سفر به کشورهای دیدنی اروپا

سفر به کشورهای دیدنی اروپا

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

قبل از سفر به اروپا و بازدید از جاذبه های گردشگری معروف آن بد نیست به طور مختصر با کشورهای پر طرفدار اروپایی آشنا شوید.

امروزه تور اروپا و مخصوصا تور اسپانیا و تور ایتالیا در بین گردشگران از محبوبیت فراوانی برخوردار است. آژانس آیشم نیز با ارائه تورهای اروپا با خدمات بی نظیر و قیمت های مناسب این بستر را فراهم آورده است که هم میهنان عزیزمان نیز با تورهای گردشگری به آسانی به این کشورهای توریستی سفر کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آژانس آیشم مراجعه فرمایید.

تور اسپانیا

اسپانیا در جنوب غربی اروپا در همسایگی  پرتغال در شبه جزیره ایبرین واقع شده است. حومه شهر اسپانیا شگفت انگیز است، با قلعه ها، قنات ها، و خرابه های باستانی، اما شهرهای آن به طور جسورانه ای مدرن است. پایتخت اندلوسین (سویل) با فرهنگ موسیقی و سنت های سنتی مشهور است. پایتخت کاتالونیا بارسلونا برای معماری سکولار و صنعت دریایی؛ و پایتخت ملی مادرید برای خیابان های پیچشی، موزه ها و کتاب فروشی ها و شیوه زندگی آن در تمام طول شبانه روز معروف است. مادرید بزرگترین شهر اسپانیا است و همچنین مرکز مالی و فرهنگی آن است، همانطور که در صدها سال بوده است. فرهنگ های بسیار و متنوعی که به اسپانیا تبدیل شده اند – کسانی که از کاسلیه ها، کاتالان ها، لوسیتانی ها، گالیسی ها، باسکها، رومی ها، عرب ها، یهودی ها و رومی ها (کولی ها)، در میان دیگر مردم، به خاطر غذاهای متنوع خود مشهور هستند. آداب و رسوم و کمکهای فراوانی به میراث هنری جهان است. بستگان رومی این کشور، خانه ها و بناهای تاریخی خود را ترک کردند، در حالی که بسیاری از امپراتوری روم، بزرگترین حاکمان اسپانیایی بودند، از جمله تراجان، هادیان و مارکوس اورلیوس.

تور ایتالیا

ایتالیا در جنوب اروپا در شبه جزیره آپنین واقع شده است. شکل آن بر روی نقشه شبیه یک چکمه است که به آسانی میتوان آن را پیدا کرد. این شبه جزیره توسط دریای آدریاتیک در شرق، دریای سیسیل در جنوب، دریای ایونی در جنوب شرقی، دریای لیگروری و دریای Tyrrhenian در غرب هم مرز است، که همه ی آنها بخش هایی از دریای مدیترانه هستند. ایتالیا دارای مرزهای بین المللی با اتریش، فرانسه، شهر مقدس (واتیکان)، سن مارینو، اسلوونی و سوئیس است. ایتالیا مرزهای دریایی را با آلبانی، الجزایر، کرواسی، یونان، لیبی، مالتا، مونته نگرو، اسپانیا و تونس به اشتراک می گذارد. دو مورد از بزرگترین جزایر مدیترانه به ایتالیا تعلق دارند: ساردینیا در غرب و سیسیل در جنوب. این کشور حدود ۳۰۱،۳۱۸ کیلومتر مربع را پوشش می دهد، یعنی چیزی در حدود ۸۰ درصد از اندازه ژاپن و یا کمی بزرگتر از ایالات متحده آمریکا از آریزونا است. ایتالیا جمعیتی بیش از ۶۰ میلیون نفر دارد. پایتخت و بزرگترین شهر ایتالیا رم است. شهرهای اصلی فلورانس، میلان، ناپلز و ونیز هستند. زبان گفتاری ایتالیایی است.

تور اروپا

اروپا یک قاره منحصر به فرد است که توسط آب از تمام جهات احاطه شده است و دارای مرز خشکی با آسیای همسایه است. از لحاظ فیزیکی، قسمت شمال غربی منطقه ای از سرزمین های بزرگ به نام اوراسیا را اشغال می کند و از شمال به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس اطلس، از جنوب تا دریای مدیترانه و از جنوب شرقی دریای سیاه، احاطه شده است. تعریف مرز صحیح بین دو قاره، یک سوال بزرگ برای جغرافیدانان و سیاستمداران بود. امروزه به طور کلی توسط کوه های اورال در روسیه، دریای خزر و کوه های قفقاز مشخص شده است. در مجموع اروپا در حال حاضر شامل ۵۱ ایالت مستقل است. روسیه، قزاقستان، آذربایجان، گرجستان و ترکیه کشورهای متعارف هستند که در اروپا و آسیا قرار دارند. ارمنستان و قبرس به لحاظ سیاسی به عنوان کشورهای اروپایی در نظر گرفته شده اند، گرچه از لحاظ جغرافیایی در قلمرو غرب آسیا قرار دارند. بزرگترین کشور اروپا روسیه است (۳۷٪ از کل منطقه قاره) و کوچکترین شهر واتیکان است که تنها یک منطقه کوچک در مرکز رم قرار دارد. پرطرفدارترین مقصد سفر در این منطقه فرانسه با پاریس پایتخت آن به عنوان بهترین مکان مورد علاقه است، و پس از آن اسپانیا، ایتالیا، انگلستان و آلمان است.

بدون نظر

ورود