ویژه برنامه‌های شب یلدا در تهران: از «صد دانه یاقوت» تا «یک سبد یلدا»

با ۱۵ برنامه ویژه شب یلدا در پایتخت آشنا شویم

ویژه برنامه‌های شب یلدا در تهران: از «صد دانه یاقوت» تا «یک سبد یلدا»

گران ترین شب یلدای ایرانیان در چند سال اخیر، جمعه این هفته برگزار می شود. آن هم در روزگاری که هر پسته، بیش  از ۱ هزار  تومان برای خریدار آب می خورد و تحریم خشکبار، بخشی از فرهنگ غذایی مردم در سال ۹۷ شده است. یلدا به هر حال یک شب است و یک شب هم هزار شب نمی شود. مخصوصا اگر در کنار دوستان و آشنایان و اقوام باشد که شبی خاطره انگیز را رقم می زند و محفل شب عاشقان را در اخرین روز پاییز هزار رنگ و هزاز نقش ایران، صفایی دیگر می دهد. اگر در تهران هستید، ویژه برنامه‌های جالبی در نقاط مختلف این شهر سرد و البته پاک به مناسبت شب یلدا برگزار می شود که به آن اشاره کرده ایم.

بعضی از سایت های گردشگری و مدیریت ایونت بین المللی که در تهران نیز فعال هستند، برنامه هایی به مناسبت شب یلدا دارند که در کوچ سرفینگ و اینترنیشن می توانید با آن ها آشنا شوید. البته بعضی از موسسات گردشگری مجاز هم شب یلدا را در کویر مرنجاب یا سوباتان یا مازیچال یا مقصدهای گردشگری جذاب استان گلستان (نگارستان) برگزار می کنند که جالب توجه بوده و توصیه می کنیم از این فرصت ایرانگردی استفاده کنید.

یلدا

ویژه برنامه های شبد یلدا در تهران

برنامه یلدای من از ۲۸ آذر ماه تا ۴دی ماه با توجه به اهمیت خانواده و ضرورت تمرکز بر موضوع احترام به پدر و مادر در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می‌شود. این برنامه‌ها با شعار خود به پایان می‌رسد آخر شب یلدای من و با هدف صله رحم و دیدار با خویشاوندان، افزایش صمیمیت و نشاط در خانواده، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، پاسداشت آیین‌ها و سنت‌های پسندیده فرهنگی و باستانی و ارتقای فرهنگ قناعت و ساده زیستی برای شهروندان اجرا می‌شود.

برنامه‌های کاروان یلدای من با حرکت کاروان انار و اهدای انار و فال حافظ به شهروندان، هم‌نشین صبح با اجرای علی ضیا و پخش زنده از شبکه یک سیما در باغ‌موزه هنر ایرانی، یلدای من با حافظ خوانی توسط سوگل مشایخی، اجرای موسیقی زنده توسط محمد معتمدی و اجرای موسیقی رسول نجفیان در پردیس تئاتر تهران، چله فاتحان با تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم در برج میلاد تهران، یک سبد یلدا با اهدای انار در بیمارستان‌های کودکان، پرورشگاه‌ها، مراکز بهزیستی و بیماران خاص، آسایشگاه جانبازان، خانه سالمندان و خانه شهدا، مادران چشم‌به‌راه با بازدید سرزده از خانواده شهدای مفقودالاثر و تقدیم بسته یلدایی و قصه‌های شب یلدا با برگزاری مسابقه داستان‌نویسی برای کودکان با موضوع شب یلدا در کتابخانه‌ها از جمله ویژه‌برنامه‌های پیش‌بینی‌شده است.

شب یلدا خود را با دنیای هیجان انگیز و خوشمزه فینگرفودهای شب یلدایی، خاطره انگیز کنید!

اجرای دو نمایش یلدا و فرنگیس در خانه سالمندان، مسابقه پازل یلدای من در سایت فرهنگ‌سرای فناوری اطلاعات و پویش یلدا در فضای مجازی با هشتگ #یلدای_من و در بخش‌های مسابقه عکس و فیلم یک دقیقه‌ای با موضوع خانواده و حافظ خوانی و مسابقه کتابخوانی از دیگر برنامه‌های شب یلدای سازمان فرهنگی هنری خواهد بود.

یلدا

شب یلدا را در هشتگ یلدا درا اینستاگرام ایرانیان دنبال کنید

هشتمین جشنواره انار صد دانه یاقوت در فرهنگ‌سرای اشراق در روزهای پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ آذر ماه برنامه‌های ویژه‌ای خواهد داشت که جشن یلدای ایرانی با اجرای گروه هنری حنانه، حافظ خوانی و موسیقی سنتی، جشن بزرگ شب یلدا با شاهنامه‌خوانی، استندآپ کمدی، نقالی و قصه‌گویی، شب‌نشینی یلدای هنرمندان با حضور هنرمندان، فرهیختگان و ادیبان و برنامه‌های میدانی در محوطه فرهنگ‌سرای اشراق از جمله این برنامه‌ها خواهد بود. همچنین سراهای کودک، هنر، سلامت، کتاب و کتابخوانی، رادیو، آشپزی، ورزش و بازی و سرگرمی آماده ارائه خدمات فرهنگی به شهروندان هستند.

برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای شب یلدا با عنوان یلدای من از ۲۸ آذر ماه تا چهارم دی ماه در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می‌شود و شهروندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به نزدیک‌ترین فرهنگ‌سرای محل سکونت خود مراجعه کنند یا با شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند.

 شب عاشقان بی‌دل چه شبی دراز باشد

تو بیا کز اول شب در صبح باز باشد

یادمان باشد که سفره های میلیون ها هموطن در یلدا ۹۷ خالی است. به یاد نیازمندان باشیم

بدون نظر

ورود