بدون نظر

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

سفر يك اتفاق دوست داشتني براي اغلب ما انسان ها مي باشد. همان طور كه مي دانيد سفر ها انواع گوناكوني از جمله سفر هاي كاري، تفريحي، پزشكي و انواع ديگر را دارند. سفر رفتن جدا از دليل و نيت آن، مقدماتي دارد. هر سفر پس از انتخاب مقصد، نيازمند به وسيله نقليه مناسب و پس از آن رزرو هتل و انتخاب اقامتگاهي از ميان هتل هاي هاي موجود در مقصد مي باشد.

در اين مقاله سعي بر اين داريم كه راه هايي را به شما معرفي كنيم تا بتوانيد يكي از هزينه هاي عمده سفر هاي خود را كه همان هزينه اقامت مي باشد كاهش دهيد. با كاهش هزينه محل اقامت مي توان مدت بيشتري را به سفر اختصاص داد.

در ادامه شما را با راه ها و زمان هايي كه مي توان هتل ها و اقامتگاه ها را با مناسب ترين قيمت ها انتخاب كرد آشنا مي كنيم. به عنوان مثال براي اقامت در يكي از هتل هاي مشهد كه از پر طرفدارترين هتل ها در كشور مي باشد، و در اغلب اوقات سال زائران و مسافران زيادي را به خود مي بيند، مي توان با يك برنامه ريزي صحيح و انتخاب بهترين زمان رزرو هتل حتي همين هتل هاي پر طرفدار را با كمترين قيمت انتخاب كرد.

چه ايامي از سال و چگونه مي توان هتل ها را با ارزان ترين نرخ رزرو كرد؟

به طور كلي شرايط و موارد زيادي بر تعيين نرخ و هزينه اقامت هتل ها در سرتا سر جهان دخالت دارد. اين افزايش قيمت گاها به دليل فصل خاص و آب هواي مطلوب آن منطقه، مناسبت هاي مذهبي و آئيني، فستيوال ها، نمايشگاه هاي بين المللي، برگزاري مسابقات ورزشي در سطح ملي يا جهاني، درجه هتل و ديگر موارد كه در اين مقاله به صورت تخصصي به هر يك از آن ها مي پردازيم، مي باشد.

اگر در زمان مشخصي قصد سفر به منطقه اي را نداريد و مي توانيد برنامه خود را به راحتي تغيير دهيد، با مطالعه اين مقاله كاربردي مي توان با حد اقل هزينه در بهترين اقامتگاه هاي ايران و جهان اقامت داشته باشيد.

براي مثال اگر قصد رزرو هتل در كيش را داريد، مي توانيد در بين ۱۲ ماه سال به دنبال روزهايي باشيد كه به صرفه ترين قيمت را براي هتل هاي اين جزيره زيبا پيدا كنيد. اوايل مهر ماه، اواخر دي ماه و اوايل بهمن ماه و خرداد ماه از ماه هاي كم مسافر و اقتصادي سفر به اين جزيره زيبا مي باشد.

انتخاب بهترين فصل سفر

انتخاب فصل سفر و رزرو هتل با قيمت تعيين شده براي هتل ها رابطه مستقيمي دارد. طبيعي است كه در فصول پر گردشگر از لحاظ آب و هوايي هتل ها و اقامتگاه هاي هر منطقه به دليل تقاضاي زياد افراد با افزايش قيمت روبرو مي شوند. اگر قصد داريد از بهترين هتل ها و با هزينه اي پايين استفاده كنيد در ايام پر مسافر(پيك سفر) به اين مناطق سفر نكنيد. البته لازم به ذكر است كه منظور ما سفر كردن در ايامي كه آب و هواي نامطلوب بر شهر ها حاكم است نمي باشد، بلكه تحقيق براي انتخاب زماني با صرفه اقتصادي در مناطق مختلف كشور مي باشد. حتي در ايام پر گردشگر نيز مي توانيد با رعايت نكات ذكر شده در اين مقاله هتلي با مناسب ترين قيمت براي خود رزرو كنيد. براي مثال تابستان در سفر هاي داخلي و يا حتي ايام تعطيلات نوروزي از پر گردشگر ترين ايام مي باشد. طبيعتا هزينه هتل در اين ايام در بالاترين نرخ خود مي باشد. كافي است بجاي تابستان، پاييز را براي سفر انتخاب كنيد. هوايي مطلوب در اكثر مناطق كشور اين فصل را ايده آل براي سفر كرده است. از طرفي هم به دليل بازگشايي مدارس از حجم مسافرين كاسته شده و مي توان هتل ها را با بهترين كيفيت و پايين ترين نرخ انتخاب كرد.

مناسبت ها و ارتباط آن ها با نرخ هتل ها

البته آرزوي هر شخصي سفر به مكان هاي مذهبي و يا تاريخي در روزهايي از سال كه مناسبتي ويژه دارد مي باشد. براي مثال شهر “مشهد” در ايامي از سال شلوغ ترين روز هاي خود را سپري مي كند. ايام ولادت و شهادت معصومين(ع) و ديگر مناسب هاي مذهبي و آئيني در اين شهر باعث مي شود كه هتل ها و اقامتگاه ها در بالاترين نرخ خود قرار بگيرند. اگر نيت رزرو هتل از بين هتل هاي مشهد را داشته باشيد مناسب ترين نرخ ها را در زمان هايي غير از ايام مناسبتي مي توانيد پيدا كنيد.. ديگر شهر هاي مذهبي كشور نيز از همين قانون پيروي مي كنند.. با اين دو مورد ذكر شده تصور كنيد در فصل كم گردشگر و نبود مناسبتي مذهبي، ملي آئيني به شهري سفر كنيم. قطعا با هتل ها و اقامتگاه هايي كه به دليل نبود مسافر حاضر هستند قيمتي پايين تر از نرخ معمول را پيشنهاد دهند روبرو خواهيد شد.

بهترين ايام هفته براي مسافرت

شايد براي هر يك از ما پيش آمده باشد كه آخر هفته به شهري خوش آب و هوا سفر كرده باشيم. حتي سكو ها و الاچيق هاي اطراف چشمه ها و مناطق سرسبز در اواخر هفته سريعا پر شده و بايد براي اجاره آن ها هزينه بيشتري را بپردازيم. افزايش نرخ اقامتگاه ها و هتل ها نيز بدون ارتباط با اين موضوع نيست. برخي هتل ها و اقامتگا ها در روز هاي اوايل هفته تخفيفاتي را براي مسافران خود در نظر مي گيرند كه از خالي ماندن اتاق هاي خود جلوگيري كنند. بهتر است در صورتي كه به دنبال استفاده از هتلي با كيفيت و با قيمتي ارزان تر از نرخ واقعي آن مي باشيد، در روزهاي نخستين هفته هتل رزرو كنيد نه در اواخر هفته.

تنها سفر كردن هزينه بيشتري دارد!

اگر سري به سايت هاي رزرو هتل و يا پذيرش هتل ها بزنيد، متوجه مي شويد كه اتاق يك تخته گاهي هزينه اي به اندازه يك اتاق دو تخته را دارد. البته طبيعي است كه يك نفر همان اتاقي را مي خواهد كه مي توان به دو نفر اجاره داد. به همين دليل معدود هتل هايي اتاق يك تخته را با قيمت نصف اتاق دو تخته در اختيار مسافران قرار مي دهند. پس بهتر است اگر به دنبال رزرو هتل با قيمت مناسب تر هستيد، تنها سفر نكنيد. با بالا رفتن تعداد افراد قطعا هزينه ها تقسيم مي شود و به هر نفر سهمي كمتر از نرخ يك اتاق يك نفره مي رسد.

نمايشگاه ها و فستيوال ها

در برخي شهر ها و كشورها به دليل موقعيت خاص آن ها، به برگزاري نمايشگاه ها و فستيوال هاي تجاري، صنعتي، پزشكي و … مي پردازند. در اين مواقع هزينه هاي هتل ها و اقامتگاه ها در بالاترين حد خود مي باشد. به اين دليل كه شركت كنندگان در اين نمايشگاه ها در هر شرايط و نرخي مجبور به رزرو هتل مي باشند. براي سفر به ويژه سفر به شهر هاي بزرگ و صنعتي مانند “تهران” در “ايران” و “دبي” در امارات متحده عربي حتما از قبل اطلاعي از برگزاري نمايشگاه ها و همايش هاي بين المللي و داخلي آن ها كسب كنيد.

سايت هاي رزرو هتل

در سال هاي اخير سايت هاي گردشگري بسياري براي اطلاع رساني و رزرو هتل و ديگر اطلاعات لازم براي سفري راحت و بي دغدغه را در اختيار ما گذاشته اند. يكي از بهترين راه ها براي رزرو هتل با بهترين قيمت، انتخاب سايتي كامل، جامع و مورد اطمينان و همكاري با آن مي باشد. برخي از اين سايت هاي گردشگري براي مشترياني كه به صورت دائم از آن ها خريد مي كنند تخفيفات ويژه را در نظر مي گيرند. با مقايسه قيمت هتل ها در سايت هاي مختلف و همچنين تخفيفات و امتيازاتي كه اين سايت هاي گردشگري به مشتريان خود مي دهند، مي توانيد مقرون و يه صرفه ترين نرخ هتل مورد نظر را براي خود پيدا كنيد.

هتل هاي دور از مركز شهر

همان طور كه مي دانيم و تجربه كرده ايم، هتل هايي كه در مراكز و مكان هاي توريستي هر شهري قرار گرفته اند قطعا هزينه اي بالا تر از هتل هاي با فاصله از مركز شهر خواهند داشت. با يك برنامه ريزي و كمك گرفتن از سايت هاي هتل يابي و مقايسه نرخ اقامت هتل ها مي توانيم هتلي با كيفيت بالاتر و هزينه پايين تر را با فاصله از مراكز شهري پيدا كنيم. كسي كه اهل سفر رفتن و مسافرت مي باشد، با رعايت نكاتي كه تا به اينجا در اين مقاله ذكر شده است، به راحتي مي تواند هتلي با كيفيت بالا و هزينه اي مناسب تر رزرو كند. رزرو هتل با كيفيت و قيمت خوب يك هنر است كه اغلب گردشگران حرفه اي با آن آشنايي كاملي دارند.

هتل هاي تازه تاسيس

هتل هاي تازه تاسيس به ويژه هتل هاي ۴ و ۵ ستاره در سال هاي اوليه تاسيس خود حد اكثر نرخ را براي اقامت در نظر مي گيرند. گاهي هتلي ۵ ستاره با قدمت ۱۰ سال هزينه اقامت كمتري نسبت هتل ۵ ستاره تازه تاسيس خواهد داشت. در اغلب اطلاعات اعلامي از سمت هتل ها در سايت ها و وبلاگ هاي تبليغاتي به اين موضوع و سال ساخت و ديگر نكات مورد نياز اشاره شده است.

تعطيلات و روزهاي ملي

اغلب مواقع جدا از اينكه موارد گفته شده در اين مقاله را در نظر بگيريم يا نه، در تقويم هر كشوري به دلايل ملي و مذهبي، روزهايي از سال به صورت رسمي تعطيل مي باشد. براي مثال در كشور ما تعطيلات نوروز يا شهادت ها و ولادتها  و ديگر اعياد مذهبي و آئيني از جمله روزهاي تعطيل و به دنبال آن فرصتي مناسب براي رفتن به سفري چند روزه مي باشد. در اين روزها طبيعي است نرخ اقامتگاه ها و هتل ها در بالا ترين قيمت خود باشد. پس اگر به دنبال رزرو هتل با كمترين هزينه مي باشيد تعطيلات و مناسبت ها براي سفر و پيدا كردن هتل هايي با پايين ترين نرخ زمان مناسبي نخواهد بود.

بدون نظر

ورود