۲۰ سوال متداول برای دریافت وام ازدواج ۶۰ میلیونی زوجین

امکان دریافت وام ازدواج برای دختران ۱۳ ساله و پسران ۱۵ ساله

۲ نظر
کیش تور

وام ازدواج ۹۸ به مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال به زوجین پرداخته می شود. نسبت به سال ۹۶، ۱۰۰ درصد افزایش یافته است و دریافت آن آسان است.. یعنی به یک زن و شوهر، ۶۰ میلیون تومان تعلق می گیرد و کارمزد ۴ درصد دارد. بازپرداخت وام ۵ ساله است. تاریخ عقد برای دریافت وام ازدواج ۹۸ باید از اول فروردین ۹۶ باشد.

آنچه که دریافت آن را کمی سخت میکند، شرایط بانک های عامل برای پرداخت وام ازدواج در قبال ارائه ضامن است. ضمانتی که بانک های برای پرداخت وام ازدواج در نظر گرفته اند، شاید برای بخشی از جامعه زوج های جوان، شرایط را دشوار کند.

البته اگر ضامن شما کارمند یک شرکت تولیدی و خدماتی غیر دولتی خوش نام هم باشد و حساب بانکی فعال و معتبری هم داشته باشد، گزینه قابل قبولی برای احراز صلاحیت جهت ضمانت وام شما خواهد بود. به هر حال ما در گفتاری، شرایط، مدارک و شیوه دریافت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی سال ۹۷ را تشریح کردیم. اگر خواهان دریافت وام ازدواج در اسرع وقت هستید، از خدمات  روزیاتو  استفاده کنید. جزییات شرایط وام ازدواج را در این گفتار  مشاهده کنید. ثبت نام وام ازدواج نیز در این مقاله در دسترس است. اگر سوال دیگری در مورد شرایط وام ازدواج دارید به ما اطلاع دهید.

۱۲ میلیون مجرد زیر ۴۰ سال در کشور داریم

شرایط، مدارک و شیوه دریافت وام ازدواج ۶۰ میلیون تومانی با اصلاحیه ۱۳۹۸

برای دریافت وام ازدواج باید در سامانه رسمی بانک مرکزی به نشانی ve.cbi.ir ثبت نام کنید. ثبت نام اینترنتی ضروری است و مدارک و مشخصات عروس و داماد در آن باید دقیق ثبت شود. اینکه شما قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته اید و برای ازدواج دوم، قصد دریافت وام ازدواج دارید منعی ندارد. اگر قبلا وام ازدواج دریافت نکرده باشید، این تسهیلات به شما پرداخت می شود.

جامعه جوانان برای دریافت وام ازدواج، سوالاتی دارند که در سرویس دانستنیهای روزیاتو، تلاش کردیم تا به بیست پرسش متداول برای دریافت وام ازدواج پاسخ بدهیم.

شرايط لازم جهت ضامن در زمان اخذ تسهيلات قرض الحسنه ازدواج کدام است؟

در خصوص اخذ ضامن جهت بهره مندی از تسهيلات مذکور ، حسب مصوبه شورای پول و اعتبار برای تسهيلات کمتر از مبلغ ۱۰۰ ميليون ريال يک ضامن معتبر و برای تسهيلات ۲۰۰ ميليون ريال دو ضامن معتبر کافيست که تشخيص ضامن معتبر بر عهده بانک عامل می باشد. بنابراین، از بانکی که قصد دریافت وام ازدواج را دارید سوال کنید.

اگر در زمان ثبت نام و پر کردن فرم مربوطه در پايان مراحل مربوطه موفق به دريافت کدرهگيری نشدیم، به چه صورت می توان اين کد را دريافت نمايم؟

متقاضی می تواند با مراجعه به قسمت بازيابی کدرهگيری و وارد کردن مشخصات مربوطه در قسمت های مشخص شده نسبت به بازيابی کد رهگيری اقدام نمايد.

وام ازدواج

سامانه تسهیلات قرض الحسنه وام ازدواج

هنگام ثبت نام اوليه ، مشخصات متقاضيان به اشتباه درج گرديده ، ليکن ثبت نام در سامانه انجام شده است برای اصلاح مشخصات چه کار بايد انجام دهم؟ 

در زمانيکه متقاضی ثبت نامه اوليه انجام داده و هنوز صحت و سقم اطلاعات متقاضی از سوی ثبت احوال تاييد نشده باشد متقاضی می تواند با مراجعه به قسمت ويرايش ثبت نام قبلی نسبت به اصلاح مشخصات خود اقدام نمايد. همچنين اگر صحت مشخصات متقاضی توسط ثبت احوال انجام شده باشد مجدداً متقاضی از قسمت ويرايش ثبت نام قبلی می تواند اصلاح مشخصات را انجام نمايد.

ولی اگر صحت و سقم اطلاعات متقاضی توسط ثبت احوال تاييد نشده باشد متقاضی مي بايد با مراجعه به قسمت ثبت نام جديد نسبت به ثبت نام مجدد در سامانه اقدام نمايند.

در صورتيکه برای بانکي جديد ثبت نام نموده اما با بانک قبلی خود به توافق رسيده باشم و قرار است اين بانک تسهيلات ازدواج را به بنده پرداخت نمايد، چطور می توانم ثبت نام جديد خود را حذف نمايم؟

اگر در بانک جديد تا کنون تعيين شعبه نشده باشيد می توانيد با مراجعه به قسمت حذف ثبت نام، ثبت نام قبلی خود را حذف نماييد.

آیا به جز سامانه بانک مرکزی، روش دیگری برای ثبت نام وام ازدواج وجود دارد؟

خیر.

