محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال ۲۰۱۹

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال ۲۰۱۹

هیچ چیزی غیر از محبوبیت آنلاین یک برند نمی‌تواند میزان فروش و آینده روشن آن را تخمین بزند. همین امر باعث شده تا و‌ب‌سایت luxe به تحلیل میزان محبوبیت برندهای مشهور جهان در فضای مجازی در سال ۲۰۱۹ میلادی بپردازد و دلایل استقبال کاربران از این شرکت‌های برتر طراحی و تولید کالاهای لوکس را کشف کند.

از آنجا که سهم محبوبیت آنلاین برندها یکی از شاخص‌های اصلی تخمین آینده‌ی فروش آنها بشمار می‌رود، کارشناسان «لوکس» ۱۵ برند معتبر را به عنوان محبوب‌ترین مارک‌های لوکس جهان اعلام کرده‌اند و گمانه‌زنی می‌کنند که تا پایان سال جاری میلادی این برندها بیشترین میزان فروش کیف، کفش، پوشاک و اکسسوری را رقم بزنند.

تمامی نام‌هایی که در جدول زیر مشاهده می‌کنید مشتری‌های خاص و وفادار خود را دارند. اما همچنان به تاثیر شگرف شبکه‌های اجتماعی در افزایش میزان فروش و جلب مشتری‌های بیشتر اشراف کامل دارند و تلاش می‌کنند از کانال رسانه‌ها و جست‌جوهای اینترنتی بر شمار مشتری‌های خود بیفزایند.

از این طریق آنها خود را در مرکز مسائلی قرار می‌دهند که برای مشتری‌های مرفه و ثروتمند و همچنین برای اینفلوئنسرها در فضای مجازی بسیار مهم و ارزشمند است.

رتبه نام برند   سهم جست‌وجو
در اینترنت
   ترافیک وب  شمار بازدیدکننده‌های
شبکه‌های اجتماعی
شمار مشارکت
شبکه‌های اجتماعی
۱ Gucci ۲۲.۳۴% ۹,۴۴۰,۰۰۰ ۵۴,۱۴۴,۱۷۹ ۱۳,۶۰۰,۰۰۰
۲ Chanel ۱۱.۷۹% ۴,۲۷۰,۰۰۰ ۶۷,۴۹۹,۰۴۱ ۲,۵۹۱,۸۰۳
۳ Louis Vuitton ۹.۶۷% ۷,۷۰۰,۰۰۰ ۵۶,۸۸۶,۸۲۱ ۷,۴۰۰,۰۰۰
۴ Hermès ۹.۲۹% ۱,۷۷۰,۰۰۰ ۱۰,۳۵۶,۸۱۲ ۱,۳۸۰,۰۰۰
۵ Rolex ۸.۰۳% ۴,۵۳۰,۰۰۰ ۱۵,۸۱۳,۳۵۴ ۴۳۸,۰۰۰
۶ Tiffany ۷.۶۹% ۲,۱۳۰,۰۰۰ ۲۰,۸۷۴,۲۰۰ ۸۰۱,۰۰۰
۷ Dior ۵.۶۲% ۲,۹۱۰,۰۰۰ ۴۸,۳۰۶,۱۱۳ ۶,۲۹۰,۰۰۰
۸ Armani ۵.۴۷% ۱,۹۹۰,۰۰۰ ۲۴,۶۸۵,۲۱۶ ۹۷۴,۰۰۰
۹ Prada ۴.۹۷% ۱,۵۳۰,۰۰۰ ۲۳,۹۳۴,۴۲۲ ۲,۱۸۶,۲۱۰
۱۰ Balenciaga ۴.۳۹% ۲,۱۸۰,۰۰۰ ۹,۱۵۸,۱۰۹ ۱,۶۹۶,۴۵۹
۱۱ Cartier ۳.۶۳% ۱,۲۸۰,۰۰۰ ۱۲,۲۷۹,۳۱۱ ۳۱۴,۰۱۵
۱۲ Burberry ۳.۶۲% ۲,۷۹۰,۰۰۰ ۴۳,۳۲۹,۴۶۸ ۱,۴۸۵,۳۷۲
۱۳ Lancôme ۱.۹۰% ۱۰۷,۰۷۰ ۱۳,۲۹۰,۵۷۵ ۳۳۸,۷۸۱
۱۴ Yves Saint Laurent ۰.۸۹% ۱,۷۶۰,۰۰۰ ۱۱,۸۲۵,۴۵۷ ۸۰۴,۵۹۳
۱۵ Bulgari ۰.۷۰% ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۱۱,۲۷۷,۱۱۴ ۶۹۶,۰۷۱

 

اگر برایتان این سوال پیش آمده که این لیست چرا فقط ۱۵ برند برتر جهان از دید مردم را معرفی کرده، باید پاسخ دهیم که پس از رتبه ۱۵، شمار علاقه‌مندان آنلاین دیگر برندهای مشهور جهان با ریزش زیادی همراه بود. یعنی آمار توجه به این برندها و میزان گفت‌وگوهای آنلاین در مورد آنها در دنیای مجازی با ۱۵ برند برتر این فهرست اختلاف فاحشی داشت.

