یلدای ۹۷ دیجی‌کالا فرصتی مغتنم برای رونق هر چه بیشتر کسب‌وکارهای ایرانی

یلدای ۹۷ دیجی‌کالا فرصتی مغتنم برای رونق هر چه بیشتر کسب‌وکارهای ایرانی

در روز شنبه ۲۴ آذر ماه دیجی‌کالا رویدادی را با حضور اهالی رسانه‌، مدیران ارشد این مجموعه و مدیران برخی برندهای معتبر ایرانی در هتل پارسیان اوین برگزار کرد. موضوع اصلی این مراسم، اعلام رسمی برنامه‌های این برند ایرانی برای یلدای شگفت‌انگیز سال ۹۷ و پشتیبانی از برندها و کسب‌وکارهای ایرانی به بهانه این جشن ملی بود.

دیجی‌کالا امسال هم طبق روال سال‌های گذشته بزرگترین رویداد خرید اینترنتی کشور را در آستانه‌ی یلدا و روز خرید اینترنتی ایرانیان از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ آذر ۹۷ برگزار می‌کند.

مساله حائز اهمیت یلدای امسال دیجی‌کالا حضور پررنگ برندهای ایرانی در میان محصولاتی است که قرار است با نشان یلدا عرضه شوند.

حمید و سعید محمدی، موسس و مدیران مجموعه دیجی‌کالا، طی مراسم دیشب اعلام داشتند در یلدای شگفت انگیز ۹۷، برندها و محصولات باکیفیت ایرانی نقش ویژه‌ای دارند. این جشن با همکاری و همراهی بیش از ۳ هزار فروشنده‌ و کسب‌وکار ایرانی برگزیده،‌ از مجموعه ۱۵ هزار فروشنده‌ی پلتفرم مارکت‌پِلِیس دیجی‌کالا (Marketplace) برگزار می‌شود.

یلدای 97 دیجی‌کالا

در جشنواره‌ی یلدای شگفت‌انگیز امسال، ۲۰۰ هزار نوع کالا (از مجموع ۱ میلیون تنوع کالایی) با نشان ویژه‌ی یلدا عرضه خواهد شد.

دیجی‌کالا با هدف ارتقای فرهنگ خرید کالای ایرانی و حمایت از برندها و کسب‌وکارهای ایرانی اعلام داشت که برای محصولات باکیفیت ایرانی در جشنواره‌ی یلدای شگفت‌انگیز امسال هیچ مبلغی به عنوان کمیسیون از فروشنده‌ها دریافت نخواهد کرد. همچنین کارمزد دیجی‌کالا از فروشندگان محصولات ایرانی که عملکرد مطلوب دارند نیز صفر خواهد بود.

بعلاوه، دیجی‌کالا جایگاه‌های ویژه‌ای برای محصولات ایرانی در این جشنواره در نظر گرفته است و در تمامی صفحات دیجی‌کالا، محصولات ایرانی حضور دارند. تا بدین واسطه، پشتیبانی خود از ۱۵۰۰ برند باکیفیت ایرانی را نمایش دهد.

یلدای شگفت انگیز 97 دیجی کالا

برادران محمدی، مدیران مجموعه دیجی‌کالا

طی رویداد یلدای ۹۷ دیجی‌کالا در شب گذشته، برندگان چهارمین رقابت جام برترین‌های دیجی‌کالا مگ که از تاریخ ۱۲ تا ۱۹ آذر ۱۳۹۷ برگزار شد نیز معرفی شدند و از برندهای برگزیده با تندیس افتخار تقدیر شد. این رقابت در واقع بستری بود برای انعکاس نگاه ایرانیان از محبوب‌ترین برندها و محصولاتی که در سال گذشته عرضه‌ شده‌اند.

این رقابت در ۹ گروه شامل برترین برند ایرانی تولیدکننده لوازم خانگی، برترین برند ایرانی تولیدکننده کالاهای سوپرمارکتی و مواد غذایی، برترین برند ایرانی تولیدکننده پوشاک و اکسسوری، مقرون به صرفه‌ترین گوشی، بهترین گوشی پرچم‌دار، خلاقانه‌ترین نوآوری در کالاهای الکترونیک مصرفی، بهترین بازی ویدیویی سال، موفق‌ترین کمپانی حوزه‌ی فناوری دیجیتال و خواندنی‌ترین کتاب الکترونیک فارسی سال برگزار شد.

همچنین ۴۱۰ هزار رای در این نظرسنجی جمع‌آوری و به ۹ نفر از شرکت‌کنندگان به قید قرعه جایزه‌ای اهدا شد.

کمیسیون فروش دیجی‌کالا برای محصولات باکیفیت ایرانی در ‏جشنواره یلدای شگفت‌انگیز صفر است.

در خلال رویداد یلدای ۹۷، از دیجی‌کالا رکورد (گزارش خرید اینترنتی ایران) نیز رونمایی و برنامه‌های این مجموعه در یلدای ۹۷، روز خرید اینترنتی ایرانیان ارائه شد.

دیجی‌کالا به زودی برای اولین بار گزارشی با عنوان «دیجی‌کالا رکورد» منتشر خواهد کرد. این گزارش بر مبنای واقعیاتی از رفتار خرید مصرف‌کنندگان در بستر آنلاین است و چکیده‌ای از سلایق ایرانیان در خرید کالاهای مختلف ارائه می‌دهد. همچنین این گزارش شامل اطلاعات و آماری از قبیل پرفروش‌ترین برندهای ایرانی در گروه‌های کالایی مختلف، زمان‌های اوج خرید و کالاهای پرفروش سال است.

ترویج فرهنگ خرید محصولات ایرانی، شفافیت بیشتر و حمایت و معرفی برندهای با کیفیت ایران به عموم مردم یکی از مهم‌ترین اهداف انتشار این گزارش است.

یلدای 97 دیجی‌کالا

یلدای شگفت‌انگیز ۹۷ با همکاری و همراهی بیش از ۳ هزار فروشنده‌ و کسب وکار ‏ایرانی برگزار می‌شود. ‏

در مراسم دیشب گفته شد، دیجی‌کالا در راستای مهم‌ترین اصل خود، مشتری‌محوری، در حال بهبود و توسعه‌ی ابزارهای نظارتی و کنترل بیشتر بر عملکرد فروشندگان در پلتفرم مارکت‌پِلِیس است. بهبود و شفاف‌شدن عملکرد فروشندگان در هر شرایط اقتصادی و در بخش‌های مختلفی مانند نحوه‌ی قیمت‌گذاری، جلوگیری از تخفیف‌های کاذب، بهبود فرآیندهای ارسال و بازگشت سفارش‌ها، ایجاد ورودی‌های حساس در مرکز پردازش برای جلوگیری از ورود کالاهای غیراصل، متمایزکردن فروشنده‌های برگزیده با عملکرد مطلوب، رده‌بندی آن‌ها براساس نظر مشتریان و جلوگیری از فعالیت فروشندگان با عملکرد ضعیف، بخشی از این فعالیت‌هاست.

یلدای 97 دیجی‌کالا

یلدای شگفت‌انگیز ۹۷ به تمامی یک جشن ایرانی و با هدف ‏ارتقای فرهنگ خرید کالای ایرانی است. دیجی‌کالا در جشن خرید ‏اینترنتی ایران همراه و پشتیبان ۱۵۰۰ برند باکیفیت ‏ایرانی است. ‏

همچنین حمایت بیشتر از مشتریانی که به هر دلیل تجربه‌ی ناخوشایندی از خرید داشته‌اند هدفی است که در تمامی بخش‌ها دنبال می‌شود. بخش بزرگی از این ابزارها که با تکنیک‌های داده‌کاوی (Data Mining)  و کمک بخش‌های پژوهشی و دانشگاهی کشور توسعه پیدا کرده‌اند، هم‌اکنون اجرایی شده‌ است و دیجی‌کالا با آمادگی به استقبال یلدای شگفت انگیز ۹۷ می‌رود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود