زنان در کشورهای مختلف تا چه اندازه و با چه روش هایی خود را آرایش می کنند؟

زنان در کشورهای مختلف تا چه اندازه و با چه روش هایی خود را آرایش می کنند؟

لب های قرمز، مژه های پر و بلند و کانسیلرِ با کیفیت از جمله بارزترین گرایشات محبوب آرایشی برای زنان در سراسر دنیا محسوب می شوند که مرز و محدوده ندارند.

اما با این وجود، سلیقه آرایشی زنان در کشورهای مختلف جهان با هم برابر نیست. این موضوعی است که برخی کارشناسان تولید وسایل آرایشی و بهداشتی در مورد آن تحقیق کرده و متوجه شده اند که مدل آرایش زنان و زیبایی شناسی آن ها در این رابطه با هم تفاوت هایی دارد.

در همین رابطه، در ادامه می توانید با گرایشات آرایشی زنان در ۱۰ کشور دنیا که شامل آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا، ژاپن، امارات متحده عربی، فرانسه، هند، برزیل و مکزیک می شود، آشنا شوید.

با روزیاتو همراه باشید.

در آمریکا، رنگ های تند و جیغ و مژه های بلند ارکان اصلی آرایش محسوب می شوند

1-w900

رنگ در سیستم آرایشی زنان آمریکایی نقش مهمی ایفا می کند. آن ها به استفاده از خط چشم های آبی، بنفش یا قهوه ای تمایل زیادی دارند. همچنین باید اشاره کرد که در این کشور پهناور، محبوب ترین رژلب ها، انواع مات در رنگ های قرمز، نارنجی، بنفش و شرابی هستند.

آمریکایی های مژه های پر و بلند را بیشتر دوست دارند و حتی ممکن است برای تکمیل روند آرایش خود از مژه های مصنوعی استفاده کنند. ریمل های مشکی، حجم دهنده و بلندکننده از جمله وسایل آرایشی محبوب زنان آمریکایی به شمار می روند.

در برزیل، زنان صورت طبیعی با رژلب های مات را ترجیح می دهند

2-w900

به گفته متخصصان آرایش در کشور برزیل، زنان این سرزمین به رژلب های مات و صورت های بدون میک آپ علاقه زیادی دارند. آرایش برزیلی روی اصلِ «زیبایی طبیعی» استوار است.

زنان کانادایی به ابروهای پر و پررنگ و همچنین لب های مات علاقه مند هستند

3-w900

در کانادا یکی از مهم ترین ارکان آرایش، ابروها هستند؛ حال می خواهد ابروهای طبیعی و پهن باشد یا ابروهای رنگ شده و دکلره.

در کنار توجه جدی به ابروها، آن ها بیشتر به رژلب های قرمز تیره یا قهوه ای و بژ (مات) علاقه زیادی نشان می دهند.

در انگلستان زنان بیشتر به زیبایی طبیعی و آرایش ملایم و کمرنگ تمایل دارند

4-w900

زنان انگلیسی از رنگ های زیاد و ایجاد تغییر محسوس در صورت خود گریزان هستند. اولویت اصلی آن ها زیبایی طبیعی است و در صورت آرایش کردن، ترجیح می دهند پوست صاف و سفید، لب های براق و ابروهای پر داشته باشند. به همین خاطر، رژلب های مایع و کرم پودرهای روشن در این کشور متقاضیان زیادی دارند.

زنان هندی به آرایش های غلیظ،  تمایل زیادی نشان می دهند

3cedc8694076e6388b745c09568aa828

تاکید آرایشی بیشتر زنان در هند روی ایجاد تغییرات محسوس در چهره است؛ آن ها به سایه های دودی و تیره، خط چشم های دنباله دار و لب های روشن علاقه بیشتری نشان می دهند. البته، وقتی سایه های دودی و براق پشت چشم های خود می زنند، از رژ لب های قرمز پررنگ هم برای جلوه بیشتر لب ها استفاده می کنند.

توجه اصلی زنان استرالیایی به ضد آب بودن و عمر طولانی وسایل آرایشی است

6-w900

کرم های روشن کننده، رژلب های مات و سایه های براق در کشور استرالیا بیشترین درخواست ها را به خود اختصاص داده اند. البته این گرایش در مناطق مختلف این کشور می تواند با هم فرق داشته باشد.

شمال استرالیا دارای آب و هوای گرمسیری است؛ تابستان های گرم و شرجی و زمستان های گرم و خشک. این در حالی است که جنوب استرالیا آب و هوای سردتری دارد؛ تابستان هایش خنک و ملایم است و در زمستان شاهد بارش باران هستیم.

با وجود این تفاوت ها، بیشتر زنان استرالیایی ترجیح می دهند وسایل آرایشی ضد آب، ضد عرق و با دوام زیاد خریداری کنند.

در امارات متحده عربی، ابروهای پرپشت و پهن و مژه های بلند، اصلی ترین ارکان آرایشی هستند

7-w900

در حال حاضر، گرایش و تاکید اصلی زنان عرب داشتن صورت بدون آرایش است. اما این گرایش دستخوش برخی تغییرات است به طوری که زنان، در عین حفظ سادگی چهره، دوست دارند ابروهای پرپشت و پررنگ و مژه های بلند داشته باشند. به همین خاطر ریمل و مداد/سایه ابرو مهم ترین وسایل آرایشی در این کشور محسوب می شوند.

لب های قرمز و براق گرایش اصلی زنان ژاپنی به شمار می رود

8-w900

ابروهای پهن، پوست های صاف و یکدست، لب های گوشتی و براق، بزرگ نشان دادن چشم ها و گونه های برجسته و براق از علاقه مندی های اصلی زنان ژاپنی برای آرایش محسوب می شوند.

همچنین به گفته کارشناسان آرایش در این کشور آسیایی، زنان اخیرا به رژلب های قرمز و رژگونه های براق تمایل زیادی نشان می دهند.

داشتن لب های قرمز و پررنگ اصلی ترین گرایش زنان مکزیک است

9-w900

در این کشور بیشتر زنان به رنگ های قرمز و نارنجی علاقه مند هستند، اما رنگ های مات و طبیعی نیز طرفداران خاص خود را دارد. زنان این کشور نیز روی پررنگ بودن ابروها حساس هستند و لب و ابروهای خود را در اولویت مراحل آرایشی خود قرار می دهند.

زنان فرانسوی بیشتر از هر چیزی دوست دارند که پوست های صاف و بی عیبی داشته باشند

10-w900

داشتن پوست صاف و بدون لک از جمله گرایشات اصلی زنان در کشور فرانسه است. به همین خاطر به استفاده از کرم پودرهای باکیفیت با رنگ های طبیعی و پوشش نامحسوس علاقه زیادی دارند.

بعد از کرم پودر و پوشش دهنده های طبیعی پوست، رژلب مهم ترین وسیله آرایشی در این کشور است.

منبع: thisisinsider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود