جاذبه های گردشگری هند در نوروز ۹۸

جاذبه های گردشگری هند در نوروز ۹۸

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هند یکی از کشورهای بزرگ آسیا ست که مردمان آن تنوع فرهنگی و دینی زیادی دارند. این سرزمین جایی است که سنت و مدرنیته در کنار هم دیده می شوند. این کشور از نظر جمعیت دومین و از نظر وسعت هفتمین رتبه را در دنیا دارد.

هند پر است از مکان ها و جاذبه های گردشگری که هر ساله توجه بسیاری از توریست های سراسر جهان را به خود جلب می کند. و همچنین تور هند سفری شگفت انگیز به سرزمینی رنگارنگ و پر رمز و راز است.

در ادامه شما را با چند جاذبه گردشگری این کشور آشنا خواهیم نمود.

تاج محل

یکی از معروف ترین بناهای هندوستان، عمارت تاج محل می باشد که به عنوان نماد عشق در جهان شناخته می شود. این ساختمان با شکوه به دستور «شاه جهان» و به یاد همسرش «ممتاز محل» ساخته و نام گذاری شد. بیست هزار کارگر در ساخت این مجموعه عظیم به کار گرفته شدند و مدت ساخت آن از سال ۱۶۳۱ میلادی، ۲۲ سال طول کشید. در تاج محل آثار زیادی از هنر اسلامی را در گنبد پیازی شکل، مناره ها، طاق ها و … مشاهده خواهید کرد. در ساخت بیشتر قسمت های این مکان زیبا از مرمر سفید استفاده شده و با سنگ هایی مانند الماس و یشم و صدف و مروارید تزئین شده است. اگر تصمیم به بازدید از تاج محل گرفتید دیدن آن در هنگام طلوع خورشید یا هنگامی که خورشید غروب می کند جلوه ای با شکوه تر دارد.

جایسالمر

تور ارزان هند

این شهر طلایی با معماری کهن بر روی تپه های شنی صحرای تهار بنا شده و علت نام گذاری آن به دلیل استفاده از سنگ ماسه زرد رنگی است که در ساخت بناهای مختلف آن بکار رفته است. قلعه جایسالمر که به آن قلعه طلایی نیز می گویند به سبک معماری قرن ۱۲ میلادی ساخته شده و فضایی هولناک و دلهره آور دارد. قلعه طلایی دارای نود و نه سنگر می باشد که در محل دروازه های بزرگ قرار گرفته اند و همه آنها منتهی به حیاط مرکزی می گردند. علاوه بر سنگرها، بناهایی مثل خانه های قدیمی، معابد و کاخ ها در این قلعه بزرگ دیده می شوند. در حیاط مرکزی کاخ مهاراجه را خواهید دید که در قرن ۱۶ میلادی ساخت آن شروع شد و تکمیل آن تا قرن ۱۹ ادامه یافت. قسمت هایی از این کاخ مجلل برای بازدید گردشگران باز است. در این قصر باشکوه تزئیناتی با استفاده از کاشی های چینی و ایتالیایی در کنار درهای سنگی حکاکی شده خواهید دید. همچنین چند معبد که قدمت آنها به قرن ۱۲ تا ۱۶ میلادی می رسد با سنگ مرمر و سقف های آراسته شده با نگارگری مشاهده می شوند. اگر علاقه به کتاب های خطی و اشیا قدیمی و عتیقه دارید از کتابخانه گیان بهاندار با عمری در حدود ۱۰۰۰ سال بازدید نمایید.

قلعه امر

جاذبه های گردشگری هند در نوروز 98

این دژ مستحکم و پابرجا به دستور ماهاراما من سینگ اول در سال ۱۹۵۲ میلادی بنا گردید و به مدت طولانی از آن به عنوان مقر اصلی جایپور استفاده شد. این قلعه در بالای دامنه یک کوه ساخته شده و دسترسی به آن از طریق راه پله یا ترنی است که گردشگران را از پایین کوه تا قلعه می برد. اگر دوست دارید می توانید سوار بر یک فیل به سمت قلعه امر رهسپار شوید. اولین محوطه ای که وارد می شوید «جلب چوک» نام دارد که تعداد زیادی مجسمه فیل در آن قرار گرفته اند. همچنین ورودی معبد «شیلا دوی» در این محوطه می باشد. از دیگر بناهایی که در قلعه امر ساخته شده می توان به Hall of Public Audienceاشاره کرد که میمون های زیادی در تراس های آن مشغول رفت و آمد هستند. تالار شوخ نیواش که محلی برای عیش و نوش بوده با تخت هایی زیبا و دریچه هایی که هوای خنک را از خود عبور می داده است دیده می شود.

هند سرزمینی است که قدمت آن به ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می رسد. جمعیتی در حدود یک میلیارد نفر دارد که به ۲۰۰ زبان متفاوت سخن می گویند. هند مهد تاریخ، تمدن و فرهنگ های مختلف است. اگر می خواهید این کشور پهناور را بشناسید نیاز به زمان زیادی دارید اما تور ارزان هند فرصت مناسبی برای آشنایی و دیدن بخش هایی از این جاذبه های شگفت انگیز می باشد. با خرید تور هند سفری رویایی را با قیمت های اقتصادی و مقرون به صرفه با تور ارزان هند را تجربه کنید.

یک نظر

ورود

  • خرم اسفند ۱۳, ۱۳۹۷

    این پستو دیدم یه سوالی عجیب ذهنمو درگیر کردش
    اینایی که میرن اینور اونور پولشو از کجا میارن؟
    دقیقا چیکار میکنن یا چی میخورن؟ بگین ماهم انجام بدیم بلکه نه هند تا همین ترکیه یه سر بریم