جزییات جدید از دیدار میرحسین موسوی با رهبری در خرداد ۸۸

روایت وزیر وقت فرهنگ از رفع فیلتر سایت های موسوی

جزییات جدید از دیدار میرحسین موسوی با رهبری در خرداد ۸۸

داستان انتخابات سال هشتاد و هشت همچنان ادامه دارد. از دومین نامه باراک اوباما رییس جمهور وقت ایالات متحده به رهبری، ۲ روز پیش از برگزاری انتخابات تا شاهدانی که در جریان اتفاقات آن سال بودند و به متن و حاشیه اوضاع آشنا هستند، پس از گذشت حدود یک دهه از آن رویداد، روایت های گوناگونی از آن بیان می کنند که همیشه برای جامعه جذاب و در تحلیل بهتر اوضاع کمک می کند. اخیرا، محمد حسین صفار هرندی که در جریان اتفاقات سال هشتاد و هشت مربوط به انتخابات دهم ریاست جمهوری که به پیروزی محمود احمدی نژاد منجر شد، وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، جزییاتی از دیدار مهندس میر حسین موسوی با رهبر انقلاب و اقدام برای رفع فیلتر سایت های منتسب به ایشان را رسانه ای کرد.

محور صحبت های آقای محمد حسین صفار هرندی که اکنون مشاور فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است را در این باره می‌خوانیم که ما را با با گوشه‌ای از اتفاقات تلخ و شیرین آن دوران آشنا می کند.

محمدحسین صفارهرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوران فتنه ۸۸ در پاسخ به اینکه در روزهای اول بعد از انتخابات سال ۸۸ برخی سایت های منتسب به میرحسین موسوی فیلتر شد اما پس از مدت کوتاهی شاهد رفع فیلتر آنها بودیم، با توجه به اینکه آن زمان معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد یکی از اعضای کمیته تعیین مصادیق مجرمانه در فضای مجازی بود، اطلاع دارید چرا این اتفاق رخ داد این گونه گفت:

  •  چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بود که از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با من به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تماس گرفتند و گفتند که دستوری آمده است که فیلتر اعمال شده در مورد سایت های آقای موسوی برداشته شود. اواخر شب بود که این تماس برقرار شد؛ چراکه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در آن زمان به عنوان عضو کمیته تعیین مصادیق عمل مجرمانه در فضای مجازی بود.
  •  معاونت مطبوعاتی پیگیری کرد و گفت دو سایت منتسب به آقای موسوی بوده که یکی فیلتر شده و دیگری فیلتر نیست؛ گفته شد همان موردی هم که فیلتر شده هم رفع فیلتر کنید. معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد نیز به دلیل عضویت در کمیته تعیین مصادیق عمل مجرمانه در فضای مجازی، هماهنگی لازم را انجام داد و سایتی که فیلتر شده بود، رفع فیلتر شد.

دلیل تماس شورای عالی امنیت برای رفع فیلتر سایت موسوی

وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد دلیل تماس شورای عالی امنیت ملی برای رفع فیلتر سایت میرحسین موسوی گفت: آنطور که برای من نقل کردند، در دیداری که ظاهرا عصر روز ۲۴ خردادماه ۸۸، آقای موسوی خدمت رهبر معظم انقلاب می رسند،حرف های مختلفی رد و بدل شده ولی آن قسمتی که برای ما موضوعیت دارد، این است که مقام معظم رهبری وقتی به آقای موسوی اعتراض می کنند که چرا موضوع را به کف خیابان می کشید، مگر شما خودتان نمی دانید که وقتی این حرکت انجام می شود، دیگر ادامه آن در دست شما نخواهد بود و دیگران این تحرک را راهبری و هدایت می کنند؟ موسوی هم می گوید مردم خیال می کنند حق آنها ضایع شده است و می خواهند احقاق حق کنند.

دو کتاب «نقش رهبر انقلاب در مهار بحران سال ۸۸ »و «نقش رسانه های مجازی در فتنه ۸۸» دی ماه ۹۶ رونمایی شد

مقام معظم رهبری می فرمایند که این کارها راهش نیست و شما مردم را توجیه کنید که این کار درستی نیست و باید از جانب شما این حرف ها به جامعه منعکس شود. خود شما هم طرفدار هرج و مرج نیستید.

پس از این فرمایشات رهبر معظم انقلاب، آقای موسوی می گوید من رسانه ای در اختیار ندارم که بخواهم از آن طریق به جامعه پیام بدهم. مقام معظم رهبری فرمودند چرا؟ موسوی می گوید سایت های من را فیلتر کرده اند. مقام معظم رهبری هم به دفتر می فرمایند به شورای عالی امنیت ملی بگویید که سایت های آقای موسوی را رفع فیلتر کنند. لذا برای همین بود که آن پیام به ما منتقل شد و رفع فیلتر سایت آقای موسوی هم انجام شد.

فردای آن دیدار که این بزرگواری از سوی رهبر معظم انقلاب صورت گرفت و سایت رفع فیلتر شد، اولین مطلبی که آقای موسوی در سایت منتشر کرد، پیام دعوت به حضور خیابانی برای راهپیمایی بدون مجوز ۲۵ خرداد بود. یعنی درست عکس آن چیزی که اخلاقاً و عملاً در حضور مقام معظم رهبری تعهد کرده بود که اگر سایتش رفع فیلتر شود با مردم حرف بزند و بگوید تکلیف اعتراضات را نمی شود کف خیابان تعیین کرد، انجام داد.

کتاب گزارش مواضع آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۸۸ به چاپ هشتم رسید

سال ۸۸

دفتر تحکیم وحدت در تاریخ هشتم دی ماه ۹۷ با ارسال نامه ای به دفتر مهندس میرحسین موسوی، کتاب فتنه تغلب را که به چاپ سوم رسیده است، به ایشان تقدیم می کند

منبع: مهر
یک نظر

ورود

  • یک ایرانی دی ۲۶, ۱۳۹۷

    موسوی هم وقتی با احمدی نژاد رقیب شد شخصیتی پیدا کرد و داستان بد و بدتر و این داستان های همیشگی! وگرنه خود موسوی جز عوامل اصلی دهه ۶۰ بود که طرفداران اش و اصلاح طلبان می گفتند ریسی ان موقع قاضی بوده و فلان و بهمان … وگرنه خود موسوی هم بابت خیلی کارهایش در ردیف همان تندروها قرار می گیرد! از داستان شعارش درباره روسری سر کردن خانم ها و هزاران مطلب دیگر که جایش نیست بگویم و همه می دانند. با این رفتار زشت اصلاح طلبان اخیرا و مدیریت غلط روحانی نشان داد موسوی هم پیروز میشد همین داستان ها را داشتیم.