روستای ترزفورد انگلیس؛ ۷ هفته با عجیب ترین جشن کریسمس اروپا

ژانویه گردی در روستای دیدنی ترزفورد

روستای ترزفورد انگلیس؛ ۷ هفته با عجیب ترین جشن کریسمس اروپا

شمارش معکوس برای کریسمس ۲۰۱۹ آغاز  شده است و لاکچری گردها تا ژانویه گردها، خود را اماده سفر به نقاط مختلف جهان برای شرکت در مراسم کریسمس امسال می کنند. برخی از سفارتخانه های منطقه شنگن در تهران، وقت سفارت سریع را با دریافت مبالغی در اختیار متقاضیان سفر به اروپا در دسامبر و ژانویه سرد می کنند و دوباره گردشگری جهانی شاهد رونق این صنعت خواهد بود. ژانویه گردی فواید زیادی دارد که یکی از آن، شرکت در جشن های رنگارنگ با نور پردازی های باور نکردنی و خرید با تخفیف های هیجان انگیز در مگامال های شهری است.

یکی از زیبا ترین جشن های کریسمس در شمال قاره سبز در حال برگزاری است که به مراسم Thursford Christmas Spectacular شهرت دارد. جشن کریسمس روستای زیبا و دیدنی ترزفورد انگلستان، هفت هفته پیش از کریسمس برگزار می شود و صدها هزار گردشگری را برای تماشای این مراسم راهی این روستا زیبا می کند. این روستا، مملو از کلبه های آجری بوده که کم تر از ۵۰ خانوار در آن زندگی می کنند. اما از  ششم نوامبر تا ۲۹ دسامبر، این روستا میزبان هزاران گردشگر می شود تا شاهد یکی از رنگارنگ ترین مراسم جشن کریسمس در انگلیس باشند. جشنی از رنگ و پایکوبی و موسیقی،  میزبان مهمان نواز گردشگران کریسمس انگلیس می شود.

حتما بخوانید: توصیه های هیجان انگیز به ژانویه گردهای ۲۰۱۹

این جشن امسال برای چهل و دومین بار درحال برگزاری است و برنامه‌های موسیقی، رقص، آواز (ترکیبی از اجراهای رویال ورایتی، وست اِند موزیکال و خدمات کریسمس کارول) در یک انبار آجری بزرگ غرق در نور اجرا می‌شود. نکته عجیب ماجرا حضور بیش از یک صد هزار نفر از اقصی نقاط بریتانیا است که برای این شرکت در این مراسم خود را به ترزفورد می‌رسانند و البته برای حضور در شماری از مراسم، بلیط خریداری می کنند.

تصویری از جشن های کریسمس در روستایی در انگلیس

بابانوئل ها در جشن این روستا، مهم ترین نقش را ایفا می کنند

تا اواسط اکتبر، در یکی از مکان های تجمع بزرگ روستا، صدها صندلی مستقر می شود تا گردشگری به روستا آمده و از انجا، مراسم ویژه را تماشا کنند. می‌توان زنگوله‌های بزرگ کریسمس، فانوس‌های مات، تاج‌های گل، لوسترهای آبشاری و پاپانوئل‌هایی را دید که از طناب‌ها بالا می‌روند و سوار بر گوزن و خرس قطبی در هوا پرواز می‌کنند. روی سکوی نمایش را با درخت‌های کریسمس تزئین می‌کنند و در مرکز آن یک ارگ Wurlitzer باشکوه قرار می‌دهند که قدمت آن به ۱۹۳۲ برمی‌گردد. مجموعه برنامه های کریسمس این روستا، قیمت های مختلفی دارد.

شب های سرد دیدنی کریسمسی ترزفورد

جشن کریسمس تماشایی ترزفورد از ۶ نوامبر شروع می‌شود و تا ۲۳ دسامبر ادامه دارد و هزینه‌ی آن برای بزرگسالان و کودکان از ۳۷ پوند شروع می‌شود. سفر جادوی سانتا به کریسمس در ۲۴-۲۵ نوامبر، ۱-۲، ۸-۹ و ۱۵-۲۳ دسامبر جریان دارد و هزینه‌ی آن برای بزرگسالان، ۱۱/۵۰ و برای کودکان ۱۷/۵۰ پوند است.

تصویری از مراسم استقبال از کریسمس که همه ساله در این روستا دیدنی انگلیسی ها برگزار می شود

ترزفورد

تصویر ایندکس سایت جشن کریسمس روستا ترزفوردانگلستان که فروش بلیط و توضیح مراسم را انجام می دهد

سایت این مراسم در این نشانی قرار دارد. ترزفورد (به انگلیسی: Thursford) یک روستا کوچک در بریتانیا است که در North Norfolk واقع شده‌است. ترزفورد ۶٫۰۲ کیلومتر مربع مساحت و ۲۰۵ نفر جمعیت دارد.

موسیقی، نقش مهمی در رونق مراسم کریسمس روستا ترزفورد داشته و این نکته مهمی برای مدیریت رویدادهای این حوزه در زمان مراسم جشن پایان سال میلادی است

جشن کریسمس ترزفورد یک درس بزرگ دارد. فرصت آفرینی برای رونق بخشی به صنعت گردشگری روستایی که این روزها، بخش قابل توجهی از اقتصاد این صتعت را در اختیار داشته و می‌تواند ظرفیتی در گردشگری پایدار باشد. کشور ایران با داشتن هزاران روستا تاریخی و دیدنی، ظرفیت‌های عالی برای برگزاری مراسم ملی و مذهبی و تاریخی و فرهنگی اقوام داشته تا سیلی از گردشگر از اقتصی نقاط جهان به روستاهای ایران گسیل شود. روستاگردی را جدی بگیریم.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود