گردش در کنار آبشارهای کرج را از دست ندهید

پیشنهاد سفر یک روزه از تهران

گردش در کنار آبشارهای کرج را از دست ندهید

«پیشنهاد سفر یک روزه از تهران» یک مجموعه سریالی است که در نظر دارد تمامی ظرفیت‌های گردشگری اطراف شهر تهران را به شما معرفی کند تا بتوانید با آشنایی با آنها برای یک سفر یک روزه و جذاب برنامه‌ریزی کنید.

در اولین قسمت از این مجموعه سراغ آبشارهای دیدنی کرج که اکثرا در جاده خاطره‌انگیز چالوس قرار دارند رفته‌ایم. امید که این مجموعه مورد توجهتان قرار بگیرد.

با روزیاتو همراه باشید.

۱- آبشار کندر کرج

دیدنی های کرج

آبشار کندر یکی از زیبایی های کشور ایران است که در نزدیکی شهر کرج قرار دارد. آبشار کندر در شمال شرقی شهر کرج در استان البرز واقع شده است. نام این آبشار از نام روستایی در همان نزدیکی گرفته شده است. روستایی به همین نام هم در جنوب کرمان قرار دارد. همچنین کندر نام صمغ گیاهی است که خاصیت درمانی زیادی دارد.

مسیر دسترسی:

  • مسیر اول (مسیر کوتاه تر، از روستای پورکان)

برای رسیدن به این آبشار باید از شهر کرج وارد مسیر جاده چالوس شوید .اگر روستای بیلقان (میدان امیر کبیر) که در ابتدای جاده چالوس قرار دارد را مبدا در نظر بگیرید بعد از طی حدود ۸ کیلومتر به روستای پورکان می رسید، کمی بعد از روستای پورکان جاده ای فرعی به سمت راست (شرق) منشعب می شود که در نقشه زیر با رنگ سبز مشخص شده است. این جاده آسفالت است و سربالایی تندی دارد، اگر حدود ۳.۵ کیلومتر در این جاده طی کنید در یک پیچ به آبشار کندر می رسید.

  • مسیر دوم (با گذشتن از روستای کندر)

چنانچه همان روستای بیلقان (میدان امیر کبیر) را مبدا حرکت در نظر بگیرید دقیقا بعد از ۱۳۰۰ متر به یک مسیر فرعی به سمت راست (شرق) میرسید که با گذشتن از یک پل فلزی وارد جاده دسترسی روستای کندر می شوید. مسیر دوم در نقشه زیر با رنگ آبی نشان داده شده است. این جاده نسبت به جاده قدیم کندر کیفیت بالاتر و امنیت بیشتری دارد. اگر این جاده را ۸ کیلومتر ادامه دهید به روستای سرسبز کندر می رسید. با ادامه مسیر ۱۲ کیلومتری از این روستا در سرازیری به آبشار کندر خواهید رسید.

در مجموع برای رسیدن به آبشار از میدان امیر کبیر کرج در مسیر اول باید حدود  ۱۲ کیلومتر و در مسیر دوم حدود ۲۱ کیلومتر را طی کنید.

دیدنی های کرج

آبشار از جاده قابل رویت است و با راهپیمایی کوتاهی می توانید به زیر آبشار برسید. چنانچه بخواهید به بالادست آبشار هم برسید باید مسیر کوتاهی را کوهپیمایی کنید.در کل رسیدن به این آبشار خیلی سخت نیست.

منطقه کندر طبیعت زیبایی دارد،کوه های زیبایی از رشته کوه های البرز در این منطقه کنار هم قرار گرفته اند،گونه های گیاهی هم هر جا که خبری از آب باشد خودی نشان می دهند.

۲- آبشار سیجان کرج

دیدنی های کرج

آبشار سیجان در استان البرز واقع است. آبشار در نزدیکی روستایی به همین نام و در ارتفاعات مشرف به روستا واقع شده است.