در میان این ۱۵ برند هم ۵ شرکت برتر با ۶۰ درصد توجه کاربران بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

سایت «لوکس» بر اساس ارزش برند، سهم جست‌وجوی اینترنتی و میزان مشارکت مردم در گفت‌وگوهای آنلاین میزان محبوبیت این برندها را تعیین و آنها را رتبه بندی کرده است.

یعنی در واقع جدول رتبه‌بندی بالا بیشتر بر اساس مشارکت‌های آنلاین و گفت‌گوی کاربران در شبکه‌های اجتماعی در رابطه با این برندها شکل گرفته است.

۱- گوچی (Gucci)

برندهای لوکس جهان

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، برند مشهور و محبوب گوچی امسال بیشترین توجهات را به خود جلب کرده و کاربران زیادی از سراسر دنیا در اینترنت بدنبال محصولات این کمپانی ایتالیایی بوده‌اند.

شرکت گوچی (Gucci) در سال ۱۹۲۱ توسط گوچیو گوچی، تأسیس شد. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت، در شهر فلورانس، ایتالیا قرار دارد. خوب است بدانید گوچی پرفروش‌ترین نام تجاری ایتالیایی نیز هست و نزدیک به ۳۰۰ بوتیک در سراسر جهان دارد.

برترین برند لوکس جهان در سال ۲۰۱۹ از نگاه کاربران اینترنتی بیشترین شهرت خود را مدیون  نوآوری در مد و تولیدات بی عیب و نقص و با کیفیت است. محصولات گوچی همیشه نمادی از شکوه، زرق و برق و کیفیت عالی بوده‌اند و هستند.

این کمپانی علاوه بر روش سنتی فروش، در سال‌های اخیر با راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی و استفاده‌ از هشتگ‌هایی همانند #GucciGram یا #TFWGucci سعی در جلب مشتریان بیشتر داشته.

گوچی به لطف دیجیتال مارکتینگ بسیار قوی خود با مدیریت مارکو بیزاری و مدیر بخش خلاقیتش به نام آلکساندرو میشله توانسته چهره‌ای مدرن و جوان به برند خود ببخشد.

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

این برند ایتالیایی همیشه مورد توجه ثروتمندان جهان قرار داشته و در فضای مجازی نیز برخی از اینفلوئنسرها از لوازم جانبی این برند همچون صندل‌های Princetown  گوچی برای تبلیغات بیشتر خود بهره می‌گیرند.

محبوب‌ترین محصولات گوچی در دنیای مجازی که بیشترین میزان جست‌وجوهای اینترتی را به خود اختصاص داده شامل موارد زیر است:

 1. کمربند گوچی
 2. صندل (دمپایی) گوچی
 3. کفش‌های گوچی

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

۲- شنل (Chanel)

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

در رتبه دوم محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال ۲۰۱۹ میلادی، کمپانی فرانسوی شنل قرار دارد. شانل در لیست ۱۰۰ برند ارزشمند جهان در سال ۲۰۱۹ از نگاه مجله فوربز در جایگاه هشتاد و هفتم نشسته است.

ارزش برند شنل حدود ۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

دفتر مرکزی شرکت کالاهای لوکس و خانه مد فرانسوی شَنِل در لندن کشور انگلستان قرار دارد. این کمپانی اولین بار در سال ۱۹۰۹ میلادی توسط خیاطی به نام گابریل کوکو شنل تأسیس شد.

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

شنل، به طور خاص در زمینه تولید و عرضه کالاهای لوکس و گران‌قیمت همچون پوشاک آماده، کیف دستی، عطر و لوازم آرایشی فعالیت دارد.

جالب است بدانید خانه مد شنل با اینکه تجارت الکترونیک بسیار محدودی دارد اما در دیگر بخش‌های دنیای دیجیتال سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه‌ای داشته است. به طور مثال ویدئوها و تصویرسازی‌های بسیار جذابی دارد که می‌توانند مشتری‌های بالقوه را به مشتری وفادار تبدیل کنند.

مجموعه هشتگ‌های #InsideChanel بیننده‌های آنلاین را به دنیای بسیار جذاب شنل می‌برد و تاریخچه این مجموعه را برای او نقل می‌کند.

این برند مشهور و قدیمی بیشتر برای پیراهن کوتاه مشکی، عطر شماره ۵ و کت و دامن شنل محبوبیت دارد.

محبوب‌ترین محصولات شنل در دنیای مجازی که بیشترین میزان جست‌وجوهای اینترتی را به خود اختصاص داده شامل موارد زیر است:

 1. کوکو شانل
 2. کیف‌های شنل
 3. عطر Bleu de Chanel

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

۳- لویی ویتون (Louis Vuitton)

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

خانه مد فرانسوی و شرکت کالای لوکس لویی ویتون یا LV در جایگاه سومین فهرست برندهای محبوب جهان از نگاه کاربران در سال ۲۰۱۹ قرار دارد. این محبوبیت نیز از زمانی شروع شد که این برند لوکس تصمیم گرفت روشی نوین برای ارتباط با مشتری‌های ثروتمند خود پیدا کند و به دیجیتال مارکتینگ روی آورد.

