۲۰ سوال متداول برای دریافت وام ازدواج ۶۰ میلیونی زوجین

امکان دریافت وام ازدواج برای دختران ۱۳ ساله و پسران ۱۵ ساله

۲۰ سوال متداول برای دریافت وام ازدواج ۶۰ میلیونی زوجین

وام ازدواج ۹۸ به مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال به زوجین پرداخته می شود. نسبت به سال ۹۶، ۱۰۰ درصد افزایش یافته است و دریافت آن آسان است.. یعنی به یک زن و شوهر، ۶۰ میلیون تومان تعلق می گیرد و کارمزد ۴ درصد دارد. بازپرداخت وام ۵ ساله است. تاریخ عقد برای دریافت وام ازدواج ۹۸ باید از اول فروردین ۹۶ باشد.

آنچه که دریافت آن را کمی سخت میکند، شرایط بانک های عامل برای پرداخت وام ازدواج در قبال ارائه ضامن است. ضمانتی که بانک های برای پرداخت وام ازدواج در نظر گرفته اند، شاید برای بخشی از جامعه زوج های جوان، شرایط را دشوار کند.

البته اگر ضامن شما کارمند یک شرکت تولیدی و خدماتی غیر دولتی خوش نام هم باشد و حساب بانکی فعال و معتبری هم داشته باشد، گزینه قابل قبولی برای احراز صلاحیت جهت ضمانت وام شما خواهد بود. به هر حال ما در گفتاری، شرایط، مدارک و شیوه دریافت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی سال ۹۷ را تشریح کردیم. اگر خواهان دریافت وام ازدواج در اسرع وقت هستید، از خدمات  روزیاتو  استفاده کنید. جزییات شرایط وام ازدواج را در این گفتار  مشاهده کنید. ثبت نام وام ازدواج نیز در این مقاله در دسترس است. اگر سوال دیگری در مورد شرایط وام ازدواج دارید به ما اطلاع دهید.

۱۲ میلیون مجرد زیر ۴۰ سال در کشور داریم

شرایط، مدارک و شیوه دریافت وام ازدواج ۶۰ میلیون تومانی با اصلاحیه ۱۳۹۸

برای دریافت وام ازدواج باید در سامانه رسمی بانک مرکزی به نشانی ve.cbi.ir ثبت نام کنید. ثبت نام اینترنتی ضروری است و مدارک و مشخصات عروس و داماد در آن باید دقیق ثبت شود. اینکه شما قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته اید و برای ازدواج دوم، قصد دریافت وام ازدواج دارید منعی ندارد. اگر قبلا وام ازدواج دریافت نکرده باشید، این تسهیلات به شما پرداخت می شود.

جامعه جوانان برای دریافت وام ازدواج، سوالاتی دارند که در سرویس دانستنیهای روزیاتو، تلاش کردیم تا به بیست پرسش متداول برای دریافت وام ازدواج پاسخ بدهیم.

شرایط لازم جهت ضامن در زمان اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج کدام است؟

در خصوص اخذ ضامن جهت بهره مندی از تسهیلات مذکور ، حسب مصوبه شورای پول و اعتبار برای تسهیلات کمتر از مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال یک ضامن معتبر و برای تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریال دو ضامن معتبر کافیست که تشخیص ضامن معتبر بر عهده بانک عامل می باشد. بنابراین، از بانکی که قصد دریافت وام ازدواج را دارید سوال کنید.

اگر در زمان ثبت نام و پر کردن فرم مربوطه در پایان مراحل مربوطه موفق به دریافت کدرهگیری نشدیم، به چه صورت می توان این کد را دریافت نمایم؟

متقاضی می تواند با مراجعه به قسمت بازیابی کدرهگیری و وارد کردن مشخصات مربوطه در قسمت های مشخص شده نسبت به بازیابی کد رهگیری اقدام نماید.

وام ازدواج
سامانه تسهیلات قرض الحسنه وام ازدواج

هنگام ثبت نام اولیه ، مشخصات متقاضیان به اشتباه درج گردیده ، لیکن ثبت نام در سامانه انجام شده است برای اصلاح مشخصات چه کار باید انجام دهم؟ 

در زمانیکه متقاضی ثبت نامه اولیه انجام داده و هنوز صحت و سقم اطلاعات متقاضی از سوی ثبت احوال تایید نشده باشد متقاضی می تواند با مراجعه به قسمت ویرایش ثبت نام قبلی نسبت به اصلاح مشخصات خود اقدام نماید. همچنین اگر صحت مشخصات متقاضی توسط ثبت احوال انجام شده باشد مجدداً متقاضی از قسمت ویرایش ثبت نام قبلی می تواند اصلاح مشخصات را انجام نماید.

ولی اگر صحت و سقم اطلاعات متقاضی توسط ثبت احوال تایید نشده باشد متقاضی می باید با مراجعه به قسمت ثبت نام جدید نسبت به ثبت نام مجدد در سامانه اقدام نمایند.

در صورتیکه برای بانکی جدید ثبت نام نموده اما با بانک قبلی خود به توافق رسیده باشم و قرار است این بانک تسهیلات ازدواج را به بنده پرداخت نماید، چطور می توانم ثبت نام جدید خود را حذف نمایم؟

اگر در بانک جدید تا کنون تعیین شعبه نشده باشید می توانید با مراجعه به قسمت حذف ثبت نام، ثبت نام قبلی خود را حذف نمایید.

آیا به جز سامانه بانک مرکزی، روش دیگری برای ثبت نام وام ازدواج وجود دارد؟

خیر.

آیا پس از گذشت تاریخ انقضاء تعیین شعبه امکان تمدید مهلت وجود دارد؟

با توجه به محدودیت های موجود بانکها قادر به تمدید مهلت مراجعه برای متقاضیان نبوده و متقاضیان ملزم می باشند پس از تعیین شعبه از سوی بانک عامل، حداکثر ظرف ۱۲ روز کاری به شعبه تعیین شده مراجعه نمایند.

آیا برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، ثبت نام یکی از زوجین کافی است؟ 

خیر ، از آنجا که زوج و زوجه هر کدام دارای شخصیت حقیقی مستقل می باشند ، می باید به طور جداگانه ثبت نام نمایند و کد رهگیری دریافت و جهت پیگیری های بعدی یادداشت نمایند.

مدت زمان طولانی در صف انتظار تعیین شعبه هستم از کجا می توانم موضوع را پیگیری نمایم؟

چون تعیین شعبه از طریق ادارات سرپرستی بانک ها انجام می پذیرد متقاضیان می توانند با مراجعه به این مراکز از روند تعیین شعبه خود مطلع گردند همچنین با مراجعه به قسمت تماس با پشتیبانی بانکها نیز می توانید به صورت تلفنی مراحل مربوطه را پیگیری نمائید.

آیا برای دریافت وام ازدواج، داشتن عقد نام رسمی الزامی است؟

بله.

آیا وام ازدواج، دو بار پرداخت میشود؟

خیر.

آیا مابه التفاوت تسهیلات ازدواج به متقاضیانی که در ازدواج اول خود از تسهیلات کمتری نسبت به مبالغ فعلی استفاده کرده اند و مجداً ازدواج می نمایند تعلق می گیرد؟

خیر.

آیا دریافت وام ازدواج، محدودیت سنی  دارد؟

خیر.

آیا دریافت وام ازدواج، حداقل سن دارد؟

بله. برای دختران، ۱۳ سال تمام و برای پسران ۱۵ سال تمام.

پس از ثبت نام متقاضی و عدم مراجعه به موقع به شعبه تعیین شده ، در صورت حذف مشخصات آیا فرد می تواند مجدداً ثبت نام نماید؟

بلی متقاضیان می توانند با رعایت سایر شرایط در دستورالعمل سامانه و با مراجعه به قسمت ثبت نام جدید اقدام به انتخاب بانک جدید نمایند.

آیا متقاضی پس از ثبت نام برای یک بانک می تواند ثبت نام خود را باطل و برای یک بانک دیگر ثبت نام نماید؟

چنانچه متقاضی از سوی بانک تعیین شعبه شده باشد، و متقاضی به مدت ۱۲ روزکاری به شعبه مورد نظر مراجعه ننماید، شخص از سامانه بانک مربوطه حذف شده و می تواند مجدداً ثبت نام نماید ولی اگر متقاضی تعیین شعبه نشده باشد با مراجعه به قسمت ویرایش ثبت نام قبلی می‌تواند نسبت به تغییر بانک اقدام نماید.

فرصت ثبت نام در سامانه قرض الحسنه ازدواج ، جهت دریافت وام ازدواج حداکثر چه مدت مباشد؟

متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از تاریخ وقوع عقد تا ۲۴ ماه بعد(۲ سال شمسی)، مهلت ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات موصوف را دارند.

آیا با توجه به گذشت بیش از ۲۴ ماه از زمان وقوع عقد می توانم جهت ثبت نام و دریافت قرض الحسنه ازدواج اقدام نمایم؟

خیر ، حداکثر مدت زمان تعیین شده جهت ثبت نام دریافت قرض الحسنه ازدواج همان ۲۴ ماه بوده و پس از آن ثبت نام در سامانه قرض الحسنه ازدواج امکان پذیر نمی باشد.

آیا ثبت نام من و همسرم در دو بانک و یا دو شهر متفاوت امکان پذیر می باشد؟

به منظور تسهیل و تسریع در اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهتر است متقاضی و همسر وی در یک بانک و یک شهر (محل سکونت مرد) ثبت نام نمایند.

باز پرداخت وام ازدواج ظرف چه مدت امکان پذیر است؟

۶۰ ماه. توجه کنید که وام ازدواج به اقلیت های مذهبی هم تعلق می گیرد. حتی اگر شما ۷۰ سال سن داشته باشید و اخیرا ازدواج کرده باشید، باز هم وام ازدواج ۱۵ میلیون تومنی به شما تعلق می گیرد.

آیا هنوز موفق به ثبت نام وام ازدواج خود نشده‌اید؟

۲ نظر

ورود

  • مریم بهمن ۱۴, ۱۳۹۷

    چرا میگن وام قرضالحسنه؟
    ۲۰ میلیون چک و سفته میگیرن…یعنی باید ۵میلیون هم اضافه پرداخت کرد!

    • میلاد فروردین ۲۵, ۱۳۹۸

      سلام والا ما هم دنبال وام بودیم. پیشنهاد می کنم از اپلیکیشن دیوام استفاده کنی. توش پره وام فروشی و آگهی وامه. من خودم یه وام جانبازی از توش خریدم. همه جور وام توش داره. زیادن از این سایتا و اپلیکیشن ها ولی این یکی کلا رایگانه و هیچ هزینه اشتراکی نگرفت خداییش.