دردشت، محله‌ای مناسب برای سکونت خانوادگی [رپورتاژ آگهی]

دردشت، محله‌ای مناسب برای سکونت خانوادگی [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

محله دردشت رونق‌گیری خود را به نارمک مدیون است. تا قبل از شکل‌گیری نارمک در سال ۱۳۳۰، خیابان دردشت تنها یک خرابه بود. امروز اما این خیابان و درخت‌های بلندش برو و بیایی دارد. دردشت از نخستین خیابان‌هایی است که از قدیم در ده نارمک وجود داشت و نامش را از همین درختان افراشته و سرسبز وام گرفته است.

اگر خرید خانه در درشت از گزینه‌هایتان است، باید بدانید که این محله به لحاظ امکانات چیزی کم ندارد. وجود فروشگاه‌های مختلف (از جمله ۴ فروشگاه‌ زنجیره‌ای اتکا، جامبو، کوروش و فرهنگیان)، میدان میوه و تره‌بار، مغازه‌های لوکس، ادارات، درمانگاه، بانک‌ها و … خیابان دردشت را به یکی از پررفت و آمدترین خیابان‌های منطقه تبدیل کرده است. گفتن ندارد که ترافیک دامن این خیابان را هم مانند دیگر خیابان‌های اصلی شرق تهران گرفته است.

این خیابان از شمال به بزرگراه رسالت، از جنوب به میدان شقایق و خیابان شهید ثانی، از غرب به خیابان مهر و از شرق به بزرگراه باقری متصل می‌شود. بعلاوه پایانه اتوبوسرانی و ایستگاه مترو علم وصنعت در ابتدای خیابان دردشت و تقاطع این خیابان با بزرگراه رسالت محله را از نظر دسترسی در موقعیتی مناسب قرار داده است. البته از طرفی موجب آلودگی صوتی در نقاط مسکونی حوالی نخجیر هم شده که شهرداری را به تکاپوی ایجاد دیوار صوتی در این محدوده انداخت.  برای خانواده‌های مذهبی وجود ۷ مسجد در این محله از مزایای خرید خانه در دردشت خواهد بود. مسجد الساجدین یا مسجد مترو در انتهای خیابان دردشت، جدیدترین آنهاست که به درخواست اهالی محل ساخته شده و فقط یک مرکز مذهبی نیست. بلکه کارکردی فرهنگی و آموزشی هم بویژه برای زنان محله دارد. مسجد امام‌رضا(ع) هم قدیمی‌ترین بنای این محله هم در سال ۱۳۳۷ تاسیس شده است.

محله دردشت ۱

آموزش و چگونگی گذران اوقات فراغت فرزندان از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها است. دردشت با وجود ۲ کتابخانه، ۹ مدرسه، ۷ مجموعه ورزشی دولتی و خصوصی، ۲ زمین چمن مصنوعی و ۳ بوستان در این زمینه جای نگرانی برای پدر و مادرها باقی نمی‌گذارد. در ضمن قرار گرفتن معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و سرای محله در خیابان ۷۲ و خانه فرهنگ سلام در خیابان گلبرگ شرقی نیز سبب شده تا اهالی به خدمات فرهنگی و آموزشی متنوع کهدر این مراکز ارائه داده می‌شود دسترسی راحتی داشته باشند.

از نقاط ضعف خرید خانه در دردشت می‌توان به تاریکی بیش از اندازه معابر اشاره کرد. در حالی‌که نورپردازی در میدان‌ها از وضعیت مناسبی برخوردار است، خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف از روشنایی چراغ‌برق بهره چندانی نبرده‌اند و شب‌ها تردد ساکنین را دچار مشکل کرده است. بسیاری از این خیابان‌ها در ساعات روشن روز هم خلوت و آرام هستند و شب‌ها وضعیتی نا‌امن پیدا می‌کنند. وفور بن‌بست‌ها و شمشادهای بلند در محله دردشت هم مزید بر علت شده و امنیت این محله را در برخی نقاط کاهش داده است. البته با اعتراض و پیگیری مکرر ساکنین این وضعیت رو به بهبود بوده است.

برای خرید خانه در دردشت می‌توان به آگهی‌های بخش املاک سایت دیوار مراجعه کرد. علاوه بر دردشت، با جستجوی کلیدواژه نارمک می‌شود نرخ خرید املاک در دردشت را با دیگر نقاط نارمک نیز مقایسه نمود.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود