ثروت ۱.۱ میلیارد دلاری «ایوانکا ترامپ» و «جرد کوشنر» چگونه بدست آمده است؟

فعالیت های اقتصادی دختر و داماد دونالد ترامپ در خارج از کاخ سفید

ثروت ۱.۱ میلیارد دلاری «ایوانکا ترامپ» و «جرد کوشنر» چگونه بدست آمده است؟

ایوانکا ترامپ و شوهرش، جرد کوشنر، نزدیک به ۱.۱ میلیارد دلار سرمایه دارند. هر دوی آن ها از خانواده های موفق در عرصه ساخت و ساز و فروش املاک از نیویورک سیتی می آیند و از زمانی که در واشنگتن دی سی اقامت کرده اند با خانه های زیبا و عادات جالب خود بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته اند. اگر چه نقش آن ها به عنوان مشاوران کاخ سفید و دونالد ترامپ، هیچ دستمزدی برای آن ها در پی ندارد اما بر اساس گزارش ها، این زن و شوهر موفق در سال میلادی گذشته دستکم ۸۳ میلیون دلار درآمد داشته اند.

ثروت ایوانکا ترامپ

بر اساس گزارش های مالی منابع رسمی و موثق، ثروت ایوانکا ترامپ به ۳۰۰ میلیون دلار و دارایی های شوهرش به ۸۰۰ میلیون دلار بالغ می شود. در خارج از کاخ سفید، این دو فعالیت های اقتصادی مختلفی دارند. ثروت جرد کوشنر عمدتاً از مقام ارشدش در کسب و کار خانوادگی ساخت و ساز و خرید و فروش املاک از طریق مجموعه شرکت های کوشنر حاصل می شود که در یک دهه گذشته قراردادهایی به ارزش بیش از ۷ میلیارد دلار به ثبت رسانده اند.

ثروت ایوانکا ترامپ

کوشنر در سال ۲۰۰۶ روزنامه The New York Observer را به قیمت ۱۰ میلیون دلار خریداری کرد. بر اساس یکی از کارکنان این روزنامه، چارلز کوشنر، پدر جرد، نسخه ای از این روزنامه را به عنوان هدیه فارغ التحصیلی برای پسرش خریده بود. یکی از اصلی ترین حوزه های سرمایه گذاری جرد کوشنر در یک پلتفرم سرمایه گذاری املاک است که Cadre نام داشته و برادر او، جاشوا، نیز در آن سهیم است. بر اساس اسناد مالی ارائه شده توسط برادران کوشنر، این شرکت اکنون دستکم ۲۵ میلیون دلار ارزش دارد.

بیشتر بخوانید: ۲۰ نکته جالب در مورد زندگی ایوانکا ترامپ که باید بدانید

ثروت ایوانکا ترامپ

ایوانکا نیز کمپانی ساخت و ساز خانوادگی اش را پس از اینکه پدرش به عنوان رییس جمهور سوگند یاد کرد ترک نموده و به عنوان مشاور ارشد دونالد ترامپ در کاخ سفید مشغول به کار شد. ایوانکا پس از ترک این کمپانی خانوادگی ۲ میلیون دلار به عنوان حق خدمت دریافت کرد که پس از ادای سوگند پدرش به او پرداخت شد. کمپانی که امور تجاری و اقتصادی ایوانکا را مدیریت می کند در سال گذشته بیش از ۵ میلیون دلار سود عاید دختر اول ایالات متحده کرده است.

ثروت ایوانکا ترامپ

در ماه جولای گذشته بود که ایوانکا ترامپ اعلام کرد خط تولید مد و فشن خود را پس از ۷ سال فعالیت به دلیل تمرکز کردن روی کارش در کاخ سفید تعطیل خواهد کرد. البته قبل از آن تعدادی از خرده فروشان بزرگ استفاده از برند ایوانکا را متوقف کرده بودند. در سال ۲۰۱۷، ایوانکا به خاطر سهامی که در هتل بین المللی ترامپ داشت، نزدیک به ۳.۹ میلیون دلار سود دریافت کرد.

ثروت ایوانکا ترامپ

علاوه بر این، ایونکا ترامپ به خاطر نوشتن کتاب سومش با عنوان «زنانی که کار می کنند» (Women Who Work) نیز مبلغ ۲۸۹.۳۰۰ دلار از انتشارات پنگوئن رندوم هاوس دریافت نمود. بعد از حاشیه هایی که در مورد این کتاب ایجاد شد، ایوانکا اعلام کرد که سهم باقیمانده از حق چاپ این کتاب را به بنیادهای خیریه اهدا کرده است. روی هم رفته، ایوانکا در سال ۲۰۱۷ دستکم ۱۲ میلیون دلار درآمد خالص داشته است.

ثروت ایوانکا ترامپ

در بخش هزینه ها نیز ایوانکا ترامپ و شوهرش هر ماه مبلغ ۱۵.۰۰۰ دلار بابت اجاره یک خانه ۷.۰۰۰ فوت مربعی در منطقه کالوراما در شمال غربی واشنگتن دی سی هزینه می کنند. جف بیزوس، مدیر عامل و صاحب کمپانی آمازون و باراک اوباما و همسرش نیز در این محله زیبا سکونت دارند. قبل از اقامت در واشنگتن دی سی، اقامتگاه اصلی ایوانکا و جرد یک پنتهاوس ۴ خوابه در ساختمان Trump Park Avenue بود که انتظار می رود پس از پایان کار در کاخ سفید، بار دیگر اقامتگاه ایوانکا و شوهرش باشد.

بیشتر بخوانید: هزینه شیدایی؛ دخترانی که برای شبیه شدن به «ایوانکا ترامپ» دست به هر کاری می زنند

ثروت ایوانکا ترامپ

اسناد مالی نشان می دهد که کلکسیون هنری این زوج بیش از ۲۵ میلیون دلار ارزش دارد. بخش زیادی از این مجموعه به آثاری از هنرمندان جوان و بااستعداد تعلق دارد که تصاویری از آن ها از طریق رسانه های اجتماعی ایوانکا به نمایش در می آید.

ثروت ایوانکا ترامپ

به عنوان عضوی از خانواده اول ایالات متحده، آرابلا، دختر بزرگ تر این زوج به مدرسه یهودی واشنگتن می رود که شهریه سالانه آن برای کودکان از پیش مهد کودکی تا کلاس پنجم ۲۶.۱۰۰ دلار برآورد شده است. ایوانکا ترامپ چندین بار به خاطر پوشیدن لباس ها و جواهرات گرانقیمت با اعتراضات و انتقاداتی روبرو شده است. او و شوهرش به اسکی کردن در تعطیلات علاقه شدیدی داشته و حضور آن ها در تفرجگاه های زمستانی ایالات متحده و کانادا با انتقاداتی به دلیل مسائل امنیتی روبرو شده است.

ثروت ایوانکا ترامپ

از آن جایی که ایوانکا ترامپ دختر اول ایالات متحده است در تمامی سفرهایش تیم امنیتی کاخ سفید او را همراهی می کنند. سفر آن ها به هتلی مجلل در جمهوری دومینیکن در سال ۲۰۱۷، هزینه ای ۵۸.۰۰۰ دلاری در حوزه مراقبت های امنیتی را در پی داشت. البته آن ها هزینه اقامت در هتل را خودشان پرداخت کردند. در آگوست ۲۰۱۷ نیز  هزینه تیم امنیتی همراه ایوانکا و کوشنر در سفر دو روزه به تفرجگاهی در ورمونت نزدیک به ۱۴.۰۰۰ دلار برآورد شد که از جیب مالیات دهندگان پرداخت می شود. این زوج سرشناس سیاسی از بدو تولد انسان های ثروتمندی بوده و زندگی شاهانه ای داشته اند و به نظر می رسد که این سبک زندگی را به سه فرزند خود نیز انتقال خواهند داد.

بیشتر بخوانید: با ایوانکا ترامپ دختر دونالد ترامپ بیشتر آشنا شوید؛ گزینه شایسته تر برای بانوی اولی آمریکا

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود