نگاهی به تصاویر جشن سال نوی میلادی در گوشه و کنار جهان؛ ۲۰۱۹

نگاهی به تصاویر جشن سال نوی میلادی در گوشه و کنار جهان؛ ۲۰۱۹

بیشتر مردم در گوشه و کنار جهان آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی را جشن گرفتند. به رسم هر سال، در لحظه سال تحویل جشن و آتش بازی برپاست و صحنه‌های جذابی از این مراسم ساخته می‌شود.

در این رابطه بد نیست بدانید جشن‌های سال نو میلادی در کشورهای مختلف قاره اروپا به شیوه‌های گوناگونی برگزار می‌شود و سنت‌ها و مراسم خاصی برای این زمان در هر کشور وجود دارد.

به طور مثال در کشوری همچون یونان، یک انار را که در گذشته نماد شگون و خوشبختی بوده بالای در خانه آویزان می‌کنند. هنگام کریسمس چراغ‌ها را خاموش می‌کنند و آن انار را به زمین می‌زنند. هر چه دانه‌های بیشتری از انار له شده بیرون بریزد به معنی آن است که سال جدید شگون، تندرستی، شادی و بهروزی بیشتری به همراه دارد.

در مجارستان از خوردن گوشت پرندگان خودداری می‌کنند و در کشور اسپانیا آخرین شب سال، «شب کهن» نام دارد. در این شب مردم به رسم کهن ۱۲ حبه انگور آماده می‌کنند و با هر ضربه زنگ ساعت دوازده یک حبه از آن را می‌خورند.

این برای آن است که زندگی آنها در هر یک از ۱۲ ماه سال جدید قرین سعادت و تندرستی باشد. ریشه دقیق این رسم کهن که بیش از صد سال قدمت دارد معلوم نیست و فرضیه‌های زیادی برای آن مطرح شده است.

دانمارکی‌ها هم رسم جالبی در این شب دارند. آنها در ساعت ۱۱ و ۵۹ دقیقه روی صندلی می‌ایستند و منتظر نواخته شدن زنگ از برج ساعت شهرداری یا در تلویزیون می‌مانند. به محض شنیدن صدای زنگ از روی صندلی به پایین می‌پرند، مانند این که خود را به درون سال جدید انداخته‌اند. بعد هم معمولا صورت فرد بغل‌دستی‌ خود را می‌بوسند. بعد از آن هم برای آتش‌بازی بیرون می‌روند.

تماشای آتش‌بازی مرسوم‌ترین رسم در کشورهای مختلف جهان است. به همین خاطر در زیر تصاویر جالبی که از شادی و آتش‌بازی سال نوی میلادی منتشر شده را برایتان انتخاب کرده‌ایم.

مانیلا – فیلیپین
جاکارتا – اندونزی
وین – اتریش
نایروبی – کنیا
قاهره – مصر
پاریس – فرانسه
هنگ کنگ
لندن – انگلستان
توکیو – ژاپن
برلین – آلمان
احمدآباد – هند
مسکو – روسیه
نیویورک – آمریکا
شیلی
برج الخلیفه – دبی
سنت پترزبورگ – روسیه
بریتانیا
لندن – انگلستان
زوریخ – سوئیس
پاریس – فرانسه
کلن – آلمان
سنت پترزبورگ – روسیه
ابوظبی – امارات متحده عربی
مسکو

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • jafar دی ۱۵, ۱۳۹۷

    بعدش عید ما با این همه قدمت و تغییر فصل و باحالی هرسال داره به خاطر بی فکری خودمون بدتر و سخت تر میشه یه زمانی عید میومد همه خوشحال بودن مردم چیزی نداشتن ولی شاد بودن اما حال عید میاد تا حدی که بچه هاهم غصه شون میگیره بجز معدودی خاصی