۱۰ عنوان از بهترین سریال های پخش شده در سال ۲۰۱۸ تاکنون [قسمت دوم]

۱۰ عنوان از بهترین سریال های پخش شده در سال ۲۰۱۸ تاکنون [قسمت دوم]

آیا بهترین سریال هایی سال ۲۰۱۸ تاکنون را می شناسید؟ اگر می خواهید یکی از سریال های جدید خارجی را برای دنبال کردن پیدا کنید بهتر است با ادامه مطلب همراه باشید. در گذشته ای نه چندان دور، تلویزیون و سریال های تلویزیونی بهترین سرگرمی برای دوران استراحت و آرامش بودند.

بعد از یک روز سخت و پرتنش کاری به خانه رفته و سپس تلویزیون را روشن می کردید و به تماشای سریال مورد علاقه تان می نشستید. این روزها دوران اوج و به اصطلاح عصر طلایی تلویزیون است و انتظار می رود که تنها در سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۰۰ عنوان سریال تلویزیونی پخش شوند. رصد کردن چنین حجمی از سریال ها بسیار خسته کننده و البته غیرممکن است.

بهترین سریال های 2018

آنقدر سریال تلویزیونی برای تماشا کردن وجود دارد که حتی اگر تمام هفته را نیز برنامه ریزی کنید نمی توانید از عهده تماشای همه آن ها برآیید. با این وجود هنوز هم در یک عصر طلایی هستیم که سریال های ساختارشکنی مانند «سوپرانوها» (The Sopranos)، «شنود» (The Wire)، «گمشدگان» (Lost)، «بریکینگ بد» (Breaking Bad) و «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) را برای ما به ارمغان آورد.

سال ۲۰۱۸ نیز سال نسبتاً خوبی برای تلویزیون بود. امسال نیز چندین سریال خوب قدیمی بازگشته و برخی از سریال های جدید اما پرسروصدا با استقبال چندانی روبرو نشدند و از سریال پرطرفداری مانند «بازی تاج و تخت» نیز خبری نبود.

بهترین سریال های 2018

با این وجود در ماه های آتی باید منتظر سریال های پرطرفداری مانند «بهتره با سال تماس بگیری» (Better Call Saul) و «مردگان متحرک» (The Walking Dead) باشیم. با این وجود می خواهیم شما را با ۱۰ عنوان از بهترین سریال های تلویزیونی سال ۲۰۱۸ آشنا کنیم که بدون شک از وقت گذاشتن برای تماشای آن ها پشیمان نخواهید شد. برای مطالعه قسمت اول مطلب به این لینک مراجعه کنید.

۵- درون شماره ۹

بهترین سریال های 2018

سریال «درون شماره ۹» (Inside No. 9) یک کمدی شاعرانه شکسپیری است. یک اپیزود از آن در مورد قتلی است که از آخر به اول به تصویر کشیده می شود و دیگری در مورد دو بازیگر قدیمی است که بار دیگر به هم پیوسته و در نهایت شاهد داستانی تراژیک و غم انگیز هستیم. و این تنها قسمت کوچکی از جذابیت های سریال «درون شماره ۹» است که فصل چهارم آن نیز منتشر شده است.

این سریال که ساخت شبکه بی بی سی می باشد طرفداران بسیار زیادی ندارد و شاید کسی خارج از بریتانیا حتی اسم آن را نیز نشنیده باشد اما باید «درون شماره ۹» را یکی از جواهرات پنهان و کشف نشده تلویزیون دانست که فصل چهارمش را می توان بهترین فصل آن نیز تاکنون دانست.

بهترین سریال های 2018

کمتر سریالی یافت می شود که در تمام طول کوتاه پخش هر اپیزود آن روبروی تلویزیون نشسته و با دهانی باز شده از حیرت و شگفتی شاهد این همه اختراع و خلاقیت در درون داستان آن باشید که مدام شما را با پیچیدگی های داستانی خود در شوک و حیرت فرو می برد.

اپیزودهای هر فصل این سریال جعبه ای پر از اتفاقات باورنکردنی و غیرمترقبه اما سیاه، جذاب و عجیب و غریب است که به صورت هوشمندانه ای در لایه های داستان جای گذاری شده اند. با وجود نویسندگان و بازیگران سرشناسی که در هر اپیزود حضور دارند و علیرغم ناشناخته بودن در خارج از بریتانیا، می توان سریال «درون شماره ۹» را یکی از بهترین سریال های سال ۲۰۱۸ دانست.

۴- نامزد دیوانه سابق

بهترین سریال های 2018

سریال «نامزد دیوانه سابق» یا «دوست دختر دیوانه سابق» (Crazy Ex-Girlfriend) که پخش فصل سوم آن نیز به پایان رسیده بار دیگر توانست نظر بینندگان را به خود جلب کرده و به عنوان یکی از بهترین سریال های ۲۰۱۸ برای فصل چهارم نیز تمدید شود. در این سریال با شخصیت ربکا روبرو هستیم، دختری که به بیماری اختلال شخصیتی دچار است و هر چه داستان پیش می رود بیش از پیش با روح و روان و بیماری او آشنا می شویم. شاید او شخصیتی باشد که تماشاگران نپسندند اما تماشای حرکات و رفتارهای او جذاب بوده و شما را با او همراه خواهد ساخت.

بهترین سریال های 2018

این سریال، دستکم در فصل سوم، بار دیگر انتخاب های مهم و شجاعانه ای کرده که شاید در هیچ سریال دیگری دیده نشود و شخصیت ربکا -با بازی بی نقص راشل بلوم- در می یابد که هیچ مردی نمی تواند مشکل روانی او را حل نماید. مسیری که شخصیت ربکا برای بهتر شدن و درمان طی می کند بسیار جذاب بوده و بیننده را درگیر خود می سازد. در این میان به موضوعات جانبی اما مهمی مانند بارداری اجاره ای  و مسایل جنسی نیز پرداخته می شود که به کشش بیشتر سریال منتهی می شوند.

حضور بازیگرانی با استعداد و موسیقی متن خیره کننده و موضوعات بدیع و گاه عجیب و غریب مطرح شده در درون داستان باعث شده که سریال «نامزد دیوانه سابق» یک سریال خلاقانه، شجاعانه، چالش برانگیز و از همه بالاتر سرگرم کننده و جذاب باشد و در فهرست بهترین سریال های ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

۳- جای خوب

بهترین سریال های 2018

چیزی شبیه معجزه بود که سریال «جای خوب» یا  «مکان خوب» (The Good Place) حتی به فصل دوم نیز رسید زیرا فصل اول طوری به پایان رسید که کسی انتظار ساخت فصل دوم را نداشت. اینکه فصل دوم سریال، خلاقیت را به یک مرحله جدید برد نیز نشان از خلاقیت و استعداد سازنده آن، مارک شور دارد که ساخت سریال های خوش ساخت دیگری را نیز می توان در کارنامه او دید.

در فصل دوم این سریال شاهد رشد شخصیت ها بودیم که با اضافه شدن شخصیت های جذاب جدید و البته پرداختن به مباحث اخلاقی مهم بار دیگر محبوبیت خود را در میان طرفداران سریال های تلویزیونی به رخ کشید.

بهترین سریال های 2018

بازی های بی نقص و اتفاقات و سورپرایزهای هوشمندانه در کنار صحنه ها و دیالوگ های کمیک در کنار نویسندگی خلاقانه باعث شده فصل دوم سریال «جای خوب» نیز از پرطرفدارترین سریال های سال ۲۰۱۸ باشد هر چند فاکتور شوکه کنندگی و غافلگیری آن نسبت به فصل او کمتر بود. با این وجود فصل دوم هوشمندانه تر و راضی کننده تر ساخته شده و باید دید که در فصل سوم چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

۲- GLOW

بهترین سریال های 2018

سریال GLOW در فصل دوم خود بسیار بزرگتر و البته بهتر از فصل اول بوده و بسیاری آن را بهترین سریال کنونی سرویس نتفلیکس می دانند. با ۱۰ اپیزود ۳۰ دقیقه ای در فصل دوم، این فصل از سریال GLOW قارغ از دیگر بزرگنمایی ها و پیچیدگی های ظاهری است که در دیگر سریال های درام بزرگ نتفلیکس دیده می شود اما اتفاقات و سیر داستانی هر فصل طوری است که شما را جذب و البته راضی خواهد کرد.

بهترین سریال های 2018

فصل دوم این سریال بسیار دوست داشتنی و دیدنی است و علیرغم این که داستان آن در فضای دهه ۱۹۸۰ رخ می دهد اما به موضوعات و مشکلات مدرنی می پردازد که حاوی داستان های عاطفی متعدد و رشد شخصیت هاست به خصوص زمانی که پای آلیسون بری و بتی گیلپین به عنوان بازیگران شخصیت های اصلی داستان (روث و دبی) به میان می آید.

به دلیل وجود شخصیت های متفاوت و متنوع و شوخ طبعی های خاص، فاکتورهای اکشن درون رینگ کشتی و ارجاعات به دهه ۱۹۸۰ می توان این سریال را یکی از بهترین سریال های سال ۲۰۱۸ دانست که کمتر سریالی در این حوزه توان رقابت با آن را دارد.

۱- آتلانتا

بهترین سریال های 2018

سال ۲۰۱۸ را باید سال دونالد گلاور دانست که آمریکا را شیفته خود ساخت اما بدون شک بهترین هنرنمایی او را باید در سریال «آتلانتا» (Atlanta) دانست. این سریال که بسیاری آن را «توین پیکسِ دنیای رپرها» دانسته اند داستان شخصیت ایرن (گلاور) را روایت می کند، مردی که نمی تواند هیچ کاری را به درستی و بدون دردسر انجام دهد اما در یک شهر بزرگ قصد دارد مسیر درستی را در زندگی اش در پیش بگیرد و بدین ترتیب تصمیم می گیرد نقش مدیر برنامه ریزی پسرعمویش، آلفرد، که یک رپر در حال شکوفایی است را بر عهده بگیرد.

بهترین سریال های 2018

فصل اول این سریال که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد بسیار دیدنی و جذاب بود اما فصل دوم خلاقیت را یک مرحله بالاتر برده و برخی از اپیزودهای آن فراتر از حد تصور دیدنی و جذاب بودند. در این سریال هیچگاه اتفاقاتی که فکر می کنید رخ نخواهد داد و شاهد زبان تصویری خاصی خواهید بود که تنها مختص این سریال است.

گلاور و هیرو مورای در سریال «آتلانتا» در فضایی ریالیستی کیفیتی دراماتیک تولید می کنند به نحوی که نمی  توان سریال را صرفاً یک سریال کمدی، رمانتیک، جنایی،درام و فانتزی نامید. سریال «آتلانتا» کلاه تمامی این ژانرها را با هنرمندی تمام بر سر گذاشته و برای یک ماهیت تلویزیونی جدید، تمامی این مولفه ها را با هم ترکیب می نماید.

۱۰ سریال علمی تخیلی کمتر دیده شده این روزها که حتماً باید ببینید [قسمت اول]

بهترین سریال های تلویزیونی سال ۲۰۱۷ که باید ببینید [قسمت اول]

۱۶ سریال تلویزیونی جدید و برتری که سال ۲۰۱۸ منتشر خواهند شد

۱۰ سریال دوست داشتنی و جذابی که تماشای چندین باره آن ها نیز لذت بخش است

منبع: whatculture
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود