توضیحات درباره آخرین وضعیت آیت الله هاشمی شاهرودی

توضیحات درباره آخرین وضعیت آیت الله هاشمی شاهرودی

با انتشار خبر درگذشت حضرت آیت الله شاهرودی و اعلام درگذشت ایشان از سوی منابع خبری پس از دقایقی رئیس بیمارستان خاتم الانبیا با حضور در جمع خبرنگاران حال آیت‌الله هاشمی شاهرودی را وخیم تر از دیروز خواند و درگذشت وی را رد کرد.

به گزارش فارس، یکی از اعضای تیم پزشکی آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: از لحاظ پزشکی امکان حیات ایشان وجود ندارد اما خبر فوت را باید خانواده ایشان اعلام کنند.

در همین حال یکی از مسئولان بیمارستانی که آیت‌الله هاشمی شاهرودی در آن بستری است، اعلام کرده‌است که هنوز دستگاه‌های پزشکی را از وی جدا نکرده‌اند. وی با بیان اینکه همچنان آیت الله شاهرودی در زیر دستگاه قرار دارد، اظهارداشت: من همین الان از آی سی یو آمدم و با شما صحبت می کنم. مثل دیروز که زیر دستگاه هستند، الان هم زیر دستگاه، روند مداوای وی صورت می گیرد.

آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی، متولد ۱۳۲۷ در شهر نجف اشرف و از شاگردان برجسته شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر بود. او در سال ۱۳۷۳ به عضویت شورای نگهبان منصوب شد و از سال ۱۳۷۸ به مدت یک دهه رئیس قوه قضاییه ایران بود و در هنگام آغاز ریاستش گفت “ویرانه‌ای” را از محمد یزدی تحویل گرفته است. آقای شاهرودی در سال ۱۳۹۶ به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شد، اما به دلیل بیماری کمتر اداره جلسات آن را به عهده داشت.

در ساعت‌های اولیه روز دوشنبه ایرنا از بستری شدن او در بخش مراقبت‌های ویژه و تسنیم از سطح هوشیاری پایینش خبر داد. کمی بعد خبر درگذشت او منتشر شد، خبری که پس از آن تکذیب شده است.

آقای هاشمی شاهرودی در یک سال گذشته با بیماری درگیر بود و ماه‌ها در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان حضور نداشت.

گزارش‌های رسمی بیماری رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را یک بیماری دستگاه گوارش توصیف کرده‌اند. آقای شاهرودی مدتی در “مرکز بین‌المللی علوم اعصاب” در هانوفر آلمان بستری بود.

وضعیت آیت الله هاشمی شاهرودی
هادی کاظمی، رئیس بیمارستان خاتم الانبیا، گفته است: ” ایشان در قید حیات و زیر دستگاه هستند.”

از دیگر مسئولیت‌های آیت‌الله هاشمی شاهرودی می‌توان به تأسیس و ریاست مجلس اعلای عراق، عضویت در فقهای شورای نگهبان، ریاست قوه قضائیه و ریاست شورای حل اختلاف قوا اشاره کرد.

مطالب مرتبط
۳ نظر

ورود

  • hesam دی ۳, ۱۳۹۷

    مردم رو به موندن به داخل کشور دعوت میکنن بعدش میرن تو بیمارستان های خارجی بستری میشن ، شما که یه سه طبقه تو بهشب برا خودت اماده کردی هتلت هم تو برزخ امادست تا قیامت بشه بری بهشت ، دیگه چراخانوادت از مرگت میترسن :/ کم هم براشون نزاشتی ، تا ده تا نسل دیگت نیاز به پول ندارن !

  • امیر دی ۳, ۱۳۹۷

    مرده ها هم حاضر نیستن این آخوند هارو به دنیاشون راه بدن،اخه چرا ما مملکتو دستشون دادیم؟ :((

  • A دی ۵, ۱۳۹۷

    خدا رحمتش کنه