آيا پس از گذشت تاريخ انقضاء تعيين شعبه امکان تمديد مهلت وجود دارد؟

با توجه به محدوديت های موجود بانکها قادر به تمديد مهلت مراجعه برای متقاضيان نبوده و متقاضيان ملزم می باشند پس از تعيين شعبه از سوی بانک عامل، حداکثر ظرف ۱۲ روز کاری به شعبه تعيين شده مراجعه نمايند.

آيا براي دريافت تسهيلات قرض الحسنه ازدواج، ثبت نام يکی از زوجين کافی است؟ 

خير ، از آنجا که زوج و زوجه هر کدام داراي شخصيت حقيقي مستقل می باشند ، می بايد به طور جداگانه ثبت نام نمايند و کد رهگيری دريافت و جهت پيگيری های بعدی يادداشت نمايند.

مدت زمان طولانی در صف انتظار تعيين شعبه هستم از کجا می توانم موضوع را پيگيری نمايم؟

چون تعيين شعبه از طريق ادارات سرپرستی بانک ها انجام می پذيرد متقاضيان می توانند با مراجعه به اين مراکز از روند تعيين شعبه خود مطلع گردند همچنين با مراجعه به قسمت تماس با پشتيبانی بانکها نيز می توانيد به صورت تلفنی مراحل مربوطه را پيگيری نمائيد.

آیا برای دریافت وام ازدواج، داشتن عقد نام رسمی الزامی است؟

بله.

آیا وام ازدواج، دو بار پرداخت میشود؟

خیر.

آيا مابه التفاوت تسهيلات ازدواج به متقاضيانی که در ازدواج اول خود از تسهيلات کمتری نسبت به مبالغ فعلی استفاده کرده اند و مجداً ازدواج می نمايند تعلق می گيرد؟

خیر.

آیا دریافت وام ازدواج، محدودیت سنی  دارد؟

خیر.

آیا دریافت وام ازدواج، حداقل سن دارد؟

بله. برای دختران، ۱۳ سال تمام و برای پسران ۱۵ سال تمام.

پس از ثبت نام متقاضي و عدم مراجعه به موقع به شعبه تعيين شده ، در صورت حذف مشخصات آيا فرد می تواند مجدداً ثبت نام نمايد؟

بلی متقاضيان می توانند با رعايت ساير شرايط در دستورالعمل سامانه و با مراجعه به قسمت ثبت نام جديد اقدام به انتخاب بانک جديد نمايند.

آيا متقاضی پس از ثبت نام برای يک بانک می تواند ثبت نام خود را باطل و برای يک بانک ديگر ثبت نام نمايد؟

چنانچه متقاضی از سوی بانک تعيين شعبه شده باشد، و متقاضی به مدت ۱۲ روزکاری به شعبه مورد نظر مراجعه ننمايد، شخص از سامانه بانک مربوطه حذف شده و می تواند مجدداً ثبت نام نمايد ولی اگر متقاضی تعيين شعبه نشده باشد با مراجعه به قسمت ويرايش ثبت نام قبلی می‌تواند نسبت به تغيير بانک اقدام نمايد.

فرصت ثبت نام در سامانه قرض الحسنه ازدواج ، جهت دريافت وام ازدواج حداکثر چه مدت مباشد؟

متقاضيان تسهيلات قرض الحسنه ازدواج از تاريخ وقوع عقد تا ۲۴ ماه بعد(۲ سال شمسی)، مهلت ثبت نام جهت استفاده از تسهيلات موصوف را دارند.

آيا با توجه به گذشت بيش از ۲۴ ماه از زمان وقوع عقد می توانم جهت ثبت نام و دريافت قرض الحسنه ازدواج اقدام نمايم؟

خير ، حداکثر مدت زمان تعيين شده جهت ثبت نام دريافت قرض الحسنه ازدواج همان ۲۴ ماه بوده و پس از آن ثبت نام در سامانه قرض الحسنه ازدواج امکان پذير نمی باشد.

آيا ثبت نام من و همسرم در دو بانک و يا دو شهر متفاوت امکان پذير مي باشد؟

به منظور تسهيل و تسريع در اعطای تسهيلات قرض الحسنه ازدواج بهتر است متقاضی و همسر وی در يک بانک و يک شهر (محل سکونت مرد) ثبت نام نمايند.

باز پرداخت وام ازدواج ظرف چه مدت امکان پذیر است؟

۶۰ ماه. توجه کنید که وام ازدواج به اقلیت های مذهبی هم تعلق می گیرد. حتی اگر شما ۷۰ سال سن داشته باشید و اخیرا ازدواج کرده باشید، باز هم وام ازدواج ۱۵ میلیون تومنی به شما تعلق می گیرد.

آیا هنوز موفق به ثبت نام وام ازدواج خود نشده‌اید؟

کیش تور
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • مریم بهمن ۱۴, ۱۳۹۷

    چرا میگن وام قرضالحسنه؟
    ۲۰ میلیون چک و سفته میگیرن…یعنی باید ۵میلیون هم اضافه پرداخت کرد!

    • میلاد فروردین ۲۵, ۱۳۹۸

      سلام والا ما هم دنبال وام بودیم. پیشنهاد می کنم از اپلیکیشن دیوام استفاده کنی. توش پره وام فروشی و آگهی وامه. من خودم یه وام جانبازی از توش خریدم. همه جور وام توش داره. زیادن از این سایتا و اپلیکیشن ها ولی این یکی کلا رایگانه و هیچ هزینه اشتراکی نگرفت خداییش.