی ملت. مرگ بر دیکتاتور خونخوار به دنبال قدرت، مرگ بر نظام سرمایه داری و کاپیتالیسم و مرگ بر کشوریه از کشت و کشتار و استعمار قدرت به دست میاورد و مرگ
     بر لیبرالیسم های غربی و بریتانیایی

 • حسن خرداد ۱۸, ۱۳۹۷

  اینایی که فاز نقد میگیرن واقعا تاسف آورن،یکی از مهمترین آدم های جهان که تو انسانیت از خیل از رهبرهای جهان جلوتره و مردم کشورشو دوست داره و کشورشو روز به روز قدرتمند تر میکنه این آدم برای مردم خودش کارای زیادی کرده،و اندازه عمر انقلابمون چه بسا بیشتر عمر کرده،خدا رهبر ما رو هم در پناه خودش حفظ کنه ولی ملکه الیزابت دوم بانوی متشخصیه نباید بهش توهین کرد.حکومت بریتانیا از سلطنتش جداست چه بسا دولت روی رفتار سلطنت نظارت ویژه ای داره.

  • علی زمانی خرداد ۱۸, ۱۳۹۷

   اینقدر متشخص است این بانو الیزابت جون شما که متهم اصلی قتل مشکوک ملکه مد اسبق جهان (دیانا فقید) و کلی فرد دیگر است که در این گفتار به آن اشاره نمیکنم. لطفا با اطلاعات مجهول، تحلیل نفرمایید. مستند رمز و راز ملکه را مشاهده بفرمایید. سرنخ های خوبی برای مطالعات بیشتر به شما میده. احتمالا متنی که برای ترجمه انتخاب شده بود این مستند را نگاه نکرده بود و شما هم که نسبت انسانیت مرحمت فرمودید، این مستند را تماشا نکرده اید. سلطنت و سلطنت طلب ها در طول تاریخ، همگی یکی فرجام داشتند و دارند.

 • گلی خرداد ۱۸, ۱۳۹۷

  چقدر هم عمر کرده

  • گل آسمانی مرداد ۷, ۱۳۹۷

   عمر طولانی از این هم از خداوند خواستارم چونکه تو دنیا مردمانی که تحت سلطنت وی هست خواهان زیادی داره و مادر سیاست دنیاست حکومت هر کشور را مردم آن کشور انتخاب می کند حتی حکومت ظالمانه باشد ایشان شاید برای کشورهای دیگر خوب نباشد اما برای مردم خود خوب سیاست ی کرده ای کاش برای مردم دنیا اینجوری بود اونوقت محبوبیت جهانی داشت شاید هم مردم خودش ناراضی بود

 • ف مرداد ۱۹, ۱۳۹۷

  فقط خدا از جایگاه حقیقی وباطن آدمها خبر داره.

 • ف مرداد ۱۹, ۱۳۹۷

  حالا باحرفم مخالفید.ولی شاید اون دنیا هم جایگاه ما خیلی پایینتر از اون باشه.حقیقت آدما رو فقط خدا میدونه.

 • اسد شهریور ۱۴, ۱۳۹۷

  با سلام
  درود بر رییس علی های دلواری

 • نگار آبان ۱, ۱۳۹۷

  بهار جان با نظرت کاملا موافقم

 • شهلا اسدی تهرانی آبان ۲۶, ۱۳۹۷

  من کاری به سباست ندارم و باید بگویم ملکه بودن را یک موهبت الهی می دانم که بی برو برگرد در سرنوشت آدم رقم خورده و پیشانی نوشت است
  و مثل یک ملکه زندگی کردن را دوست دارم و بدم نیامد با زندگی الیزابت ملکه ی بریتانیا آشنا شدم جالب بود ممنون از تهیه کننده اش و اما معتقدم که ملکه شدن کار هر کسی نیست و هر آدمی نمی تواند حتی اگر بزور به او این این مقام و عنوان را بدهند اگر در طالع اش نباشد نمی تواند از پسش برآید می دانید که در طبیعت و اکو سیستم حتی زنبور ها هم ملکه دارند و بدون ملکه نمی توانند کندو بسازند و سر گردان می شوند و بنظر من در هر خانه ای هرچند کوچک و محقر زن خانه و یا مادر و یا حتی دختر و خواهر هم یک ملکه می تواند باشد و به یقین هست و اما
  من هم یک ملکه هستم تو بانوی عزیزم هم که اینرا می خوانی ملکه هستی و خود نمی دانی منتها به اندازه ی قلمرو بزرگ و یا کوچک خودت ،
  آیا حرفی باقی ماند ؟

