چنگال خونین «خودکشی» بر پیکر هنرمندان مشهور جهانی

هنرمندانی که به زندگی خود پایان دادند

چنگال خونین «خودکشی» بر پیکر هنرمندان مشهور جهانی

خودکشی یکی از واژه‌هایی است که شنیدن آن قلب آدم را به درد می‌آورد و این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که یک نفر باید به چه حد از فشار روحی و ذهنی برسد که عزیزترین دارایی خود، یعنی جانش را با دستان خود بگیرد و به حیاتش پایان ببخشد!

خودکشی به هر دلیلی که باشد، از جنون آنی و هیجانات گذرا گرفته تا افسردگی و ناامیدی شدید و مزمن، پایانِ خودخواسته‌ی غم‌انگیزی است که آرزو می‌کنیم ای کاش هیچ بنی‌بشری روی کره خاکی هرگز به این درجه از بی‌پروایی و ناامیدی دست نیابد و در نیمه‌ی راه از قطار زندگی پیاده نشود.

برخی از مردم به غلط تصور می‌کنند خودکشی در نتیجه فقر، بیکاری، بیماری یا تنهایی افراد صورت می‌گیرد اما هر بار که یکی از هنرمندان مشهور جهان به زندگی خود پایان می‌بخشد، ثابت می‌شود که چنین نیست و افسردگی و ناامیدی حتی با داشتن ثروت، موقعیت اجتماعی عالی و شهرت نیز می‌توانند گریبان انسان را بگیرند و بعضا او را از ادامه‌ی حیات نیز ساقط کنند.

دو غول ترسناک افسردگی و ناامیدی که در دنیای مدرن امروزی بسیار آشکارا در گوشه‌و‌کنار دنیای آدم‌ها جولان می‌دهند به هیچ انسانی رحم ندارند و با قساوت تمام به کشتار زنجیره‌ای خود ادامه می‌دهند و متاسفانه توانی برای ریشه‌کن کردن آن‌ها وجود ندارد. چه بسا حتی فاکتورهای تغذیه‌کننده این دو بیماری هر روز بیشتر شده و برای دامن زدن به تنهایی، افسردگی و بی‌انگیزه شدن انسان‌های عصر تکنولوژی دلایل جدیدتری نیز تراشیده می‌شود.

در این میان، شنیدن خبر خودکشی آنتونی بوردین، آشپز معروف آمریکایی که همیشه لبخند به لب داشت و زندگی ماجراجویانه او و سفرهای همیشگی‌اش به سراسر دنیا زبانزد خاص و عام و سبک‌زندگی‌اش آرزوی بسیاری از ما بود، نشان داد حتی در اوج خوشبختی هم نمی‌توان نوع‌بشر را از چنگالِ خونینِ افسردگی در امان نگه داشت.

خوب است بدانید، برخلاف تصور عموم، انسان‌های افسرده کاملا معمولی و نرمال زندگی می‌کنند. آنها همچون دیگر مردم عادی به ظاهر خود می‌رسند، لباس های مرتب می‌پوشند و به طور منظم دوش می گیرند.

اگرچه باید اذعان داشت افراد افسرده، امید به زندگی را به طور کامل از دست داده اند و از مسایل اندکی خوشحال می‌شوند و عموما نیز با بی‌انگیزگی کارهای خود را انجام می‌دهند. اما از آنجا که این اتفاقات همه در درون فرد شکل می گیرد، ممکن است اطرافیان متوجه آن نشوند.

افسردگی فقط یک حالت روحی نیست. افراد افسرده اغلب یاد می گیرند که حالت خود را تغییر دهند به طوری که گاهی به نظر می رسد آن ها شادترین اشخاصی هستند که در زندگی خود دیده اید. این مسأله در حقیقت به دلیل آن است که این افراد فارغ از آنچه که در درونشان می گذرد، تلاش می کنند در ظاهر چهره ای مثبت از خود نشان دهند. آن ها مایل نیستند دیگران را درگیر مشکل خود کنند، حتی اگر به این ترتیب مجبور باشند رنج خود را پنهان کنند و در تنهایی غرق شوند.

با این مقدمه و به بهانه خبر بسیار ناراحت‌کننده خودکشی آنتونی بوردینِ دوست‌داشتنی از شما دعوت می‌کنیم تا با ستاره‌های مشهور جهانی آشنا شوید که با خودکشی به زندگی خود پایان دادند و طرفدارانشان را در بهت و اندوه تنها گذاشتند.

رابین ویلیامز (۶۳ سالگی) – Robin Williams

خودکشی هنرمندان

رابین ویلیامز – Robin Williams

بسیار اندوهناک است هنرمندی که همیشه لبخند و شادی به زندگی مردم هدیه می‌داد، نتوانست برای خود شادی بیافریند و در نهایت در اوت ۲۰۱۴ با به دار آویختن خود در منزلش به زندگی خود پایان داد. بعد از مرگ رابین ویلیامز هنرپیشه محبوب و برنده جایزه اسکار مشخص شد که این هنرمند از بیماری زوال عقل رنج می برده است.

مرلین مونرو (۳۶ سالگی) – Marilyn Monroe

خودکشی هنرمندان

مرلین مونرو – Marilyn Monroe

تنها چیزی که می‌توان در مورد مرلین مونرو گفت این است که این هنرمند بسیار زود دار فانی را وداع گفت. این هنرمند زیبا که به افسردگی شدیدی دچار بود با مصرف بیش از حد داروی باربیتورات خودکشی کرد و جسد او در خانه‌اش در کالیفرنیا پیدا شد.

البته همواره این شبهه وجود دارد که مونرو توسط خانواده کندی‌های به قتل رسیده است. در آن زمان گفته می‌شد که او با «جان.اف. کندی»، رییس جمهور آمریکا و برادرش «رابرت کندی» رابطه داشته و تهدیدی برای موقعیت سیاسی آنها به شمار می‌رفته ولی این اتهام هیچگاه به اثبات نرسید.

کرت کوبین (۲۷ سالگی) – Kurt Cobain

خودکشی هنرمندان

کرت کوبین (۲۷ سالگی) – Kurt Cobain

برخی فرضیه‌پردازها بر این باور هستند که کرت کوبین فقط به این خاطر در سن ۲۷ سالگی به زندگی خود پایان بخشیده است که نامش در کلوب مرموز ۲۷ (کلوب افراد مشهوری که در سن ۲۷ سالگی درگذشته‌اند) ثبت شود. از جمله هنرمندانی که در این کلوب عضو هستند می‌توان به امی وایتهاوس و جیمی هندریکس اشاره کرد.

اما واقعیت این است که کرت کوبین موسیقیدان راک آمریکا با افسردگی و اعتیاد به مواد مخدر دست و پنجه نرم می کرد و در نهایت در آوریل ۱۹۹۴ با شلیک گلوله خودکشی کرد.

میندی مک‌کریدی (۳۷ سالگی) – Mindy McCready

هنرمندانی که به زندگی خود پایان دادند

میندی مک‌کریدی (۳۷ سالگی) – Mindy McCready

این خواننده مشهور در سال ۲۰۱۳ به ضرب گلوله جان خود را گرفت. برخی بر این باور هستند که او در مقام گرامیداشت نامزدش که چند ماه قبل از این حادثه خودکشی کرده بود، در همان محل به زندگی خود پایان داد.

الکساندر مک کویین (۴۰ سالگی) – Alexander McQueen

هنرمندانی که به زندگی خود پایان دادند

الکساندر مک کویین (۴۰ سالگی) – Alexander McQueen

یکی از بهترین و مشهورترین طراحان مد جهان، الکساندر مک کویین، یک نقطه ضعف بزرگ در زندگی داشت و آن مادرش بود. همین امر سبب شد تا در فوریه ۲۰۱۰ دقیقا ۹ روز بعد از فوت مادرش به علت سرطان با مصرف کوکائین و قرص خواب آور خودش را به دار بیاویزد و به زندگی خود پایان دهد.

لوسی گوردون (۲۸ سالگی) – Lucy Gordon

هنرمندانی که به زندگی خود پایان دادند

لوسی گوردون (۲۸ سالگی) – Lucy Gordon

لوسی گوردون مدل و هنرپیشه بریتانیایی که در فیلم های سرندیپیتی و مرد عنکبوتی ۳ نیز حضور داشته در ماه می ۲۰۰۹ خود را به دار آویخت. او نه یک وصیت‌نامه که دو عدد در آپارتمان خود در پاریس بر جا گذاشت.

جانی لوئیس (۲۸ ساله) – Johnny Lewis

هنرمندانی که به زندگی خود پایان دادند

جانی لوئیس (۲۸ ساله) – Johnny Lewis

جانی لوئیس که در سریال موفق تلویزیونی Sons of Anarchy به شهرت رسیده بود در ماه سپتامبر ۲۰۱۲ خودش را از بالای آپارتمانش به پایین پرتاب کرد. این هنرپیشه نیز عضو کلوب ۲۷ شده است؛ کلوب هنرمندانی که در سن ۲۷ سالگی دار فانی را وداع گفته‌اند.

کریس بنوا (۴۰ سالگی) – Chris Benoit

کریس بنوا (۴۰ سالگی) – Chris Benoit

کریس بنوا که در کشتی کج شهرت جهانی داشت در ژوئن سال ۲۰۰۷ سه روز بعد از کشتن همسرش نانسی و پسر ۷ ساله اش دنیل خودش را به دار آویخت. پزشکان پس از کالبدشکافی اعلام کردند که او به جنون زودرس مبتلا بوده و مشکلی مغزی شدید داشته است.

میستی آپهام (۳۲ ساله) – Misty Upham

میستی آپهام (۳۲ ساله) – Misty Upham

این بازیگر بومی آمریکایی که به نقشش در فیلم رودخانه یخ زده معروف است در اکتبر ۲۰۱۴ بعد از ترک منزل خواهرش ناپدید شد. بعد از ۲ هفته او را در پایین صخره در یک مکان جنگلی پیدا کردند. خودکشی او یکی از مرموزترین مرگ‌های هالیوود بشمار می‌رود. خانواده او پس از مرگش اذعان داشتند که آپهام از سال‌ها قبل مشکل روحی داشته است.

ارنست همینگوی (۶۱ سالگی) – Ernest Hemingway

ارنست همینگوی (۶۱ سالگی) – Ernest Hemingway

این داستان نویس معروف و محبوب آمریکایی با شلیک گلوله به سرش به زندگی خود خاتمه داد. همسرش گفته بو او هنگامی که مشغول تمیز کردن اسلحه اش بوده ناخودآگاه به سمت خودش شلیک کرده است. اما بعد از ۵ سال قبول کرد که او خودکشی کرده است.

ویرجینیا وولف (۵۹ ساله) – Virginia Woolf

هنرمندانی که به زندگی خود پایان دادند

ویرجینیا وولف (۵۹ ساله) – Virginia Woolf

ویرجینیا وولف نویسنده انگلیسی در مارس ۱۹۴۱ در حالی که لباس هایش را پر از سنگ کرده بود خودش را در رودخانه غرق کرد. او نیز ازدیگر ستاره‌هایی بود که از مشکلات سلامت عقل رنج می‌برد. او در وصیت خود نوشته بود که: «من احساس می‌کنم دوباره دارم دیوانه می‌شوم. صداهایی در مغزم می‌شنوم.»

چستر بنینگتون (۴۱ سالگی)

چستر بنینگتون (۴۱ سالگی)

چستر بنینگتون، عضو کلیدی گروه متال/رپ آمریکایی لینکین پارک و همچنین خواننده اصلی در گروه راک دد بای سانرایز و خوانندهٔ گروه راک استون تمپل پایلتز از سال ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۵، در سن ۴۱ سالگی در اثر خودکشی به وسیله حلق آویز کردن خویش در خانه اش در شهر پالوس وردس ایالت کالیفرنیا درگذشت.

منبع: ritely
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • Soheil خرداد ۱۹, ۱۳۹۷

  Chester bennington و avicci رو ننوشتید.

  • فروغ بیداری خرداد ۲۰, ۱۳۹۷

   دی‌جی آویچی خودکشی نکرده بود.
   اما چستر بنینگتون اضافه شد ممنون برای یادآوری

 • Mr. FR خرداد ۲۰, ۱۳۹۷

  پس هیث لجر کو؟

  • فروغ بیداری خرداد ۲۰, ۱۳۹۷

   مسمومیت شدید دارویی علت مرگ بوده. تایید نشده که خودکشی بوده باشه اگرچه اغلب بر این باور هستند.

 • سینا خرداد ۲۰, ۱۳۹۷

  فقط چستر بنینگتون و کرت کوبین. دو اسطوره.

 • Linkin park my love اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

  لینکین پارک گروه رپ متال نبود بلکه چن تا از اهنگاشون رپ متال بود، سبک اصلیشون نومتالnu metal و آلترناتیوراک بود