دستگاه فروش خودکار ۴۷ متری ماشین های لوکس در کشور سنگاپور افتتاح شد [تماشا کنید]

دستگاه فروش خودکار ۴۷ متری ماشین های لوکس در کشور سنگاپور افتتاح شد [تماشا کنید]

یک برج ۱۵ طبقه شیشه ای در سنگاپور به دستگاه فروش خودکار اتومبیل های لوکس و گران قیمت همانند فراری و لامبورگینی تبدیل شده و یکی از جاذبه های گردشگری فوق العاده جذاب این کشور به شمار می رود.

ایده ساخت این وندینگ ماشین از بازدید از یک اسباب بازی فروشی به ذهن «گری هونگ» رسیده است. گری هونگ مالک این نمایشگاه ماشین و مدیرعامل شرکت خودروسازی Autobahn Motors، وقتی با پسرش در یک فروشگاه اسباب بازی در حال گردش بوده، ایده ی خلاقانه و نوین ساخت فروشگاه ماشین به شکل جعبه و طراحی دستگاه های فروش خودکار به ذهنش خطور می کند.

وی فورا طرح خود را اجرایی کرده و ساختمانی بی نظیر با ارتفاع ۴۶ متر در ۱۵ طبقه برای نمایش اتومبیل های لوکس می سازد که در نوع خود بی نظیر است.

این برج که بزرگ ترین وندینگ ماشینِ خودرو در جهان محسوب می شود، ۶۰ وسیله نقلیه گوناگون از جدیدترین مدل لامبورگینی آوِنتادور گرفته تا فراری مدل ۵۱۲M را در معرض نمایش و فروش قرار داده است. از دیگر برندهای خودرو در این ساختمان می توان به بنتلی، پورشه، مک لارن و … اشاره کرد.

مشتری ها برای تست کردن و سوار شدن بر ماشین های انتخابی خود، از اپلیکیشن موبایل عرضه شده توسط کمپانی Autobahn استفاده می کنند. همچنین، در فاصله ای که ماشین توسط ربات های پارکینگِ تماما اتوماتیک به سطح خیابان آورده شود، مشتری ها می توانند ویدئوهای مربوط به خودروی انتخابی خود را تماشا کنند.

البته این روند کاملا هم اتوماتیک نیست و کارمندان نمایشگاه ماشین بر عملکرد دستگاه ها نظارت دارند.

170516050920-sinapore-luxury-car-vending-machine-2-780x439

بد نیست یادآوری کنیم که ایده ساخت دستگاه فروش خودکار برای ماشین، چندان هم جدید نیست و پیش از این در کشورهای پیشرفته ای همانند آمریکا و ژاپن هم نمونه های آن ساخته و راه اندازی شده بود. اما نوین بودن ایده هونگ در این بوده که به دلیل کمبود فضا و زمین برای راه اندازی این نمایشگاه، به ساخت چنین برج زیبایی اقدام کرده و یک چشم انداز بی نهایت جذاب را در سطح شهر خلق کرده است.

برای دیدن روش کار این وندینگ ماشین از شما دعوت می کنیم ویدئوهای زیر را تماشا کنید.

منبع: cnn
دیجیاتو
بدون نظر

ورود