 • یک عدد پرنسس دی ۲۵, ۱۳۹۷

  همه ما بنده خدا هستیم درست نیست که راجبه دیگران اینطوری قضاوت کنیم قاضی اصلی خدا هست ما هم دو تا خدا بیشتر نداریم به جای گول خوردن ظاهر بیاید به باطن خودتون فکر کنید چقدر خودتون در زندگی حق کسی رو خوردید چقدر ظلم کردید چقدر گناه کردید بعد گناه دیگری بشورید ما همه بندگان خدا هستیم همه مون همه روزی میمیریم خدا به پیامبراش رحم نکرد به ما می خواد رحم کنه !! عاقل باشید !!

  • مهسا اسفند ۲۳, ۱۳۹۷

   درست میگی

  • علی اکبر تیر ۲, ۱۴۰۰

   سلام ما یک خدا بیشتر نداریم لا اله الا الله
   تنها خدا معبود و اله هست حسبی الله

 • yas بهمن ۱۱, ۱۳۹۷

  ملکه الیزابت الان درجه شاه جهان رو توی هرم شیطان داره
  به احتمال خیلی زیاد خودشه
  لعنت بهش

  • مسخره تیر ۲۳, ۱۳۹۸

   اولا شاه و امپراطور و پادشاه ماله جنس مذکره,ایشون ملکه یا امپراتریس هستن.دوما اول برو اشتباهات دولت خودتو جمع کن بعد هم از بانوی متشخص و بزرگواری مثل ایشون بد بگو.

 • مهسا اسفند ۲۳, ۱۳۹۷

  هرکس قوانینش فرق می‌کنه ماهمه بنده خدا هستیم

 • مهسا اسفند ۲۳, ۱۳۹۷

  دعوا نکنین

 • بدون نام اسفند ۲۶, ۱۳۹۷

  چرا اینقدر از این کشور بد و بیراه میگین به نظرم ملکه و کشورش خوب هستند فکر میکنین ایران ورهبرش خیلی خوب انداگه بودند یه فکری به این گرونی میکردن که بعضی از مردم از شدت گرسنگی سرشونو میکنن تو اشغال تا از گرسنگی هلاک نشند به فکر اسایش و امنیت مردم که نیستند . به فکر مردم نیستندپس اینقدر نگین ملکه خیلی جنایتکار است حداقل اون به فکر امنیت و ا
  اسایش مردمش هست اینقدر توهین نکنید

  • بانو اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸

   آشکارترین خطا و ظلمی که ملکه داره انجام داده و داره ادامه میده ادامه استمار کشورهای دیگه هست چون هنوز هم اگه اشتباه نکنم ۱۵ کشور جزو مستعمرات انگلیس هست این خانم بعنوان رییس یه کشور اگه ذات خوبی داشت از سمت ملکه بودن باید به نشانه اعتراض کنار میگرفت .حالا آیا جنایاتی داشته یا نه شاید تو سطح اطلاعات ما نباشه که بخایم بحث کنیم اما این موضوع کوچیگی نیست که استقلال کشورهارو ازشون بگیری هرچند بخشی از استقلالشون.

   • ارمیا آبان ۱۱, ۱۳۹۹

    چند تا ازین کشورا تلاشی برای استقلال کردن تاحالا ؟ تو بعضیاشون رفراندوم شد اکثریت به استقلال از بریتانیا رای منفی دادن !

  • دقیقا تیر ۲۳, ۱۳۹۸

   دقیقیا.منم میگم هم ملکه هم کشورش خوبن والا معلوم نیست اینا چشونه

  • ......... آبان ۱۷, ۱۳۹۹

   اوه واو ادعای روشن فکری دوباره یعنی برید یکم مطالعه کنید و به خاطر اینکه خاص بازی دربیارید نیایدشرک و کفرو ظالم رو تایید کنید

  • کاربر خرداد ۲۱, ۱۴۰۰

   اگه ۱بار لندن رفته بودی و بوی ادرار و مدفوع مردم بی خانمان تو کوچه و خیابون به دماغت میخورد دیگه اینقدر رویایی درباره اونجا فکر نمیکردی

 • Vampire مهر ۵, ۱۳۹۸

  سلام
  ما ها تاوان اشتباه های گذشته رودادیم که تا الان هم هست .واین دلیل نمیشه الیزابت رو مقصر بدونیم این باکل جهان دست دوستی داده ولی با ایران نه پس مشکل با ماست نه اون انشاالله عمرشم زیاد شه همه خوبن ماهم خوبیم ولی تاوان اشتباه دیگریو میدیم

 • سینا اسفند ۲۴, ۱۳۹۸

  ادمین محترم‌ یه پیام بسیار‌گرانبها دو روز پیش بزای سما ارسال کردم که موجب بیداری اندیشه این افراد دربارهی ملکه امراطورس شکهمند بریتانیا میباسد چرا تاییدش نکردید و به ثبت نرسوندید؟
  سیناعباسی

 • اقتصاد فروردین ۲۲, ۱۳۹۹

  دید ملکه انگلیس به کشورهای جهان سوم دید ارباب و رعیت می باشد برای کشورهای جهان سوم هیچ ارزشی قائل نیستند.مثل یک سری از آدمها که می گن حیوانات و درختان و غیره برای آسایش ما خلق شدند ملکه و دور و وری هاش هم همچین حسی نسبت به کشورهای جهان سوم دارند. متاسفانه

 • ... آبان ۱۳, ۱۳۹۹

  ادمی که بخواد به یکی دیگه توهین کنه معلومه که ی ادم عقب افتاده ی بدبخته که کارش فقط توهین به افراد دیگس. من درباره ملکه الیزابت درست و کامل نمیدونم اما خودم رو انقدر با ارزش میدونم که مثل شما ی سری چرت و پرت ننویسم.واقعا برای ادمای به درد نخوری مثل شما متاسفم که کارتون فقط مسخره کردنه اگر خودتون بلدین برین ی فکری به حال خودتون بکنین که انقدر بیکار نباشین.مسخره ها

  • ......... آبان ۱۷, ۱۳۹۹

   خخخخخخخخخخخخ بابا روشن فکر 🙂

 • یاشار آبان ۲۷, ۱۳۹۹

  انگلیس و دموکراتهاوکمونیسم جهانی و شیطان پرستان ، اعضای اصلی گروه مافیایی گلوبالیسم جهانی هستند که عامل اصلی بدبختی همه ملتهاو کشورهاید نیابخصوص ایران هستند . این گروه شیطانی گلوبالیسم برای کشورها، حکومت تعیین ونوع سیستم اداری تعیین میکنند و ملتهای دنیارااستعمارواستثمارکرده اند و دشمن اصلی انسانیت و آزادی هستند . تنهارییس جهموری که ملکه نجس انگلیس رابه هیچ شمرد و به اوهیچ اعتنایی نکرد ، شخص ترامپ بود که الان به خاطرآن بی اعتنایی اش به ملکه نجس انگلیس ، مورد اینهمه اذیت ازسوی باندهای سیاسی و رسانه های مزدور می شود . همه رسانه های مزدور و منافق دنیا ، ازقبیل بی بی سی و سی ان ان وابسته به این موجودات خبیث هستند .

 • رضوان دی ۱۱, ۱۳۹۹

  سلام به نظر من کل اطلاعات در مورد شن خانم والا حضرت ملکه انگلیس بیشتر از ۹۵ سال سن دارند و من که نوه یا نتیجه اش بودم۴۴ سالمه و اون زنی که تو اینترنت اسمش کیت هست اصلا کیت نیست و کیت مرد هست و من اگه اشتباه نکنم دوسالم نبود که اون پیرمرد که خیلی پیر و شاید شوهر ملکه بود فوت شد و من و دوستم که مادرش دوست ملکه بودند بی اجازه رفتیم اتاق پدربزرگ که فوت شده بود تو اتاق ها گم شدیم و به اشیاه خطرناک‌ مثل تفنگ های زینتی و…دست زدیم و به دوستم پز دادم گفتم همه اینا مال پدربزرگ من بوده و خانم ملکه یکم ترسید و ما را پیدا کرد و چشماش را از ترس درشت کرد و اومد سراغمون گفت برای چی بی اجازه اومدید اینجا

 • رضوان دی ۱۱, ۱۳۹۹

  آره راست می گه منم یادم ملکه شوخ طبع و بگو بخند بود و فارسی را به گویش اراکی و کمی دهاتی حرف می زد و روسری خود را هم تو باغ های ایران درست بلد نبود چطور گره بده چون ایرانی نبود دیگه و به من مثل اراکی ها می گفت مو چون فامیل های ایرانیشون دایه های خیلی خیلی خیلی بی فرهنگ ایرانی داشتندشاید برای این دایه بی فرهنگ گرفتند که بچه هاشون خاکی بشه درد مردم دهاتی و فقیر را بدونند و زن اول کیت یا ویلیام واسه اینکه دایه بی فرهنگ داشته و خیلی ژنترمن نبوده طلاق گرفته واسه همین منو فرستادند آموزش تشریفات دیدم که دهاتی نشم و با کلاس بشم من هم که تشریفات دیدم همش رفتار دیگران را بی ادبانه فرض می کنم بهم بر می خوره و از مردم زد می شم که چرا انقدر بی فرهنگند البته من تو خونه بی کلاسم اما چون تشریفات بلدم بیرون از مردم زده میشم

 • وحید اسفند ۲۸, ۱۳۹۹

  دوستان ظاهر مثلا خوب زندگی این شخص رو ملاک قرار ندین پشت پرده کارها خیلی متفاوته، این فرد یعنی ملکه انگلیس شخص اول فراماسون‌ها و ایلومیناتی هستش و همه توطئه های بزرگ و همه جنگ ها و شرارت های بزرگ زیر نظر همین ملکه هستش، ایلومیناتی ها یه ویژگی خیلی مهمشون اینه که مخفیانه کار میکنن و پشت همه اتفاقات مهم مثل ۱۱ سپتامبر، حادثه‌منا، جنگ‌های خاورمیانه، کرونا و…هستن و جهان‌رو کنترل میکنن و هدف اصلیشون نظم‌نوین جهانی هستش؛ خلاصه بگم این شخص ملکه در راس مثلث کثیف ایلومیناتی قرار داره.

 • ایلیا فروردین ۲۱, ۱۴۰۰

  شایعاتی هست که میگه به این دلیل انقدر زنده مونده چون خون انسان میخورد

  • ...... مرداد ۶, ۱۴۰۰

   خدایا به این بنده های بدبخت مریضت کمک کن
   آخه عقل کل! ملکه انگلستان چه نیازی داره تا خون بخوره !
   اینارو فقط احمقایی مث تو باور میکنن

 • شاکر خرداد ۳, ۱۴۰۰

  از قدیم رسم بوده وقتی قرار بود کسی رو که آدم بسیار عوضی هستش صدا کنن می گفتن انگلیسی
  ملکه که جای خود دارد

  • ..... مرداد ۶, ۱۴۰۰

   به درک که از قدیم رسم بوده
   رسم خیلی چرتی بوده

 • کاربر خرداد ۲۱, ۱۴۰۰

  قتل عام ۹میلیون ایرانی توسط انگلیس زمان قحطی رو یادم نمیره

  • هستی تیر ۸, ۱۴۰۰

   هیچ ازین پیرزن رومخ خوشم نمیاد ایش. بیشوره موذییی ایشالا هر جی زودتر بمیره قیافه نحسش تو تلویزیون نبینیم اه اه اه نابوددد بشه ایشالاا به حق علیییی

  • ..... مرداد ۶, ۱۴۰۰

   یادت بره یا نره چه تاثیری روی مردم خوشبخت انگلیس داره ؟
   فک کردی الان اونا منتظرن تا ما براشون آرزوی موفقیت بکنیم ؟ راه خودشونو میرن تو همینجا بشین هی حرف مفت بزن

 • نادر شهریور ۵, ۱۴۰۰

  انگل لستان کلی کشور در مستعمره خود دارد از ایران بگیر تا آفریقای جنوبی.

 • محمد مهر ۱۳, ۱۴۰۰

  هیچ کشوری بزور نمیتونه رو منابع و اموال بقیه کشورها دست بزاره تا مسئولین و بزرگان اون کشور اجازه ندن ، پس هرچی خوردن و بردن و کشور ما بدبختر از گذشتس باعثش معیوب بودن مسیولین کشوره ، الان ما چرا تحریمیم چون آقایون جیبشون پره احتیاجی ندارن سختی بکشن پس از منافعشون پایین نمیان بخاطر مردم ، تا عمر هست ما بدبختیم با این مسئولین چرت

 • ر.ن بهمن ۱۴, ۱۴۰۰

  سلام من جایی شنیدم ملکه انگلیس خون بچه خورده شاید این کار را کرده اما اونا افراد را به مرور چیزخور می کنند بعد طرف یکم قاطی می کنه بعد اگه بهش‌گفتند خون بچه بخور قبول میکنه بعد اگرم خورده باشه یک بچه سالم را که نکشته حتما کسی داشته می مرده را خونش را براش آوردند بعد اگه جن بود و یک رگش جن بود و فرازمینی بود خودش را در حد دختر۱۴ ساله جوان می کرد والا من از ملکه انگلیسی فرازمینی تر هستم چطور فهمیدم علت اینکه برخی ها مثل رضا شاه عوض می شوند اینه که جایی مردند افراد جانی و خطرناک که جنایت کوچک یا بزرگی کردند جایی مردند یا افرادی که قیافه ۱۸۰ درجه عوض شده جایی مردند چطور من فهمیدم احمدی رفیق رضاشاه که او را برده که راهزن ها را سرکوب کنه چون خود احمدی سردسته دزدها بوده او را کشته بعد شیطان در بدن دیگر رضا شاه روح دمیده و زنده شده و چند عالم موازی وجود داره و تو عالم دیگه احمدی به جرم قتل رضاشاه دستگیر شده و اصلا من خودم انقدر قیافه ام رو مدارکم عوض شده بعد فهمیدم چند بدن داشتم و اصلا خیلی از جمعیت کره زمین انسان نیستند واسه همین انسان ها خیلی تنها و بی کس شدند شنا تو اینترنت و اینستاگرام نگاه کن افراد بسیار لاکچری و ثروتمند که خونه هاشون از خانه ملکه شیک تر و لاکچری تر تنها هستند برای همین یک سری افراد از رو فقر و تنهایی رو می آورند به فساد یکی از افراد لاکچری از رو تنهایی مفرط رو می آورند به فساد دوست صمیمی کافی طرف نداره آدم باید دوتا دوست صمیمی داشته باشه که خل نشه و خلاقیت ندارند چگونه فراغت و تنهایی خود را بگذرانند رو می آورند به فساد فرضا طرف با سه مرد رابطه می گیره اون از رو گرسنگی و برای کاسبی اون برای فرار از تنهایی خیلی افراد سراغ دارم خیلی مهم هستند مثل جغد صبح تا غروب تنها هستند و گمانم دانشمندها بیشتر جمعیت کره زمین را کشتند طوری که یک بار من به استادمان پیام دادم که استاد امروز آدما اومدند بیرون هرکس اومده بیرون شل و کور و چاق و فقیر و تنهاست یک آدم درست درمان نیومده بیرون حالا یا آدما را کشتند لاکچری ها رباتند یا عالم ها بدتر از رضا شاه جدا شده چون چند عالم موازی وجود داره و اون خوب ها ما را گم کردند من دختر عمه ای داشتم بسیار خوب بودیم و زیبا بود اما این که اومده جاش دختر عمه من نیست و گمانم اینم پیش یک بدن دیگر من بوده من اصلا ازدواج نکردم اما گویا اون یکی بدن من تو سن کم تو عالم اینا ازدواج کرده و چند خواهر داشته اما من خواهر نداشتم و ندارم دوتا برادر داشتم یک ناتنی کوچک هم دارم ۴۵ سالمه و من دچار یک ماجرای فرازمینی شدم بعد دیگه طول عمر شاه انگلیس و فامیلش که راز نداره آدم لاکچری که باشه جوان می مونه تازه شاه انگلیس اگه زایمان نکرده بود الان ۴۰ ساله به نظر می رسید و خیلی جوان موندن اونا فرازمینی نیست بخصوص که شاه بوده و اینکه من چند بدن داشتم و به یک عالمه آدم گفتم من فلانی هستم و تمام اون خانواده ها باور کردند بعد معلوم شده توهم بوده اما در اصل در عین حال که توهم بوده حقیقت هم داشته من با چند بدن چندجا بودم خودم یادم هست من چند بار فوت شدم در همین دنیا فوت شدم یک زلزله خیلی سنگین اومد به خدا قسم و یک بارم تو جاده خمین دوره کارشناسی فوت شدم و یکی دوبار دیگه یک بار تو جاده مشهد رفتیم ته ذره زبانم کامل قطع شد تا صبح انقدر خون اومد که فوت شدم طوری که شما فرض کن من اون زمان که تو دوره کارشناسی تو اتوبوس فوت شدم تو اتوبوس اراک خمین بدن دیگر من در همان اتوبوس هیچ متوجه تصادف نشده و در این عالم به مقصد رسیده و فوت نشده خودم شک ندارم چون من مدت طولانی گیاهخواری کردم تا اینا را فهمیدم اصلا من الان از پیش بابای اون یکی بدنم سر درآوردم و من سعی می کنم در مورد توهمی که زدم با کسی حرف نزنم چون می دونم حقایق مخفی جهان هست که بخاطر گیاهخواری فهمیدم و فایده هم نداره که بگم چون کسی باور نمی کنه

  • بی نام شهریور ۵, ۱۴۰۱

   امیدوارم بیشتر تحقیق کنی درباره ایران مطاله ات رو در سایت های معتبر بیشتر کن

 • درت اسفند ۱۱, ۱۴۰۰

  ظلم پایدار نمیماند