پرونده یاسین رامین همسر مهناز افشار جنجالی شد [به روز رسانی شد]

حکم «یاسین رامین» صادر شد

پرونده یاسین رامین همسر مهناز افشار جنجالی شد [به روز رسانی شد]

به گزارش روزیاتو به نقل از فارس، حکم یاسین رامین در پرونده شیرخشک های آلوده وارداتی صادر شد.

وکیل مدافع یاسین رامین در این رابطه گفته: حکم موکل بنده آقای یاسین رامین صادر شده است. اما این حکم هنوز قطعی نیست. حکم وی در دادگاه بدوی ۱۷ سال محکومیت است و آنچه اجرایی خواهد شد حکم حبس به مدت ۷ سال است.

بر اساس قانون در زمانی که متهم از سوی دادگاه به چند جرم محکوم شده و مجازات برایش تعیین شود، تنها مجازات اشد (بالاترین محکومیت) اعمال می شود.

همچنین دادگاه وی را به رد مال یک تا ۲ میلیون یورو محکوم کرده است.

یاسین رامین به ۱۷ سال حبس محکوم شد

یاسین رامین به ۱۷ سال حبس محکوم شد.

سومین جلسه محاکمه یاسین رامین متهم پرونده موسوم به «واردات شیرخشک‌های فاسد»، ۱۱ تیر ماه سال گذشته خورشیدی با حضور نماینده حقوقی جدید هلال احمر در این پرونده، برگزار شد.

موضوع «شیرخشک‌های فاسد» هنوز بر سر زبان‌هاست، شیرخشک‌هایی که عده‌ای می‌گویند فاسد بوده و نوزادانی را نابینا کرده یا به کام مرگ کشانده.

در پی پرونده چند سال ۱۳۹۶ شکایت هلال‌احمر از یاسین رامین، این موضوع حاشیه‌های زیادی پیدا کرد و گفته شد فرزند محمدعلی رامین، ‌با استفاده از نفوذ پدرش در دولت احمدی‌نژاد توانسته محموله‌ عظیمی از شیرخشک‌های فاسدشده را وارد و توزیع کند که سود کلان برای خودش داشته و ضررهای جبران‌ناپذیر برای بعضی خانواده‌ها.

پرونده رامین پس از صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کارکنان دولت ارسال شده است.

پرونده یاسین رامین برای رسیدگی در اختیار شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کیفری کارکنان دولت قرار دارد و پیش از این، دو جلسه دادگاه با حضور متهم، وکیل مدافع متهم و نماینده حقوقی هلال احمر برگزار شده است.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، شاکی پرونده مزبور است و با توجه به انتصاب میرحامد خانی به عنوان معاون حقوقی سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، او در جلسه سوم به عنوان نماینده حقوقی شاکی، در دادگاه حضور خواهد یافت.

اواخر مرداد سال ۹۵ بود که رسانه‌ها از بازداشت یاسین رامین پسر محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی دولت محمود احمدی‌نژاد و همسر مهناز افشار بازیگر سینما و تلویزیون خبر دادند.

چند روز پس از انتشار این خبر، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور قرار وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی و بازداشت متهم شرکت رشد وابسته به سازمان هلال احمر خبر داد و گفت: این پرونده با اعلام شکایت هلال احمر در دادسرای کارکنان دولت تحت رسیدگی است و بازپرس برای متهم قرار وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی صادر کرده که متهم به‌لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است.

یاسین رامین و همسرش مهناز افشار

وکیل یاسین رامین همان موقع با تکذیب کردن موضوع واردات شیرخشک‌های فاسد گفت که موضوع این پرونده یک اختلاف حساب بین شرکت موکلش و هلال احمر است که مبلغ آن کمتر از یک میلیون دلار است و بخش اعظمی از مدارک و اسناد مربوط به این موضوع از آلمان واصل شده و تنها بخش کوچکی باقی مانده که مستلزم حضور نماینده هلال احمر در آلمان و بررسی دفاتر حسابرسی است.

۱۲ اسفند ۹۵ و پس از ۷ ماه بازداشت که علت آن عجز از تودیع وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی عنوان شده بود، یاسین رامین از زندان آزاد شد.

در حال حاضر، پرونده رامین پس از صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کارکنان دولت ارسال شده است.

واکنش مهناز افشار به محاکمه همسرش یاسین رامین

تصاویری که مهناز افشار به عنوان ثبت در تاریخ منتشر کرد

بدنبال این خبر و جنجال توئیتری کاربران، مهناز افشار در توئیتر خود درباره این موضوع و برادرانش نوشت: «‌ای کسانی که همش دنبال قاتل بروسلی می‌گردید و دنبال این هستین داداش‌های من کارشون چیه. هر دوی آنها در بازار کار میکنن، یکیشون جواهرساز و دیگری تولیدی سلفون داره. سوال‌های بعدی رو هم به نوبت جواب میدم.»

پست این بازیگر سینما در جواب کسانی بود که برادرانش را به دلالی و برج‌سازی متهم ‌کرده بودند.

واکنش مهناز افشار به محاکمه همسرش یاسین رامین

در ادامه یکی از کاربران توئیتر در جواب این پست نوشت: «من یجا تو اخبارخوندم انگار دادگاه همسر محترمشون شروع شده بالاخره ماه پشت ابر نمی مونه گرچه امیدوارم همسر ایشون بیگناه باشه، چون اگه نباشه، با یکی از کثیف‌ترین آدما ازدواج کردن که با جون بچه‌ها بازی می‌کنن.»

مهناز افشار در پاسخ این توئیت وعده جالبی داد و نوشت: «بله عزیزم البته این چندمین دادگاه است، البته موضوع اتهام اختلاف حساب مالی است و امیدوارم عدالت برقرار بشه. تصمیم دارم لایو دادگاه را نشون بدم اگر مانع نشن.»

واکنش مهناز افشار به محاکمه همسرش یاسین رامین

کار به اینجا ختم نشد و کاربر دیگری نوشت: «من اینقدر می‌پرسم تا ببینی سوالم رو… دیروز تو خبر دیدم همسر شما با وثیقه ٢٩میلیاردی بیرون هستن و برام سوال شد این پول رو از کجا آوردن؟! جز از مزیت‌های ژن برتره؟ من دوست دارم تکلیف معلوم باشه کدوم وری هستی، نمی شه حرف‌های قشنگ زد ولی با زندگی آقازاده‌ای، می شه؟»

مهناز افشار از کنار این موضوع رد نشد و در جواب نوشت: «خیر، با این وثیقه بیرون نیستن. خیلی کمتر اگر اجازه بدید تا روز دادگاه اگر مانع من نشن، میخوام برای جویندگان حقیقت جلسه دادگاه رو لایو بگیرم. جویندگان نه بیکاره‌ها.»

برخی از کاربران هم به این موضوع انتقاد کردند که دادگاه همسر مهناز افشار علنی نیست، او در جواب این انتقادات پاسخ داد: «اتفاقا علنی است تشریف بیارید ۱۱ تیر صبح.»

مطالب مرتبط
۴ نظر

ورود

 • هادی تیر ۱۰, ۱۳۹۷

  از کشوری که مردمش طرفدار قاتل ها و دزد ها باشن باید رقت

 • پوریا تیر ۱۱, ۱۳۹۷

  این مملکت اوضاعش خیلی جالب نیست
  بخاطر نظام هم نیست
  جامعهش کپک زده

 • علی تیر ۱۲, ۱۳۹۷

  سلام. جالبه که وکیل این اقا مهم ترین عنوان رو در پرونده، اختلاف مالی با هلال احمر عنوان کرده. پس تکلیلف اون نوزادایی که نابینا شدن چی میشه؟ کی باید جوابگوی خانواده اونها باشه؟؟؟؟

 • علیرضا آبان ۱, ۱۳۹۷

  حرومزاده و بی ناموس تر از اونی که باجونه نوزاده معصوم به خاطر پول معامله میکنه نیست….