همکاری مشترک لویی ویتون و برند لباس‌های خیابانی Supreme در نیویورک باعث شد تا آمار جست‌وجوهای اینترنتی این خانه مد فرانسوی با رشد چشمگیری روبه‌رو شود.

این کمپانی در سال ۱۸۵۴ توسط طراح فرانسوی لویی ویتان تأسیس شد. محصولات آن شامل کالاهای چرمی، لباس‌های آماده، کفش، ساعت، طلا و جواهر، لوازم جانبی، عینک آفتابی، انواع کیف و چمدان، نوشت‌افزار و کتاب است.

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

خوب است بدانید لویی ویتان برای شش سال متوالی (۲۰۰۶–۲۰۱۲) به عنوان با ارزش‌ترین نام تجاری در زمینه کالاهای لوکس در جهان شناخته شده‌است.

به گزارش مجله فوربس ارزش برند لویی ویتون در سال ۲۰۱۸ میلادی ۳۳.۶ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

محبوب‌ترین محصولات لویی ویتون در دنیای مجازی که بیشترین میزان جست‌وجوهای اینترتی را به خود اختصاص داده شامل موارد زیر است:

 1. کمربند لویی ویتون
 2. کیف‌های لویی ویتون
 3. کیف دستی لویی ویتون

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

۴- هرمس (Hermès)

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

شرکت فرانسوی تولیدکننده کالاهای لوکس ارمس که دفتر مرکزی‌اش در شهر پاریس قرار دارد، چهارمین برند محبوب ۲۰۱۹ از نگاه کاربران اینترنتی است. این برند شیک و لوکس برای محصولات کلاسیک و طراحی‌هایی که هیچ وقت قدیمی نمی‌شوند شهرت دارد. شرکت ارمس در سال ۱۸۷۳ توسط تیری ارمس تأسیس شده است.

با توجه به افزایش میزان توجه مردم به فروشگاه‌های اینترنتی و خریدهای آنلاین، ارمس نیز استراتژی خود را تغییر داده و وب سایت جدید راه‌اندازی کرد تا بتواند مشتری‌های بیشتری از سراسر جهان داشته باشد.

در هرمس دات کام جدید، تیم مخصوص تولید محتوا مشغول فعالیت هستند تا علاوه بر ارائه یک فضای کاربر پسند و جست‌وجوی آسان در سایت، محتوای ارزشمندی هم برای محصولات ارائه می‌دهند.

گفتنی است در سایت ارمس شما محصولاتی همانند کیف‌های Kelly را پیدا نمی‌کنید و باید از بوتیک‌های این برند در گوشه و کنار جهان چنین محصولی را خریداری کنید. اما بیشتر کالاهای لوکس این برند در سایت آن موجود است.

محبوب‌ترین محصولات ارمس در دنیای مجازی که بیشترین میزان جست‌وجوهای اینترتی را به خود اختصاص داده شامل موارد زیر است:

 1. کمربند ارمس
 2. کیف Birkin هرمس
 3. روسری ارمس

۵- رولکس (Rolex)

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

شرکت ساعت‌سازی سوئیسی رولکس جایگاه پنجمین برند لوکس جهان را از آن خود کرده است. در گزارش برندهای ارزشمند جهان مجله فوربز نیز جایگاه هفتاد و یکم را داردو تخمین زده می‌شود رولکس ارزشی معادل ۹.۳ میلیارد دلار داشته باشد.

عرضه جدیدترین مدل‌های ساعت در کنفرانس سالانه Baselworld در روزهای ابتدایی سال ۲۰۱۹  باعث شد تا بیشترین گفت‌وگوهای اینترتی حول محور ساعت‌های لوکس رولکس بچرخند.

مدل‌هایی همچون Oyster Perpetual GMT-Master II که یکی از ساعت‌های مچی عقربه‌ای جدید این کمپانی است از جمله محبوب‌ترین محصولات رولکس در سال جاری میلادی بوده‌اند.

محبوب‌ترین برندهای لوکس جهان از نگاه کاربران اینترنتی در سال 2019

شماری از ورزشکاران مشهور جهان ساعت‌های رولکس را در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های رسانه‌ای تبلیغ کرده‌اند که این نشان می‌دهد برند رولکس روی موج پشتیبانی هر چه بیشتر از کاربران اینترنتی سوار شده است.

محبوب‌ترین محصولات رولکس در دنیای مجازی که بیشترین میزان جست‌وجوهای اینترتی را به خود اختصاص داده شامل موارد زیر است:

 1. رولکس Submariner
 2. رولکس Daytona
 3. رولکس Oyster Perpetual

منبع: luxe.digital
بدون نظر

ورود