«ربات کنترل مرکزی» ال‌ جی رویای خانه‌ های هوشمند را به واقعیت نزدیک تر می کند

«ربات کنترل مرکزی» ال‌ جی رویای خانه‌ های هوشمند را به واقعیت نزدیک تر می کند

حتما تاکنون در مورد خانه های هوشمند مطالبی خوانده یا شنیده اید. تفاوت اصلی خانه هوشمند با خانه های معمولی در این است که همه ی وسایل در خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند. از کنترل وسایل، لامپ ها و قفل ها گرفته تا انواع مختلف دوربین ها، از هر جای خانه ی هوشمند و حتی بیرون از آن قابل کنترل هستند.

کاربر قادر است از طریق وای فای و روی بستر اینترنت، وسایل و ابزارهای موردنظر خود را کنترل نماید. همچنین بد نیست بدانید برخی از گجت ها را می توان با بلوتوث هم کنترل کرد. اما با اینکه خانه هوشمند، بسیار کاربردی و جذاب به نظر می رسد، اما هنوز همه گیر نشده و چندان موردتوجه صنعت خانه سازی قرار نگرفته است.

یکی از دلایل این امر، پیچیدگی فناوری آن است که عموما مصرف کننده عادی قادر به درک آن نبوده و در نتیجه به استفاده از آن نیز علاقه ای نشان نمی دهد. اما خوشبختانه برخی از کمپانی ها، همانند ال جی در جهت رفع این پیچیدگی ها اقداماتی مبذول داشته و کالاهایی در این رابطه عرضه کرده اند که کاربر بتواند با یک فرایند ساده، از تکنولوژی های روز در خانه هوشمند خود بهره مند گردد.

از جمله اقدامات مربوطه، باید به عرضه ربات مرکزی اشاره کرد که با داشتن دستیار صوتی الکسا و رابط کاربری ساده، این هدف را امکان پذیر کرده است.

برای آگاهی از جزئیات این محصول از شما دعوت می کنیم در ادامه ی مطلب، بیانیه خبری که در همین رابطه از جانب دفتر روابط عمومی ال جی در تهران برای روزیاتو ارسال شده است را مطالعه کنید.

Hub-Robots

با ورود فناوری خانه هوشمند در چند سال گذشته، سبک زندگی بسیاری از مردم کاملا تغییر کرده است. وسایل دیجیتالی دیگر منحصر به یک گوشی همراه یا تلویزیون به‌صورت جداگانه و بدون ارتباط از یکدیگر نیستند. بلکه تقریبا همه وسایل هوشمند قبلی مثل گوشی‌های همراه تا وسایل دیجیتالی هوشمند شده مثل یخچال و حتی سیستم امنیتی خانه با یکدیگر در یک شبکه مشترک در ارتباط‌ هستند تا بهره‌وری و تجربه زندگی در خانه هوشمند را به بیشترین مقدار خود برسانند.

این تصور جذاب خیلی دور از دسترس نیست و سال‌هاست علاقه‌مندان به این فناوری از فرصت‌ها و قابلیت‌های بی‌شماری که می‌توان به‌وسیله خانه هوشمند در اختیار مشتریان گذاشت صحبت می‌کنند. ولی با این وجود فناوری اینترنت اشیا و به تبع آن، خانه هوشمند هنوز همه‌گیر نشده و جایی در بازار خانه‌سازی پیدا نکرده است. ولی واقعا چه چیزی باعث این اتفاق شده و مشکل کار کجاست؟

یکی از مهم‌ترین موانع همه‌گیر نشدن این فناوری هماهنگ نبودن و اکوسیستم پیچیده این فناوری است. خانه هوشمند در اصل برای راحتی افراد طراحی شده است تا کارهای روزمره خانه را به ساده‌ترین و سریع‌ترین روش ممکن انجام دهند. ولی رقابت و دلایل دیگر باعث شده تا شرکت‌ها این امکان را به حدی پیچیده طراحی کنند که مشتریان عموم نتوانند به خوبی با آن ارتباط گرفته و متوجه مزایای آن بشوند.

lg-smartthinq-hub-1-1024x926

با این حال بعضی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه همانند شرکت ال‌جی توانسته‌اند با ربات‌های جدید خود و البته با ساده‌ترین و آسان‌ترین روش ممکن، امکان اینترنت اشیا و خانه هوشمند را به مشتریان هدیه دهند.

به عنوان مثال، ربات مرکزی ال‌جی تمام مشکلات ذکر شده را پشت سر گذاشته و به‌وسیله یک مرکز کنترل اصلی با رابط کاربری ساده و کاربرپسند در اختیار شما می‌گذارد.

دستیار صوتی الکسا به این ربات اجازه می‌دهد به راحتی به تمام وسایل هوشمند خانه متصل شده و همه آنها را تحت یک شبکه منظم بایکدیگر هماهنگ کند. به علاوه این ربات شما را فراموش نکرده و کاملا با شما هماهنگ است.

ربات کنترل مرکزی ال‌جی نحوه فعالیت تمام وسایل خانه را تحت نظر گرفته و دنبال می‌کند و در عین حال خانه هوشمند را برای همه اعضای خانواده به‌صورت هوشمند شخصی‌سازی می‌کند. با وجود قابلیت‌های متنوع این ربات و البته رشد روزمره وسایل مجهز به اینترنت اشیا، این ربات می‌تواند نشانه‌ای از آینده و نسل بعدی ربات‌های دستیار خانه باشد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود