در تعطیلات نوروز با « چارتر » کجا بریم؟

در تعطیلات نوروز  با « چارتر »  کجا بریم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در تعطیلات نوروز کجا بریم؟ این یکی از پرتکرارترین سؤالات خانوادگی به هنگام نزدیک شدن به ایام نوروز است. معمولاً خانواده‌ها سعی می‌کنند فاصله زمانی باقی مانده تا ایام نوروز به انجام کارهای باقیمانده قبل خود بپردازند که با خستگی روحی و جسمی زیادی برای آنها همراه است. از این به بعد تصمیم گرفته می‌شود که در تعطیلات نوروز این خستگی رفع شده و مدت کوتاه یا بلندی به استراحت بپردازند.

اما انتخاب محل برای تعطیلات نوروز به همین سادگی نیست و معمولاً سلیقه‌های مختلفی در انتخاب این گزینه نقش دارند. هر کسی از اعضای خانواده ممکن است پیشنهاد متفاوتی داشته باشد و امروز می‌خواهیم چند گزینه‌ای ایده آل برای سفرهای نوروز بررسی کنیم .

در این بین مسئله کیفیت سفر ، رفت و آمد و راحتی قطعا مهمترین فاکتور برای یک سفر نوروزی خوب در نظر گرفته میشودگروه چارتر به عنوان یک گروه مرتبط با فروش آنلاین بلیط هواپیما با بیش از  ۵سال سابقه همانند Alibaba.ir و ghasedak24.com در این زمینه یکی از معتبرترین شرکتهای فروش بلیت در ایران است. در خرید بلیط چارتر و خرید بلیط لحظه آخریمی‌توانیم از این گروه کمک بگیرید.

به هنگام رزرو بلیط در وب سایت چارتر (Charter.ir) این امکان به شما داده می‌شود که ارزان‌ترین بلیط چارتر هواپیما را  تنها با چند کلیک ساده پیدا کنید.

سفر داخلی در تعطیلات نوروز

خوشبختانه سفرهای داخلی در تعطیلات نوروز طرفداران بیشتری دارند و اغلب مردم ایران با جاهای مختلف و نحوه لذت بردن در آنها آشنایی دارند. برخی از این مناطق حجم بالایی از گردشگران را می‌پذیرند و برخی نیز بیشتر به عنوان مسافر به شهرهای دیگر ایران سفر می‌کنند. در این مورد می‌توانید از پیشنهادات زیر استفاده کنید:

اگر دنبال جای شلوغ هستید !

  • کیش: جزیره کیش در ایام تعطیلات و به طور ویژه در ایام نوروز حجم وسیعی از گردشگران ایرانی و خارجی را می‌پذیرد. این جزیره از هر لحاظ برای گذراندن تعطیلات ایده آل است و امکانات فوق العاده ای دارد. برخورداری از امکانات تفریحی، ورزش‌های آبی، جاذبه‌های توریستی و گردشگری و همچنین امکاناتی مانند هتل ها و مراکز خرید، جزیره کیش را به یک انتخاب ایده آل تبدیل کرده است.بلیط چارتر کیش و بلیط لحظه آخری کیش در ابتدای ایام تعطیلات به سختی گیر می‌آید.
  • مشهد: مشهد به عنوان یکی از شهرهای توریستی و مذهبی شناخته می‌شود که در هر حالت یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری است. در این شهر امکانات اقامتی بسیاری وجود دارد و هدف زیارتی هم که به جای خود اهمیت بالایی دارد. در شروع تعطیلات و لحظه سال نو گرفتن بلیط چارتر مشهد و بلیط لحظه آخری مشهد تقریباً غیرممکن است.
  • شمال: شمال همیشه طرفدار دارد و شاید تنها در فصول سرد سال کمی از گردشگران آن کم شود. وجود دریا و جنگل‌های فوق العاده و همچنین آب و هوای بارانی ویژگیهایی است که مردم ایران را از جای جای مختلف به این منطقه می‌کشاند. البته سفر به شمال بیشتر با کمک ماشین شخصی و به هدف گذراندن اوقات فراغت در کنار دریا و در جنگل انجام می‌شود.

در تعطیلات نوروز کجا بریم؟

اگر دنبال جای راحت و ساکت هستید

بسیاری از مردم ایران ترجیح می‌دهند که تعطیلات نوروز را به استراحت در یک جای ساکت و راحت بپردازند. در این حالت باید به سراغ شهرهایی بروید که گردشگران کمتری می‌پذیرند و در عین حال امکانات تفریحی فوق العاده ای دارند.