مسیر آبشار از میان دره ای که رودخانه سیجان در آن جریان دارد عبور می‌کند. در این مسیر درختان آلبالو، بوته های پونه و بابونه زیبایی دو چندانی به مسیر داده است. در قسمت هایی از مسیر نیاز به عبر از عرض رودخانه است از این روی کفش مناسب همراه داشته باشید.

آبشار در فاصله ۲ کیلومتری جنوب روستا و در ارتفاع ۲۲۶۴ متری از سطح دریا واقع شده است. در ۱۸ کلیومتری جاده چالوس ، جاده ای به سمت پیست اسکی خور و روستای خوزنکلاه منشعب می شود که روستای سیجان در کنار این جاده واقع شده است. با ادامه مسیر منشعب پس از گذشتن روستاهای سرزیارت و گوراب به روستای سیجان خواهید رسید که دارای مناظر زیبای طبیعی فراوانی است.

دیدنی های کرج

روستای سیجان در بخش آسارا دارای جاذبه های دیدنی زیادی از جمله اثر تاریخی و مذهبی از جمله امامزاده محمد است که اجرای طرحهای عمرانی در این روستا می تواند موجب افزایش شمار گردشگران شود.

۳- آبشار پیچه آدران کرج

دیدنی های کرج

یکی از جاذبه های گردشگری در اطراف کرج است که در فاصله ۱۵ کیلومتری شهرستان کرج استان البرز در مسیر منتهی به چالوس و به فاصله کمی بعد از آبشار هفت چشمه قرار دارد. این آبشار صخره‌ای از درون دره‌ای کوچک بیرون آمده و به رودخانه کرج می‌ریزد.

۴- آبشار هفت چشمه کرج

دیدنی های کرج

آبشار هفت چشمه یکی از آبشارهای دیدنی استان البرز است که در کیلومتر ۱۷ جاده کرج- چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه و بالادست رودخانه ارنگه واقع شده است.

ارتفاع آبشار هفت چشمه در حدود ۹۰ متر است و از این نظر یکی از آبشارهای بزرگ کشور محسوب می‌شود.

دیدنی های کرج

مسیر دسترسی به این آبشار از میان سنگ‌ها و صخره‌ها عبور می‌کند و همین امر بازدید از آبشار را در فصول بارندگی با مشکل مواجه می‌سازد. در این مسیر آبشارهای کوچکی وجود دارند که ارتفاع آن‌ها به ۵ متر می‌رسد و با نام «هفت چشمه» خوانده می‌شوند.

۵- آبشار نشترود کرج

دیدنی های کرج

آبشار نشترود در استان البرز واقع است. نشترود نام یکی از روستاهای اطراف شهر کرج در استان البرز و دارای آب و هوای بسیار خوب و مطبوع است. این روستا در کیلومتر ۳۵ جاده کرج- چالوس و در جوار دره زیبایی واقع شده‌است.

از روستاها و آبادی‌های همجوار نشترود می توان به پل خواب، سیرا، ورزن، حرین، لیلستان، کلوان، اویزر، آیگان و از جنوب به کوههای روستای دروان اشاره کرد.

خونکار نام قله ای در ارتفاع ۳۸۰۰ متری از سطح دریا است که یکی از قلل مرتفع و معروف کشور برای صعود کوهنوردان است. این قله در بخش میانی سلسله جبال البرز و در جوار قله کهار قرار گرفته است.

قله ناز در شرق آن و در شمال آن قلل هفتخوان ، کرچان و کلاش ویا واقع شده اند.دسترسی به این قله زیبا از طریق روستای نشترود برای علاقه مندان به کوهنوردی میسر است.

آبشار نشترود واقع در ضلع غرب روستای نشترود با ارتفاعی در حدود ۱۱۰ متر،یکی از بلند ترین آبشارهای شناخته شده در ایران بشمار میرود. این آبشار از میان صخره ای بلند به پایین میریزد و در میان دره رود نشترود واقع است.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود