با «بی خوابی سیاه»، تلخ ترین و پر کافئین ترین قهوه ای که می توان تجربه کرد، آشنا شوید

با «بی خوابی سیاه»، تلخ ترین و پر کافئین ترین قهوه ای که می توان تجربه کرد، آشنا شوید

بسیاری از مردم، این روزها به نوشیدن یک فنجان قهوه تلخ پس از بیدار شدن نیاز دارند تا هوشیاری لازم را به آن ها بخشیده و از دنیای شیرین خواب جدایشان کند.

با اینکه کافئین موجود در قهوه خواص و مزیت های فراوانی دارد، اما اگر بیش از حد مجاز مصرف شود، عوارض جانبی ناخوشایندی به دنبال خواهد داشت که از جمله می توان به تپش قلب شدید اشاره کرد.

سازمان جهانی غذا و دارو، اندازه استاندارد مصرف کافئین در طول یک روز را ۴۰۰ میلی گرم اعلام کرده است و حالا جالب است بدانید، یک برند آفریقایی به تازگی قهوه ای عرضه می کند که هر فنجانِ ۳۵۵ میلی لیتری آن ۷۰۲ میلی گرم کافئین دارد؛ یعنی ۱.۷ مرتبه بیشتر از حد استاندارد.

کارشناسان در این رابطه بیان داشته اند که مصرف این میزان کافئین می تواند به ناراحتی های قلبی منجر شود.

«بی خوابی سیاه» (Black Insomnia) یک فنجان قهوه ۳۵۵ میلی لیتری است که همان طور که اشاره کردیم ۷۰۲ میلی گرم کافئین در خود دارد. مصرف این نوشیدنی که اخیرا در آمریکا رواج بسیاری یافته می تواند به عوارضی همانند عصبانیت، بی خوابی و تپش قلب شدید منجر شود.

3EE897E500000578-4376668-image-m-66_1491244962568

در حال حاضر، هر پوند از این قهوه ۱۹ دلار قیمت دارد و از دانه های قهوه روبوستا تهیه می شود.

تولیدکننده این قهوه، «شان کریستوفر» در این رابطه بیان داشته که اگر به دنبال «ترین»ها هستید، این قهوه «تلخ ترین» و «سیاه ترین» قهوه ای است که تاکنون دیده اید. وی با آزمایش میزان غلظت این قهوه در مقایسه با دیگر نمونه های موجود در بازار بیان داشته که ۵۸.۵ میلی گرم قهوه در یک فنجان از «بی خوابی سیاه» بیش از دو برابر قوی تر از دارک رُست های استارباکس است که حدود ۲۱.۲۵ میلی گرم کافئین دارند.

در آخر بد نیست اشاره کنیم که در نتیجه مطالعات اخیر مزیت های متعددی برای قهوه بیان شده که از جمله می توان به تحقیقات دانشگاه جان هابکینز اشاره کرد که ثابت کرده قرص های کافئین ۲۰۰ میلی گرمی، به تقویت و تثبیت حافظه کمک شایانی می کنند. همچنین ثابت شده که کافئین می تواند از بیماری هایی همانند کبد چرب، سنگ کلیه و فیبروز های کبد پیشگیری کند.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود