محبوب ترین و پربیننده ترین سریال های تلویزیونی خارجی در سال ۲۰۱۸

محبوب ترین و پربیننده ترین سریال های تلویزیونی خارجی در سال ۲۰۱۸

سال ۲۰۱۸ سال موفقیت آمیز دیگری برای تلویزیون بود و به همین بهانه می خواهیم در ادامه این مطلب در مورد پربیننده ترین سریال های تلویزیونی خارجی سال گذشته صحبت کنیم. با انتشار فصول دیگری از سریال های شاخص و پرطرفداری مانند «سرگذشت ندیمه» (The Handmaid’s Tale) و «آتلانتا» (Atlanta)، کمدی های نامتعارفی مانند «جای خوب» (The Good Place) و «دهان گشاد» (Big Mouth) و سریال های ترسناک قوی و جدیدی مانند «چیزهای تیز» (Sharp Objects) و «تسخیر در هیل هاوس» (The Haunting of Hill House)، طرفداران تلویزیون کار سختی برای انتخاب سریال داشته و کسی متوجه غیبت سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) نشد.

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

از آنجایی که سرویس های اینترنتی آمازون، نتفلیکس و هولو در مورد تعداد بینندگان خود بسیار رازدار بوده و تعداد بینندگان سریال های باکیفیت خود را اعلام نمی کنند نمی توان حتی تعداد تقریبی بینندگان آن ها را حدس زد. می توان ادعا کرد سریال های این سه سرویس اینترنتی و به خصوص سرویس نتفلیکس بیش از هر سرویس و شبکه تلویزیونی دیگری است یا دستکم بخش بیشتری از مخاطبان سریال های تلویزیونی را به خود اختصاص می دهند. با این وجود به همان دلیلی که گفته شد انتظار نداشته باشید که در فهرست زیر در مورد پربیننده ترین سریال های تلویزیونی سال ۲۰۱۸ نامی از سریال های پرطرفدار و مهیج این سرویس های اینترنتی ببریم. بدون تلف کردن وقت بیش از این در ادامه شما را با پربیننده ترین و محبوب ترین سریال های تلویزیونی خارجی سال ۲۰۱۸ آشنا خواهیم کرد.

۱۰- سریال «بول» (شبکه CBS)

تعداد بیننده: ۱۳.۵۱۱.۰۰۰ نفر به ازای هر اپیزود

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

با تعداد میانگین ۱۳.۵ میلیون بیننده به ازای هر اپیزود، درام حقوقی «بول» (Bull) از زمان شروع پخش خود در سال ۲۰۱۶ از شبکه CBS، بیننده های زیادی را به خود جلب کرده است. در این سریال مایکل ویترلی نقش دکتر جیسون بول را بازی می کند، رییس یک شرکت فعال در حوزه مشاوره حقوقی که از تکنولوژی و روانشناسی برای کمک به تیم های حقوقی به منظور آمادگی برای روبرو شدن با قضات، دادستان ها و شاهدانی که در روند برگزاری دادگاه خود با آن ها مواجه می شوند استفاده می کند. این سریال با جنجال هایی همراه بوده از جمله اینکه شبکه سازنده سریال پس از اینکه الیزا دوشکو (از بازیگران سریال) ادعا کرد بازیگر اصلی سریال در هنگام فیلمبرداری او را مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده، این بازیگر جوان را اخراج نموده و بعدها برای مسکوت ماندن این رسوایی به وی ۹.۵ میلیون دلار پرداخت کرده است. هنوز معلوم نیست که این رسوایی چه تاثیری بر کار ویترلی و آینده سریال دارد که هنوز ادامه آن برای فصل چهارم تایید نشده است.

۹-  سریال مسابقه ای «بااستعدادهای آمریکا» (شبکه NBC)

تعداد بیننده: ۱۴.۲۷۳.۰۰۰ نفر به ازای هر اپیزود

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

سال گذشته یک بار دیگر شاهد رقابت های سخت در برنامه تلویزیونی مسابقه ای «بااستعدادهای آمریکا» (America’s Got Talent) بودیم که در فصل سیزدهم خود که شب های سه شنبه به صورت زنده پخش می شد به ازای هر اپیزود و به طور متوسط، ۱۴.۲ میلیون بیننده را به خود جلب می کرد. برنده امسال این برنامه یک شعبده باز جوان ۲۷ ساله به نام شین لیم بود که در زمینه شعبده بازی با کارت های بازی تبحر داشت و ترفندهای او بسیاری را حیرت زده کرده بود. ماه بعد لیم همراه با ۴۹ مسابقه دهنده دیگر از سراسر جهان باز خواهد گشت تا در برنامه اسپین آف «America’s Got Talent: The Champions» با هم رقابت کنند. از داورانی که به این برنامه اسپین آف باز خواهند گشت می توان به سایمون کول، مل بی، هایدی کلام و هووی مندل و البته تری کروز اشاره کرد که جای تایرا بنکش را خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: نورسیده های جذاب؛ ۱۰ سریال جدید و دیدنی سال ۲۰۱۸ که باید حتماً دید [قسمت دوم]

۸- سریال «دکتر خوب» (شبکه ABC)

تعداد بیننده: ۱۴.۵۱۷.۰۰۰ نفر به ازای هر اپیزود

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

اگر در طی ۱۵ فصل از سریال «ER» و ۱۵ فصل (تاکنون) از سریال محبوب «آناتومی گری» (Grey’s Anatomy) چیزی یاد گرفته باشیم این است که بینندگان از سریال های درام پزشکی با کیفیت استقبال می کنند و در سال ۲۰۱۸ نیز سریال «دکتر خوب» (The Good Doctor) با بیش از ۱۴.۵ میلیون بیننده به طور متوسط برای هر اپیزود یکی از پربیننده ترین درام های پزشکی سال بود. این سریال که دومین فصل آن در حال پخش است داستان یک نوجوان مبتلا به اوتیسم با بازی فردی هایمور را روایت می کند که به دلیل بیماری خاص خود توانایی تشخیص خارق العاده انواع بیماری ها را دارد. تعداد بینندگان این سریال در فصل دوم کمتر از فصل اول بوده که در سال ۲۰۱۷ سومین سریال پربیننده سال لقب گرفت. با این وجود قرار گرفتن آن در میان پربیننده ترین سریال های سال ۲۰۱۸ این اطمینان خاطر را در میان طرفداران سریال ایجاد می کند که دستکم یک فصل دیگر از آن ساخته خواهد شد.

۷- سریال «مانیفست» (شبکه NBC)

تعداد بیننده: ۱۴.۶۲۲.۰۰۰ نفر به ازای هر اپیزود

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

در این سریال علمی-تخیلی جدید که در همین ابتدا بسیاری آن را با سریال های مشابهی مانند «گمشدگان» (Lost) مقایسه می کنند، گروهی از مسافران در هنگام پرواز از جامائیکا به نیویورک سیتی تکان ها و آشفتگی های غیرطبیعی را حس می کنند و وقتی که بالاخره هواپیمای آن ها به زمین می نشیند، متوجه می شوند که ۵ سال از زمان به پرواز درآمدن هواپیمای آنان گذشته است. خانواده ها و دوستان آن ها در تمام این مدت بر این باور بوده اند که هواپیمای آن ها دچار سانحه شده و تمامی سرنشینان کشته شده اند. در هفته های اول پس از بازگشت، اتفاقات عجیبی برای مسافران رخ داده و آن ها رفته رفته با واقعیت رازآلود ماجرای خود آشنا می شوند. سریال «مانیفست» (Manifest) هنوز برای فصل دوم تمدید نشده است اما نیمه دوم فصل اول آن در سال جاری منتشر خواهد شد.

۶- سریال «شلدون جوان» (شبکه CBS)

تعداد بیننده: ۱۵.۶۶۸.۰۰۰ نفر به ازای هر اپیزود

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

سریال  اسپین آفی «شلدون جوان» (Young Sheldon) اگر چه هنوز بسیار جوان است اما به همین زودی دارد جایگاه برادر بزرگ ترش «تئوری بیگ بنگ» (The Big Bang Theory) را می گیرد. این سریال کمدی که به ازای هر اپیزود بیش از ۱۵.۶ میلیون نفر بیننده داشته داستان کودکی های شخصیت شلدون کوپر در سریال «تئوری بیگ بنگ» را روایت می کند. در حالی که این سریال با انتشار فصل دوازدهم خود به پایان خواهد رسید، «شلدون جوان» به شکل پیش درآمد به داستان خود ادامه یافته و شاید شاهد حضور بازیگران سریال اصلی در آن نیز باشیم. پخش نیمه دوم فصل دوم این سریال از روز ۱۰ ژانویه سال جاری آغاز خواهد شد.

۵- سریال «این ما هستیم» (شبکه NBC)

تعداد بیننده: ۱۶.۵۹۴.۰۰۰ نفر به ازای هر اپیزود

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

گاهی اوقات بینندگان تنها به چیزی خوب برای گریه کردن نیاز دارند و اینجاست درام خانوادگی «این ما هستیم» (This Is Us) به کمک آن ها می آید. این سریال پربیننده داستان خانواده پیرسون را در دوره های زمانی مختلف روایت کرده و رفته رفته رازهایی را در مورد آن ها فاش کرده و پاسخ سوالات بوجود آمده را می دهد. این سریال از همان ابتدا خیلی قوی شروع شده و بدین ترتیب نه تنها به یکی از پربیننده ترین سریال های تلویزیونی تبدیل شده بلکه یکی از سریال هایی است که در فضای مجازی بیش از هر سریال دیگری در مورد آن صحبت می شود. طرفداران سریال در فضای آنلاین تئوری ها و پیش بینی های خود را از داستان سریال به اشتراک می گذارند زیرا داستان «این ما هستیم» حاوی پیچش های داستانی و فراز و فرودهای جذاب بسیاری است. این سریال پربیننده در ماه ژانویه سال جاری با نیمه دوم فصل سوم خود بازخواهد گشت.

بیشتر بخوانید: ۷ سریال انیمه دیدنی برای کسانی که چیزی در مورد این ژانر نمی دانند

۴- سریال «ان سی آی اس» (شبکه CBS)

تعداد بیننده: ۱۶.۷۲۴.۰۰۰ نفر به ازای هر اپیزود

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

سریال «ان سی آی اس» (NCIS) که اکنون دوازدهمین فصل خود را سپری می کند با کاهش جزئی تماشگران خود نسبت به سال ۲۰۱۷ مواجه بوده است اما با این وجود یک پله بالاتر از رتبه سال قبل از آن در میان پربیننده ترین سریال های سال قرار گرفته است. در این سریال پلیسی-حقوقی، مارک هاموند نقش رهبر یک گروه ویژه از سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی را بازی می کند که به بررسی پرونده های جنایی مربوط به نیروی دریایی یا پرسنل آن می پردازد. این سریال پربیننده ترین سریال درام شبکه CBS در سال ۲۰۱۸ بوده و دو اسپین آف دیگر از آن که داستان های آن ها در شهرهای نیواورلئان و لس آنجلس رخ می دهند نیز در حال پخش است. در حالی که تاکنون بیش از ۲۰۰ اپیزود از این سریال منتشر شده و بینندگان همچنان از آن استقبال می کنند، به نظر نمی رسد که به این زودی ها شاهد اتمام سریال «ان سی آی اس» و اسپین آف های آن باشیم.

۳- سریال «تئوری بیگ بنگ» (شبکه CBS)

تعداد بیننده: ۱۸.۳۳۰.۰۰۰ نفر به ازای هر اپیزود

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

سریال گیک محور «تئوری بیگ بنگ» اکنون دوازدهمین و آخرین فصل خود را در حال پخش دارد و وقتی که در سال ۲۰۱۹ به اتمام برسد به عنوان یکی از بهترین و پربیننده ترین سریال های تاریخ تلویزیون به آرشیو خواهد رفت. اپیزود اول فصل پایانی «تئوری بیگ بنگ» بیش از ۱۳ میلیون بیننده به صورت زنده داشت و به طور کلی و متوسط در هر اپیزود بیش از ۱۸.۳ میلیون نفر تماشاگر هنرنمایی های لئونارد و گروهش بودند که سال گذشته شاهد کاهش تماشاگران خود بود. اگر پخش اپیزود پایانی فصل دوازدهم این سریال نام آن را در میان پربیننده ترین سریال های سال ۲۰۱۹ قرار دهد جای تعجب نیست. با پایان پخش این سریال که در ماه می ۲۰۱۹ اتفاق خواهد افتاد، «تئوری بیگ بنگ» به طولانی ترین سریال چند دوربینی تاریخ تلویزیون تبدیل خواهد شد که شامل ۲۷۹ اپیزود بوده است.

۲- برنامه تلویزیونی «فوتبال یکشنبه شب» (شبکه NBC)

تعداد بیننده: ۱۹.۵۶۰.۰۰۰ نفر به ازای هر اپیزود

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

سریال های تلویزیونی می آیند و می روند اما فوتبال هیچ وقت از بین نمی رود و برنامه همیشگی «فوتبال یکشنبه شب» (Sunday Night Football) با کاهش ناچیز تماشاگران خود نسبت به سال ۲۰۱۷ و با بیش از ۱۹.۵ میلیون بیننده به ازای هر اپیزود به دومین برنامه تلویزیونی پربیننده سال ۲۰۱۸ تبدیل شده است. در واقع سال ۲۰۱۸، این برنامه رکورد بینندگان تلویزیونی را در هفته ای که ۹ بازی برگزار می شود و در حین بازی تیم های نیو انگلند پاتریوتس و گرین بی پکرز که به سود تیم پاتریوتس به پایان رسید با نزدیک به ۱۸ میلیون بیننده به صورت زنده شکست که تعداد کسانی که از طریق استریم این برنامه را تماشا می کردند در آن لحاظ نشده است.

۱- سریال «روزان» (شبکه ABC)

تعداد بیننده: ۱۹.۹۶۰.۰۰۰ نفر به ازای هر اپیزود

پربیننده ترین سریال های تلویزیونی در سال 2018

اگر چه بسیار کوتاه بود اما بازگشت موقتی سریال «روزان» (Roseanne) تاثیر زیادی بر بینندگان شبکه سازنده گذاشته و این سریال به پربیننده ترین سریال تلویزیونی سال ۲۰۱۸ تبدیل شد. در این سریال بار دیگر شاهد بازگشت روزان بار و جان گودمن در نقش های روزان و دن کانر  بودیم. اولین اپیزود از فصل دهم این سریال توسط بیش از ۲۷.۳ میلیون نفر تماشا شد و تنها چند روز بعد از پایان فصل دهم بود که ادامه آن برای فصل یازدهم نیز تمدید شد. اما بعد از یک پیام توئیتری نژاد پرستانه از روزان بار، ادامه این سریال منتفی شده و با عنوان «کانرها» (The Conners) در قالب یک اسپین آف بار دیگر به تلویزیون بازگشت و شخصیت روزان بار در آن حذف شد.

بیشتر بخوانید: بهترین اپیزودهای سریال آنتالوژی «Black Mirror»: از «سرود ملی» تا «خرس سفید»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • amir دی ۲۱, ۱۳۹۷

    والله این سریال هایی که معرفی کردین میشه گفت ضعیف ترین های امسال بودن . یانگ شلدون؟ به غیر this is us بقیه ارزش دیدن ندارن