هر آنچه باید درباره ۲۰ فیلم-انیمیشن آتی دیزنی بدانید

هر آنچه باید درباره ۲۰ فیلم-انیمیشن آتی دیزنی بدانید

کمپانی والت دیزنی همچنان به ارائه ی انیمیشن های جدید بر پایه کارتون های قدیمی خود ادامه می دهد. تاکنون نسخه ی فیلم- انیمیشن یا لایو اکشن (live-action) کارتون های «سفید برفی» (Snow White) و «شیرشاه» (The Lion King) تولید شده و فیلم- انیمیشن های دیگری نیز در راه هستند. برخی از این فیلم- انیمیشن ها بازسازی کامل نسخه های کارتونی قبلی خود بوده و برخی دیگر نیز روایت های کاملاً مستقل و جداگانه ای دارند. البته بعضی از آن ها نیز دنباله های فیلم- انیمیشن های کنونی هستند.

۱- فیلم-انیمیشن دیو و دلبر (Beauty and the Beast)

Beauty-and-the-Beast-Emma-Watson-Josh-Gad-Man-Repeller-w700
فیلم- انیمیشن «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast) در اسفند ماه ۱۳۹۵ با بازی اِما واتسون در نقش بِل اکران شد.
the-film-features-luke-evans-as-gaston-ewan-mcgregor-as-the-candelabra-lumiere-emma-thompson-as-mrs-potts-and-ian-mckellen-as-the-clock-cogsworth-w700
در این فیلم-انیمیشن لوک ایوانز در نقش گاستون، ایوان مک گرگور در نقش شمعدان لومیِر، اما تامپسون در نقش خانم پوتس و یان مک کلین در نقش ساعت کاگزوورث ظاهر شده اند.

۲- فیلم-انیمیشن مولان (Mulan)

disney-bought-a-script-in-2015-to-bring-mulan-to-life-the-movie-is-scheduled-for-release-november-2-2018-w700
کمپانی والت دیزنی در سال ۲۰۱۵ سناریو جدیدی از کارتون «مولان» را خریداری کرده است که در ۱۱ آبان سال ۱۳۹۷ اکران خواهد شد.
the-film-follows-a-young-woman-who-disguises-herself-as-a-man-takes-her-fathers-place-in-war-and-saves-china-w700
این فیلم داستان یک دختر جوان را روایت می کند که خود را به شکل مرد درآورده و جای پدرش را در نبرد می گیرد و چین را از نابودی نجات می دهد.
20100122_pd56126.hr__0-w700
نیکی کارو کارگردانی این فیلم را بر عهده خواهد داشت. وی دومین زنی است که در استودیو والت دیزنی وظیفه ی کارگردانی یک فیلم با بودجه ای بیش از ۱۰۰ میلیون دلار را بر عهده می گیرد.

۳- فیلم-انیمیشن شیر شاه (The Lion King)

disney-announced-that-the-lion-king-will-be-getting-turned-into-a-live-action-film-w700
کمپانی و الت دیزنی اعلام کرده است که کارتون «شیر شاه» بار دیگر در قالب یک فیلم-انیمیشن به سینماها باز خواهد گشت.
the-story-follows-young-simba-who-with-the-help-of-his-friends-timon-and-pumba-must-eventually-save-his-kingdom-from-his-evil-uncle-scar-w700
این فیلم-انیمیشن جدید داستان سیمبای جوان را روایت خواهد کرد که تلاش دارد به کمک دوستانش، تیمون و پومبا، قلمرو پادشاهی خود را از دست عمومی خبیش اش، اسکار، نجات دهد.
jon-favreau-who-directed-iron-man-and-the-live-action-jungle-book-remake-is-set-to-direct-w700
جان فاوریو که کارگردانی فیلم های «مرد آهنی» (Iron Man) و فیلم-انیمیشن «کتاب جنگل» (Jungle Book) را در کارنامه دارد کارگردانی این فیلم را بر عهده خواهد داشت.
there-is-no-release-date-yet-w700
هنوز تاریخی برای اکران این فیلم-انیمیشن اعلام نشده است.

۴- فیلم-انیمیشن دامبو (Dumbo)

tim-burton-is-going-to-direct-disneys-dumbo-a-remake-of-the-1941-movie-about-a-young-elephant-bullied-because-of-his-big-ears-w700
فیلم-انیمیشن «دامبو» بازسازی کارتونی به همین نام ساخته ی سال ۱۹۴۱ میلادی است که داستان یک فیل جوان که به خاطر گوش های بزرگش مورد تمسخر قرار می گیرد را روایت می کند. کارگردانی این فیلم را تیم برتون بر عهده خواهد داشت.
the-film-wont-use-real-elephants-on-screen-according-to-the-hollywood-reporter-disney-will-use-a-mix-of-cgi-and-live-action-theres-no-set-release-yet-w700
در ساخت این فیلم از فیل واقعی استفاده نخواهد شد. بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر، برای ساخت این فیلم از ترکیب تکنیک «واسط دروازه ی مشترک» (Common Gateway Interface (CGI)) و فیلم-انیمیشن استفاده خواهد شد. هنوز تاریخ اکران این فیلم نیز مشخص نشده است.

۵- فیلم-انیمیشن شمشیر در سنگ (The Sword in the Stone)

disney-is-going-to-remake-1963s-the-sword-in-the-stone-which-follows-a-young-king-arthur-when-he-was-an-orphan-and-his-lessons-with-the-wizard-merlin-w700
کمپانی دیزنی قرار دارد نسخه ی فیلم-انیمیشن کارتون «شمشیر در سنگ» ساخته ی سال ۱۹۶۳ را بسازد. این فیلم داستان شاه آرتور جوان در دوران کودکی و آموزش توسط مرلین جادوگر را روایت خواهد کرد.
the-remake-will-be-written-by-game-of-thrones-writerproducer-bryan-cogman-w700
فیلمنامه ی این فیلم-انیمیشن توسط برایان کاگمن، تهیه کننده و نویسنده ی فیلمنامه ی سریال «بازی تاج و تخت نوشته شده است.

۶- فیلم-انیمیشن سیندرلا یا سفید برفی

it-wont-just-be-princesses-with-their-own-live-action-remakes-one-of-the-prince-charmings-from-cinderella-or-snow-white-will-be-getting-his-own-movie-too-w700
قرار است یکی از کارتون های مربوط به شاهزاده های اغواگر (سیندرلا یا سفید برفی) نیز بازسازی شده و به صورت فیلم-انیمیشن ارائه گردد.

۷- فیلم-انیمیشن جن ها

the-genie-from-aladdin-voiced-by-the-late-robin-williams-in-the-1992-classic-is-getting-his-own-live-action-prequel-titled-genies-about-how-he-ended-up-in-the-lamp-w700
شخصیت «جن» در کارتون علاءالدین ساخته ی سال ۱۹۹۲ که صدای آن توسط رابین ویلیامز اجرا شد یک فیلم-انیمیشن تازه و مختص به خود را خواهد داشت که عنوان آن «جن ها» (Genies) و در مورد عاقبت این شخصیت خواهد بود.

۸- فیلم-انیمیشن علاءالدین

aladdin-is-also-getting-his-own-remake-w700
کارتون علاءالدین نیز در قالب یک فیلم-انیمیشن جدید بازسازی خواهد شد.
guy-ritchie-is-set-to-direct-w700
گای ریچی کارگردانی این بازسازی را بر عهده خواهد داشت.

۹- فیلم-انیمیشن تینک

Tinker-bell-blaze-w700
قرار است ریس ویثرسپون در فیلم-انیمیشن جدیدی به نام «تینک» (Tink) که از شخصیت تینکر بِل در کارتون پیتر پَن الهام گرفته شده است نقش این شخصیت دوست داشتنی را بازی کند.

۱۰- فیلم-انیمیشن پینوکیو

pinocchio-was-disneys-second-animated-film-released-in-1940-it-is-being-adapted-into-a-live-action-version-which-will-be-loosely-based-on-the-original-animated-film-w700
کارتون «پینوکیو» دومین محصول کمپانی دیزنی بود که در سال ۱۹۴۰ ساخته شد. قرار است یک نسخه ی فیلم-انیمیشن جدید از این کارتون نیز ساخته شود که تا حدودی بر اساس همان فیلمنامه ی اولیه باشد.

۱۱- دنباله های فیلم-انیمیشن کتاب جنگل

before-the-release-of-disneys-remake-of-1961s-the-jungle-book-the-studio-already-started-planning-a-sequel-w700
قبل از آن که نسخه ی فیلم-انیمیشن و بازسازی شده ی کارتون «کتاب جنگل» (The Jungle Book) ساخته ی سال ۱۹۶۱ منتشر شود، مسئولین این کمپانی برای ساخت قسمت های بعدی این فیلم-انیمیشن برنامه ریزی کرده بودند.
jon-favreau-is-expected-to-return-to-the-directors-chair-for-the-jungle-book-2-w700
به نظر می رسد که جان فاوریو کارگردانی قسمت دوم فیلم-انیمیشن «کتاب جنگل ۲» را نیز بر عهده خواهد داشت.

۱۲- فیلم-انیمیشن زیبای خفته

angelina-jolie-is-set-to-reprise-her-role-as-maleficent-in-the-sequel-to-the-2014-origin-story-of-the-notorious-villain-from-1959s-sleeping-beauty-w700
بعد از بازسازی مجدد کارتون «زیبای خفته» (Sleeping Beauty) ساخته ی سال ۱۹۵۹ در قالب یک انیمیشن جدید در سال ۲۰۱۴ و با بازی آنجلینا جولی در نقش «Maleficent » به نظر می رسد که نسخه ی دیگری از این فیلم-انیمیشن در راه خواهد بود.

۱۳- فیلم-انیمیشن سفید برفی و هفت کوتوله

disney-is-also-working-on-a-live-action-version-of-its-first-animated-classic-snow-white-and-the-seven-dwarfs-w700
همچنین گزارش شده که کمپانی دیزنی در حال آماده سازی ساخت نسخه ی فیلم-انیمیشن کارتون کلاسیک «سفید برفی و هفت کوتوله» (Snow White and the Seven Dwarfs) است. این کارتون اولین کارتون تولید شده توسط این کمپانی لقب گرفت.
the-fairy-tale-will-have-new-music-by-benj-pasek-and-justin-paul-who-most-recently-wrote-the-lyrics-for-the-hit-film-la-la-land-w700
موسیقی جدید این فیلم-انیمیشن را بنج پاسِک و جاستین پاول که اخیراً شعرهای فیلم پر سروصدای «لا لا لند» (La La Land) را نوشتند ساخته خواهد شد.

۱۴- فیلم-انیمیشن سرخ گُلی

1-1459613199569-w700
علاوه بر این یک فیلم-انیمیشن دیگر درباره ی شخصیت «سرخ گُلی» (Rose Red)، خواهر سفید برفی، نیز ساخته خواهد شد. این فیلم-انیمیشن به ماجراهای سرخ گلی و کوتوله ها و تلاش های آن ها برای نجات سفید برفی بعد از گاز زدن سیب سمی خواهد پرداخت.
snow-white-huntsman-kristen111-1200x803-w700
ایوان داورتی که فیلمنامه ی فیلم «سفید برفی و شکارچی» (Snow White and the Huntsman) با بازی کریستین استیوارت را نوشته بود در حال کار بر روی این پروژه است.

۱۵- فیلم-انیمیشن پری دریایی کوچولو

ARIEL-the-little-mermaid-33081334-1920-1200-w700
اگر چه کمپانی یونیورسال بر روی ساخت یک نسخه ی جدید از کارتون «پری دریایی کوچولو» (Little Mermaid) متمرکز شده است اما کمپانی دیزنی نیز قصد دارد نسخه ی فیلم-انیمیشن این کارتون قدیمی را بسازد. موسیقی جدید این فیلم-انیمیشن توسط لین-مانوئل میراندا و آلن منکن ساخته خواهد شد.

۱۶- فیلم-انیمیشن جیمز و هلوی غول پیکر

disney-is-apparently-in-talks-to-remake-roald-dahls-james-and-the-giant-peach-which-was-adapted-as-a-stop-motion-film-in-1996-w700
بنظر می رسد که کمپانی والت دیزنی در حال رایزنی برای بازسازی کارتن استاپ موشن «جیمز و هلوی غول پیکر» (James and the Giant Peach) ساخته ی سال ۱۹۹۶ به صورت نسخه ی فیلم-انیمیشن است.

۱۷- فیلم-انیمیشن چیپ و دَیل: رنجرهای نجات

0-sdsAiCF8n7f_KbYY-w700
به نظر می رسد که کمپانی والت دیزنی قصد دارد نسخه ی فیلم-انیمیشن سریال کارتونی «چیپ و دیل: رنجرهای نجات» (Chip ‘n Dale Rescue Rangers) را نیز بسازد.

۱۸- فیلم-انیمیشن چرنابوگ

disney-also-greenlit-a-movie-for-one-of-its-darkest-characters--chernabog--the-demon-from-fantasia-w700
همچنین کمپانی والت دیزنی چراغ سبز خود را برای تولید یک فیلم-انیمیشن جدید با محوریت شخصیت «Chernabog» از شخصیت های منفی و بدذات کارتون «فانتزی» (Fantasia) نشان داده است.
the-character-was-featured-in-an-11-minute-segment-called-night-on-bald-mountain-hes-a-strange-choice-for-a-standalone-film-since-hes-a-depiction-of-the-devil-and-feels-quite-un-disney-like-w700
این شخصیت در یک بخش ۱۱ دقیقه ای از کارتون مذکور با نام «شب در کوهستان بالد» (Night on Bald Mountain) حضور داشت. این انتخاب برای بازسازی از طرف کمپانی والت دیزنی کمی غیرمنتظره و عجیب به نظر می رسد زیرا این شخصیت شیطان را به تصویر می کشد که شبیه دیگر کاراکترهای انیمیشن های والت دیزنی نیست.

۱۹- فیلم-انیمیشن ماری پاپینز بازمی گردد

okay-so-the-mary-poppins-sequel-isnt-exactly-a-remake-but-it-is-a-continuation-of-a-classic-1964-disney-film-that-did-include-some-animated-components-w700
این فیلم-انیمیشن بازسازی نبوده و در واقع دنباله ی فیلم «ماری پاپینز» (Mary Poppins) ساخته ی سال ۱۹۶۴ است که در آن از اجزای کارتونی نیز استفاده شده بود.
emily-blunt-is-set-to-star-as-the-titular-character-alongside-hamilton-star-lin-manuel-miranda-mary-poppins-returns-will-be-released-december-25-2018-w700
قرار است در این فیلم-انیمیشن با عنوان «ماری پاپینز باز می گردد» (Mary Poppins Returns) امیلی بلانت نقش اصلی را بازی کرده و لین مانوئل میراندا نیز نقش مقابل او را بر عهده داشته باشد. این فیلم در تاریخ ۴ دی ۱۳۹۷ اکران شود.

۲۰- فیلم-انیمیشن شرور

Maleficent-4-w700
بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر، کمپانی دیزنی قصد دارد یک فیلم-انیمیشن مستقل نیز در مورد شخصیت «Maleficent» در انیمیشن «زیبای خفته» بسازد که به داستان زندگی این شخصیت شرور خواهد پرداخت.
منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • E.G آذر ۹, ۱۳۹۶

    سلام علیکم . ببخشید راجب تصویر دوم انیمیشن چرنابوگ باید بگم زیاد هم عجیب به نظر نمیرسه . چون دیزنی یکی از شرکتا ی معروفی هست که با شیطان در ارتباطه و حتمن این انیمیشن رو هم شیطان بهشون دستور داده درست کنن