  • همدان: همدان در ایام نوروز نسبت به سایر جاهای کشور سردتر است، اما باید بپذیریم که امکانات گردشگری و جاذبه‌های باستانی آن فوق العاده هستند. شما در این شهر با جاهایی مانند گنجنامه، آرامگاه باباطاهر، آرامگاه بوعلی سینا، تپه عباس آباد بسیاری دیگر از جاذبه‌های گردشگری مواجه هستید.
  • یزد: یزد به عنوان یک شهر گرمسیری شناخته می‌شود و در ایام نوروز هوای فوق العاده و مطبوع دارد. این شهر از لحاظ جاذبه‌های تاریخی و بافت شهری یکی از منحصر به فردترین شهرهای ایران است. کسانی که به فکر یک تجربه فوق العاده با خانواده خود هستند، گذراندن تعطیلات نوروز در یزد می‌تواند تجربه‌ای ایده آل باشد.
  • سنندج: به طور کلی استان کردستان و شهر سنندج یکی از زیباترین شهرهای ایران است. آب و هوای این شهر فوق العادست و از فضای طبیعی آن می‌توان نهایت بهره را برد. اگرچه این شهر امکانات پیشرفته و فوق العاده ای ندارد، اما در هر صورت جاذبه‌های طبیعی و گردشگری ایران به شکلی هستند که شما یک سفر آرام داشته باشید.

در تعطیلات نوروز کجا بریم؟

سفر خارجی در تعطیلات نوروز

معمولاً در تعطیلات نوروز دو گزینه سفر خارجی و سفر داخلی وجود دارد. سفرهای خارجی هزینه بیشتری دارند و فرد باید از قبل برای آن برنامه‌ریزی کرده باشد. حتی مدت زمان بیشتری برای مسافرت‌های بین المللی نیاز است و معمولاً خانواده‌ها به این مورد هم فکر می‌کنند. در مورد انتخاب مقصد برای سفر خارجی در تعطیلات نوروز از گروه چارتر (Charter.ir) کمک گرفتیم که پیشنهادهای مناسب و کم هزینه به ما ارائه دهند.

در تعطیلات نوروز کجا بریم؟

کشورهای جنوب شرق آسیا

کشورهای جنوب شرق آسیا برای سفرهای نوروزی و همچنین برای تعطیلات ماه عسل بهترین گزینه ممکن هستند. اگر از بحث قیمت بلیط هواپیما چشم‌پوشی کنیم، این کشورها به عنوان مقاصد گردشگری ارزان قیمت شناخته می‌شوند و به راحتی می‌توان از فضای آزاد آنها استفاده کرد. کشورهایی مانند تایلند، اندونزی، سنگاپور و مالزی برای این سفرها مناسب هستند. تفاوت فرهنگی بسیار زیاد و امکان استفاده از آب و هوای استوایی یکی از بهترین دلیل انتخاب تعطیلات نوروز در کشورهای جنوب شرق آسیا است.

استانبول

استانبول و کشور ترکیه به طور کلی به دلیل ساختار منحصر به فرد خود، نه تنها از ایران، گردشگرانی از همه دنیا می‌پذیرند. داشتن ارتباط قدیمی با روم باستان، تاریخ گره خورده با دوره عثمانی، جاذبه‌های گردشگری فوق العاده، مراکز خرید مدرن، برخورداری از سواحل پیشرفته و همچنین امکانات پذیرایی فوق العاده ویژگی‌های بارز شهر استانبول هستند. البته در تعطیلات نوروز پیدا کردن بلیط چارتر استانبول یا بلیط لحظه آخری استانبول کمی سخت به نظر می‌رسد و ممکن است هزینه بیشتری برای بلیط هواپیما متحمل شوید.

گرجستان

گرجستان همیشه به عنوان یک مقصد گردشگری ارزان برای ایرانی‌ها شناخته شده است. سهولت در تردد و همچنین عدم نیاز به ویزا از مهمترین ویژگی‌های این کشور است. البته به این موضوع می‌توانید فرهنگ اروپایی کشور گرجستان و فضای آزاد آن هم نیز اضافه کنید که بیشتر تورهای مسافرتی ایرانی‌ها به این کشور و شهر تفلیس می‌روند. همانند کشور ترکیه و شهر استانبول، پیدا کردن بلیط چارتر گرجستان و بلیط لحظه آخری تفلیس در این مورد هم سخت است.

بدون نظر

ورود