۱۰ ترفند بسیار مفید و کاربردی برای آشپزی که خوب است بلد باشید [تماشا کنید]

۱۰ ترفند بسیار مفید و کاربردی برای آشپزی که خوب است بلد باشید [تماشا کنید]

در ویدئوی زیر شما با چندین روش بسیار مفید و کاربردی برای آشپزی آشنا خواهید شد که احتمالا برخی از آن ها را تاکنون نمی دانسته اید. به طور مثال، برای اینکه از حرکت کردن تخته گوشت‌خردکنی روی میز پیشگیری کنید، می دانید باید چه کاری انجام دهید؟ یا می دانید که چگونه می توان بلال را دانه کرد؟

برای آگاهی از این مواردِ به ظاهر ساده اما کاربردی، توصیه می کنیم ویدئویی که برایتان انتخاب کرده ایم را مشاهده کنید.

در این ویدئو ترفندهای گوناگونی را خواهید آموخت. از جمله می توان به این موارد اشاره کرد: برای ثابت نگه داشتن تخته گوشت‌خردکنی روی میز فقط کافی است که یک دستمال کاغذی حوله ای را نمدار کرده و در زیر آن قرار دهید.

برای اینکه هنگام پوست کندن زنجبیل، گوشت آن را هدر ندهید، کافی است از قاشق استفاده کنید. یا بد نیست بدانید، برای اینکه بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن چندین کله یا حبه سیر را پوست گرفته و دستانتان نیز بو نگیرد، آن ها را درون یک ظرف یا شیشه در بسته بریزید. ظرف را تکان دهید. سپس مشاهده خواهید کرد که پوست همه سیرها گرفته شده است. این روش برای تخم مرغ آب پز هم کاربرد دارد.

یکی از بهترین روش ها برای خرد کردن کره های سفت و منجمد این است که یک لیوان آب را داخل مایکروفر گرم کنید. سپس آب لیوان را خالی کرده و آن را روی کره قرار دهید. به همین راحتی می توانید قالب کره را نرم کرده و آن را با چاقو برش بزنید.

نان های باگت خشک و بیات شده را به طور کامل با آب خیس کنید. سپس به مدت ۸ دقیقه در دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد در فر بپزید. مشاهده خواهید کرد که نان کاملا تازه و نرم شده است.

وقتی سیب زمینی ها شروع می کنند به چروک شدن و جوانه زدن، چند عدد سیب در کنار آن ها بگذارید تا موجب کند شدن این روند بشوند.

برای تهیه خامه فرم گرفته در شیشه، فقط کافی است ۱ پیمانه خامه چرب، ۱ قاشق چایخوری وانیل و ۱ قاشق غذاخوری شکر قنادی را درون شیشه بریزید. در آن را ببندید و آن را چندین دقیقه تکان دهید.

برای تماشا تمامی این روش ها توصیه می کنیم ویدئوی زیر را تماشا کنید. همراهمان باشید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود