با گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان آشنا شوید؛ ۱ میلیون دلار برای یک جعبه شکلات

با گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان آشنا شوید؛ ۱ میلیون دلار برای یک جعبه شکلات

بیشتر مردم جهان شکلات دوست دارند. از شکلات تخته‌ای تلخ گرفته تا کیک شکلاتی، بستنی شکلاتی و هر خوراکی دیگری که با این ماده خوشمزه و دوست‌داشتنی تهیه می‌شود محبوب قشر وسیعی از مردم در سراسر جهان است.

شاید جالب باشد بدانید که برخی شکلات را غذای خدایان می‌دانند. نام لاتین درخت کاکائو (که شکلات از آن گرفته می‌شود) Theobroma است که معنی تحت‌الفظی آن می‌شود: غذایی برای خدایان.

همین محبوبیت و عزیزبودن شکلات باعث شده تا برخی افراد برای خرید این خوراکی پول‌های هنگفتی پرداخت کنند. برای آشنا شدن با گران قیمت‌ترین شکلات‌هایی جهان از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

۱۰- بسته‌های شکلاتی Aficionado’s از برند House of Grauer

گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان

هر بسته این شکلات ۲۷۰ دلار قیمت دارد. این مجموعه به گونه‌ای ساخته شده که ظاهری شبیه بهترین و عالی‌ترین سیگارهای برگ کوبایی را داشته باشد. جالب اینجاست که بوی این سیگارها هم در طعم و مزه شکلات گنجانده شده است.

کمپانی The House of Grauer برای کسانی که مطمئن نیستند که دوست داشته باشند شکلات با طعم سیگار کوبایی را تست کنند، باکس‌های تستی کوچکی در نظر گرفته است.

۹- طلاهای خوردنی کمپانی Delafee

گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان

یک جعبه شکلات ۸ تکه‌ای که با ورقه‌های طلای خوراکی ۲۴ عیار روکش شده‌اند با قیمت ۳۹۷ دلار فروخته می‌شوند. این جعبه شکلاتی کمپانی Delafee از جمله گران قیمت‌ترین شکلات‌های جهان بشمار می‌رود. جالب است بدانید که در این جعبه یک عدد سکه طلای کلکسیونی سوئیسی هم وجود دارد.

۸- جعبه شکلات Vintages از کمپانی Noka

گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان

کمپانی «نوکا چاکلت» در کشور آمریکا قرار دارد اما مالک اصلی آن یک کانادایی است. مجله فوربز با احتساب اینکه هر ۴۵۰ گرم از شکلات‌های نوکا ۸۵۴ دلار قیمت دارد، مجموعه وینتج این کمپانی را یکی از گران قیمت‌ترین شکلات‌های جهان معرفی کرد.

۷- Brownie Extraordinaire

گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان

رستورانی موسوم به Brulee (بروله) که به طور اختصاصی دسر ارائه می‌دهد، نوعی براونی شکلاتی تلخ را به همراه شراب چند ساله و به سبک قدیمی سرو می‌کند. نوشیدنی در شیشه‌ عطرپاش‌های قدیمی سرو می‌شود. اما مساله اصلی در مورد این دسر خوشمزه این است که این سینی کوچک ۱۰۰۰ دلار قیمت دارد.

۶- شکلات‌های طلاپیچ شده‌ی Wispa

گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان

این شکلات‌های طلایی با مغز کاراملی توسط یکی از مشهورترین کارخانه‌های تولید شکلات یعنی Cadbury تولید شده است. تعداد محدودی از شکلات‌های Wispa Gold این برند با قیمت ۱۲۸۰.۲۸ دلار آمریکا فروخته می‌شوند.

۵- La Madeline au Truffe

گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان

قارچ ترافل Perigord  که در دنیا بسیار کمیاب است با گاناش شکلاتی عرضه می‌شود. ۴۵۰ گرم از این شکلات ۲۶۰۰ دلار قیمت دارد.

۴- شکلات گوهرنشان سوواروسکی

گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان

این شکلات‌های گران‌قیمت با همکاری کارخانه شکلات‌سازی لبنانی Patchi و فروشگاه Harrods تولید و فروخته می‌شوند. این شکلات‌ها با کریستال‌های ارزشمند برند سوواروسکی تزئین شده‌اند. قیمت یک جعبه شکلات ۱۰ هزار دلار است.

۳-  تخم‌مرغ شکلاتی مزین به طلا

گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان

هر یک عدد از این تخم مرغ با قیمت ۱۰ هزار دلار فروخته می‌شود. Golden Speckled Egg  یکی از گران قیمت‌ترین تخم‌مرغ‌های شکلاتی دنیای و بزرگ‌ترین تخم‌مرغ عید پاک است.

۲- شکلات Frozen Haute

گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان

یک پیاله از شکلات Frozen Haute در رستوران سرندیپیتی ۳ در شهر نیویورک با قیمت بسیار عجیب ۲۵ هزار دلاری سرو می‌شود. این خوراکی گران‌قیمت‌ترین دسر شکلاتی جهان است و نام آن در کتاب‌ رکوردهای گینش ثبت شده است. این دسر شکلاتی در کاسه طلا با سنگ‌های الماس و به همراه قاشق طلای ۲۳ عیار سرو می‌شود.

۱- جعبه شکلات Le Chocolat از برند جواهرسازی سیمون

گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان

رتبه یک گران قیمت ترین شکلات جهان به جعبه شکلات Le Chocolat از برند جواهرسازی سیمون می‌رسد. این جعبه ۱ میلیون دلار آمریکا قیمت دارد. البته دلیل این قیمت تخیلی، طعم بسیار عالی شکلات یا کیفیت بی‌نظیر کاکائویی نیست که در آن استفاده شده، بلکه بسته‌بندی جعبه این شکلات است که با طلا و سنگ‌های قیمتی ساخته و مزین شده و به همین خاطر با قیمت یک میلیون دلار به فروش می‌رسد.

منبع: 10mosttoday
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Naser دی ۲۵, ۱۳۹۷

    ببینید چه مقدار فاصله با اونا داریم،ما منتظر یارانه هستیم ولی اونا شکلات یک میلیون دلاری میخورند