جدیدترین قیمت ارزهای دیجیتال: از «بیت کوین» ۶۲۰۰ دلاری تا «اتریوم» ۴۳۰ دلاری

با قیمت ۱۲ ارز دیجیتالی معروف و ارزش بازاری آن آشنا شویم

جدیدترین قیمت ارزهای دیجیتال: از «بیت کوین» ۶۲۰۰ دلاری تا «اتریوم» ۴۳۰ دلاری

ارزهای دیجیتال جهان در هفته پایانی بهار ۹۷ روند پر نوسانی را در پیش گرفته است. اگر  آینده علم را باید در نانو فناوری جستجو کرد، آینده فناوری اطلاعات و ارتباطات را باید در بلاک چین و ارزهای دیجیتال دنبال نمود. ارزهای دیجیتال در حال ایجاد انقلابی شگفت انگیز در کسب و کار و تبادل پول و اقتصاد آنلاین هستند و چون هنوز تعداد کمی از مردم، سواد اطلاعاتی لازم را در اختیار دارند و این بازار عجیب هیجان انگیز، به تعداد زیاد در تبادلات تجاری جهانی حضور ندارد، موفقیت و آینده آن در هاله ای از ابهام برای عموم مردم قرار دارد.

اما واقعیت روز به روز هویدا می شود. میزان سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال روند صعودی به خود گرفته و شمار افرادی که به آینده آن خوش بین و در این زمینه به تحلیل های تکنیکال می پردازند، رو به افزایش است. به نظر می رسد تا کم تر از یک دهه دیگر، همانطور که اکثر افراد باید برای سرمایه گذاری بهتر و سودآور، کد بورس گرفته و اصول سرمایه گذاری در بازار بورس را بیاموزند و مسلط به یکی از زبان های زنده دنیا شوند، یادگیری و فهم و فعالیت در بازار پر نوسان عصر جدید (ارز دیجیتال) غیر قابل اجتناب خواهد بود.

تا پایان بهار ۹۷ که مصادف با اواسط ماه جون ۲۰۱۸ میلادی  است،حجم کل بازار ارزهای دیجیتال جهان از مرز ۲۸۰ میلیارد دلار فراتر رفت. تقریبا به طور متوسط، هر ۲۴ ساعت، بیش از ۱۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال خرید و فروش می شود. تعداد ارزهای دیجیتال جهان که روزگاری بر مدار بیت کوین فقط میچرخید، اکنون به ۱۶۲۹ ارز رسیده است که برای عموم، بیت کوین و اتریوم، شناخته شده ترین ارزها به شمار می رود.

ارزهای دیجیتال

بیت کوین و اتریوم از جمله ارزهای دیجیتال مطرح جهان هستند

قیمت ۱ واحد بیت کوین که چند سال پیش حدود ۱ سنت بود، اکنون به بالای ۶۰۰۰ دلار افزایش یافته است. تاریخ اقتصاد جهان، هیچ گاه چنین رشد شتابان و سرمایه گذاری شگفت انگیز و معجزه آور را به یاد ندارد و احتمالا، این روند غیر قابل انتظار، در سالهای آینده نیز تداوم یابد. امروزه حدود ۴۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار پادشاهی به نام بیت کوین است. قیمت بین کوین، ثانیه ای تغییر میکند. یعنی همین الان که شما مشغول مطالعه این گفتار هستید، شاید قیمت هر واحد بین کوین به بیش از ۱۰ هزار دلار یا زیر ۱ هزار دلار رسیده باشد!

اگر میخواهید بدانید که وضعیت ارزهای دیجیتال جهان در پایان بهار ۹۷ چگونه است، اطلاعات زیر را در نظر داشته باشید. برای اینکه بفهمید، سال آینده همین موقع، ارزش ارزهای دیجیتالی که لیست کردیم چقدر است، قیمت های امروز را با قیمت های ۱۲ ماه آینده مقایسه کنید. در هر حال، پیش بینی ما این است که شگفت زده می شوید.

 • بیت کوین

بیت کوین با نماد BTC، هر واحدش حدود ۶۶۰۰ دلار آمریکا در پایان بهار ۹۷ قیمت گذاری شد. حجم بازار بیت کوین حدود ۱۱۱ میلیارد دلار آمریکا است و ۱۷.۱ میلیون  قطعه سکه دارد. روند بیت کوین در چند ماه اخیر کاملا نزولی بوده است. بیت کوین را پادشاه قلمرو ارزهای دیجیتال جهان می دانند.

 • اتریوم

اگر بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال باشد، اتریوم، ملکه این قلمرو خواهد بود. ETHEREUM با نماد ETH شناخته می شود و ۵۰ میلیارد دلار ارزش بازار آن است. ۱۰۰ میلیون قطعه سکه دارد  و بسیاری به آینده آن به دلیل فناوری پیشرفته و حجم بالاتر به نسبت بیت کوین امیدوارند. قیمت هر واحد اتریوم تا پایان بهار ۹۷ حدود ۵۰۰ دلار بود.

 • ایکس آر پی

ارز XRP از  ارزان ترین ارزهای دیجیتال است. قیمت هر واحد آن، حدود نیم دلار بوده و حجم بازای ۲۰ میلیارد دلاری  دارد. ۳۹ میلیارد سکه از آن نیز در دسترس است.

 • بیت کوین کش

بیت کوین کش با نماد BCH معرفی می شود. قیمت هر  واحد آن حدود ۸۵۵ دلار بوده  و ۱۴ میلیارد دلار ارزش بازاری دارد. ۱۷ میلیون سکه از ان نیز  وجود دارد.

 • ای او اس

ارز  دیجیتال EOS  با همین  نماد شناخته می شود. قیمت  هر واحد آن تا پایان بهار ۹۷ حدود ۱۰ دلار  بوده  و ۹ میلیارد دلار ارزش بازاری  دارد. ۸۹۶ میلیون  سکه از آن  در دسترس است.

 • لیت کوین

ارز لیت کوین یا LITECOIN با نماد LTC  شناخته می شود. قیمت هر واحد آن حدود ۱۰۰ دلار بوده و ۵.۴ میلیارد دلار ارزش بازاری دارد. ۵۷ میلیون  قطعه لیت کوین در دسترس است.

 • استلار

ارز استلار یا STELLAR که با نماد XLM شناخته می شود، دو دهم دلار قیمت هر واحد آن بوده و ۴.۳ میلیارد دلار ارزش بازاری دارد. ۱۸ میلیارد سکه از آن نیز در بازار وجود دارد.

 • کاردانو

ارز کاردانو یا CARDANO که با نماد ADA شناخته می شود، ۱۰ سنت قیمت هر واحد آن در بهار ۹۷ بوده و ۴.۲ میلیارد دلار ارزش بازاری دارد. ۲۵ میلیارد سکه از آن نیز در بازار وجود دارد.

 • آیوتا

ارز آیوتا یا IOTA با نماد IOT معرفی شده است . ۱.۲ دلار قیمت  هر واحد آن تا اواسط جون ۲۰۱۸ میلادی  بوده و ۳.۳ میلیارد دلار ارزش بازاری آن به شمار  می رود. این نماد، ۲.۷ میلیارد سکه دارد.

 • تی رون

ارز دیجیتال تی رون یا TRON که با نماد TRX شناخته می شود، قیمت هر واحد آن تا اواسط جون ۲۰۱۸ میلادی،  ۳ سنت بوده که با ۶۵ میلیارد سکه، ارزش بازای آن حدود ۲.۸ میلیارد دلار می باشد.

 • تتر

ارز دیجیتال تتر یا TETHER با نماد USDT شناخته می شود و قیمت هر واحد ان، حدود ۹۹ سنت است. ۲.۷ میلیارد سکه دارد و ارزش بازاری آن حدود ۲.۶ میلیارد دلار براورد گردید.

اینکه کدام ارز دیجیتالی بهتر است و آیا الان وقت سرمایه گذاری روی هر واحد بیت کوین است یا اتریوم یا ارزهای دیگر و شیوه نگهداری آن ها چگونه است را میتوانید از سایت های مرجع فعال در حوزه ارزهای دیجیتال بدست آورید. این گفتار تنها آشنایی با قیمت روز و ارزش بازاری شماری از ارزهای دیجیتال جهان است و سیگنال خرید یا فروش یا مشاوره ارزهای دیجیتال به شمار نمی رود.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود