۱۰ اشتباه رایج در رنگ کردن موها که شما را از نتیجه دلخواهتان دور می کند

۱۰ اشتباه رایج در رنگ کردن موها که شما را از نتیجه دلخواهتان دور می کند

رنگ کردن موها یکی از راحت ترین کارهایی است که می توانیم برای ایجاد تغییر و تنوع در ظاهر خود انجام دهیم، اما این کار در حقیقت به مهارت زیادی نیاز دارد. چون مسائل زیادی هست که قبل از رنگ کردن موها، حین و بعد آن باید در نظر داشته باشیم و رعایت کنیم. در ادامه به ۱۰ مورد از رایج ترین و بزرگ ترین اشتباهاتی می پردازیم که هنگام رنگ کردن موها مرتکب می شویم.

۱- موهایتان را یکباره از یک رنگ خیلی تیره به یک رنگ خیلی روشن تبدیل می کنید

اشتباهات رایج در رنگ کردن موها

تنها راه تبدیل موهای تیره به روشن، صبوری است. در اغلب موارد، برای رسیدن به نتیجه ی مورد نظر، موها باید بیشتر از یک بار رنگ شوند.

بهترین راه این است هر بار که موهایتان را رنگ می کنید، کمی روشن تر رنگ شان کنید. این روش صدمه ی کمتری به موهایتان می زند تا اینکه بخواهید فقط در یک جلسه، پروسه ی رنگ کردن موها را دو بار انجام دهید. به علاوه، روشن کردن تدریجی موها این مزیت را دارد که اگر تا به حال تجربه ی بلوند کردن موهایتان را نداشته اید، به خودتان فرصت می دهید که به تدریج با ظاهر روشن تر موهای خود کنار بیایید و به آن عادت کنید.

۲- رنگ هایی را انتخاب می کنید که زود پاک می شوند

رنگ های پررنگ و انواع قرمز و بنفش زودتر از رنگ های طبیعی پاک می شوند و بنابراین به رسیدگی بیشتری نیاز دارند.

رنگ های طیف قرمز به این دلیل زود از بین می روند که مولکول های رنگ موی قرمز بزرگ تر از مولکول های رنگ های دیگر هستند و بنابراین نمی توانند به اندازه ی رنگ های دیگر به عمق موها نفوذ کنند. همین مسأله، شستن و تمیز شدن موهای قرمز رنگ را راحت تر کرده است.

انتخاب یک رنگ موی روشن تر یا انجام رسیدگی های لازم (در خانه یا آرایشگاه) به طور منظم می تواند به شما کمک کند رنگ موهای خود را بهتر حفظ کنید.

۳- ریشه ی موهایتان را دیر به دیر رنگ می کنید

عقب انداختن کار رنگ کردن ریشه های موها، پروسه ی رنگ کردن را چه برای خودتان و چه برای آرایشگرتان سخت تر می کند و حتی می تواند باعث یکدست نشدن رنگ موها شود.

ریشه های موها باید هر ۶ یا ۸ هفته رنگ شوند. پوست کف سر تولید حرارت می کند  و همین مسأله می تواند خیلی زود رنگ مو را تغییر دهد، بنابراین وقتی موها به قدری رشد می کنند که دیگر تماسی با کف سر ندارند، موها یکدستی رنگ خود را از دست می دهند.

روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد که شما یا آرایشگرتان می توانید آن ها را انجام دهید، اما برای اینکه در زمان و پول صرفه جویی کنید، بهترین راه این است که ریشه های موهایتان را به موقع و قبل از آنکه تبدیل به مشکل بزرگ تری شوند، رنگ کنید.

اگر به دنبال روشی هستید که به رسیدگی کمتری نیاز داشته باشد، شیوه ی بالیاژ برای این منظور مناسب است. این شیوه از روشن سازی موها به رسیدگی و مراقبت بسیار کمتری نیاز دارد.

۴- شامپو و نرم کننده ی موهایتان را عوض نمی کنید

اگر موهایتان را رنگ کرده اید، بهتر است از شامپوها و نرم کننده های موی بدون سولفات استفاده کنید. کفی که از شامپوها تولید می شود، به خاطر سولفات درون آن ها است، اما این ماده می تواند چربی طبیعی موها و کف سر را از بین ببرد. همین مسأله، روند پاک شدن رنگ موها را سرعت می بخشد.

۵- رنگ کردن موهایتان را به دست یک آرایشگر ماهر نمی سپارید

بسیاری از آرایشگرهایی که کار رنگ کردن موها را انجام می دهند، تجربه و مهارت لازم را ندارند.

بنابراین، وقتی می خواهید برای رنگ کردن موهایتان به آرایشگاهی بروید، در مورد آنجا پرس و جو کنید و نمونه کارهای آن ها را ببینید. تحقیق درباره ی آرایشگری که قرار است موهایتان را رنگ کند، اهمیت زیادی دارد.

۶- رنگ پوست تان را در نظر نمی گیرید

به هر رنگ پوستی، طیف های خاصی از رنگ مو می آید؛ مثلاً به بعضی ها بلوند سرد می آید و به بعضی دیگر هم بلوند گرم.

رنگ طبیعی موهای خود را در نظر داشته باشید و درباره رنگ موی مناسب خود با آرایشگرتان هم مشورت کنید. این کار به شما کمک می کند که مناسب ترین رنگ موی ممکن را برای خود پیدا کنید.

۷- از وسایل حرارتی زیاد استفاده می کنید

اگر از وسایل حرارتی برای حالت دادن موهایتان زیاد استفاده می کنید و در عین حال، اخیراً هم موهایتان را رنگ کرده اید، لازم است که استفاده از این وسایل را کمتر کرده یا از روش های پیشگیرانه استفاده کنید.

استفاده از محصولات ضد حرارت و دیگر محصولات نرم کننده، هنگام کار با وسایل حرارتی و به ویژه درصورتی که موها بلوند شده باشند، اهمیت زیادی دارد. در این حالت، اگر از موها مراقبت نشود، بسیار آسیب پذیر و شکننده می شوند.

۸- به اندازه ی کافی صبر نمی کنید تا موهایتان خوب رنگ بگیرند

تمام پروسه ی رنگ کردن می تواند فقط ۲ ساعت یا حتی ۸ ساعت زمان ببرد. مدت زمان این پروسه را قبل از شروع به رنگ کردن در نظر بگیرید تا به هر دلیلی مجبور نشوید کارتان را با عجله و زودتر از زمانی که باید تمام کنید.

۹- از موهای خود در برابر کلر محافظت نمی کنید

کلری که در آب استخرها و مکان های تفریحی مشابه وجود دارد می تواند به موها صدمه بزند، به ویژه اگر موها رنگ شده باشند.

برای آنکه کلر کمتری جذب موهایتان شود، می توانید قبل از ورود به آب کلر دار، موهایتان را با آب سرد و بدون کلر خیس کنید. علاوه بر این، می توانید از کلاه شنا هم استفاده کنید.

۱۰- موهایتان را زود به زود کوتاه نمی کنید

از آنجایی که رنگ کردن می تواند موها را ضعیف تر کند، یک کوتاهی مختصر، هر دو ماه و نیم یک بار سلامت موهایتان را حفظ خواهد کرد.

منبع: thisisinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود